NKF Stuif-Es-In-Bal assistent- boekhouder Naaimachinehandel van A. Flipse is vernieuwd met Second Life Utrechts Byzantijns Koor in St. Janskerk o Koor- en blazers- concert op 7 oktober Hoe zit het met boeken fonds HAVO/ Atheneum? Met pensioen? Tot zijn taak zal behoren: het registreren, coderen en journaliseren van boekingsdokumenten; het opstellen en aanvoeren van pons- dokumenten; het verzamelen en registreren van gegevens t.b.v. de rapportering op het gebied van machine-staten, dagstaten, voorraden enz. Gevraagde opleiding: diploma M.A.V.O. praktijkdiploma boekhouden studerend voor M.B.A. •F J* iï" Ik? - Wij verzoeken u uw sollicitatie te zenden aan NKF Kabel B.V., Noordkade 64, EZ 2741 Waddinxveen, t.a.v. de afdeling Personeelszaken. Op onze afdeling ADMINISTRATIE te Waddinxveen hebben wij plaatsingsmogelijkheid voor een 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 I er is een nieuwe voorgevel gekomen. "In de winkel is alles nu veel overzich telijker geworden”, vertelde ons de heer Flipse. Hij en zijn klanten zijn daar natuurlijk bijzonder mee ingeno men. Wij wensen de heer Flipse met zijn naaimachinehandel veel succes toe in de vernieuwde omgeving van het winkelpand aan de Kerkweg-Oost. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 WADDINXVEEN B. en W. hebben nog altijd niet hun antwoord op papier staan op de door het ex- gemeenteraadslid drs. W. G. de Meer (Progressieven) gestelde vragen over de andere opzet van het boekenfonds van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum. Intussen heeft nu ook PvdA-fractievoorzitter M. Boere over deze zaak bij de gemeente aan de bel getrokken. In de vorige week woensda gavond gehouden gemeenteraadsver gadering zei wethouder A. H. van Gent (PvdA) dat het (lange) antwoord nu echt op komst is. Over het boekenfonds wordt al het een en ander uit de doeken gedaan in het pasverschenen informatiebulletin van de samenwerkingsschool. Daarin zegt de schoolleiding dat men niet had voor zien dat vele ouders onaangenaam ver rast zouden worden door het feit dat ze voortaan een veel groter aantal boeken voor hun kinderen moeten aanschaffen dan ze tot nu toe gewend waren. Gebleken is dat bij het uitgroeien van de school een groot aantal boeken lan ger meegaat. Dat betekent dat er voor drie jaar of langer gehuurd moet wor den, hetgeen geen zin heeft als men weet dat de huurprijs globaal genomen op eenderde van de kostprijs wordt ge steld. Huren van boeken die langer dan twee jaar meegaan wordt op zo’n ma nier duurder dan kopen. Bovendien kunnen de schaderekeningen van de langer meelopende boeken ook nog eens behoorlijk oplopen. BOEKENMARKT? Dat is een ongewenste situatie, oor deelde de schoolleiding van de HA- VO/Atheneum. Daarom zijn in het af gelopen jaar alle boeken van de lijst be oordeeld op wenselijkheid van huren of kopen. Dat kostte heel wat hoofdbre kens, maar de school is er toch uitgeko men. Bij de beoordeling heeft een rol gespeeld dat sommige boeken van be lang blijven bij het verder studeren, dat je er in moet kunnen aanstrepen, dat de distributie van (huur)boeken zware ei sen aan de organisatie stelt en dat cont role na inlevering van de boeken soms ondoenlijk is. De schoolleiding van de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum heeft het plan opgevat, nu er meer boe ken moeten worden gekocht dan voor heen, om aan het einde van het cursus jaar een soort boekenmarkt in te stel len. Degenen die hun boeken goed hebben behandeld en ze niet willen be waren kunnen dan nog een behoorlijke prijs maken voor hun boeken. Overi gens houdt de school zich wat dit be treft aanbevolen voor suggesties. tekent de opgeknapte naaimachinehan del weer een verrijking. De heer Flipse, 9 jaar eigenaar van deze zaak, heeft in de afgelopen week heel wat complimentjes over de nieuwe winkel in ontvangst mogen nemen. De zaak is dan ook van voor tot achter on der handen genomen. Er is een nieuwe vloer gekomen, het plafond is opge knapt, de wanden zijn gestucadoord en Een blik in het vernieuwde interieur van naaimachinehandel A. Flipse de Kerkweg-Oost. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). NKF KABEL B.V. fabriceert Energiekabel in de vestiging te Delft en Telecommunicatiekabel in vestigingen te Waddinxveen en Delfzijl. Het bedrijf heeft ca. 2700 medewerkers en is één van de werkmaatschappijen van NKF GROEP B.V. welke dochter ondernemingen heeft in binnen- en buitenland met in totaal ca. 11.500 werknemers. De fabricage en de verkoop van bovengenoemde produkten zijn binnen NKF GROEP ondergebracht in de Hoofd Produkt Groepen Energiekabel en Telecommunicatiekabel. h WADDINXVEEN Het Week- iblad voor Waddinxveen meldt het elders al: zaterdagavond 7 okto- ber wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde om half ne- gen een koor- en blazersconcert gegeven, waaraan medewerking verleent de hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans on- der leiding van Jan Bonefaas. i' Samen met 26 leden van het fan- farekorps Concordia, de organist Ben Kramer en de soliste Nelly i' Willemse zal een gevarieerd pro- gramma worden gebracht. Geza- menlijk zullen o.m. worden uitge- voerd ’’Ambrosiaans Lofgezang” van E. Gebhardt, ’’Land of Hope i' and Glory” van E. Elgar. "Halle- lujakoor” uit ”De Messias” van G. F. Handel. i' Vox Jubilans zal zich verder nog laten horen ”In de harmonie der h sfeeren” (F, Asma), ”Du Hirte Israëls” (Bortnianski), ’’Agnus Dei” (G. F. Handel) en ’’Blijf bij h mij Heer” (H. Monk) samen met i de sopraan Nelly Willemse. iConcordia dat haar 80-jarig jubi- i' leum viert, zal o.m. uitvoeren: 'i ’’Trumpet tune and Air” (R. Pur- cell), ’’Concertante Torenmu- i' ziek” (H. van Lijnschoten) en ’’Caveleria Rusticana” (Ma- h scagni). De avond begint om 20.30 uur. Toegangskaarten a f 4,50, inclu- sief consumptie, zijn verkrijgbaar h bij Boekhandel Burger (Dorps- traat) en Woninginrichting Gebr. moederschip dat tevens als basis voor kleine zeilboten kan dienen, waarmede gehandicapten zelf het water op kun nen, zijn de mogelijkheden om te ge nieten van de zeilsport aanmerkelijk toegenomen. Naast een goede organisatie is ook geld nodig voor de exploitatie van deze schepen. Gehandicapten betalen een klein bedrag mee, doch onvoldoende om alle kosten te dekken, dus ligt het voor de hand dat de Stichting is aange wezen op de steun van partikulieren (de Overheid draagt niets bij). WADDINXVEEN Na een korte verbouwing van drie weken is vorige week dinsdag heropend de vernieuwde zaak van naaimachinehandel A. Flipse aan de Kerkweg-Oost. De winkel heeft een geheel nieuw interieur gekregen waar het goed toeven is voor het pu bliek. Alles heeft een overzichtelijke plaats gekregen en is in frisse kleuren geschilderd. Voor het Brugcentrum be- wierf door toedoen van zeer succes- WADDINXVEEN De Wad- volle optredens in het NCRV- dinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 radioprogramma Los Vast” op de za- houdt zaterdagavond 7 oktober een J 1J Stuif-Es-In-Bal, waaraan wordt meege werkt door het Amsterdamse dans- en WADDINXVEEN/GOUDA In de bouwd naar het voorbeeld van een En- Goudse St. Janskerk treedt komende gels schip, waarmede reeds 5 jaar erva- vrijdagavond het internationaal be- ring bestaat. Dit schip heeft zich in de faamde Utrechts Byzantijns Koor op. practijk zeer geschikt getoond. De afle- Dit in 1948 door Oekrainische vluchte- vering van het schip, een catamaran, lingen opgericht koor bestaat sinds vond eind juli 1975 plaats en werd enige 1950-na opheffing van het Oekrainisch weken later door een gehandicapt priestersemenarie in ons land - geheel meisje gedoopt tot "Zonnetij”. Inmid- uit Nederlanders. dels heeft de ’’Zonnetij” met veel suc- Leider van het koor is nog steeds Hyro- ces gevaren. slaw Antonowyzc, die zich in Neder- Thans is gebleken de behoefte aan een land heeft opgewerkt tot doctor in de moederschip, vanwege de slechts be- muziekwetenschappen. Thans doceert perkte slaapaccommodatie aan boord dr. Antonowyzc muziekwetenschap uit van de "Zonnetij”. Deze wens is inmid- de Renaissance-tijd aan de faculteit der dels in vervulling gegaan en zeer recent letteren en wijsbegeerte van de univer- heeft men de beschikking gekregen siteit te Utrecht. Het Utrechts Byzan- over de fraaie zeiltjalk van Jan de Har- tijns Koor heeft inmiddels 1042 concer- tog. Deze zal in de komende winter op ten gegeven, waarvan 173 in het buiten- een werf in Enkhuizen worden omge land. Een knappe prestatie, wanneer bouwd met aangepaste verblijfs-, slaap- tnen weet dat alle 38 koorleden ra- en toiletaccommmodatie, evenals het sechte amateurs zijn. aanbrengen van een liftinstallatie. Het programma vermeldt voor de Vorig jaar werd in het kader van het 25- pauze een 8-tal liturgische liederen in jarig bestaan van Lions Nederland voor de Oud-Slavische taal, terwijl na de dit doel in een landelijke actie reeds pauze 8 volksliederen in de Oekraini- f 270.000,bijeengebracht. Met dit sche taal ten gehore zullen worden ge bracht. De baten van deze avond, die wordt georganiseerd door de Lionsclub Gouda/Reeuwijk, komen ten goede aan het werk van de Stichting Zeilen voor gehandicapten, die tot doel heeft het zeilen met gehandicapten van alle gezindten te organiseren. Kaarten voor het optreden van het Byzantijns Koor zijn in Waddinxveen te verkrijgen bij de Rabobank en natuurlijk vrijdaga vond bij de entree van de St. Janskerk. De toegangsprijs bedraagt 12,50 voor volwassenen en f 7,50 voor jeugd tot en met achttien jaar. SPECIAAL SCHIP Dit is het zeilschip "Zonnetij”, Voor het zeilen met gehandicapten is waarmee gehandicapten kunnen een speciaal schip ontworpen en ge- zeilen terdagmiddag. Sindsdien is hun ster snel gestegen en genieten zij een grote muzikale populariteit in ons land. Het showorkest Second Life. In de theater- bestuur van Instuif Inn ’77 is er dan ook zaal van het Anne Frankcentrum aan trots op dat men dit orkest heeft weten het Jan van Bijnenpad wordt volgende te contracteren. Toegangsbewijzen week zatardagavond zoals altijd om 15,Per jaar) kunnen telefonisch acht uur begonnen. Ook ditmaal zal de worden besteld op donderdagavond 5 zaal voor deze ’’candle-light-avond” oktober tussen 19.00 en 21.00 uur, tele- een aangepaste en sfeervolle versiering foon 7488 (gewijzigd nummer). Het be- krijgen. Second Life is een orkest dat stuur verzoekt iedereen dringend op eigenlijk al vele jaren om erkenning bovengenoemde wijze toegangsbewij- vroeg in het Nederlandse muziekwe- zen te bestellen om teleurstelling van reldje en deze dan ook eindelijk ver- een ”vol” geboekte zaal te voorkomen. aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15