Samenw^chool HAVO/Atheneum Jubileum twee scholen over Brugcentrum en wijk Zuidplas Gemeente houdt informatie-avonden betekende volop feest 8,9,10 november feestelijk open Scobo BV Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet.. Mgr. Bekkersschool en Prins Willem-Alexanderschool Op maandag 6 november en donderdag 23 november Wat gaat er bij de hefbrug ge sloopt worden? BV Elverwerk Zomaar een kadootje? f v geef ééns een boekenbon Dat geeft pas blijde gezichten! boekhandel veldwijk Passage 53 - Telefoon 01828-2620 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 tz secties voor elke van de drie participe- laten meegenieten van de ouders en het gebied is weet iedereen. Het ligt ron dom de hefbrug over de Gouwe zeer woongebied Zuidkade 1, waar geen taal f 100.000,waarvan geplaat- st/gestort f 20.000,Directeur is de heer S. van Dijk uit Waddinxveen. WADDINXVEEN In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstre ken heeft zich laten inschrijven Scobo BV, Den Haag. Als vestigingsplaats van deze onderneming wordt Waddinxveen genoemd. Omschrijving bedrijf: het aannemen en uitvoeren van kabel- en veel prijzen, geschonken door ouders en bedrijven, zodat veel bezoekers iets mee naar huis konden nemen. De avond was reuze gezellig en de organi satie is grotendeels uit de kosten, dank In de ontmoetingsruimte van de mgr. Bekkersschool was een disco, op welke zij de spontaniteit van de ouders en ver- muziek veel gedanst werd. In de ver- dere belangstellenden. informatie-avonden voor de bevolking houden. Op maandagavond 6 no vember over het Brugcentrum en op donderdagavond 23 november over Zuidplas. A. R. Posthumus bij het procuratiehouder/adjunct-directeur is. j p ♦w r' van de raadscommissie voor de j en de woning bouw vertelde wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dat het basisplan om het keersafwikkeling van de nieuwe woon wijk. Eind vorig jaar formuleerde de meerderheid van de raad op initiatief van de toenmalige progressieve fractie al een aantal uitgangspunten, die vooral ook hiermee te maken hebben. Aan de orde is het doortrekken van de Esdoornlaan, het afsluiten van de Sniepweg, de handhaving van de karak teristieke Piasweg en het maken van nieuwe uitvalswegen. Het zal duidelijk zijn dat het verkeer vereist dat er in de nieuwe wijk aan geluidshinderwering veel aandacht zal worden besteed. In de deze zomer bekend geworden voorlopige beleidsuitgangspunten voor Zuidplas stond dat ervan wordt uitge gaan dat in de nieuwe woonwijk 30 pro cent woningwetwoningen zullen wor den neergezet, 45 procent premiebouw en 25 procent vrije sectorbouw in laag bouw en gestapeld. Rekening wordt verder gehouden met de verplaatsing van de hervormde Rehobothschool en de oepenbare Jan Ligthartschool naar Zuidplas en de bouw van een sportzaal en misschien zelfs ook nog een sporthal gezien de bezetting van de bestaande overdekte sportaccommodaties. Zullen de groene velden verplaatst dienen te worden, het zwembadcomplex zal er blijven staan. Een moment tijdens het kinderfeest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Mgr. Bekkersschool en Prins Willem-Alexander-kleuterschool. [Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Brugcentrum presenteert het Wad- dinxveense gemeentebestuur het be leidsplan voor de nieuwste woonwijk Zuidplas. Deze wijk komt achter het sportpark ”de Sniep” tussen de Beije- rincklaan en de Piasweg en zal na 1981 tot ontwikkeling komen. Er zullen ech ter eerst aan twee voorwaarden vol daan moeten worden: het zoetwaterka- naal Waddinxveen-Voorburg moet daar ondergronds worden aangelegd en een belangrijk deel van het sportpark dient een functie te krijgen als verbin dingsgebied tussen de wijk Zuidplas en het centrum. Op de informatie-avond over Zuidplas op donderdagavond 23 november zal duidelijk worden gemaakt dat het woonmilieu in de nieuwe wijk een kleinschalige herbergzame verkaveling zal krijgen.De gemeenteraad heeft zijn voorkeur al uitgesproken - en vastge legd in het politieke beleidsplan 1978- 1982 - voor laagbouw. In Zuidplas zal een bescheiden winkelcentrum voor dagelijkse levensbehoeften komen, ter wijl er ook de vestiging van niet- hinderlijke ambachtelijke bedrijfjes mogelijk wordt gemaakt. VERKEERSAFWIKKELING Waar in de komende tijd vooral over gediscussieerd zal worden is de ver- aan twee belangrijke plannen: het sanerings- en reconstructieplan Brug centrum en het beleidsplan voor Waddinxveens nieuwste woonwijk shirt, waarop de naam en het vignet van Zuidplas. Over beide werkstukken, die binnen enkele dagen aan de de school zijn gedrukt, hetgeen tevens openbaarheid zullen worden prijsgegeven, gaat het gemeentebestuur een leuke herinnering voor hen is aan -~r--J- het feest. FEESTAVOND Ook de ouders zijn bij het schooljubi- leum niet vergeten. Zaterdagavond was de school voorzien van feestverlichting en dat betekende feest voor de ouders. WADDINXVEENVorige week vrijdag en zaterdag hebben de kinde- schillende klassen waren enkele gezel- ren en hun ouders van de rooms-katholieke mgr. Bekkersschool voor schapsspelen opgesteld, alsmede een basisonderwijs en de Prins Willem-Alexanderkleuterschool het tienjarig gezellige bar en hapjeshoek. De voor- - zitter van de oudervereniging, de heer J. E. J. M. Schroots, ontpopte zich als een groot ’’raddraaier”. Onder het motto ”B ij het rad van Sjaak, is het al tijd raak”, draaide hij maar liefst 13 se- WADDINXVEEN De samenwerkingsschool voor EIAVO/Atheneum aan de Sniepweg zal in november officieel worden geopend. Voor de feestelijke ingebruikname van het scholencomplex zijn maar liefst drie dagen uitgetrokken: woensdag 8, donderdag 9 en vrijdag 10 november. Wie de officiële opening zal verrichten is nog niet bekend, maar het staat vast dat het om een hoogwaardigheidsbekleder van koninklijke bloede of een lid van het kabinet Van Agt/Wiegel gaat. De geschiedenis van de samenwerking- kingsschool voor HAVO/Atheneum” sschool voor HAVO/Atheneum gaat te- door de toenmalige burgemeester van rug tot in 1970. In dat jaar werd door Waddinxveen, C. A. van der Hooft, een groep Waddinxveners het initiatief geïnstalleerd. Ter bevordering van een genomen om te komen tot de oprich- goede communicatie besloten de drie ting van een school voor HAVO/Athe- verenigingen in 1977 om samen te gaan neum in Waddinxveen. Deze groep be- in één Vereniging voor voortgezet on stond uit achttien mensen, voorstan- derwijs in samenwerkingsverband met ders van respectievelijk rooms- secties voor elke van de drie participe- katholiek, protestants-christelijk en op- rende levensbeschouwelijke groeperin- enbaar onderwijs. gen. Na uitvoerige gesprekken besloot de In 1973 opende de school in een aantal ’’Groep van Achtien” een samenwer- verspreid liggende noodlokalen haar kingsschool te stichten, steunend op de poorten voor de eerste leerlingen. Het volgende uitgangspunten: ”De samen- scholencomplex aan de Sniepweg, werking is gebaseerd op respect voor thans met een leerlingenaantal van on- elkaars overtuiging en onderlinge ver- geveer 900, is pas dit najaar geheel vol- draagzaamheid. In het levensbeschou- tooid. Werd de eerste paal geslagen op welijk onderwijs dienen de verschil- vrijdag 16 mei 1975 door de ouders van lende levensbeschouwelijke overtui- het eerste uur drs. A. A. de Bruin, ir. H. gingen, die in de school zijn vertegen- P. M. Koenen en ir. B. J. van derToom woordigd, ten volle tot hun recht te ko- en kon de eerste fase op 23 april 1976 men. Het bestuur van de school ligt in feestelijk in gebruik worden genomen, handen van de ouders”. daarna werd het tijd voor de tweede Teneinde de samenwerkingsschool ge- fase, welke ook nog weer eens in twee stalte te geven, werden in januari 1971 gedeelten zou worden gerealiseerd. drie verenigingen opgericht, te weten: een katholieke, een protestants- christelijke en een openbare vereniging voor voortgezet onderwijs in samen werkingsverband in Waddinxveen. De drie verenigingen bereikten met het ge meentebestuur van Waddinxveen overeenstemming over de bestuurs vorm van de op te richten school voor HAVO/Atheneum. Het bestuur van de school zou in handen gelegd worden van een bestuurscommissie krachtens artikel 61 van de gemeentewet. Aan een dergelijke commissie kt-nnen dóór het gemeentebestuur bestuurlijke be- grondwerkem^Maatschappeiijk kapi- voegdheden worden overgedragen. Op 8 november 1971 werd de ’’Com missie van Bestuur voor de Samenwer- stigde grootste winkel van confectie in Waddinxveen (Verbakel BV). Het sanerings- en reconstructieplan Brugcentrum zal het gaan hebben over de kwaliteit van het winkelbestand dat er nu nog is, de mogelijkheid tot uitp laatsing van bestaande bedrijven, de versterking van de woonfunctie, de mo gelijkheid tot kleinschalige kantoorve- reconstructieplan stiging en de toekomst van het oude no- Brugcentrum, dat de gemeenteraad tarispand aan de Kerkweg-Oost, waarin eind december moet gaan vaststellen nu nog de straks naar het oude raadhuis omdat in januari het voorbereidingsbe- verhuizende streekmuziekschool is ge- l._. huisvest. Waddinxvener H. Maillé de functie van loopt, zal duidelijk worden aangegeven In de voruge week gehouden vergade- procuratiehouder, terwijl plaatsgenoot wat er J bedrijf moet gaan worden en wat niet. De be- ruimtelijke ordening doeling van dit alles is vooral de woon- J functie in dit gebied te versterken. Vol gens de deze zomer door de gemeente- Brugcentrum in gedeelten aan te pak- raad vastgestelde Nota Kernenbeleid ken nagenoeg klaar is. Het gaat om een zou de nadruk kunnen liggen op de ruwe schets, die door een gemeente- bouw van kleine woningen in meer- lijke stuurgroep is gemaakt. In de afge- laagse bouw. Maar het Brugcentrum lopen periode is ondér meer gesproken zal blijven wat het altijd is geweest: een met de winkeliers in het Brugcentrum buurtwinkelcentrum. over hun wensen, verlangens en toe komstvisie op het onder handen te ne- MOOI CFI fcfn TFRiFn men bijna-°udste gebied van Wad- MOO1 GELEGEN GEBIED dinxveen. Op dit moment wordt er aan Dat het Brugcentrum een mooi gelegen het Raadhuisplein gewerkt aan het op gebied is weet iedereen. Het ligt ron- stellen van de juridische voorschriften dom de hefbrug over de Gouwe zeer Van het plan, dat begin oktober in de gunstig ten opzichte van het nieuwe openbaarheid komt en dan eerst onder- woongebied Zuidkade 1, waar geen werp van discussie zal uitmaken in de winkels zullen komen. Aanwezig in het raadscommissie voor de ruimtelijke or- gebied dat wordt omsloten door Oran- dening en de woningbouw (vermoede- jelaan, Gouwe, Jan Dorrekenskade- lijk op dinsdagmiddag 10 oktober). Oost, Rijnlandstraat en Beukenhof is ook het nieuwe gemeentehuis, terwijl ZUIDPLAS natuurlijk evenmin voorbijgegaan kan Tegelijkertijd met het bekend worden worden aan de aan de Zuidkade geve- van het sanerings- en reconstructieplan bestaan van beide scholen aan de Peter Zuidlaan gevierd. De festivitei ten rond het tweede lustrum, waar vooral de kinderen enkele weken lang naar hadden uitgekeken, waren georganiseerd door de oudervere niging met het onderwijsteam en de leidsters. De feestelijkheden begonnen vrijdag Dat feestje had een dubbel doel, nl. het ties met het rad van avontuur. Er waren met een eucharistieviering in de Ont- 1 moetingskerk, waar pastoor P. M. Ólst- verkrijgen van de nodige geldmiddelen hoorn samen met de kinderen een toe- om de kosten van het kinderfeest te l passelijke viering hield. Toen snel naar dekken, school waar een traktatie wachtte. Op het schoolplein konden de beide schoolhoofden, mej. J. van Ginneke van de kleuterschool en de heer A. J. M. van den Hondel van de basisschool hun schoolvlaggen hijsen, onder het zingen van een feestlied dat speciaal voor deze gelegenheid gemaakt was. Er was ook nog een ballonwedstrijd het geen een zeer kleurig schouwspel ople verde toen deze losgelaten werden. De rest van de ochtend werd besteed aan kinderspelletjes, waaraan de kinde ren met veel enthousiasme meededen. Na het nuttigen van hun brood werd de dag vervolgd met een poppenkastvoor stelling voor de kleintjes en een leuke I film voor de grotere kinderen. Na nog een ijsje gegeten te hebben, gingen de j kinderen moe, maar nog naglunderend WADDINXVEEN In het gemeentehuis wordt de laatste hand gelegd van de fijne dag, naar huis. Alle kinde- I ren waren die dag gekleed in een T- gewijzigde In het sanerings- en eind december moet gaan vaststellen WADDINXVEEN Bij BV Elver werk, ’s-Gravenhage, een g inschrijving in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken, van Landis Gyr BV te Gouda, vervult de sluit voor het betreffende gebied ver in de komende jaren gesloopt ring B -

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17