Foto’s in de prijzen Adverteren doet Overname garagebedrijf G. J. van Amerongen kan Beynum BV volgende week aan de Brederolaan Akkoord met verplaatsing tuinderijen iiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Nieuwe school- planning is op komst verkopen DE GROENE LIJN tiissen stad, en platteland. num L - I 1 1 r/ i 7’2 -a MET. >7' k A. .7 -A s j Tweede prijs mevrouw J. Molenaar- van den Ouden. Zijfotografeerde het stalen werkstuk Golf van Jim Mulder. Waddinxveen.se prijs f 8.000, id is ct id van Agnes Berck, dat in Waddinxveen Amerongen, die nu nog boven zijn be drijf woont, is in Waddinxveen op zoek naar een andere woning. Wat er met de straks leegkomende Van Beynum- vestiging op de hoek Beethoven- laan/Dorpstraat gaat gebeuren is nog niet bekend. Het gaat hier om een huurpand. laan/Dorpstraat van deze Goudse onderneming wordt verplaatst naar het nieuwe complex bij het winkelcentrum Luifelbaan. Dat de heer Van Amerongen zijn be drijf in handen van Van Beynum BV Eerste prijs J. J. M. Daeter. Hij fotografeerde het betonnen beeld Laura te koop was voor f 9.000,-. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 WADDINXVEEN De gemeente raad heeft unaniem ingestemd met de verhuizing van de tuinders D. Verweij en L. C. Kastelein. De twee gaan hun gronden aan de Piasweg 2a en 2b ver wisselen voor een nieuw complex aan de Zesde Tochtweg, dat vorige maand door de gemeenteraad voor de ’’deftige prijs” (aldus de heer D. Uitbeijerse van de SGP/HKV/GPV) van bijna een mil joen gulden kon worden aangekocht van de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging Gouda en Omstreken. De tuinderijen met kassen aan de Pias weg zullen worden opgeruimd in ver band met de ontwikkeling van Wad- dinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas. De woningbouw tussen Piasweg en de Beijerincklaan zal medio 1981 van start gaan. Om de ruiltransactie mogelijk te maken heeft de gemeente de heer Ver weij f 1.000.337,toebetaald en de heer.Kastelein f 622.651,De perce len grond aan de Piasweg zijn elk onge veer 1,47 hectare groot. De Wad- dinxveense tuinders krijgen aan de Zesde Tochtweg de beschikking over ieder 2,25 hectare. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond zei burge meester mr. A. G. Smallenbroek dat de aankoopkosten van de twee tuinderijen over het gehele toekomstig woonge bied zullen worden uitgesmeerd. De betaalde vierkante meter prijs staat niet model voor de prijs die betaald zal gaan worden voor de 57 hectare Zuidplas- grond, die nu nog in handen is van project-ontwikkelaars. Of, zoals onze eerste burger zegt, ’’beroepsmatig bij de woningbouw geïnteresseerden”. ”Het zou de verwerving van de beno digde grond bevorderen, maar op die manier is dat niet in het belang van de mensen die er straks gaan wonen”, be toogde mr. Smallenbroek. Dat de tuin ders, die moesten worden verplaatst, recht hebben op schadevergodeing achtte hij een juiste zaak. WADDINXVEEN Volgende week maandag draagt de heer G. J. van Amerongen (61) zijn garagebedrijf aan de Brederolaan over aan autobe drijf Van Beynum BV uit Gouda. De vestiging op de hoek Beethoven- maar de Fiat-klanten van de heer Van Amerongen zullen natuurlijk ter zijde Amerongen een eigen garagebedrijf gestaan blijven worden. De overname heeft geen gevolgen voor het acht man tellende garagepersoneel. Dit bestand wordt zelfs nog uitgebreid met een verkoper, een administrateur en een ZO MAAKT U EEN PRACHTIG BLOEMENARRANGEMENT Stelt u zich eens voor: ergens tegen een bepaalde achtergrond een prachtig op gemaakte vaas met verschillende soorten kleurrijke bloemen. Een schitterend arrangement, dat zich van één kant laat bewonderen. Dit kunt u zelf maken. De werkwijze is als volgt: u neemt een vaas met een niet te wijde hals van onge veer 20 cm hoog (bekermodel). Neem een prop kippegaas (al naar gelang de dikte van de bloemstengels fijn- of grofmazig) en zet deze klem in de vaas. Nu begint u de bloemen één voor één in het kippegaas te steken. U begint met de middelste bloem, die het langst moet zijn. Rondom deze bloem bouwt u het ar rangement op en gebruikt wat slappere of kromme stengels om aan de voor- en zijkant over de vaasrand te verwerken. Zorg ervoor dat de bloemen elkaar bo ven de hals van de vaas niet kruisen (dat geldt ook wanneer u gewoon bloemen in een vaas zet). Gebruik bloemen die niet helemaal even lang zijn. Op die manier krijgt u diepte in uw arrangement. Donkere en geopende bloemen kunt u het best onder in het arrangement steken, omdat u anders het gevaar loopt dat het geheel de indruk wekt topzwaar te zijn. Houd rekening met een goede kleurencombinatie, u draagt immers ook geen kleren die ’’vloeken”? Bij het bloemschikken moet u daar ook rekening mee houden. Wanneer u een arrangement gaat maken kunt u kiezen uit twee richtingen: öf u schept een kleurencontrast door scherp afste kende kleuren te gebruiken, óf u schept een kleurenharmonie door verschil lende in dezelfde kleurengroep liggende tinten te gebruiken. Een kleurenharmo nie kunt u bij voorbeeld heel mooi opbouwen door het gebruik van gerbera’s, die in allerlei pasteltinten zijn te krijgen. WADDINXVEEN Wethouder A. H. van Gent (PvdA) van onderwijs, sport, kunst, cultuur en jeugd- en jon gerenwerk heeft gisteravond in het ge meentehuis de prijzen (fotobonnen) uitgereikt van de fotowedstrijd, die deze zomer in verband met de beelden tentoonstelling van de vereniging Caro- luskring werd gehouden in het Burge meester Warnaarplantsoen. Met hun platen zijn in de prijzen gevallen de heer J. J. M. Daeter (Schuberthof 65), mevrouw J. Molenaar-van den Ouden (Willem de Zwijgerlaan 54) en Hans de Zwager (Elia Kazanstrook 90 uit Zoe- termeer). Zij veroverden respectieve lijk de eerste, tweede en derde prijs. De prijswinnaars werden door wethou der Van Gent gehuldigd in aanwezig heid van de overige inzenders van fo to’s en natuurlijk de vijf juryleden: Tanny Noteboom, W. G. van Baarle, W. P. Quartero en twee deelnemende kunstenaars van de vereniging Carolus- kring. Over de zwart-wit opnamen van de amateur-fotografen staat er in het juryrapport dat er van is uitgegaan dat de foto’s duidelijk het wezen van het in het Burgemeester Warnaarplantsoen tentoongestelde kunstwerk moesten weergeven. Het ging dus om herken baar materiaal, zonder afleidende ach tergronden en fraai van compositie. Met het toepassen van deze criteria vielen veel ingezonden fot’s af. ’’Daar van iedere inzender(ster) maar één foto bekroond mocht worden en vooral van de winnaars van de eerste en tweede prijs meerdere foto’s voor be kroning in aanmerking kwamen (die dus op één na afvielen) is er een goed waarneembaar verschil in kwaliteit”, oordeelde de jury begin deze maand bij het vaststellen van de uitslag. Zoals be kend werd de beeldententoonstelling in het Burgemeester Warnaarplantsoen gehouden van 14 juni tot en met 5 juli. De opening ervan was in handen van de heer W. G. van Baarle, de Wad- dinxveense televisieregisseur en lid van de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd. WADDINXVEEN De gemeente werkt aan een nieuwe schoolplanning. Op die manier kan de huidige en toe komstige huisvesting van de Wad- dinxveense basis- en kleuterscholen het best worden geregeld. Dat zei burge meester mr. A. G. Smallenbroek in de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën op een vraag van CDA-raadslid W. L. M. Kruijk. De christen-democraat was nieuwsgierig wanneer de Gerefor meerde School aan de Staringlaan een definitief gebouw zal kunnen betrek ken. Het wachten is dus op de nieuwe schoolplanning. In de vorige week woensdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering is ingestemd met het krediet van 22.000,om de 4-klassige houten noodschool aan de Staringlaan, waarin sinds augustus 1976 de Gereformeerde School is gehuisvest, op te kunnen knappen. Het schoolbestuur gaat voor taan zelf het onderhoud doen. De gemeenteraad heeft er verder mee ingestemd dat de protestants- christelijke De Savornin Lohman- school (Lindengaarde) f 1.424,64 krijgt voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor klas 6 en dat de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan) f 1.600,tege moet kan zien als bijdrage voor een in oktober te houden werkweek. 1 verKoper, een administrateur chef-werkplaats. De heer Van ^IIIIIUIHIllllllllllllllllllllllllllllUHIllllllilUim Beynum begon de heer Van Ameron gen destijds een handel in motorfietsen, laat overgaan is niet zo verwonderlijk Het Waddinxveense garagebedrijf zal als men weet dat de Waddinxvener de naam Van Beynum Waddinxveen ruim een kwart eeuw als bedrijfsleider BV gaan dragen. Dit houdt wel heeft gewerkt in de Woerdense en automatisch in dat het een Goudse vestigingen van dit autobedrijf, Volkswagen/Audi-vestiging wordt, dat ook vertegenwoordigd is in Bode- - graven. In 1969 begon de heer Van 7 aan de Waddinxveense Brederolaan. OUDE CONTACTEN De contacten tussen Van Amerongen en Van Beynum dateren reeds van ja- ren her. Met de vader van de heer Van Derde prijs Hans de Zwager uit Zoetermeer. Ook hij legde het betonnen beeld van Agnes Berck op de gevoelige plaat vast. -Jti,

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 21