Potjes op het vuur voor meer werk hier en in regio over muziekfestijn van Concordia Beleidsprogramma 1978-1982 Beleids- Reparatie De Pater BV is verhuisd Televisie Radio e. Afspeelapp. Reconstructie rijksweg 12 kost 223 miljoen CDA-verband start discussie over vrede en veiligheid programma in hoofd stukken Showavond in sporthal "de Sniep" bezorgde kippevel ’’Mooi hè?” zei jongen tot z’n ouders Op 7 oktober concert in Ontmoetingskerk r Hou ze in de gaten! V 9 L Kinderen zijn hinderen. Waarschuwen is niet genoeg. dg 41 r gramma was het waard dat de sporthal N aan alle merken welke Waddinxveen in het streekplan is et van se van bestaande plaatselijke bedrijven; 4, de gemeente na door: lukwens ”80 jaar Concordia: Hartelijk gefeliciteerd” op hun muziekinstru menten mee. De finale maakte duide lijk dat muzikanten ’n grote voorliefde hebben voor de kleur blauw. Weliswaar in diverse schakeringen, maar dat die voorkeur bestaat zagen we bij Harpe Davids (waarvan de majorettes in het wit en rood waren gekleed), VIOS en Concordia. Licht en donker bruin wa ren de kleuren van Helicon. CHAPLIN-NUMMER Aan de finale verleenden ook de majo rettes van de verschillende muziek korpsen medwerking. De majorettes SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 irplangebied i de spoorlijn en rijksweg Gouda-Den Haag, 'iet veilingterrein, te CONCERT Gelukkig zijn de festiviteiten van het fanfarekorps Concordia rond het al dit voorjaar gevierde 80-jarig bestaan nog gangsprijs voor deze avond bedraagt steeds niet voorbij. Het op 16 maart 4,50. rijke showavond, waarvoor als het goed was geweest duizenden Waddinxveners te hoop hadden moeten lopen. Het pro- geregeld: gramma was het waard dat de sporthal kerk voerden de op schrift gestelde ge- ’’de Sniep” - een uitstekende plek voor dit soort gelegenheden - had uitgepuild. WADDINXVEEN Makelaardij De Pater BV heeft met ingang van gisteren het kantoor veplaatst van de Brugweg 99 naar de Schielandweg 7. De heer P. de Pater heeft daar van bouwer Re- horst BV twee landhuizen gekocht. Eén voor eigen bewoning en één voor de makelaardij. Zoals bekend verzorgt makelaardij De Pater BV bemiddeling bij aan- en verkoop, verhuur en beheer onroerend goed, taxaties onroerend goed en roerend goed, bouwkundige adviezen bij aan- en verkoop on roerend goed en assurantiën. Het leeg komende woonhuis aan de Brugweg gaat dit najaar bewoond worden door de Waddinxveense fotograaf Sjaak No- teboom. In zijn woning boven de win kel in het winkelcentrum ”de Passage” gaat zijn zoon wonen. WADDINXVEEN/DEN HAAG De reconstructie van het wegvak van rijks weg 12 tussen Gouda en Utrecht gaat, met inbegrip van de Gouwetunnel en de aansluiting van weg 20 (Gouda- Rotterdam) aan weg 12 223 miljoen gulden kosten. Dat blijkt uit de memo rie van toelichting van minister ir. D. S Tuijnman van Verkeer en Waterstaat op zijn begroting 1979. Met de bouw van de Gouwetunnel (welk karwei op dinsdagmiddag 31 ok tober bezoek krijgt van de Wad dinxveense raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw onder voorzitterschap van wet houder P. F. J. van Schie, CDA) en de westelijke aansluiting daarop is al 65 miljoen gulden gemoeid. In de kosten van de aanleg van het zoetwaterkanaal Waddinxveen (Gouwe)-Voorburg (Vliet) heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor volgend jaar 2.300.000,ge raamd. Voor dit jaar was een bedrag uitgetrokken van f 1.100.000,ter wijl de vermoedelijke kosten over vorig jaar 800.000,bedragen. van het Gemeenschappelijk Energieb. drijf voor subsidie op en bevorderin van doelmatig energieverbruik. - De gemeente dient in samenwerkir. met de woningbouwverenigingen te o< derzoeken of het regionale energieb drijf bereid is energiebesparende ma tregelen te financieren, vooruitlope: op de opbrengst van de energiebesp ring door de afnemers. - De tariefopbouw dient de besparin van energie te bevorderen. - Stimulering van het besef bij de bevo king dat een zuinig gebruik van energy een overleveringsvoorwaarde is voo deze en komende generaties. WADDINXVEEN Het CDA- verband Waddinxveen start de ko mende winter met discussiegroepen rond het thema ’’Vrede en veiligheid”. ’’Juist individuele partijleden zouden meer betrokken kunnen worden bij za ken als (kern)wapenbeheersing en ont wapening; de vrede is immers een zaak van ons allen!”, aldus het CDA- verband. Het CDA nodigt daarom belangstellen den (leden zowel als niet-leden) uit voor een inleidende bijeenkomst op maandag 2 oktober om 20.00 uur in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” aan de Stationsstraat, waar samen met het CDA-Tweede Ka merlid Joep de Boer een eerste aanzet voor de discussiegroepen zal worden gegeven. Hier treedt op het fanfarecorps VIOS uit Mijdrecht. Tijdens de showavond bleek hoe goed de sporthal'de Sniepvoor een dergelijke evenement te gebruiken valt. Het geluid komt vol over en de korpsen hebben alle ruimte. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). van Concordia hadden de aandacht van het publiek al tijdens de showavond op zich weten te vestigen door tijdens het tweede optreden een Charlie Chaplin- nummer te doen, compleet met bol hoed, wandelstuk, snorretje en pand jesjas. Aan het slot waren de Wad dinxveense meisjes weer in hun nor male zwarte out-fit gekleed. Dirigent De Knegt zorgde ervoor dat het optre den van de gezamenlijke muziekkorp sen zou uitgroeien tot een onvergetelijk muziekfeest, dat de aanwezigen nog lang zouden heugen. Via de uitbundige ’’Manhatten Beach”, een gevoelige "Moonlight Serenade” en het meeslepende ’’Land of Hope and Glory” leidde de roffel van de drumbands het stemmig ’’Blijf bij mij Heer” in. Voordat het ’’Wilhelmus” de showavond van Concordia zou gaan besluiten werd door de 11-jarige Mar- tien Bloem het taptoesignaal gegeven. Met een daverend applaus van het pu bliek, dat het merkbaar bijzonder naar de zin had gehad tussen kwart over acht en kwart over elf, marcheerden Harpe Davids uit Ridderkerk. Helicon uit Berkel, VIOS uit Mijdrecht en Con cordia uit Waddinxveen op de tonen van ’’Military Escort” af. En zo kwam 1898 opgerichte korps werkt op zater dagavond 7 oktober om half negen mee aan een concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aan dit concert verleent behalve Concordia ook mede werking de hervormde zangvereniging ”Vox Jubilans” onder leiding van Jan Bonefaas, de sopraan Nelly Willemse en de organist Ben Kramer. De toe- WADDINXVEEN Het door het CDA en de PvdA opgestelde en door-de WD onvoorwaarde lijk onderschreven (bijgewerkte) beleidsprogramma voor de raad speriode 1978-1982, zeg maar het ’’politieke spoorboekje” van onze volksvertegenwoordigers, omvat zeven hoofdstukken en ruim 14 pagina’s. In het Weekblad voor WERKGELEGENHEID EN BEDRIJFSLEVEN fs. Regionaal bezien, wordt de werkge legenheid bevorderd door: - bevordering en ondersteuning van een regionaal beleid; - afstemming van selectie-kriteria, voorwaarden voor gronduitgifte en huisvesting van personeel; - het structuurplangebied Bredeweg, gelegen tussen de spoorlijn Gouda-Den Haag en rijksweg aansluitend aan h< bestemmen tot bedrijfsterrein voor de regio; - bevordering van een kwalitatief even wichtige werkgelegenheid; - bevordering van een regionaal wer vend beleid, afgestemd op de speci fieke aspecten van de regio inzake lig ging, verkeersverbindingen, milieu en arbeidspotentieel. B. Plaatselijk stimuleert de gemeente lijke overhi NIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! WADDINXVEEN Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft een aantal potjes op het vuur staan om - zowel plaatselijk als regionaal bezien - de werkgelegenheid te bevorderen en het bedrijfsleven het wer ken mogelijk te maken. Dat staat in het vijfde hoofdstuk van het beleid sprogramma voor de raadsperiode 1978-1982. In deze paragraaf wordt ook. het gemeentelijk milieu- en energiebeleid behandeld. Gesteld wordt dat het gemeentebestuur tot taak heeft de milieubewustheid bij de bevolking te vergroten en te wijzen op de individuele verantwoorde- lijkheid voor het milieu en dat een doelmatiger energiebeleid door de een einde aan een feestelijke èn bloem- gemeente dient te worden nagestreefd. In hoofdstuk 5 van het beleidspro gramma staan de volgende zaken zo WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 WADDINXVEEN ’’Mooi hè?”, zei een 12- of 13-jarige jongen za terdagavond in de sporthal ”de Sniep” tegen zijn ouders halver wege de showavond van het Wad dinxveense fanfarecorps Concor dia. Hij en z’n vader en moeder ge noten zichtbaar van het verrukke lijke muziekfestijn dat vier muziek korpsen bijna drie uur lang het pu bliek voorschotelden ter gelegen heid van het 80-jarig bestaan van het plaatselijke muziekgezelschap. De drie tribunevakken waren za terdagavond nagenoeg geheel ge vuld. Jammer was het dat zo weinig Waddinxveners belangstelling toon den voor deze unieke showavond als we weten hoeveel familieleden en kennissen van de optredende muzikanten de sporthal vulden. De thuisblijvers (extra neergezette ver rijdbare tribunes bleven nagenoeg onbezet) hebben echter ongelijk gekregen. De christelijke harmonie Harpe Davids uit Ridderkerk, het fanfarecorps VIOS uit Mijdrecht en de drumfanfare Heli con uit het Zuidhollandse Berkel zorg den samen met het jubilrende fanfare corps Concordia uit Waddinxveen voor een spektakelstuk, dat de enthousiaste schare toeschouwers meermalen kippe vel bezorgde. De namens het gemeen tebestuur aanwezige wethouder A. H. van Gent (PvdA) en gemeentesecreta ris J. Meuleman hadden beslist geen verloren avond. In gezelschap van de verdienstelijke ’’Concordianen” G. L. de Knegt en P. de Bruin vermaakte de wethouder zich een lange avond lang met de muzikale prestaties van zo’n 300 muzikanten, tamboers en majorettes. VLOT VERLOOP Met het vermelden van een aantal bij zonderheden over de vier deelnemende korpsen praatte de Goudse mevrouw José Jansen-Maes, de telefoniste- receptioniste van het gemeentehuis, het programma aan elkaar. Dat alles een vlot verloop had was het knappe stuk werk van de met een walkie-talkie uitgeruste R. van Eist, de bekende chef van de afdeling interne zaken in het raadhuis. Na de openingsfanfare kwa men achtereenvolgens Harpe Davids, VIOS, Helicon en Concordia de sport halvloer op marcheren om het publiek te laten genieten van hun kunnen. Na een korte pauze gebeurde dat in nage noeg dezelfde volgorde, opnieuw. Indrukwekkend en hartverwarmend was de finale, die werd geleid door Concordia-dirigent G. de Knegt. Ter wijl Helicon uit Berkel al op de vloer van de sporthal ”de Sniep” stond te spelen kwamen de andere drie korpsen uit de nevenruimten tevoorschijn. Mu zikanten van Harpe Davids uit Ridder- - Geleidelijke toepassing warmte isole rende maatregelen in alle overheidsge bouwen; stimulering hiervan bij part culiere eigendommen. - Kritisch beleid t.a.v. vergunningverle- Aandringen op bestemming^vanjviin uit naar het hierboven aangeduide ge- lieuwetgeving. bied aan de Bredeweg. Nu op korte ter- - Actief beleid inzake hinderwetproce- mijn de gewenste ontwikkeling niet rea- dures. hseerbaar blijkt, zal aan de raad een ad- Rioleringsaanleg in niet gerioleerde ditionele of alternatieve mogelijkheid woongebieden. worden voorgelegd om in de behoefte Overweging van toepassing krin- aan nieuwe bedrijfsterreinen in vol- glooppapier. doende mate te kunnen voorzien; -Bevordering geluidswerende bouw- - het positief benaderen van uitbreiding wijzen of constructies. van bestaande plaatselijke bedrijven; -Zeer beperkt gebruik chemische - het bevorderen van bedrijfsverplaat- verdelgers. singen uit de kern en uit de landelijke Fln gebieden, zodat deze bedrijven vol- L:NERGIEBELE1D doende uitbreidingsmogelijkheden krij- Een doelmatiger energiebeleid streeft gen; de gemeente na door: Waddinxveen zullen wij onze le- zers in deze weken duidelijk ma- ken wat er zoal is overeengeko- C men. Dan weet u tenminste waar u aan toe bent. Vandaag hoofdstuk 5 met als on derwerpen: Werkgelegenheid en bedrijfsleven, milieubeleid en energiebeleid. - vestiging van glastuinbouwbedrijven mits complexgewijze te doen plaatsvin den; - het bevorderen van vestiging van veiling-annexe bedrijven nabij de vei ling; - de mogelijkheid van part-time werk voor mannen en vrouwen te onderzoe ken en naar behoefte te stimuleren; - regelmatige informatie-verwerving van en voorlichting aan vakbeweging, middenstand en bedrijfsleven. MILIEUBELEID - Het gemeentebestuur heeft tot taak de milieubewustheid bij de bevolking te vergroten en te wijzen op de indivi duele verantwoordelijkheid voor het milieu. - Het milieubeleid dient regionaal ge coördineerd te worden. - De gemeentelijke overheid dient ook zelf een milieubewust beleid te voeren, o.m. door: - Bescherming landschapskwaliteit in het landelijk gebied. - Krachtige bevordering nieuwe riool lijke overheid de werkgelegenheid waterzuivering en zo spoedig mogelijk door: opheffing van de zuivering in de Oran- - het tijdig beschikbaar hebben van vol- jewijk. doende bedrijfsterrein in het kader van Voorkomen van vestiging milieu bela- de secundaire werkgelegenheidstaak, stende industrie. welke Waddinxveen in het streekplan is toegewezen. De voorkeur gaat hierbij ning in het kader van de bestaande mi- uit naar het hierboven aangeduide ge- lieuwetgeving. bied aan de Bredeweg. Nu op korte ter- - Actief beleid inzake hinderwetproce- t rea liseerbaar blijkt, zal aan de raad een ad- I I X

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 23