Dinsdag radio- opname TROS St. Jozefschool 30 MAAL KINDERZEGELACTIE i Oostenrijkse reis voor mevrouw B. E. de Hek-Klop VPRO-radio neemt jazzconcert in de Bonkeiaar op Uitzending zaterdag 7 oktober Centraal Nederland BV Brandweer- wedstrijd in Capelle op 7 oktober Bijna 17 mille voor het KWF Afscheid van ambtenaar G. de Graaff I Winnares van Passage-etalagewedstrijd II I "DOOR HET KIND - VOOR HET KIND fejjj|8gk. - UI M k*' F 1 --- W - jL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 Hier ontvangt mevrouw B. E. de Hek-Klop van Passage-voorzitter J. H. P. Mulder de prijs een volledig verzorgde id i, t, I, -1 1 1 Woensdag 4 oktober is de dertigste "nationale besteldag". Overal in Ne derland is de schoolbel van 12 uur het startsein voor 400.000 kinder en om bestellingen op te nemen. Binnen enkele uren zullen er zo goed als geen deuren meer te vinden zijn, waarop niet de bekende deur- zegel is aangebracht, ten teken dat men zijn bestelling geplaatst heeft. Vanaf 14 november bezorgen de jeugdige verkopers die aan huis: de vrolijke kinderkaarten, kerst - en nieuwjaarswensen, maar vooral de postzegels, die speciaal voor de der tigste scholenactie zijn ontworpen door Babs van Wely. "Het kind en de school" is het thema van de af beeldingen. Natuurlijk horen daar de vakken lezen, schrijven en reke nen bij, maar ook de kinderpostze- gelactie. Daarom toont de zegel van 40 20 cent een jongetje bij een deur, met zijn bestelenveloppe klaar voor gebruik. De toeslag op de zegels zorgde vorig jaar samen met de kaartverkoop voor de fantastische totaalop- brengst van tien en een kwart mil joen gulden. Formidabel veel geld dat beschikbaar kwam voor het jeugdwelzijnswerk in al zijn geledin gen. Zonder aanzien van ras, poli tiek of religie helpt het NCK waar WADDINXVEEN Volgende week dinsdag 3 oktober komt een ra- dioploeg van de TROS, zoals wij al konden berichten twee weken gele den, naar de St. Jozefschool aan de Kanaalweg om er ”De Tien Om Kindershow” op te nemen. Dit programma zal zaterdagmorgen 7 okto ber tussen tien uur en half elf op Hilversum 2 zal worden uitgezonden. Schoolschijf zal worden uitgeroepen. Deze plaat neemt één van de kinderen volgende week dinsdag mee. WADDINXVEEN Het in Moerka- Bonkelaar komt. ”Hoe meer applaus pelle gevestigde Installatiebedrijf Cen traal Nederland BV, Waddinxveen, heeft de bedrijfsactiviteiten gestaakt. Dat blijkt uit een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 7 oktober wordt in Capelle aan den IJs- sel de jaarlijkse brandweerstrijd gehou den tussen de brandweerkorpsen uit Bidegraven, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Gouda, Moerkapelle, Moor drecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhui zen. Deze wedstrijd wordt gehouden in de opslagplaatsen van het aannemings bedrijf Van Hoorn aan de Groenendijk. Begonnen wordt om half twee. De spuitgasten van de Waddinxveense vrij willige brandweer zijn om kwart over twee aan de beurt. Na afloop is er een broodmaaltijd. op de band des te beter voor de sfeer van het radioconcert”, aldus de werk groep. En voor de groep hoeft men het helemaal niet te laten: het Harry Ver- beke Kwartet met Harry zelf op te norsax, Irv Rochlin (V.S.) op de piano, kinderen tekort komen. Voor het grootste deel gebeurt dat in Neder land, daar waar onze maatschappe lijke zorg hiaten vertoont. Allerlei voorzieningen, die kinderhuizen, dagverblijven, revalidatie-inrichtin- gen, buurtverenigingen hun pupillen niet kunnen bieden uit de vaste ver goedingen die men van de overheid ontvangt, worden mogelijk dankzij het kapitale bedrag, dat onder meer kinderen vóór kinderen jaarlijks bij eenbrengen. Ook in de ontwikkelingslanden kent men het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Ongeveer vijfentwintig procent van de op brengst van de actie gaat naar parti culiere instellingen, die zich inspan nen om ook gehandicapte kinderen in de derde wereld de kans op een menswaardig leven te geven. De hulp die deze kinderen uit ons land ontvangen stemt te meer tot dank baarheid, omdat hij mede door kin deren is mogelijk gemaakt. Dertig maal "door het kind - voor het kind", een unieke actie - niet meer weg te denken uit het Neder landse schoolleven - die elk gezin in staat stelt met kleine bedragen mee te helpen aan een betere wereld, waarin minder geleden hoeft te worden. Samensteller en presentator van het programma is Han Reiziger, die naast klassieke muziek ook jazz draait. Vooral Nederlandse moderne en ac tuele jazz nemen een grote plaats in zijn Voor de uitzending vanuit de St. Jozef school, deze zomer landelijk in het nieuws vanwege de door onderwijzer A. L. M. Boer gevoerde actie om de kinderen voortaan met een vulpen te laten schrijven inplaats van een balpen, komt ook naar de St. Victorwijk de schrijfster Gertie Evenhuis. Zij heeft het boekje ”De tram is geel, het gras is groen” geschreven dat ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1978 bin nenkort in de handel wordt gebracht. MARTIN BROZIUS De opnamen voor ”De Tien Om Kin dershow” vinden plaats in het school gebouw. Daar is een ongeveer acht man tellende radioploeg samen met presentator Martin Brozius en zijn moeder een hele dag aanwezig. Als on derdeel van het radioprogramma wor den er met de kinderen van de St. Jo zefschool twee spelletjes gespeeld, te weten Raddraaien en Van Acht tot Tachtig. In ”De Tien Om Kindershow” wordt ook een plaat gedraaid, die tot Oostenrijkse week voor twee personen), die zij heeft gewonnen met de tijdens de Tiroler-week gehouden etalage wedstrijd. Links kijkt haar man toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Aan het einde van de Tiroler Week in het winkelcentrum ae Passage” kon het Waddinxveensepubliek de befaamde houtsnijder Wurzen Max nog bezig zien. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Wie geld geeft voor een goed doel wil de zekerheid hebben dat het doel matig besteed wordt. Anders ver gaat de lust tot geven snel. Voor degenen die gegeven geld mogen beheren, ligt hier een bijzondere verantwoordelijkheid. Geharre war rondom de opbrengst van een miljoenenactie schaadt de zaak waar het om gaat. De nasleep van de hooggesteunde manifestatie "Geven voor Leven” was helaas een minder verheffend schouw spel. Toch mogen we niet vergeten dat het geld zelf er niet minder nodig om is. De opbrengst van de jaar lijkse inzameling voor het KWF in Waddinxveen, groot f 16.825,99, bewijst trouwens dat we dat beseffen. Ook dit jaar is in ons dorp een fraaie bijdrage voor het Koningin Wilhelminafonds opgehaald. Daar zijn we gevers, geefsters en collectanten dankbaar voor! C. A. DE GEUS WADDINXVEEN Gemeente ambtenaar G. de Graaff heeft wegens zijn vetrek naar de gemeente Rijssen, waar hij op 1 oktober in dienst treedt als adjunct-commissie, afscheid geno men van zijn collega’s in het Wad dinxveense raadhuis. De scheidende functionaris is ruim 7 jaar in onze ge meente werkzaam geweest. In de kantine van het raadhuis werd de heer De Graaff toegesproken door di recteur A. M. Zwamborn van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, de administrateur C. C. van der Klauw van deze dienst, de waarnemende administrateur C. van Dam en de heer W. A. J. de Winkel na mens de personeelsvereniging Wad dinxveen. De vertrekkende gemeente ambtenaar kreeg diverse fraaie ge schenken aangeboden als blijvende herinnering en uit waardering voor de manier waarop hij zijn werkzaamheden in Waddinxveen heeft vervuld. WADDINXVEEN In het winkel centrum ”de Passage” is een einde ge komen aan de Tiroler Week, die het winkelhart van Waddinxveen heeft be heerst van vrijdag 15 tot en met zater dag 23 september. De balansopmakend kon Passage-voorzitter J. P. H. Mulder ons vertellen dat alle activiteiten bij zonder geslaagd zijn geweest. In het winkelcentrum is het vele dagen lang erg druk geweest. Op het plein van het winkelcentrum was het -steeds goed toeven. Nadat er tijdens de Tiroieravond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt” aan de Stationsstraat ai een speciale vakantiereis dit najaar naar het Wipptal (tussen Inssbruck en Brenner) was terecht gekomen bij een verdienstelijke jodelaarster, werd er ook afgelopen dinsdag om zo’n reis ge loot. Dat gebeurde onder de deelne mers aan de gedurende de Tiroler Week gehouden etalagewesstrijd. In het in Oostennrijkse stijl versierde winkelcentrum ”de Passage” waren in elke etalage bordjes neergezet met de tekst ”Kom naar de Tiroieravond”. Aan de etalagewedstrijd hebben ongé- veer 3.000 mensen meegedaan. Van hen stuurden een kleine vierhonderd de goede oplossing in: 70 bordjes. Onder de goede inzenders zat ook me vrouw B. E. de Hek-Klop van de Oran- jelaan 7. Zij werd verrast met de volle dig verzórgde Oostenrijkse week voor twee personen. Met haar man nam ze gistermiddag in de herenmodezaak van de heer J. H. P. Mulder deze prijs in ontvangst. Vijftien andere goede inzen ders krijgen van het winkelcentrum ”de Passage” nog winkeliersprijzen uitge reikt. Dat gaat komende zaterdag gebeuren. dat er ook meer aandacht aan Neder landse jazz op de radio moet worden besteed. Hij neemt al jarenlang jazz- conserten op van Nederlandse en bui tenlandse groepen (o.a. Piet Noordijk, Johnny Griffin, Pharaoah Sanders, Free Fair en Leo Cuypers). De werkgroep Jazz hoopt dat nu iedere Waddinxveense jazzliefhebber naar De WADDINXVEEN De VPRO-radio komt opnamen maken vaB-het tweede jazzconcert, dat dit seizoen door de werkgroep Jazz in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkeiaar op zaterdagavond 14 oktober om ne gen uur wordt gegeven. Over ruim twee weken treedt aan het Beuken hof op het Harry Verbeke Kwartet. De door de VPRO te maken opna men zullen later worden uitgezonden in het vrijdagmiddagprogramma "Muziek op vier” op Hilversum 4 (15.00-17.00 uur). Harry Emmery op bas en Max B olie man op drums is een veel gevraagde groep voor jazzclubs, festivals (Laren, North Sea en Swingin’ (Scheveningen) en radio-omroepen. Het concert be- programma in. Reiziger is van mening gint om 21.00 uur en de toegang be draagt 7,Voor C.J.P.’ers 5, t i J gray j t 4 1 i i i 4 4 4 4 4 4 4 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3