Eén ding is al bekend: 18 koophuizen in Brugcentrum Passage-prijzen Bestuursmutatie GEEN INITIATIEVEN OM BOSKOOP AAN WONING- BOUWGROND TE HELPEN Kopgroep WSV handhaaft zich KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15, telefoon 2604 Reconstructie- en saneringsplan nabij Verlies voor debuterende basketballers DE GROENE LIJN tussen stad, en platteland V De winnaars van de overige prijzen van de tijdens de Tiroler Week in het ten onder het bord te drukken. De Bos stander op hetgeen dan ook resul- een prachtig gespeelde partij bracht hij Jongejan, Asa Dirksen, Steven vai PROGRAMMA uur WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen vinden niet dat zij initia tieven moeten nemen om Boskoop aan der (Achterof) te helpen. Over deze zaak is nog slechts incidenteel gespro ken tussen Waddinxveens burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek en Bos toe. Hij liet letterlijk de Koning van Van der Hoek alle hoeken van het bord zien. opponent. Van Krimpen veroverde ten slotte een punt op Basjes en Ponsioen kaar goed in evenwicht. Marcel de Haan en Huug de Vries waren aan el- voor twee personen naar Oostenrijk - al uitgereikt. In ”de Passage” haalden de volgende winnaars hun waardevolle prijzen af: LiaCaptein, Jolenda Burger, René de Bruin, Diana van Meerveld, Ellen Peeters, Erik van Erk, Joke Cap- tein, Marion Kooyman, Mej. S. E. Na rust een veel fellere Toosploeg, die nu geen ontzag voor z’n tegenstander toonde en tot op 5 punten kon naderen Toos scoorde in deze tweede helft nog 19 punten tegen Zoebas 16. Winst vooi Zoebas met 39-29. Score bij Toos: Frits zijn bezwaarschrift d.d. 7 december 1977 een nieuwe bouwlocatie bepleit in de Middelburgsepolder; dat echter ge bleken is van niet onbelangrijke bezwa ren tegen deze door Boskoop bepleite locatie; gelet op artikel 4, vijfde lid, der Wet op de ruimtelijke ordening; stellen voor: de plankaart van het ontwerp- i i j 11 J a J - te wijzigen, dat een „voorkeurslocatie ling 17 punten uitlopen, een achter waarvoor de gemeente in 1979 een plan gaat maken. INFORMATIE-AVOND Het ligt in de bedoeling dat het reconstructie- en saneringsplan voor het B rugcentrum in de volgende week dinsdagmiddag om half vijf in het ge meentehuis te houden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw zal wor den gepresenteerd. Gezien het late tijd stip van gereedkomen zal het tot be spreking van het plan wellicht nog niet komen. Meegedeeld is al dat de bewo ners in en betrokkenen bij het Brug- centrum maandagavond 6 november op een informatie-avond de gelegen heid krijgen alles te horen en te vragen over de toekomst van dit woon-winkel- werk-gebied. Het realiseren van het reconstructie- en saneringsplan voor het Brugcen- trum, welk plan in januari 1979 ter visie zal worden gelegd, betekent dat er no gal wat financiële eindjes aan elkaar ge knoopt zullen moeten worden. B. en W. schrijven in hun aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting 1979 dat de exploitatieopzet slechts sluitend kan zijn door middel van rijksbijdragen en gemeentelijke bijdragen uit het sane- ringsfonds, waarin volgend jaar weer een halve ton 50.000,-) door de ge meente wordt gestort. Dit geldt overi gens ook voor het Dorpstraatgebied, WADDINXVEEN Na vijf ronden in de competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV staat Van der Laan nog stevig aan de leiding, ge volgd door Van Alphen met een half puntje minder. Ook Van Vuuren bleef Alphen na veel laveren gewonnen. In groep 2 is er weer volop spanning. Versluis zorgde hier voor een huzaren- H. Slob, W. Visser, N. Slijngard, Ma- rice van Zuylen en de heer Krijgsman. Het is namelijk zo dat provinciale sta ten van Zuid-Holland de beslissing heb ben genomen dat de ruimtebehoefte van de gemeente Boskoop voor wo ningbouw na 1979 dient te worden ge vonden op Waddinxveens grondgebied in het noorden van de Noordplaspol- der. De staten hebben dit in een zonder hoofdelijke stemming aangenomen amendement vastgesteld. Tegen dit wij zigingsvoorstel stemden alleen CPN, PSP, VVD en BP. In het amendement staat het volgende: ’’Overwegende, dat in het ontwerp- streekplan Zuid-Holland Oost voor de gemeente Boskoop terzake van de ont wikkeling van de bebouwing met voor namelijk woningbouw een voorkeur is uitgesproken voor het bebouwen van het aansluitend aan de bestaande woonbebouwing ter weers zijden van de Gouwe gelegen en bestaande sier- teeltgebied; dat de verwerving van die gronden evenwel excessief hoge kosten met zich zal meebrengen, tengevolge waarvan de noodzakelijke sociale wo ningbouw in te geringe mate mogelijk zal zijn; dat de gemeente Boskoop in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 OKTOBER 1978 WADDINXVEEN Nog een paar dagen en dan publiceert het Wad dinxveense gemeentebestuur het reconstructie- en saneringsplan Brug centrum. In de afgelopen weken is er nog maar weinig bekend gewor den van de plannen, die men aan het Raadhuisplein heeft met dit bijna- oudste gebied van onze gemeente rondom de hefbrug over de Gouwe. Intussen heeft de vorige week bekend gemaakte aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979 wel een tipje van de sluier opgelicht. Zonder enige toelichting wordt name lijk onder het hoofdstuk ’’woning bouw” opgemerkt dat de in drie jaar tijd (1978-1980) in Waddinxveen te bouwen 138 vrije sectorwoningen er volgend jaar 18 zullen worden neerge zet in het Brugcentrum. Het kan niet anders dan dat nogal wat sloopwerk hiervan het gevolg zal zijn. Bekend zijn immers al de afbraakplannen die make laardij De Pater BV en het bouwbedrijf Rehorst BV hebben met een deel van de Kerkweg-Oost bij de oprit. Daar zul len de bestaande winkelpanden moeten wijken voor zes winkeleenheden met bovenwoningen. zag Bloem kans iets van zijn achter stand in te lopen, door van Van Grie ken te winnen. Van der Starre bleef goede middenmoter door winst op Litt- De dametjes deden het beter, ooy evenals Broer, die Torenbeek geen kans gaf. Van Haaren hield in groep 4 de lucht helder door Schoemaker in weinig zet- SLANK AF MET APPELS WADDINXVEEN Appelen bevatten weinig calorieën of joules. Wie ze eet krijgt echter toch een verzadigingsgevoel en daarom passen ze uitstekend in een vermageringsmenu. Daar komt nog bij, dat appelen zeer gezond zijn, niet alleen omdat ze vitamine C bevatten, maar ook om hun verschillende fermenten, die het verteringsproces bevorderen. Bovendien is het eten van appels goed voor het gebit. Door het kauwen wordt het tandvlees gemasseerd. Bovendien kan een appel beschouwd worden als een natuurlijk reinigingsmiddel voor het gebit. De verschillende bacteriën krijgen geen kans hun verwoestende werk te doen. Daarom is het zo goed om een maaltijd met het eten van een appel te besluiten. Een appel is een gezonde lekkernij, doe ook voor het naar bed gaan mag worden genuttigd. Er is momenteel een groot aanbod van verse appelen. Er is dit jaar een bijzonder grote appeloogst (545 miljoen kg tegen 410 miljoen kg vorig jaar). Het totale aanbod zal dus ruim voldoende zijn om tot ver in het voorjaar iedereen volop van appelen te voorzien en daarnaast nog een belangrijk deel te exporteren. De consument kan van het ruime aanbod profiteren, omdat de prijzen van de appe len in verband hiermee vrij laag zullen zijn. Op het ogenblik is vooral de appel van het ras James Grieve volop aan de markt. Dit is een prima handappel met zacht, sappig, wit vlees. De kleur is geel met rode strepen en soms een rode blos. Er is nu ook een ruim aanbod van peren. Momenteel zijn de rassen Beurré Hardy, Clapp’s Favourite en Triomphe De Vienne (heerlijke handpeer) volop aan de markt. DE GROOTSTE BOERDERIJ VAN NEDERLAND WADDINXVEEN In de voormalige Zuiderzee, die nu Ijsselmeer heet, is tot nu toe 165.000 ha land uit water gewonnen. Het laatst kwam de Flevopolder droog. De inpoldering van de Zuiderzeebodem geschiedt door een aantal over heidsdiensten. De overheid heeft hier ook het grootste landbouwbedrijf van Ne derland. Voor de nieuwe grond aan boeren wordt gegeven, beheert de overheid de grond gedurende vier tot vijf jaar na de ontginning. De grond is in die periode nog niet geschikt om aan boeren uitgegeven te worden, omdat ze nog met spe ciale zorg behandeld moet worden en omdat er nog niets op gebouwd kan wor den. r Deze grote boerderij, het grootlandbouwbedrijf van de Rijksdienst voor de IJs- woningbouwgrond in de Noordplaspol- selmeerpolders, is dus een tijdelijke onderneming. Het bedrijf beweegt zich heel langzaam door de polders, van oost naar west. Het grootlandbouwbedrijf be werkt de grond vier of vijf jaar emheeft steeds 16.000 tot 20.000 ha in beheer. Als de Markerwaard ook wordt ingepolderd, kan het grootlandbouwbednjt óp oeze voet doorgaan tot het jaar 2000. Het bouwplan van het grootlandbouwbedrijf koops burgemeester J. H. Reinders. ziet er wel iets anders uit dan dat van een normaal akkerbouwbedrijf. Er worden --J--- namelijk geen hakvruchten (bieten, aardappelen) geteeld. De jonge, onrijpe grond zou bij het oogsten en afvoeren van hakgronden teveel te lijden krijgen van de zware machines waarmee moet worden gewerkt. Het grootlanbouwbe- drijf teelt koolzaad, zomertarwe en wintertarwe, zomergerst en haver. Boven dien wordt er zaaiklaar land verhuurd aan contracttelers die er vlas, graszaad en conservenerwten telen. Er werken ongeveer 270 man op het grootlandbouwbedrijf. Ongeveer 430 man werkt bij de aanleg van bossen en recreatie- en natuurterreinen. In de Centrale Werkplaats werken ongeveer 100 mensen. Natuurlijk heeft dit bedrijf heel wat werktuigen voor grondbewerking, zaaien, bemesten, onderhoud en verzorging en voor de oogst. In totaal zijn het er ver over de tweeduizend, waarbij inbegre pen 110 rupstrekers en 206 wieltrekkers. Jaarlijks koopt het bedrijf voor 5 mil joen aan nieuw materiaal. De jaarlijke oogst bedraagt: 16.800 ton koolzaad, 33.700 ton tarwe, 14.600 ton zomergerst en 10.800 ton haver. NIEUWE VINDING: POTPLANTEN 12 DAGEN ZONDER VERS WATER De hydro-cultuur is nog maar net een algemeen bekend verschijnsel of er is al weer een nieuwe uitvinding: potplanten, die twaalf dagen in beste conditie blij ven zonder dat ze van vers water worden voorzien, terwijl er geen gebruik wordt gemaakt van de hydro-cultuurmethode. Het gaat om gewone planten in gewone potteij. Het bijzondere is alleen dat er een lontje van glasvezel onder in de bloempot komt te zitten, dat zorgt voor een geleidelijke opname van het water uit de sierpot, waarin de bloempot staat. De sierpot wordt met water gevuld tot net iets beneden de rand van de binnenpot. Afhankelijk van de plant en pot is het mogelijk dat zo gedurende een periode van acht tot twaalf dagen geen vers water hoeft te worden toegediend. Een handige uitvinding voor gezinnen, die met vakantie zijn of die geen zin hebben om elke dag de planten langs te lopen met een gieter. Het is ook een uitkomst voor kantoren en bedrijven. Van groot belang is de vinding pok voor de export van de potplanten, die soms verre en lange reizen te maken hebben. De handel heeft al veel belangstelling getoond voor het nieuwe systeem. De We- stlandse bloemenveiling C.C.W.S. te Honselersdijk is de eerste, die potplanten met dit nieuwe systeem ("Groflor” geheten) in de handel brengt. De nieuwe methode heeft nog een ander belangrijk voordeel voor de klant: de buitenpot wordt van meststof in korrelvorm voorzien, zodat de plant nog langere leven smogelijkheden krijgt. POOT UW EIGEN BLOEMBOLLEN Haal nu bloembollen in huis, ook al heeft u geen tuin. Er zijn namelijk ’’kamer holten”, die met een tussenruimte van 3 cm in een grote bloempot met zand of aarde dienen te worden geplant. Tulpen en hyacinten moeten met de neus iets onder de aarde blijven, andere bollen mogen er gerust wat bovenuit steken. In een donkere koele kast of kelder zetten en vochtig houden. Zodra de bloem knop zichtbaar wordt, de pot in de kamer zetten en u heeft, al is het nog winter, de lente reeds in huis. vanaf de opening in de verdediging ge drukt. Het resulteerde uiteindelijk in de eerste nederlaag voor Smitskamp. deed hetzelfde me"t Mathot. Ook Kardol moest zijn eerste verlies noteren. Tegen het uitgekiende spel JEUGD van W. van Oort had hij geen verweer, Bij de jeugd hielden de koplopers el- terwijl Henk van Gils de onderste plaats verliet ten koste van Fournier. In groep 3 werd de strijd om de boven- kaar gewaagd en deelden het punt. Eric ste plaats tussen De Roodt en Burger Claassen moest een remise afstaan aan onbeslist beëindigd. Door deze uitslag de toch weer goed terugkomende Lu- - cas Blom. Ook Chris Voerman en Peter Doornenbal deelden het punt evenals Steven Verhagen tegen Robert Ritter. want Babs Ponsioen won eenvoudig van Sipke Breiner, terwijl Claudia Toren beek weinig moeite had met Ronnie Voerman. De winnaars van de overige prijzen van de tijdens de Tiroler Week in het winkelcentrum ”de Passage”gehouden etalagewedstrijd. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom j WADDINXVEEN Het laatste re- WADDINXVEEN De heer J. R. stantje Tiroler Week in het winkelcen- Kromkamp heeft om gezondheidsrede- trum ”de Passage”: Afgelopen zaterdag nen zijn bestuursfunctie van de CHU konden de overige prijswinnaars van de neergelegd. Zijn werk is overgenomen vorige maand gehouden etalageweds- door de secretaresse mevrouw N. trijd (3000 deelnemers) hun welver- Lafeber-Koopman. Haar man A. Lafe- diende prijzen, beschikbaar gesteld ber heeft op zijn beurt zich bereid ver- door de Passage-winkeliers, in ont-' Zeypveld, Mevr, in ’t Klooster, R. T. klaard het secretariaat van de CHU vangst komen nemen. Zoals bericht over te nemen. werd de hoofdprijs - een verzorgde reis stand die Toos niet meer in kon lopen Winst voor Voorburg. Topscore Roj Lieuw met 40 punten. Wel succesvol waren de heren-seniorer 2 bij hun competitiestart, zij wonnen thuis van Parker 4 met 52-46. Beide ploegen hielden elkaar goed in even wicht, en bij rust was de stand dan ook gelijk 22-22. Na rust deed Toos er nog een schepje bovenop en via een aantal intercepties sleepten de Waddinxve- ners een 52-46 overwinning uit het vuur. Score: Jelle Marchand 19, Ernest van Andel 13, Thale Lesschen 12, An ton Kraaij 6 en Kees Harte 2. Geen winst voor de dames-junioren, zi konden het niet bolwerken tegen d< snelle meisjes van MSV Noordwijk. D< Toosmeisjes hadden bij rust al een 17- achterstand en in de tweede helft had den zij veel persoonlijke fouten nodig om MSV tegen te houden. Winst voor MSV met 43-21Score voor Toos: Jean nette van Gent 10, Wilma Romeijn 9 er, Ettie Repko 2. Ook verlies voor heren-kadetten 2, ai. waren zij erg dichtbij de overwinning Alleen bij gebrek aan wisselspelers moesten zij de overwinning met 21-18 aan het Bodegravense Popeije 75 laten Rust 16-12. Eindstand 21-18 voor Popeije. Scorer: Peter Kooiman 8, John van Beek 6, Peter Verweij en Robert Bakker 2. koopse derby tussen Verhammen en De jongens-adspiranten 2 speelden een Van der Ree werd door Verhammen goede wedstrijd tegen het Zoeter- kundig afgerond, terwijl Van der Heyde meerse Zoebas. Alleen keken zij in de weinig ket aan zijn partij tegen Ket eerste helft iets te veel tegen hun tegen- r overhield. Voor de grootste sensatie stander op hetgeen dan ook resul- goed in de running, al moest hij zijn van de avond zorgde Van Randwijk. In teerde in een 23-10 achterstand, partij tegen J. van Oort in gewonnen een prachtig gespeelde partij bracht hij - stelling afbreken. Van der Laan had in Piet v.d. Hoek zijn eerste nederlaag het eindspel weinig moeite met Wim u" van Os, omdat hij de Aljechin verdedi ging niet goed voortzette. De afgebro ken stelling die door Joosten en Van Alphen werd uitgespeeld, is door Van [n groep 5 zijn de talenten van de Vries Pande Irrot 8, Andre Dekker 7, Jeffrei niet te stuiten. Ditmaal moest Van Se- Jongejan, Asa Dirksen, Steven vai ters het aan den lijve ondervinden. De Ommeren 4 en Freek Bosch 2 punten, strijd tussen de oude kern werd door PROGRAMMA stukje. Met goed spel werdjSmitskamp Verstoep gewonnen. Kleiweg was zijn Vrijdag 6 oktober: Heren kadetten 1: Toos 1-Blitz 1, 19.15 uur Dames kadetten 2: Toos 2-Jumpers 1, 19.15 uur Dames senioren: Toos 1-Argus 2, 21.00 Heren senioren 2; Toos 2-Pressing 1.21.00 uur. Zaterdag 7 oktober: Dames kadetten 1: Gymnova 1-Toos 1, 18.45 uur Leid schendam Heren junioren: Rebound 1-Toos 1, 11.00 uur Sassen heim Heren kadetten 2: Westl. Stars 2-Toos 2, 12.30 uur ’s-Gravenzande. WADDINXVEEN Het debuut var de heren-senioren 1 van Toos- basketbal in de le klas van het district Den Haag was niet erg succesvol. Uit werd nl. van Voorburg verloren met 82- 65. De wedstrijdzenuwen speelden de Waddinxveners erg parten, men com bineerde slecht, veel onnodig balverlies en mopperen op de scheidsrechters. Toch bleef Toos dichtbij Voorburg, ge tuige de score van 43-38 voor Voorburg streekplan Zuid-Holland Oost zodanig bij rust. Na rust kon Voorburg plotse- met voornamelijk woningbouw” wordt gesitueerd in de noordoosthoek van de polder Achterof, aansluitend aan de bestaande woonbebouwing van Bos koop, thans (nog) grondgebied van de gemeente Waddinxveen en Gedepu teerde staten op te dragen alle wijzi gingen in de streekplanstukken aan te brengen, die voor een consistente door voering van dit amendement nodig mochten zijn”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11