Goede start van de Gouwe-dames WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Voetbal- en hockeyvelden weg Be Fair-tennis kan in sportpark ”de Sniep” blijven FLORIDA 1 STIJLDANSEN AAN KOP Be Fair-volley niet zo best van start GEMEENTE WIL EEN SPORTRAAD CURSUS STIJLDANSEN EXCELSIOR 1 VERSLAAT DAMLUST 3 Opnieuw zwem- successen van De Gouwe Pupillentitel voor Goudse Damver. TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 4 OKTOBER 1978 V Damclub Excelsior Multi sportvereniging TOOS start weer met haar LZ ’86 A-De Gouwe A jongens 5-3; 2-0 13-7 I het middengedeelte van de groene strook bij de St. Victorwijk tussen Ka naaldijk en spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en vlak ten noorden van de Piasweg, ruwweg tussen de manege Reigersburgh en de bebouwing van de Onderweg. Dat de hockeyers moeten vertrekken kondigde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dit voorjaar al aan bij de ingebruikname van het nieuwe hockeycomplex. Ook Waddinxveen- voetbal was ervan op de hoogte dat er te zijner tijd omgezien zou moeten wor den naar een andere plek. Op de vrijko- G. Heeren-B. van Eijk A. Zwanenburg-J. de Heer G. v.d. Zijden-D. Heeren J. Borsboom-A. A. Rietveld A. Crone-C. Stolker P. van Es-P. van Gils G. Dankers-A. de Mik BVD-EXCELSIOR II J. Groenendijk-G. Heeren J. Helder-A. Zwanenburg C. Molenaar-G. v.d. Zijden J. v.d. Kooy-J. Both W. v.d. Loon-A. A. Rietveld C. W. Drost-J. v.d. Eist D. Slappendel-B. van Eijk W. v.d. Heuvel-J. de Heer D. J. van Raffe-C. Stolker J. v.d. Bent-P. van Es Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 op de woensdagavonden, voor de jeugd en ouderen, in het ver. gebouw TooSoos aan de J. W. frisoweg. l-l 0-2 l-l 0-2 2-0 2-0 1- l 2- 0 1- l 2- 0 2-0 l-l 1-1 WADDINXVEEN Vorige week kwamen beide teams van de damclub Excelsior aan de borden voor de com- 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 2-0 Alle singlesƒ4.95 14-6 Donderdag (morgen) speelt Excelsior II thuis tegen Damlust II, aanvang 19.30 uur. 4e RONDE Voor het clubkampioenschap werd de 4e ronde gespeeld. Uitslagen: Kampioen werd de Goudse Ronald van Eenige (Damlust), die met grote voor sprong en overmacht won. De strijd om fungeren? bond. Het eerste team won met 13-7 van Damlust 3. Damlust bleek een taaie tegenstander, gezien de 2-0 ach terstand aan het begin. Het tweede Excelsior-team verloor eervol met 14-6 van BVD uit Bleiswijk. De uitslagen zijn: EXCELSIOR I-DAMLUST III T. den Ouden-J. van Leeuwen A. Blom-G. Hendriksen C. H. Kramp-C. Molenaar T. Twigt-T. Wildschut P. Swart-A. Blok C. J. Barelds-N.O. T. Driesse-H. Steenhuis R. van Dijk-A. de Koning H. den Outer-I. Aschberg C. Blonk-I. van Esschoten 1Grease - Frankie Valli 2. Hopelessly Devoted to you - Olivia Newton John 3. Three times a lady - Commodores 4. You’re the greatest lover - Luv’ 5. Summernights - John Travolta and Olivia Newton John 6. The eve of the war - Jeff Wayne 7. Summer night city - Abba 8. Follow me - Amanda Lear 9. Rasputin/Painter man - Boney M 10. I’m Gonna love you too - Blondie ;EN: •ssel- 1, tel. WADDINXVEEN Het Wad- dinxveense gemeentebestuur beraadt zich over de instelling van een spor traad, werkend als een gemeentelijke bestuurscommissie, zodat de Wad- dinxveners meer zeggenschap krijgen over (een deel van) de sportaccommo daties. Dat staat in de aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979. Volgens B. en W. kunnen op korte ter mijn geen nieuwe, grote, sportvoorzie- ningen in Waddinxveen tot stand wor den gebracht. Alleen een financieel zichzelf bedruipende tennishal vormt hierop een uitzondering. Het college deelt verder nog mee dat de bezetting van de sporthal De Sniep en de sport zaal Groenswaard 100 procent is. Voor bijzondere evenementen is nog een aantal uren gereserveerd. De gemeente kondigt in de aanbieding sbrief aan dat de recreatieve sportbeoe fening zoveel mogelijk zal worden be vorderd. In het bijzonder de sportbeoe fening door gehandicapten zal op ge meentelijke steun kunnen rekenen. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Inschrijvingen en inl. telefonisch op nr. 5541 of mondeling op Joh. Postlaan 81, Waddinxveen vóór woensdag 11 oktober. Vrijdag 6 oktober is er prijsklaverjas- sen in de kantine van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”. Begonnen wordt om acht uur. Er is weer eens ingebroken in het clubhuis van Waddinxveen-voetbal. Verdwenen zijn honders pakjes sigaret ten, snoepgoed en f 120,De da- der(s) is (zijn) binnengekomen door een deur te forceren. Volgens de politie be staat de indruk dat de betrokkenen eer der in de kantine hebben ingebroken. Vrijdagavond 6 oktober is er weer een pupillenavond in de kantine van Be Fair in het Warnaarplantsoen. Er wordt begonnen om kwart voor zeven. uit de eindstand blijken. 1. Ronald van Eenige, Gouda 21 pt., 2. Peter van Eek, Zoetermeer 16 pt. (GB 165), 3. René Hermans, Bleiswijk 16 pt. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal de tweede plaats was des te feller. Excelsiors Dirk Verweij versloeg in de laatste ronde verrassend Peter van Eek uit Zoetermeer. Nu stonden Peter van Eek, René Hermans en Mijnaart Sch- wengle met ieder 16 punten gelijk. Het GB-systeem wees toch Peter van Eek als tweede aan. Dat de Waddinxveense 2-0 pupillen nog veel te leren hebben moge 1-1 J 2-0 2-0 2-0 De Goudse KNVB-man L. C. M. Kal- meijer heeft in het veertiendaagse jour naal van de KNVB dat ’’Voetbal To taal” heet geschreven over de voetbal- belangengroep Zuidplas, welke destijds stormachtig werd opgericht. Er is nu van een sluimerend betaan sprake, zo blijkt tenminste uit Kalmeijers verhaal. Leest u maar: In de tweede helft van 1976 werd in al lerijl een nieuwe belangengroep opge richt in de Afdeling Gouda. Negen ver enigingen uit de Zuidplaspolder trok ken ten strijde tegen het nieuwe fe nomeen, geheten zaalvoetbal. Onder aanvoering van de toenmalige voorzit ter van Be Fair, de heer M. v.d. Berg, werd de strijd aangebonden met de af deling. Door de stormachtige ontwik keling van het zaalvoetbal zagen vele van de negen verenigingen hun pro minente spelers opgenomen in diverse zaalvoetbalteams. Gezien de grote za- lennood in de afdeling moest er ge speeld worden op de trainingsavonden van de veldvoetbalverenigingen. Mede door toedoen van de Belangen groep Zuidplasverenigingen, in samen werking met de Goudse Belangengroep en door de oplevering van de nieuwe sporthal ”De Sniep” in Waddinxveen, werd in 1977 bereikt dat het prestatie- zaalvoetbal verschoof naar de maan- en woensdagen, waardoor de veldvoetbal verenigingen weer op de dins- en don derdagen ongestoord hun trainingen konden afwerken. Na dit bereikte re sultaat is weinig meer vernomen van deze belangengroep. Gevraagd naar de oorzaak hiervan vertelt de heer M. van de Berg dat de contacten zijn uiteenge vallen maar dat hij graag zou zien dat deze weer hersteld worden. Zijns in ziens zijn er nog zoveel zaken die geza menlijk geregeld kunnen worden. Als het aan hem lag zag hij de vroegere contacten graag hersteld, want momen teel is er geen sprake meer van een groep die elkanders belangen behartigt. --J t week gespeelde pupillen damkam- woonplaats (Waddinxveen), drie vere- pioenschap van de Goudse districts- nigingen Be Fair, Waddinxveen en dambond is het de Excelsior-pupillen WSE opereren naast elkaar i.p.v. met WADDINXVEEN Tijdens zwem wedstrijden in het zwembad de Sniep behaalden De Gouwe-zwemploeg weer goede resultaten: 100 m vlinder J.O. 14 jaar Arjan van Duyn le (1.22.5); 100 m. vünder J.O. 14 jaar Marc Faber 2e (1.23.7); 200 m wisselslag M.O. 16 jaar Arja Bouma 2e (3.05.2); 200 m wissel slag J.O. 16 jaar Eddy den Boon 2e (2 55.7); ioo m rugslag M.O. 10 jaar Su zan v.d. Heyden 3e (1.47.5). Zijl/LGB D-De Gouwe B jongens 5-3; De Gouwe 1-Boskoop 1 dames 3-0; De petitie van de Goudse districtsdam- Gouwe-Donk pup. meisjes 1-1; De Gouwe 1-HZ en PC 1 heren 7-6; De Gouwe 2-De Lansing 1 heren 5-8. Programma waterpolo 7 oktober te Bodegraven: 18.00 uur BZ en PC 5-De Gouwe 5 heren. 7 oktober te Boskoop: 17.30 uur Koudekerk-De Gouwe pup. meisjes. terdag een gezelligheids-toernooi in 7 oktober te Leiderdorp: sporthal ”de Snien” om elkaar wat be- 21.00 uur Vivax 2-De Gouwe 4 heren 7 oktober te Waddinxveen: 16.30 uur De Gouwe B-Donk c meis- van het college staat dat er twee nieuwe lokaties zijn ’’ontdekt” voor te verplaatsen clubs: het mocht niet baten mede doordat Joke de Graaf een enkelblessure op liep. In de derde set zorgde Jannie Zee man voor een opleving, maar het zette geen zoden aan de dijk. Heren 2 verloor eveneens met 0-3 van Jodan Boys 2. Liet de eerste set gebrek aan aanvalskracht zien, in de tweede set kwam daar verandering in dank zij een felle Arjan van der Vloed. In de derde set speelden de emoties te veel 0-2 (GB 142), 4. Mijnaart Schwengle, Zoe- een r°‘ ™°r. Waddmxveners (die termeer 16 pt. (GB 136), 5. Marcö Her- ™tP" 'P mans, Bleiswijk 12 pt., 6. Sander Asch berg, Gouda 11 pt., 7. Adri van Pool, Gouda 10 pt., 8. Dirk Verwey, Wad dinxveen 9 pt. (GB 91), 9. Henry van Oosterom, Waddinxveen 9 pt. (GB 55), 10. Kees v.d. Berg, Waddinxveen 6 pt. 6 pt. (GB 30), 12. Cees Jan Geluk, Overige uitslagen Bleiswijk 0 pt. WADDINXVEEN Het gaat nog steeds goed met de Waddinxveense badmintonclub Florida in de hoofd klasse. Werden de eerste twee wedstrij den beide met 6-2 gewonnen, ook de overige tot nu toe gespeelde matches werden in winst omgezet, zodat Florida 1 de ranglijst aanvoert. Op 24 september werd er van Lisse 1 met 6-2 gewonnen, terwijl afgelopen zondag tegen Shuttle Up 1 uit Slie- drecht ook de winst mee naar huis ge nomen kon worden: 5-3 in het voordeel van de Floridianen. Totaal dus 23 ge wonnen partijen van de 32, voorwaar geen slecht resultaat. Gezien het feit, dat waarschijnlijk de eerste zes uit de hoofdklasse deel zullen gaan nemen aan de landelijke competitie in het ko mende seizoen, mag er verwacht wor den, dat dit eerste team z’n uiterste best zal doen, deze winnende lijn voort te zetten. De overige teams streden met wisse lend resultaat. Team 2 had tot nu toe twee gelijke spelen en een i CO xK X. J1 dit resërve-team spoedig in de winning mood, aangezien het verschil dan vol gend jaar wel erg groot gaat worden. Er overgekomen van GZC. De Gouwe eerste periode scoorden Riet Verwey en Anarea de Jong 2-0. Het was in de tweede periode opnieuw Riet Verwey w die doelpuntte: 3-0. De strijd werd har- dus in de bovenste regionen. Team 4 der en mede door veel te hard spel kon won afgelopen zondag met 6-2 van De Gouwe de score niet verder op- Apollo 2, terwijl ook team 5 drie van de voeren. Eindstand: 3-0. vier wedstrijden heeft gewonnen. Team Uitslagen waterpolo: 6 heeft nu 3 punten uit drie wedstrijden ------ en team 7 vier uit vier. Eerstkomende thuiswedstrijden: Florida 1-Voorburg 1,22 oktober Florida 2-Raptim 4, 22 oktober Florida 3-ZIGO 3,22 oktober Florida 4-Don Qui Shuttle 1, 15 ok tober Florida 5-Mijdrecht 4, 26 oktober Florida 6-Rewic 4, 5 oktober Florida 7-Aigis 5,15 oktober JEUGD De badminton-jeugd had afgelopen za- sporthal ”de Sniep” om elkaar wat be ter te leren kennen. De jeugdafdeling van Florida bestaat nu reeds uit over de tachtig leden en het ziet er naar uit, dat binnen niet al te lange tijd ook deze af deling aan een wachtlijst zal moeten beginnen. Vandaar dat deze dag vooral voor de nieuwe jeugdleden een mooie gelegenheid was om elkaar wat beter te leren kennen, hoewel door de eis dat iedereen verkleed moest komen, het vaak moeilijk was elkaar te kennen of te leren kennen. Het toernooi werd be sloten met een disco-avond voor de jeugd vanaf 13 jaar. Alles bij elkaar een gezellige dag voor de jeugdige Florida- leden op deze wel zeer verregende zaterdag. vergaten te blokkeren er fout serveer den). Heren 4 won met 3-1 tegen Agon 2. Een alles of niets volleybalwedstrijd met emotionele momenten. Evenals heren 4 hield ook heren 5 tegen Kars- sen VSTS de winst thuis (1-3). Het harde serveren van Arjan Wiersma en he, gesmeerde spel zorgden daarvoor. Dames 5-IJsselvogels 4 3-0, Dames 3- van Ginkel/Jodan Boys 2 3-0, Dames junioren 1-Zevenklappers jun. 2 0-3, Heren 7-Dosko 2 0-3; Heren 8- Weidevogels 3 2-2. PROGRAMMA Thuisprogramma zaterdag 7 oktober: 12.00 uur Meisjes jun. a-Duf 6; 12.00 uur Meisjes jun. c-Zevenklappers; 13.00 uur Heren 5-Duf 4; 13.00 uur Jongens jun. a-v. Ginkel/JB a: 14.00 uur Heren 6-Olympia 3; 14.00 uur He- WADDINXVEEN De competitie- ren 8-IJsselvogels 3; J5.00 uur He- start van Be Fair-volley was niet om ren 3-Agon 1; 15.00 uur Dames 2- over naar huis te schrijven. Heren 1 Zevenklappers; 16.30 uur Heren 1- verloor met 3-0 van Leython 1Setstan- NOVO 116.30 uur Dames 4-Dames 7. den: 15-8, 16-14 (Be Fair stond eerst Uitwedstrijden: 5 oktober 20.00 uur van met 4-14 voor) en 15-8. Met dezelfde Zwol JC 6-Heren 7 (Oudewater); 7 ok- cijfers werden ook de dames 1 geklopt tober 14.00 uur Dosko 2-Dames 3 (Stol- door Broleco. De onbekende tegen- wijk); 16.30 uur Dames 4-Dames 7 standster werd onderschat en toen (Waddinxveen); 15.30 uur Weidevogels lukte het niet meer de achterstand in te 2-Dames 5 (Bleiswijk); 14.30 uur van halen. In de tweede set van deze weds- Zwol/JC 2-Heren 2 (Oudewater); 13.30 trijd bracht coach Jaques Koren twee uur van Zwol JC 3-Heren 4 verse krachten binnen de lijnen, maar (Oudewater). midd.ngedeel.e van de groene m^ve^en zoden «oningen «orden Sniep niet te verlaten. Dat blijkt uit de park ’de Sniep” niet blijven zoals dat °.--v 1J e Over de toekomst van de afdeling voet- ,x, is. Er moet ruimte worJden gemaakt> maaldijk en spoorlijn Gouda-Alphen ba, yan Be Fair [n het Burgemëeester opdat de nieuwe woonwijk er na 1981 p^weg ruwweg tussen de manege Warnaarplantsoen wordt vooralsnog niet als een wormvormig aanhangsel niets gezegd in de aanbiedingsbrief van komt bij te hangen. Uitgemaakt if al £e± gLtW. Bekend is ook dat men met de dagen de discussienota Zuidplas met dat het zwembadcomplex niet zal wor- ?2_eye 7° gedachte speelt ook deze club in de wat een nota van aanbeveling zullen krij- den verplaatst. Wel verhuizen moeten eljï verdere toekomst te laten verhuizen, gen. Deze papierbundel is geprodu- de voetbalvereniging Waddinxveen 3'. 'U omdat Be Fair tussen de Kanaaldijk en ceerd om iedereen duidelijk te maken en de hockeyclub Waddinxveen. J ingebruikname van het nieuwe dg spoorljjn Gouda-Alphen aan den hoe de gemeente Waddinxveens- hockeycomplex. Ook Waddinxveen- Rijn tenslotte geen uitbreidingsmoge- nieuwste-woonwijk Zuidplas tussen de In de aanbiedingsbrief van het college t^riintr nmaetif-n ?nn moeten wn/. lijkheid meer heeft. Maar voordat dat Piasweg en de Beijerincklaan wil gaan staat dat er twee nieuwe lokaties zijn J J n VriiLr> zover is zal er nog heel wat water door inrichten. ’’ontdekt” voor te vernlaatsen clubs: ^n naar een andere plek. Op de vnjko- de Gouwe stromen. aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979. Daarin wordt aangekondigd dat de Wad dinxveense gemeenteraadsleden dezer een nota van aanbeveling zullen krij- WADDINXVEEN In het vorige Als voorbeeld neemt hij zijn eigen Tvwzn. ^VÜJ/VVIUV UUlllIXUlll- V» VTVMip/10.0.1.0 C1UU111A Y^VII), UI IV V pioenschap van de Goudse districts- nigingen Be Fair, Waddinxveen niet gelukt zich in de prijzen te spelen, elkaar. Vooral nu het gemeentelijk be leid vragen oproept zou het wenselijk zijn eensgezind als gesprekspartner te WADDINXVEEN De Gouwe- jes; 17.00 uur De Gouwe A-LZ’86 A dames (waterpolo) hebben zaterdaga- meisjes; 17.30 uur De Gouwe A-AZC vond in een nieuwe opstelling een uit- A jongens; 18.00 uur De Gouwe 6- stekende start gehad. Vier jeugdspeel- MZV 2 heren; 18.30 uur De Gouwe 1- verïiesp'artij^ sters, t.w. Alma v.d. Meer, Boukje En- Zwemlust/Den Hommel 1 heren. 5-3, tegen Mijdrecht 1. Hopelijk komt gelsma, Marjon Zijderhand en Riet 7 oktober te Rotterdam: Verwey zijn vaste speelsters geworden 20.20 uur RWV 1-De Gouwe 1 dames, en Elly Jansen-v.d. Laak is als keepster zal toch zeker geprobeerd moeten wor- won overtuigend van Boskoop 1. In de den, de eerste klasse van het district te J‘ bereiken. Team 3 heeft tot nu toe drie gewonnen wedstrijden en één verloren tegen Shuttle Up 3 met 6-2 en verkeert

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17