NAAR ACHT TV-ZENDERS Huishoudboekje weer sluitend Hoe de Brugweg veiliger wordt is nog onbekend foto i sjaak noteboom B. en W.: Ook zorgen voor doktoren ai tandartsen in nieuwe woonwijken B. en W. komen binnenkort met voorstel aan de raad Het Weekblad feliciteert Speciale aandacht voor de schooltandverzorging Speelveld aan de Wadde zal groen blijven Nieuwe weg naast Kanaaldijk voor 1980/1981 Ouderavond Leon van Gelder Schrijfster spreekt voor deNCVB 7 iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiöiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii^ 990 675 760 540 890 310 50 200 20 verschillend formaat in exclusief album iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiyiiiiiiiiiiiH een onderzoek naar verbetering van de bedroeg 76, exclusief de extra oproe- f 5370 Totaal WADDINXVEEN vering van het nieuwe kabelnet plaats- dels verricht. Volgens B. en W. in hun WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 OKTOBER 1978 bied dit voorjaar op een wijkavond van het CDA reageerden dat ze vonden de kabeltelevisie opgedrongen te hebben gekregen, gezien de beperkte response op een desbetreffende enquete. ”Het is ook nooit goed”, reageerde wethouder P. F. J. van Schie (CDA) toen. sluiting vanaf de Kromme Esse naar de zelf als aansluiting voor gemotoriseerd E verkeer worden afgesloten. STARINGLAAN De Staringlaan zal worden hersteld, WADDINXVEEN De gemeente wil er voor zorgen dat ook in Wad- dinxveens nieuwe woonwijken Zuid- kade 1 en Zuidplas voldoende tandart sen en huisartsen wonen. Dat staat in de aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979. Gesteld daarin wordt dat de gezondheidszorg in de eerste lijn op dit moment niet te veel zorgen geeft. Er zijn thans nog voldoende huisartsen aanwezig en wat het gebrek aan tan dartsen betreft kan gezegd worden dat er onderhandelingen gaande zijn met meerdere kandidaten. Het college hoopt oprecht, dat deze met succes zul len worden afgerond, zodat de tandart- sennood in ons dorp eindelijk tot het verleden zal kunnen gaan behoren. slaan 1) ook nog apotheek aan doet, ook in de toekomst voldaan wordt. BEVOLKINGSONDERZOEK De totale aanleg van de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) in Wad- dinxveen heeft dit en vorig jaar ƒ2.160.000,gekost. Om ook de oost zijde van de Gouwe (Zeeheldenbuurt, deel Henegouwerweg, Brugweg) erbij te betrekken werd 235.000,uitge trokken, hoewel bewoners uit dit ge- komt een keercirkel. Deze voorziening is niet alleen bestemd voor vrachtwa- 3'"3. maar ook voor de bus van de bu slijn Rotterdam-Waddinxveen. Voor dien wordt voldoende parkeergelegn- heid geschapen voor de sportbeoefena ren bij het tennispark ”De Woerd” van ’’Waddinxveen”. Voordeel van deze oplossing is dat de plaats van de huidige houten school aan de Bilderdijklaan voor de wijk kan worden benut. Voor PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Aan d1 scholengq meensehap voor MAVO/LTO Konisj gin Wilhelmina slaagde voor het typq examen diploma A J. A. van Duyn tij Waddinxveen. Dit examen werd geotj ganiseerd door Instituut Pont tj Rotterdam. Speciale aandacht heeft het Wad- J t-11 1 1 1. verzorging, omdat het percentage jeugd in onze gemeente dat daaraan deelneemt aan de lage kant is (30 pro- r\:*i—ii_, en de VNG (Vereniging van Neder- WADDINXVEEN Eind vorige week hebben Burgemeester en Wet houders de gemeentebegroting 1979 met de daarbijbehorende aanbie dingsbrief het licht laten zien. Het blijkt dat het plaatselijk huishoud boekje weer sluitend is en als eindcijfer van de uitgaven en inkomsten 60.212.347,61 heeft. De post onvoorzien bedraagt 78.696,Dit be drag is een onderdeel van de bijna zeven ton 666.810,die de ge meente heeft vrij weten te maken, mede door deze zomer al te besluiten belastingen, tarieven en rechten per 1 januari 1979 te verhogen. In hun aanbiedingsbrief schrijft het college dat de komende jaren in Wad dinxveen gekenmerkt zullen worden door geringe budgettaire middelen. Was dat dit jaar nog 1,2 miljoen gulden, nu is niet meer beschikbaar dan de al genoemde bijna zeven ton. De krappe beurs houdt in dat de hier le vende wensen in belangrijke mate niet gehonoreerd kunnen worden als de exploitatie niet rond is te krijgen. Maar ondanks dat somberer beeld kan worden gezegd dat de financiële positie van de gemeente gezond is. De begrotingsbehandeling in de Waddinxveense gemeenteraad gebeurt op woensdag 25 oktober vanaf half acht ’s avonds en op donderdag 26 ok tober vanaf 11 uur ’s morgens. Op de woensdagavond zullen de raadsfrac ties van CDA, PvdA, SGP/HKV/GPV, WD en D’66 hun algemene be schouwingen houden. Een dag eerder, dinsdagavond 24 oktober, wordt de gewone maandelijkse vergadering van de raad gehouden. met uitzondering van een enkel import- geval hier af en toe voor. In Wad- 590 WADDINXVEEN De gemeente weet nog niet hoe het verkeer op de 345 Brugweg veiliger gemaakt kan worden. Dat staat in de aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979. Daarin wordt gezegd gens. dat de Grontmij NV op het ogenblik een compromisvoorstel aan het uit- c,”n werken is. Dat behelst het maken van een nieuwe weg tussen de Hene gouwerweg en de Middelburgseweg, een stuk ten noorden van de hui dige Brugweg. Hierover heeft de gemeente al contact gehad met de pro vinciale waterstaat, waar men begrip heeft voor de problemen. WADDINXVEEN Woensdagavond 10 oktober om acht uur zal de open bare Leon van Gelderschool (Essen- gaarde) de algemene ouderavond hou den. Voor de pauze wordt een huishou delijk gedeelte afgewerkt, waaronder de verkiezing van nieuwe oudercomn- missieleden. Drie oc-leden treden af en zijn niet herkiesbaar: mevr. K. Willink- Kaiser, penningmeesteresse; mevr. H. Teyema-Blaauw, 2e secretaresse en mevr. P. Wennekes-van Ham, lid. Na de pauze zal de heer L. Uiterwijk, voorzitter van de Vereniging voor Op enbaar Onderwijs (VOO) in Wad dinxveen, een inleiding houden over het onderwerp: ’’Waarom stuurde u uw kind naar een openbare school?”. Hierna zal een discussie over dit onder werp volgen. weg naar de secundaire weg 25 (de ver vangende Henegouwerweg). ”Dit ge vaar is niet meer aanwezig”, aldus het college. Nu echter is er groot bezwaar tegen het vrachtverkeer naar en van Reuwijk-Dorp. KANAALDIJK Over de toekomst van een aantal an dere wegen binnen Waddinxveen meldt de aanbiedingsbrief: De aanleg van een nieuwe weg ten westen van de Kanaaldijk (tussen Bur gemeester Trooststraat en Zuidelijke Dwarsweg) moet klaar zijn als de Gou- webrug in 1980/1981 beschikbaar komt voor het lokale verkeer. De provincie heeft inmiddels op haar begroting gel den voor deze weg gereserveerd. Over de aankoop van benodigde gronden en opstallen zijn door de gemeente de on derhandelingen geopend. Ondanks provinciale subsidie (75 procent) zullen de jaarlijkse lasten van deze nieuwe (noodzakelijke) weg een fors beslag protestants-christelijke leggen op de vrije bestedingsruimte -1-K,,A' voor 1980 en volgende jaren. KEERCIRKEL Tegenover de algemene begraafp laats aan de Alberdingk Thijmlaan POLIO zorg van zieken. Zo vond dit jaar het Nadat dit jaar ook in Waddinxveen één cent). Dit probleem is echter landelijk 1 en de VNG (Vereniging van Neder- kanker plaats. Het opkomstpercentage meentebestuur onmiddellijk een inen- landse Gemeenten) houdt momenteel tingscampagne georganiseerd, die zeer een onderzoek naar verbetering van de pingsdag die nog moet plaatsvinden. In bevredigend is verlopen. Daar sinds situatie. Want die zijn er genoeg. Ten eerste weg zijn quartaire functie, hetgeen be- hiervoor opgenomen. Het probleem is nog dat het (grote) aantal fietsers (waaronder veel schoolgaande jeugd), het personenautoverkeer en de bela sting met zwaar vervoer naar en van STATIONSPLEIN De reconstructie of aanpassing van geschoven, want in de begroting 1979 is geen raming van de kosten 1 het gebruik van de Brugweg als uitvals- opgenomen. WILLEM DE ZWIJGERLAAN De aanpassing van de kruising Wil- lem de Zwijgerlaan-Prinses Beatrixlaan zal uit eenmalige extra baten van 19781I worden gerealiseerd. MERCURIUSWEG Er wordt geprobeerd geld vrij te ma- I ken voor een verbinding tussen d< Maarten Schoutenstraat en de Mercu-'B riusweg, waardoor zwaar verkeer nage I noeg geheel uit de Burgemeester Troo- I ststraat kan worden geweerd. WADDINXVEEN Voor de afdeling ten worden herzien, welk karwei gelijk gevestigde bedrijven ^alleen Waddinxveen van de Nederlandse Ch- gedaan zou kunnen worden met de va zal "zijn gebouwdzaf'liet een stuk risten Vrouwenbond (NCVB) spreekt ststelling van een nieuw plan Brugweg, kleiner geworden veld worden volgen^^^Sfn^EsdoorÏ Dat alles betekent dat er rond de Brug- g iaan <Je bekende schrijfster Gien Kars- weg m 1979 nog niets zal kunnen ge- vysE sen. Zij zal het die avond hebben over beuren. Zeker als men bedenkt dat het ’’Vrouwen uit de bijbel”. Zij die belang- maken van een nieuwe weg aanzienlijk Gepoogd zal gaan worden om de sport- stelling hebben voor dit onderwerp zijn meer kost dan het dempen van de velden van WSE goed bereikbaar te van harte welkom. Brugwegsloot in combinatie met riole- maken vanaf het parkeerterrein aan het Koningin Wilhelminaplein. Wanneer daar bovendien bereikt kan worden dat de parkeerterreinen aldaar alle open baar worden kan overlast van parke rende auto’s in de Vondelwijk bij voet balwedstrijden worden beperkt, zo staat in de aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1979 te lezen. groting 1979 gereserveerd. KROMME ESSE Na openstelling van de nieuwe aan- Reeuwijk-Dorp en de aan de Brugweg Henegouwerweg zal de Kromme Esse --i maar toe- 'r -■--- neemt in dit deel van Waddinxveen. In hun aanbiedingsbrief schrijven B. en W. dat de bezwaren tegen slootdem- ping langs de Brugweg - waardoor ruimte ontstaat voor een fietspad - bij zodra de bouwactiviteit van Eminent I de bewoners van de Brugweg waar- BV voorbij is. schijnlijk nog in dezelfde mate leven als in 1974 toen een dempingsmogelijkheid opgenomen in het ontwerp- bestemmingsplan door de raad werd af- het Stationsplein is op jie lange baan gewezen, op grond van een massaal be zwaar. De voornaamste vrees was toen de kosten raming ringsaanleg. En voor volgend jaar zijn verliest het westelijk deefvan de Brug- nog geen bedragen op de begroting <je keercirkel is geen bedrag in de be tekent dat er geen bijdragen meer van de provincie zijn te verwachten voor het opknappen en onderhouden van dit weggedeelte. Verder zal het bestem mingsplan Landelijk gebied Oost moe- WADDINXVEEN Op korte termijn krijgt de Waddinxveense ge meenteraad van B. en W. het voorstel om het aantal via de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) te ontvangen tv-stations uit te breiden tot acht. Dat staat te lezen in de aanbiedingsbrief van het college bij de ge meentebegroting voor 1979. De CAI ’’levert” nu de beelden van vijf tv- zenders: Nederland 1 en 2, Duitsland 1 en 2 en België Vlaams 2. Hoewel dat nog niet is uitgemaakt is het de bedoeling om nu ook Duitsland 3, België Vlaams 1 en BBC 1 door te geven. Binnenkort zal de definitieve ople- bedraagt op dit moment ongeveer 89. ‘___1 __1i 1.1- Er zijn nu, blijkens de begroting voor vinde°n. Controle-metingen zijn mmid- 1979 van het gemeenschappelijk anten- dels verricht. Volgens B. en W. in hun nesysteembedrijf, 5370 aansluitingen, aanbiedingsbrief functioneert de CAI Deze aansluitingen zorgen volgend jaar naar verwachting. Het deelnameper- voor een opbrengst van f 509.700, centage binnen het machtigingsgebeid Zoals bekend bedraagt het abonne ment in 1979 ƒ7,92 per maand of 95,04 per jaar. RUIM TWEE MILJOEN Het aantal aansluitingen ziet er zo uit: Vondelwijk Groenswaard 1 Groenswaard 2 Groenswaard 3 Oranjewijk WADDINXVEEN De gemeente is Dorpstraat met Bomenwijk bezig het financieel rond te maken dat Centrum en omgeving de groene plek tussen Wadde en Wei- Burg. Trooststraat en dezoom onbebouwd zal kunnen blij- St. Victorwijk ven. Oorspronkelijk was het plan de Noordkade grond daar voor een schoolgebouw te Oostzijde Gouwe bestemmen of anders voor het neerzet- Zuidkade 1 ten van een paar bungalows. Dat gaat niet gebeuren, mede als gevolg van de acties die bewoners in Groenswaard 3 vorig jaar hebben gevoerd. Op het veld tussen de Wadde en de Weidezoom gaat de gemeente eenvoudige speel- voorzieningen aanbrengen en wat bep lanting. Een ander speelveld dat onder handen genomen gaat worden is dat op de hoek Beethovenlaan/Mozartlaan. Nadat er drie bungalows zijn neergezet en ook het nieuwe bureau van de rijkspolitie er 'worden volgende week dinsdagavond om acht uur in De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan de bekende schrijfster Gien Kars- sen. Zij zal het die avond hebben over ’’Vrouwen uit de bijbel”. Zij die belang stelling hebben voor dit onderwerp zijn van harte welkom. Binnen afzienbare tijd zal de heer J. J. 1979 zal dit bevolkingsonderzoek onder 1957 op grote schaal en regelmatig te- van Dijk uit Utrecht op de hoek leiding van de GG en GD in Rotterdam gen polio wordt ingeënt komt de ziekte, Kerkweg-West/Chopinlaan een tweede worden afgerond. met uitzondering van een enkel import- apotheek vestigen, waardoor volgens De deelname aan het bevolkingsonder- geval hier af en toe voor. In Wad- B. en W. aan de behoefte, daar één zoek op tuberculose vindt éénmaal per dinxveen ligt het inentingspercentage huisarts (Th. G. Blom van de Jac. Cat- drie jaar plaats en wordt uitgevoerd in op 93. B. en W. geven nog als hun huis samenwerking met de Goutudo. Geble- mening dat een vaccinatieplicht ken is dat 57,5 procent van de bevol- daarom nauwelijks zin heeft en dat die king van 30 jaar en ouder, exclusief de zelfs ongunstig zou kunnen werken, personen die reeds op andere wijze re- Speciale aandacht heeft het Wad- gelmatig worden onderzocht, aan dit dinxveense college voor de schooltand- Sprekende over de gezondheidszorg onderzoek deelneemt. hebben B. en W. het in hun aanbieding sbrief ook nog over signalering en na- tweede onderzoek op baarmoederhals- polio-geval werd gemeld heeft het ge- tingscampagne georganiseerd, die zeer

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 22