AMNESTY Popgroep Navel in De Bonkelaar Kerngroep komt met reeks activiteiten voor Torna Amnesty vraagt geld voor Oegandese vluchtelingen Wedstrijden, lesbrieven en kwartetspelen Waddinxveens gironummer staat voor dit doel open INTERNATIONAL Huisorkest bij Jazzclub in Zoetermeer A. van Doorn bedankt als voorzitter ”Ons Begin” ’’Gewone” schrijf- avonden Basil Paré, de jonge Afrikaanse SCHOKKEND RELAAS name n e -Het omverwerpen van het rechtssy steem; na nog een single ”Play-back” getiteld, heeft geresulteerd in een langspeelplaat met dertien nummers waarvan er elf gloednieuw zijn. Inmiddels heeft de groep, behalve Jo ris, Wim en Guus ook onder haar gele deren slagwerker Louis Debij die vooral bekend werd door zijn studio werk bij vele Nederlandse collega’s in de lichte muziek en zijn lidmaatschap van de ”folk”groep ’’Fungus”, en voca- liste Lisa Schulte Nordholt. Zij is niet alleen een zangeres van grote klasse, maar zij wint ook iedereen onmiddel lijk voor zich door haar innemende per soonlijkheid en charmante verschij ning. Zij is zeker een grote aanwinst voor de groep. Amnesty International is met verontrust door het volgende: -Het ontzeggen van fundamentele mensenrechten, zoals die in de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens worden gewaarborgd; MEER GELD VAN BEVOLKING B. en W. van Waddinxveen vinden dat in de komende tijd ook aandacht ge schonken moet worden aan de finan ciële bijdragen van de bevolking van Waddinxveen aan het project Torna. Het is noodzakelijk, aldus het college in de aanbiedingsbrief bij de gemeente begroting voor 1979, dat er een zeker evenwicht bestaat tussen het bedrag van de gemeente (volgend jaar f 40.000,en de bijdrage uit de be volking (in de laatste jaren bracht de collecte rond tien mille op). boer uit Koin, dicht bij Torna, is in Waddinxveen de verpersoonlijking geworden van de actie die de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen voor een landbouw project in het Bovenvoltaanse Torna op touw heeft gezet. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 7 oktober a.s. houdt de Jazzclub Zoetermeer weer een clu bavond in het gebouw van sociëteit De Instuif, Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. Leden (gratis toegang) en introducé’s (toegang 5,kunnen dan genieten van de swingende muziek van het hui sorkest The SweetlakeCity Jazz Men. Soepele soli van cornettist Kees Plate rink, lepe loopjes van clarenettist Wou ter Serdijn, gloeiende glissandi van trombonist Jaap Stern, snel snarenspel van banjoïst Ton van Dijk, razende rof fels van drummer Hans Grobben, ple zierig pluk werk van bassist Hans Vul- linghs en vorstelijke vocals van zange res Ria de Boer staan Borg voor een avondje onvervalste Dixielandgenoe- gens. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 OKTOBER 1978 De muziek die de groep ’’Navel” nu maakt is ”van elck wat wils”. Voor elke liefhebber van elke stijl is er wel wat van zijn of haar gading bij. De plaat A Rainy Day At Chateau Lafite ’41” be vat niet alleen goede songs waarin de vocale prestaties van alle groepsleden uitstekend naar voren komen, er staan ook een tweetal instrumentale deunen op die onmiddellijk uitnodigen tot mee- neuriën. De teksten van de songs zijn erg pittig. De groep ’’Navel” laat met haar geheel eigen interpretatie van de populaire muziek een frisse wind waaien door de wereld van de lichte muziek in radio-land. Met hun eigen geluid, op de plaat overigens vakkundig geproduceerd door Jan Schuurman, zullen zij hun zojuist verworven plaats Op de Nederlandse muziek-markt on getwijfeld weten te handhaven en zelfs nog wel uitbreiden. Aan Navel is Ne derland een buitengewoon getalen teerd orkest rijk. Vorige maand publiceerde Amnesty In ternational een schokkend relaas over de situatie van de mensenrechten in Oeganda. Sinds in 1971 de militaire re gering van president Idi Amin aan de macht kwam, heeft zich een vast pa troon ontwikkeld van grove schendin gen van mensenrechten, die nog steeds voortduren. De talrijke moorden, vaak massaal van aard, door functionarissen van de regeringsveiligheidsdiensten Het feit dat het regime de ernstige verontrusting van de internationale publieke opinie en van organisaties als de Verenigde Naties voortdurend negeert, waardoor de indruk wordt gewekt dat grove schendingen van mensenrechten straffeloos kunnen worden begaan. Bovenstaande aspecten van onder drukking in Oeganda worden in het door Amnesty uitgebrachte rapport, dat voor de prijs van f 2,nu ook in Waddinxveen verkrijgbaar is, met tal rijke voorbeelden toegelicht. Het rap port houdt zich bezig met de gebeurte nissen in 1977 en de eerste helft van 1978. De bedoeling is niet alleen om nogmaals één man te veroordelen, die het centrale punt vormt van deze ge- weldsstructuur. Amnesty acht het van belang een beschrijving te geven van de gehele structuur, waarbij vele anderen betrokken zijn. i De popgroep Navel: vrijdagavond in De Bonkelaar. Voor de vierde, vijfde en zesde klas van het lager onderwijs zijn lesbrieven samengesteld waarin de problemen van de ontwikkelingslanden worden behandeld. De Kerngroep is bezig met het opzet ten van ’n discussiestuk waarvan de be doeling is het te verstrekken aan al die genen die bereid zijn zich te verdiepen in de materie, waarna een discussie met de Kerngroep kan plaatsvinden (vere nigingen, groepen en dergelijke). Men is van plan in november een uit- wisselingsdag te organiseren om con tact te krijgen met groepen uit andere dorpen van het land die zich met het zelfde onderwerp bezig houden. De Kerngroep is bezig met de samen stelling van een kwartet, waarbij de dorpen Waddinxveen en Torna worden uitgebeeld. Dit kwartetspel is bedoeld als verkoopartikel. Men hoopt hiermee in november te kunnen starten. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum ”De Bonkelaar” treedt vrijdagavond 6 oktober om ne gen uur op de popgroep ’’Navel”. De toegangsprijs voor deze groep bedraagt f 6,50 per persoon. De popgroep ’Na vel” is de laatste tijd steeds meer in het nieuws gekomen, mede door de pas uit gebrachte langspeelplaat. De voorgeschiedenis van ’’Navel” is vrij lang. De groep die uit Nederlands muziekstad nummer één, Den Haag, afkomstig is, werd ruim vier jaar gele den gevormd door Wim Oudijk en Joris Kila. Nog steeds vormen zij de harde kern van de groep en zij zijn het die de groep van alle tekst- en muziekmate- riaal voorzien. Ook Guus van Leeu wen, die de bas-gitaar hanteert is een Navel-lid van het eerste uur. In 1976 kwamen zij in aanraking met producer Cees Schrama van grammo foonplatenmaatschappij Polydor die heel enthousiast was over de groep. Een eerste plaatje ’’Baby” was het ge volg. Hoewel het door de radio-zender regelmatig gedraaid werd, werd het geen ”top-hit”. Toch lieten de knapen van Navel, die hun orkestje tijdelijk omgedoopt hadden tot ’’Navel Orange Chor” waardoor definitief de sinaasap pel in het vaandel werd opgenomen, het er niet bij zitten en vorig jaar zagen twee nieuwe singles het licht: ’’Happy Stars” en "Much too slow”. De eerste is nu overigens in een enigszins gewij zigd arrangement opgenomen in de se lectie nummers van de langspeelplaat. Ook deze beide songs met hun bijzon dere teksten bezorgden de groep een weer grotere schare ’’fans”. Ook de mensen bij de platenfirma bleven in de kwaliteit van Navel geloven hetgeen nu WADDINXVEEN Dat de werkgroep Waddinxveen van Amnesty In ternational zich in deze weken in het bijzonder bezig houdt met de situa tie in Oeganda weet u al uit het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag. Wat u nog niet weet is dat AI ditmaal ook om geld vraagt. Geld voor mensen die Oeganda ontvlucht zijn. Vluchtelingen die grotendeels in Kenia veiligheid zoeken. Er is geld nodig voor kleding en huisve sting, terwijl ook het onderwijs aan de kinderen voortgang moet blijven vin den. Mensen hebben hulp nodig bij het vinden van werk of het beginnen van een bedrijfje. Hoewel Amnesty niet in de éérste plaats een organisatie is voor hulp aan vluchtelingen, kan zij wel hel pen bij het voorzien in deze behoeften. Wie iets wil bijdragen voor dit doel kan een bedrag overmaken op het gironum mer van Amnesty International Wad dinxveen, 38257999, onder vermelding: ’’Vluchtelingen Oeganda”. De door de Kerngroep op touw te zet ten activiteiten zijn deze: Op scholen voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en in plaatsen waar veel Waddinxveense kinderen school gaan wordt een wedstrijd georgani seerd in projectvorm waarbij het doel is dat de leerlingen een waterpomp ont wikkelen die in Boven-Volta zou kun nen worden gebruikt. Het doel van deze aktie is om, met ge bruikmaking van het rapport een zo breed mogelijk publiek te informeren. Het is ditmaal niet de bedoeling dat massaal brieven geschreven worden naar Oeganda. Alleen de plaatselijke Amnestygroepen ontvingen hiervoor richtlijnen. Gezien de toestand in Oe ganda lijkt dit de veiligste handelwijze. Wat wel door iedereen gedaan kan worden is geldelijke steun geven voor het opvangen van de vele vluchtelingen. WADDINXVEEN De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen heeft voor het komende jaar weer een aantal plannen, die gericht zijn op de bewustmaking van de Waddinxveense bevolking met de problematiek van de ontwikkelingslanden. Zoals bekend steunt Waddinxveen het landbouwontwikkelingsproject in Torna (Boven- Volta). WADDINXVEEN Al heeft de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International natuurlijk de bedoeling in deze weken veel brieven naar Oeganda te sturen, het ’’gewone schrijfwerk” gaat ook door. Dat is voor het eerst weer het geval op dinsdag 10 ok tober in het Anne Frank-centrum (parterre/hoofdingang) ’s avonds tussen 19.30 en 21.00 uur op de zelfde dag en tijd in de pastorie van de rooms-katholieke St. Vic- torparochie aan de Zuidkade. Die avond zullen brieven worden geschreven ten behoeve van een 65 jaar oude man iri Uruguay, die in oktober 1975 gearresteerd werd, ernstig gemarteld is en in afwachting van een veroordeling nog gevangen zit. Eveneens gaan er brieven naar de Indonesische autoriteiten met verzoeken om vrijlating van een 42-jarige to neelschrijver en dichter die sedert 1 mei j.l. vastzit in een politiebu reau, zonder formeel in staat van beschuldiging te zijn gesteld. Ten slotte wordt geschreven naar de president van de Volksrepu bliek Yemen met verzoek om vrij lating van een ex-minister die de stijds een veroordeling tot 10 jaar dwangarbeid had gekregen, maar nu, na het verstrijken van die straftijd nog niet is vrijgekomen, terwijl informatie over zijn ver blijfplaats wordt geweigerd. Voorbeeldbrieven in het Spaans en Engels, luchtpostbrieven en alle schriftelijke en mondelinge informatie staan die avond tot ie ders beschikking. Ook over Oe ganda kan men daar inlichtingen inwinnen en eventueel de bro chure aanschaffen. De laatste is ook te koop bij boekhandel Veld wijk, Passage 53 en op het contac tadres van Amnesty Wad dinxveen: C. Groenewegen, Groensvoorde 110, telefoon 3251 A. van Doorn, ex-voorzitter van de christelijke woningbouwvereniging "Ons Begin”. WADDINXVEEN De heer A. van Doorn heeft bedankt als voorzitter van de christelijke woningbouwvereniging ”Ons Begin”. Zijn benoeming tot raad slid voor de SGP/Hervormde Kiesvere- niging/GPV is daar de oorzaak van, zo heeft hij in een brief aan de relaties van ’’zijn” woningbouwvereniging uitge legd. Hij schrijft daarin dat het hem onmogelijk is geworden het voorzitter schap met het raadslidmaatschap te blijven combineren. ’’Omdat ik zes jaar lang met genoegen leiding heb mogen geven aan deze ver eniging, is het met gemengde gevoelens dat ik deze taak neerleg. Mijn drukke werkkring en mijn gezin laten niet toe de bestuursfunktie bij ”Ons Begin” te blijven vervullen. Enige lopende zaken zoals de voorbereiding van het bouwp lan ’’Zuidkade” zal ik afronden, terwijl ik met mijn adviezen het belang van de vereniging hoopt te blijven dienen”, al dus de heer Van Doorn. Het systematisch toepassen van martelingen;

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9