Be Fair-voetbal zet twee leden in het zonnetje WEEKBLAD - SPORT Sporthal in teken van districtstitel badminton Zondag 29 oktober van 10.00 tot 18.00 uur Vriendenclub: goede vangst Pannekoekendag WSE-pupillen Dames-junioren Toos-basketbal winnen opnieuw Laatste wedst comp. wegen HSW 7e Ronde Excelsior Gekozen tot "mannen van het jaar TOP 1 O RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT eses eeees WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 Naar de Zuidhollandse badmintonkam pioenschappen zien zowel publiek als speler ieder jaar met grote interesse naar uit. Immers het veroveren van een OVERIGE UITSLAGEN Heren-senioren 2: Ros/Forcial 3-Toos 2 35-58 Jongens-adspiranten 2: Oegstgeest 1-Toos2 19-38 Heren kadetten 2: Storks 1-Toos 2 49-30. PROGRAMMA Vrijdag 27 oktober: Heren-kadetten 2: Toos 2-WIK 1, 19.15 uur Dames junioren: Toos 1-Leiderdorp 1, 19.15 uur Heren senioren 1: Toos 1-Zoebas 1, 21.00 uur Zaterdag 28 oktober: Heren adspiranten 1: DAS 2-Toos 1, 14.30 uur (Delft Brasserskade) 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 2-0 2-0 1-1 2-0 2-0 2-0 0-2 Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 WADDINXVEEN Van tijd tot tijd worden ook binnen de Be Fair- gemeenschap mensen die zich voor de vereniging verdienstelijk hebben ge maakt in het ’’zonnetje” gezet. Veelal gebeurt dit bij jubilea of andere gele genheden. Het gevaar hierbij is dat het dan veelal er maar even tussendoor moet. Be Fair heeft hiervoor een oplos sing gevonden door op de agenda van de najaarsvergadering een punt ”de Be Fair-man(nen) van het jaar” op te ne men. Hierdoor komt de huldiging niet in de verdrukking en geeft aan de verga dering een extra dimensie. Het werd Alle singles 4.95 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN De WSE- pupillen hebben ook dit jaar weer een dag van de herfstvakantie op het WSE- complex gevuld. Nadat de ruim 20 lei ders en leidsters om acht uur reeds aan wezig waren om, na de koffie uiteraard, de laatste instructies in ontvangst te ne men en nog enkele voorbereidingen te treffen waren rond 9 uur de meeste pu pillen aanwezig, zodat met het och tendprogramma kon worden begon nen. Voor dit ochtendprogramma werden de pupillen in twee groepen verdeeld: de oudere elftallen (4-D-’s en E-l en E-2) en de jongere elftallen (E-3, 4 en 5 en de 5 F-elftallen). De oudere elftallen hielden zich bezig met een zevental ge zelschapsspelen zoals: tennisbaltran- sport (met de kin), krantenknuppelen, het kaartspel, het gebaren overnemen en het overloopspel (waarbij Inge Re- horst zich ontpopte als een ware sprookjesverteller), waarop de jongens telkens moesten reageren door naar een bepaalde kant te lopen al naar ge lang Inge in zijn sprookje een mens of een dier noemde. De lagere elftallen kregen een stencil waarop dertig meerkeuze-vragen ston den, die betrekking hadden op een 30- tal vreemde voorwerpen over het WSE- clubhuis verspreid. Óm kwart voor elf wisselden de hogere en de lagere elftal len van onderdeel. Dat het vreemde voorwerpen raden ook best komisch kon zijn hebben de jongens wel ge hoord; Michel Schilperoord noemde de ’’Goede Dag”, een antiek gevecht- smiddel, maar een ’’Goede Nacht”, ei genlijk veel toepasselijker. Nadat deze tweede helft van het och tendprogramma erg plezierig was ver lopen, werden de 130 aanwezige pupil len even naar buiten gestuurd om on der een schijnende zon de tijd tot het pannekoekeneten te verdrijven met, hoe kan het ook anders, voetballen. Natuurlijk was het eten het hoogtepunt van de dag. Indien u ooit eens 130 pu pillen in een jeugdhonk heeft zien eten met alle dingen die hieraan onverbre kelijk zijn verbonden snapt u dat dit een magnifiek gezicht moet zijn ge weest. Na het opruimen kon om half twee de fotovossenjacht beginnen, waarbij ieder elftal, om de 5 minuten startend, via foto’s naar bepaalde plaat sen in Waddinxveen moesten lopen, waar zich en vos bevond (WSE-leider dus) die de groep weer een volgende foto gaf, waarop weer een plaats was te herkennen waar de volgende vos zich had verstopt. Onder een stralende zon, het alterna tieve middagprogramma kon weer op geborgen worden, werd dit program mapunt in om en nabij de 2 uur afge werkt. De resterende tijd werd gevuld met tekenen voor de a.s. vrijdag uit het ziekenhuis terugkerende Anton Boere (hoofdbestuurslid, jeugdbestuurslid, ju niorencoördinator en pupillen- en ju niorenscheidsrechter) die reeds 6 we ken aan het herstellen is van een oogvi- rus. Ongetwijfeld moeten de 130 teke ningen hem een vrolijke kamer bezorgd hebben, daar alle tekeningen op kamer 514 van afd. 5B van het Bleulandzie- kenhuis een plaatsje hebben gevonden. Om half vijf konden enkele kleine prijs jes uitgereikt worden aan de winnaars van het ochtendprogramma, waarna de pupillenpannekoekendag WSE 1978 weer afgesloten kon worden. Natuur lijk was er voor de leiders weer een taart gehaald om deze bij de koffie te verorberen ter viering van het slagen van deze dag. (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën)Basketbalvereniging TOOS (basketbal). visjclub ving zeer goed tijdens de eerste editie van de door Sporthuis De Bron gesponsorde herfstcompetitie. districtstitel is, zeker in Zuid-Holland - veruit het grootste district van de Ne derlandse Badminton Bond - een zaak, waar nogal wat waarde aan wordt ge hecht. Dit jaar was de belangstelling weer zo groot, dat vele deelnemers niet konden worden toegelaten. Wel in ac tie zullen komen 220 spelers en speel sters, gezamenlijk goed voor zo’n 300 partijen! A-KLASSE Natuurlijk gaat de meeste aandacht uit naar de A-klasse. Opvallend hier de doorstroming van de jeugd. Een ont wikkeling, waarmee de badmintonsport in Zuid-Holland alleen maar gelukkig kan zijn. Bij de heren is Jan van Ros- sum van het Wateringse Velo ook nu weer duidelijk favoriet. Reeds drie maal op een rij veroverde Jan de titel. Zijn grootste concurrenten? Clubgeno ten Marcel Daniels en Uung Santosa, alsmede Hans Reith en Guus Maassen, beiden lid van het Rotterdamse Metro. Of zij echter een kans zullen maken te gen een thans in topvorm verkerende Van Rossum valt te betwijfelen. Bij de dames verdedigt Inge Blom- maert (Metro) haar titel niet langer. De studie prevaleert dit jaar. Mogelijkhe den derhalve voor zus Gaby of Karin Duijvestein (Velo). Beide laatst ge noemde meisjes staan ook samen in het damesdubbel als nummer één op de plaatsingslijst. Hoogtepunt van het tournooi belooft het herendubbel te worden. Jimmy Tel- win en Uung Santosa (Velo) vormen hier een hoofdstuk apart. Niemand die ook maar een schijn van kans zal heb ben tegen dit fenominale Indonesische dubbel. Pure klasse, gecombineerd met de nodige show en dat alles in een ra zend tempo uitgevoerd. Wat kan het publiek zich nog meer wensen? WADDINXVEEN De dames- junioren van Toos-basketbal hebben de smaak te pakken. Na een 30-26 over winning op BVO behaalden de Toos- dames opnieuw een overwinning, al was het een krappe 36-32 overwinning op het bezoekende Das 2. De Toos- meisjes kwamen erg moeilijk op gang, want het duurde tot de 7e minuut voor dat de eerste Toospunten werden ge scoord. Rust toch nog 21-16 voor Toos. Deze voorsprong kon in de tweede helft met moeite worden vastgehouden. Das scoorde nog 16 punten tegen Toos 15. Winst voor Toos met 36-32. Score: Wilma Romeijn 15, Anneke Grooten- dorst en Anja Schwiebbe 6, Hannie v.d. Loo 5 en Ettie Repko 4. De heren-kadetten 1 konden hun over- winningsreeks niet voortzetten. Tegen het bezoekende Voorburg 2 leden zij een 45-37 nederlaag. Al hadden de Toosjongens bij rust een 20-15 voor sprong. In de tweede helft werd er aan Tooszijde teveel gedribbeld en werden er veel slechte passes afgegeven. Winst voor Voorburg met 45-37. Score: Al fred Gerrits 10, Rob Anker 9, Paul Uij- lenberg 6, André van Oudenallen, Hugo Jan Ruts en Gert Jan Oskam al- WADDINXVEEN De Vrienden(- len4. Voor de welpen teams waren er afge lopen zaterdag de eerste thuiswedstrij den. Voor de jongens-welpen 1 geen winst op het bezoekende Parker. De Parkerjongens hadden wat meer lengte en waren wat sneller in de combinaties. Rust 18-6 voor Parker. In de derde pe riode (bij welpen worden 4 periodes van 10 minuten gespeeld) kwamen de Toosjongens goed terug, doch de 4e pe riode was weer voor Parker en de ui teindelijke winst: 28-22. Score: Marcel Vermeer 10, Jan de Gier en Ruud Kers bergen 4, Peter Groeneveld en Oscar Brinkgreve 2. Jongens-welpen 2 konden het niet bol werken tegen de snellere jongens van American High School uit Den Haag. Via een 16-0 ruststand voor AHS werd het 32-10 overwinning voor de ameri- kaantjes. Score: Robert Jan Aslander 4, Remko Vuurens, René v.d. Wal en Edwin Baan 2. WADDINXVEEN Zaterdag wordt de vierde en laatste wedstrijd voor de competitie ’’wegen” van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen gehou den. Er zal gevist worden in de Hei- manswetering. Vertrek van het station om 06.00 uur. Meisjes-welpen 1 waren niet opgewas sen tegen de meisjes van Rabo Bank Gouda. Alle 4 periodes waren voor de Rabo meisjes en uiteindelijk de eindo verwinning voor de Rabo meisjes met 31-14. Aangezien de Rabomeisjes niet met het minimum van 7 speelsters wa ren op komen dagen werd het een re- gelmentaire 2-0 overwinning voor de Toosmeisjes. Score: Marjo Rodenburg 4, Hellen Bouman en Daphne de Rui ter 3, Hilly Agterberg en Saskia Bos 2. 1. Hopelessly devoted to you - Olivia Newton John 2. Summernights - John Travolta and OliviaNewton John 3. Dreadlock Holiday - 10 cc 4. Hot shot -KarenYoung 5. It’s raining - Darts 6. Three times a lady - Commodores 7. Grease - Frankie Valli 8. Tell me your plans - The shirts 9. Guust Flater en de Marsupilami-Dennie Christiaan 10. Again and again- StatusQuo Uitslagen: 1. W. v.d. Wai 479 pt., 2. C. Broer 339 pt., 3. J. Verhoef 321 pt., 4. D. Heeren 313 pt., 5. M. Reichard 306 pt., 6. A. van Leeuwen 291 pt., 7. P. Hofman 281 pt., 8. C. v.d. Wai 275 pt., 9. M. Hogerdijk 215 pt., 10. Mevr. Gis sing 167 pt., 11. J. Toor 164 pt., 12. C. Stolker 120 pt., 13. van Oort 115 pt., 14. W. Hidding 114 pt., 15. J. Pelleko- ren 87 pt., 16. J. Steenwinkel 68 pt. De grootste vis was van de heer J. Toor, een voorn van 27 cm. De volgende wedstrijd is op 29 oktober aan de Zuidkade bij melkboer C. Cam- meraat en begint om 8.30-11 uur. heeft ook nog enkele jaren als bestuur slid op zijn conto. Voorzitter C. J. Ha- gesteijn kenschetste het lid zijn van de elftalcommissie als een van de moeilijk- ste, maar ook meest ondankbare in de vereniging, terwijl ze toch ook als bij zonder arbeidsintensief kan worden ge kwalificeerd. Echter is een goed func tionerende elftalcommissie een belan grijke pijler in het voetbalgebeuren. ”Als het daar mankt, dan mankt het in elftallen, en dat heeft weer direkt met de sfeer in een elftal te maken, en dus ook weer met de prestaties. Vandaar dat deze onderscheiding u helemaal toekomt”, aldus de Be Fair-voorzitter. De welpen-meisjes 3 (8-10 jaar) lieten zich, door het louter uit jongens be staande team van Parker, niet op de kop zitten. Ze gaven uitstekend partij en hadden na 2 periodes zelfs een 18-10 voorsprong. In de volgende 2 periodes konden de Parker jongens nog iets te rug komen en werd het uiteindelijk een 28-28 gelijkspe). (Bij welpen is een ge lijkspel mogelijk). Een prima prestatie van de allerjongste Toosbasketballert- jes. Score: Suze van Wensveen 8, An- neloes Hoos en Adriana Raaphorst 6, Angela Saptenno en Paulette Dicker 2 en Mirjam v.d. Wees 4. WADDINXVEEN In het Gerefor meerd Verenigingsgebouw ”Het Tref punt” heeft de damvereniging Excel sior haar 7e ronde voor de onderlinge competitie gespeeld. De uitslagen daar van waren: T. den Ouden-J. Borsboom C. Stolker-A. Blom T. Driesse-G. v.d. Zijden A. A. Rietveld-R. van Dijk T. Twigt-Bvan Eijk C. H. Kramp-A. Crone P. Swart-J. de Heer P. van Es-C. Rietveld H. den Outer-P. van Gils J. v.d. Elst-A. Zwanenburg G. Heeren-D. Heeren J. Borsboom-J. Both Donderdag speelt Excelsior II thuis te gen Boskoop I. Aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN Zondag worden in de sporthal ”de Sniep” de fina les van de districtskampioenschappen Zuid-Holland van de Neder landse Badminton Bond gehouden. Wedstrijden voor deze senioren- titelwedstrijd worden een dag eerder ook gespeeld in sporthal ’’Overbo- sch” in Den Haag. De Waddinxveense sporthal staat zondag van tien uur ’s morgens tot zes uur ’s middags in het teken van dit badmintonge- beuren, dat gedeeltelijk zal worden bijgewoond door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en bondsvoorzitter T. van Beusekom. De finaledag in ”de Sniep” wordt medegeorganiseerd door de badmintonners van Florida. De toegang is gratis. Een blijk van waardering voor één van de twee Be Fair-mannen van het jaar, overhandigd door Be Fair-voorzitter C. J. Hagesteijn. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). vrijdagavond voor het eerst niet de ”man” maar de ’’mannen” van het jaar. In het begin van dit jaar hadden de heren J. de Gier en Rinus Pols de wens te kennen gegeven om een punt te mo gen zetten achter hun functie als lid van de elftalcommissie. Ze sloten hiermee een periode van twintig jaar af. Toen er dan ook binnen het bestuur werd gefilosofeerd over wie als eer- ste(n) voor de Be Fair-man(nen) van het jaar in aanmerking kwamen was de keus niet moeilijk. Te meer daar beide heren naast deze functie ook nog an dere taken binnen de vereniging heb ben uitgeoefend. De heer De Gier

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13