F orumavond van het CNV in Marijke Ferber kreeg zaterdag haar Mini 850 Het Trefpunt l y subsidie voor vrouwencursus KROON MAAKT GRAVEN VAN KANAAL MOGELIJK Mutaties in PvdA-bestuur Reparatie Becas BV Gewonnen met kleurenfoto van tweeling Televisie Radio Afspeelapp. Bingo-avond voor alle bejaarden ’t Gaat gebeuren 99 DE GROENE LIJN t» ossen stad en platteland N 9 il WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 van de algemene subsidieverordening centrum een bingo-avond gehouden. WADDINXVEEN Op de jaarverga- ons aan alle merken Tip-Top Color BV en (midden) fotograaf Sjaak Noteboom. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Top Color BV. Nadat de Mini 80 eerst door het dorp was rondgereden, muzikaal begeleidt door het fanfarecorps Concordia, brak dan eindelijk in ”de Passage” ’t mo ment aan dat Marijke Ferber zich pas echt eigenaresse mocht noemen van de door haar gewonnen auto. Zij bleek één van de 1.005 gelukkigen te zijn die WADDINXVEEN/DEN HAAG/DELFT Het hoogheemraadschap van Delfland kan volgend jaar beginnen met de aanleg van een zoetwa- terkanaal tussen Waddinxveen en Voorburg. Een beroep dat de ge- SERVICE CENTRUM VOORRADIG en T.V. WADDINXVEEN In de afgelopen maanden is er Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 WADDINXVEEN/GOUDA Bij Be cas Beheer BV, Waddinxveen is me vrouw C. van der Ploeg-Broug te Wad- wacht heeft weten te slepen. In het ka der van het Zomerfestival 1978 werden drie trek kingen met in totaal 335 prijzen (waaronder camera’s, geschenkbonnen en posters) gehouden. De trekking van r MET DOKTEREN maar REPAREREN is devies!! Bij navraag blijkt dat de PvdA-leden op Dit bekende liedje dinsdagavond 12 december in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost in ieder geval een nieuwe secreta ris zullen moeten kiezen, omdat de hui dige - Ruud Bosch - wegens zijn drukke WADDINXVEEN Voor alle Wad- Omdat B. en W. niet de vrijheid heb- dinxveense bejaarden wordt op dinsda- meente Nootdorp tegen de aanleg van het kanaal had ingediend, is door de Kroon verworpen. De aanlegkosten werden twee jaar geleden ge raamd op 115 miljoen gulden. Het kanaal dat ongeveer 23 kilometer lang wordt en een gemiddelde breedte van 75 meter krijgt, wordt noodzakelijk geacht, omdat de inlaatpunten van zoet water langs de Nieuwe Maas en de Nieuwe Waterweg inmiddels al enige tientallen jaren onbruikbaar zijn ge worden. Oorzaak daarvan is de verzil- ting van het buitenwater. Het rijk er kent de problemen in Zuid-Holland (en met name in het tuindersgebied West land) en is bereid negentig procent van de aanlegkosten van het kanaal te sub sidiëren. Het hoogheemraadschap van Delfland rekent erop dat het kanaal, waarvan het tracé zoveel mogelijk aan sluit op bestaande waterstaatkundige of planologische barrières, binnen vijf tot zeven jaar voltooid kan zijn. prijzen te winnen. Zij die gehaald en weer thuisgebracht willen worden moe- precedentwerking ten uiterlijk één dag tevoren bellen met inleveren van een kleurenfoto- filmrolletje kreeg men namelijk een deelnameformulier, dat moest worden rijven met een doorgesneden teentje. Kortom er zijn vele mogelijkheden om knoflook in het eten te verwerken. Echter meemate want anders wordt de smaak van de gerechten teniet gedaan. Iedere dag knoflook is zeer gezond. De geur is echter voor velen een minder plezierige bijkomstigheid. De oplossing voor dit probleem is dat iedereen het gaat gebruiken, zodat niemand het meer ruikt. In het bestuur van de PvdA Wad- jaar kopen de meeste bananen. Evenals een appel is de banaan een vrucht die dinxveen zitten verder Martin Kraaye- gemakkelijk zo uit de hand kan worden gegeten. Ook als babyvoeding worden stein (voorzitter), Ton v.d. Berg (pen- l ningmeester), Marie Boere, Thijs langrijke rol. Wie kent niet de pisang, al of niet gebakken? Maar ook in de Eu- Spaans, Cocky ten Zijthoff-Janssen en ropese keukens neemt de banaan een belangrijke plaats in. Henry ten Zijthöff (de laatste is tevens Bij vis en vlees, maar ook in vruchtensla, vruchtencoctails, yoghurt, taart etc. secretaris van de fractie). - P. F. J. van Schie CDA stek ’81, de ombuigingsoperatie van het kabinet Van Agt/Wiegel en andere be langrijke sociaal-economische onder werpen. Vanzelfsprekend zal ook de zaal alle gelegenheid krijgen om te volop over gesproken spreken over alle werkgelegenheidson- binnen het college van B. en W., tijdens derwerpen die maar van belang worden vergaderingen van diverse raadscom- geacht. Zowel plaatselijk, regionaal als missies en in de gemeenteraadsverga- nationaal. deringen zelf, maar het staat nu dan toch te gebeuren: de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kan f 375,tege moet zien als bijdrage in de kosten van een dit najaar te houden cursus maat schappijleer. Een beroepschrift van het afdelingsbe stuur van de plattelandsvrouwen werd door de gemeenteraad al op 23 augu- WADDINXVEEN Donderdaga vond 2 november wordt in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw ”Het Tref punt” aan de Stationsstraat door het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) een openbare forumavond ge houden. Op deze avond, die om acht uur begint en voor iedereen gratis toe gankelijk is, zal het woord worden ge voerd door: D. van Commence, landelijk voorzit ter van de Hout- en Bouwbond van het CNV. P. F. J. van Schie, CDA-wethouder in Waddinxveen. drs. G. Terpstra, hoofdbestuurslid van het CNV D. J. Rietkerk, districtsbestuurder van de Industriebond CNV. Het zal duidelijk zijn dat er op de open bare forumavond van het CNV uit voerig gesproken zal worden over Be- 1 P F 1 WADDINXVEEN Zaterdagmiddag was het feest in het winkelcen trum ”de Passage”. Daar werd rond vier uur vlak voor de winkel van fo tograaf Sjaak Noteboom de Mini 850 ’’overhandigd” aan mevrouw Ma rijke Ferber-Nieuwland (30) van de Groensvoorde 82. De door het gara gebedrijf De Kouwe Hoek geleverde auto kreeg zij als winnares van het deze zomer gehouden Tip-Top Kleurenfoto Zomerfestival 1978 van Tip- in drie maanden tijd een prijs in de ingevuld. Achterop diende men de 2. leukste kleurenfoto te plakken. Ma- Tip-Topr kleurenfoto rÜ.ke Ferber nam daarvoor de foto van haar tweeling Marijke en Debby (nu voorkomen, ruim veertien maanden), die zij met de kostbare camera van haar man maakte op een regenachtige dag in het voor de 'Mini 850 vormde de klap op dé Jaar- Een gezellige, sfeervolle foto, die vuurpijl. dan ook terecht in de prijzen is geval len. Links de door mevrouw Marijke Ferber-Nieuwland van de Groensvoorde 82 gewonnen Mini 850. Op de foto krijgt ze nog een bloemstuk en de door haar gemaakte kleurenfoto in het groot aangeboden van directeur C. Kalkhoven van WEIGERING Het gemeentebestuur van Nootdorp had geweigerd het tracé van het kanaal op te nemen in een bestemmingsplan buitengebied. Toen Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland opdracht gaven het tracé wel op te nemen, ging Noot dorp bij de Kroon in beroep. In een tweede beroepsprocedure tegen de aanleg van het kanaal (aangaande ontgrondingen) moet de Kroon nog een uitspraak doen. Intussen kan Delfland beginnen met die werkzaamheden voor het kanaal waarbij geen ontgrondingen een rol spelen, zoals de bouw van het instroomwerk bij de Gouwe nabij de Burgemeester Trooststraat en van de onderdoorgang in de spoorbaan Gouda-Alphen aan den Rijn' in Waddinxveen. De rijksoverheid heeft voor 1979 een bedrag van 4,8 miljoen gulden gereserveerd. Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland wil toch nog een onderzoek la ten instellen naar de noodzaak van het kanaal. Een meerderheid van GS, de vier PvdA-gedeputeerden en de com missaris van de Koningin, een partijge noot, wil nagaan of de gegevens, die in dertijd tot het opstellen van de plannen hebben geleid, wellicht achterhaald zijn. Provinciale staten hebben een voorstel om 850.000,- beschikbaar te stellen voor dit onderzoek afgewezen en GS opgedragen te bezien of het niet goedkoper kan. Het bestuur van Delf land heeft geen bezwaar tegen een der gelijk onderzoek, mits het de aanleg van het kanaal niet in de weg staat. De uitvoering van het landschapsplan, waarin ook rekening is gehouden met dinxveen uitgetreden als directeur. Dat de aanleg van het kanaal gaat gewoon blijkt uit een mededeling uit het han- door. Dit landschapsplan ligt op het deïsregister van de Kamer van Koop- ogenblik ter inzage in het Wad- handel en Fabrieken voor Gouda en Z dinxveense gemeentehuis. omstreken. De feestelijke bijeenkomst in het win kelcentrum ”de Passage” werd meege maakt door de heer Hans Ferber, die boekhouder is, zijn tweeling, familiele den, kennissen en een grote schare be langstellenden. De Waddinxveense huisvrouw kreeg niet alleen de Mini 850 aangeboden, maar ook een bloem stuk en de door haar gemaakte kleu- - renfoto in het groot. En zo kwam er een ’’Gare du Nord” arriveert en u stapt niets vermoedend tijdens het spitsuur in de einde aan het Passage-feest, dat voor Métro, dan slaat u een onaangename geur tegemoet. Deze geur’’overgeurt” alle de Waddinxveense jeugd gepaard was andere kwalijke geuren en is afkomstig van een familielid van de ui en de prei, gegaan met een ballonnenfestijn. Knoflook heet deze geurmaker van huis uit ofwel Alliumsativum zoals de weten schappelijke naam luidt. Waarschijnlijk is knoflook afkomstig van een plantje J- i__. IJ -1 A_:= -»i i-1 i J- -1-u- kwam o.a. voor in het oude Egypte van de pharao’s. Momenteel wordt het pro- dukt veel geteeld in de landen rond de Middellandse Zee. De ’’teentjes”, de kleinste onderdeeltjes van een knoflook bolletje, worden in de hefst, de winter of het vroege voorjaar geplant. De oogst vindt vanaf juli plaats, wanneer het blad begint te verwelken. De eerste knoflook wordt in verse toe stand geïmporteerd. Later in het seizoen wordt het produkt gedroogd inge voerd. Gedroogde knoflook is langer houdbaar. Na verloop van tijd worden de vj uv knolletjes zacht. Ze zijn dan onbruikbaar. Knoflook kan men uitpersen en in dering van de Partij van de Arbeid, af- deze vorm verwerken in allerlei gerechten. Men kan ook de pan of slabak inw- deling Waddinxveen, zullen de leden J~ -J— -- ..-i= weer geconfronteerd worden met een aantal vacatures. PvdA-voorzitter Mar tin Kraayestein kondigt dat aan in het vorige week verschenen nummer van prikbord, het plaatselijk partijorgaan van de socialisten. GEUR VAN TEENTJES WADDINXVEEN Schrikt u niet. Het gaat niet om geur van tenen als onder deel van het menselijk lichaam maar om ’’teentjes” als onderdelen van knof- lookbolletjes. Iedereen kent ze, te weinig mensen gebruiken ze. Dan Frankrijk, waar bijna iedereen ze dagelijks gebruikt. Als u vanuit Nederland per trein in Métro, dan slaat u een onaangename geur tegemoet. Deze geur ’’overgeurt” alle Knoflook heet deze geurmaker van huis uit ofwel Alliumsativum zoals de weten die in het wild in Centraal-Azië groeit. Al heel lang is de plant in cultuur en ”WE HAVE NO BANANAS” van de Andrew Sisters zou op Nederland kunnen slaan. Wij hebben geen bananen en wij eten ze ook weinig. Per jaar schommelt het gebruik rond acht kg per persoon. Bij onze buurlanden ligt het gebruik boven de negen kg, terwijl het verbruik in Oostenrijk, Noorwegen en Canada zelfs rond de tien kg per persoon ligt. De grootste bananeneters zijn echter de inwoners van Koe- weit waar iedere inwoners gemiddeld ongeveer 16 kg eet. Het is niet bekend of werkzaamheden al na een jaar een punt daar een schilderij van ”de bananeneters” bestaat in navolging van ”de aardap- achter dit werk moet zetten. peleters” van Van Gogh. Van alle fruitankopen (zowel inheems als niet inheems) wordt rond 12% vertegenwoordigd door bananen. Gezinnen met kinderen tot 15 jaar kopen de meeste bananen. Evenals een appel is de banaan een vrucht die bananen veel gebruikt. Voorts speelt de banaan in de Indische keuken een be- ropese keukens neemt de banaan een belangrijke plaats in. T en vlees, maar ook in vruchtensla, vruchtencoctails, yoghurt, taart etc. komt men tegenwoordig banaan tegen. Het ziet er naar uit dat Nederland als af zetgebied wat belangrijker zou kunnen worden. Groei in de afzet is wel noodza kelijk om wat aan het huidige overschot op de bananenmarkt te doen, zonder nu direkt te spreken van een ’’Bananenberg”. De laatste jaren zijn de prijzen nau welijks gestegen. Bananen groeien voor het grootste deel in het gebied dat gele gen is tussen de beide keerkringen. De belangrijkste exportlanden zijn gelegen in Latijns Amerika, waar vorig jaar tweederde van de wereldexport vandaan kwam. Uit Azië kwam ruim 15%, terwijl de rest afkomstig is van landen die op de een of andere manier een binding hebben met de EEG, bijvoorbeeld de Franse overzeese departementen Martinique en Guadeloupe. Verder kunnen bij deze groep genoemd worden Ivoorkust, Somalië, Kameroen en Suriname. In dit laatste land heten bananen overigens bacoven. SUCCES Directeur C. Kalkhoven van Tip-Top stus ontvankelijk en gegrond verklaard. Color BV herinnerde aan het succes C...2__ 2. “2 2. .22,12 2,2 r van deze kleurenfoto-wedstrijd. Bij het ben gevonden dit bedrag in het kader gavond 31 oktober in het Anne Frank- i,i-j L j. j----- centrum een bingo-avond gehouden, te verstrekken, heeft de gisteravond Begonnen wordt om acht uur. Het in- (dinsdag) vergaderende gemeente- leggeld bedraagt 1,50. Er zijn mooie raad besloten het geld uit de post on- r~.'' voorziene uitgaven te halen. Daarmee weer thuisgebracht willen worden wordt een i J 11 5555.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17