Wees zichtbaar in het donker is foto sjaak noteboom 21 November: Hoorzitting Zuidplas Diverse verlichtingstips om beter te kunnen opvallen VAN VUUREN IN OPMARS Met de ANWB wandelen in Gouda Uitnodiging aan alle bejaarden van Waddinxveen en omstreken Mager antwoord B. en W. over het boekenfonds Opbrengst collecte Nota’s liggen ook in de bibliotheek ter inzage Adjudant geeft verlichtingstips -J— z-1 verschillend formaat in I exclusief album I - j r>. J door M. A. RUISSEN Adjudant M. A. Ruissen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 WAÖDINXVEEN Enige weken ge leden was het wederom zover.' Het worden, hetgeen geen zin heeft als men weet op eenderde van de kostprijs wordt ge- t een auto is voorzien van "twee mistachter- lichten en dat het gebruik daarvan bin nen de bebouwde kom is toegestaan. Ten aanzien van de bestuurders van bromfietsen is bepaald, dat men verp licht is om de voeten op de pedalen te hebben. Voorts kan worden gezegd, dat binnenkort op de verlichting voertui- Namens de Feestcommissie, L. VAN HOVEN, Lindengaarde 29. Voorts dient ieder voertuig verlicht te zijn tussen een half uur na zonsonder gang tot een half uur voor komst. Anders gezegd, wanneer het heen, om aan het einde van het cursus jaar een soort boekenmarkt in te stel len. Degenen die hun boeken goed hebben behandeld en ze niet willen be waren kunnen dan nog een behoorlijke prijs maken voor hun boeken. Overi- gens houdt de school zich wat dit be- VO/Atheneum. Daarom zijn in het af- treft aanbevolen voor suggesties. WADDINXVEEN De opbrengst van de collecte voor de Nierstichting heeft in Waddinxveen 11.172,89 op gebracht. Het plaatselijk bestuur dankt hiervoor collectanten en milde gevers. Voor alle voertuigen, die gebruik ma- WADDINXVEEN Nu de da gen weer korter worden heeft ad judant M. A. Ruissen van de rijk spolitie in Waddinxveen voor onze krant een artikel geschreven over de noodzaak van het voeren van deugdelijke verlichting in schemer en duisternis. Nogal wat weggebruikers (jong én oud) blij ken zich meermalen als duistere figuren in het verkeer te gedra gen. Adjudant Ruissen geeft in zijn verhaal diverse verlichting stips en raadt iedereen aan alvast de (brom)fiets te voorzien van de op 1 november 1979 verplicht wordende rode reflector. Die goedgekeurde reflector (let op het NL-keurmerk!) is bij de plaat selijke rijwielhandel volop te koop. De adjudant kondigt aan dat de politie binnenkort weer extra gaat letten op de verlichting van de diverse vervoermiddelen. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON 101028) 2477 doch het is aanbevelingswaardig nu ai een bevestigd achterop de fiets of brom fiets. Een dergelijke reflector behoeft eerst 1 november 1979 er op bevestigd te zijn, doch het is aanbevelingswaardig nu ai een dergelijke reflector aan te schaffen, teneinde beter gezien te worden, wan neer het donker is. Begrijpelijk kost het nogal wat tijd, voordat de industrie voor alle 1.250.000 bromfietsen en 9.500.000 fietsen reflec toren heeft geproduceerd. Vorenbedoelde campagne vraagt ook aandacht te besteden aan het voor- en achterlicht van de (brom)fiets. Het is mij bekend, dat bij de plaatse lijke rijwielhandel, voldoende reflecto ren voor de verkoop voorhanden zijn. Deze reflectoren moeten zijn voorzien van het NL-goedkeurmerk, doch ver vangen niet het achterlicht, dit blijft verplicht. INovember 1979 wordt het ook verp licht, dat de fietspedalen moeten zijn voorzien van oranje of gele refleétoren. De vraag kan gesteld worden, wanneer moet er verlichting worden gevoerd? Om hier een antwoord op te geven, het volgende: Bij duisternis en slecht zicht overdag moeten auto’s met tenminste dimlicht rijden, zowel binnen als buiten de be bouwde kom. De feestcommissie die is opgericht om de opening van de samenwerkinsgsschool voor HA VO en ATHENEUM te organiseren nodigt u allen uit, om op een gezellige en on gedwongen wijze, kennis te maken met de nieuwe school, op zaterdag 4 november a.s. om 8 uur. Wij willen u dan laten zien hoeveel er veranderd is sinds uw schooljaren. De docenten en leerlingen zullen een aantal toneelstukjes voor u opvoeren, waaraan u veel plezier zult beleven. Voordien zult u in de gelegenheid gesteld worden de gehele school te bezichtigen, om zodoende een beter beeld van het huidige schoolleven te krijgen. Natuurlijk hoort bij zo 'n avond een lekker kopje koffie. Hebt u wel belangstelling voor de avond, maar geen vervoer, wilt u dan de heer Van Hoven bellen. Telefoon 01828-7997. voor Waddinxveen al uitvoerig ge schreven in de krant van woensdag 27 september. Gebleken is namelijk dat bij het uitgroeien van de samenwer kingsschool een groot aantal boeken er voor drie jaar of langer gehuurd moet daarover van het Weekbald voor Wad dinxveen, de nota’s ter inzage heeft ge legd in de leeshoeken van de openbare christelijke bibliotheken aan de Juliana van Stolberglaan en aan het Jan van Bijnenpad (Anne Frank-centrum). Voor de belangstellenden zijn de Zuidplasstukken, die natuurlijk ook op de gemeentesecretarie zijn in te zien, tegen betaling van f 50,verkrijgbaar bij de gemeente. WADDINXVEEN/GOUDA De ANWB organiseert op 11 en 12 novem ber een stadswandeling door Gouda. Op deze 6 km lange wandeling kan men volop kennismaken met de Goudse monumenten waarbij tevens speciaal voor ANWB-wandelaars de VVV haar kantoor in de Waag openstelt van 12.00-17.00 uur. Hier wordt non-stop een kleurenfilm gedraaid over Gouda en omgeving onder het nuttigen van een brokje echte Goudse Kaas. Niet op zondag, maar speciaal voor deze gele genheid is op zaterdag het prachtige oude gotische stadhuis te bezichtigen (op vertoon van de routebeschrijving gratis). De ANWB-vertrekpost is op beide wandeldagen gevestigd in de wachtkamer aan het Stationsplein 12 te Gouda, waar men tussen 9.00-14.30 uur de routebeschrijvingen kan afhalen. De prijs voor deelname bedraagt voor: houders van het wandel- en fietsbewiijs f 0,75, ANWB-leden ƒ2,50, niet- ïeden ƒ5,en kinderen tot 12 jaar (mits onder geleide) gratis. ling - dat de verlichting van het door u bereden voertuig in orde dient te zijn. Doch ook vraag ik om rekening te hou den met de kleding die u draagt, gedu rende de duisternis, door bijvoorbeeld een lichtkleurige jas aan te trekken. U 2-op in het donker. Het gaat er natuurlijk om, teneinde beter ien te worden, het zij als voetgan ger, fietser of bromfietser. Het beter wanneer u bijv, met pech langs de weg r. r. 1 auto dient u dit voertuig zo ver moge lijk rechts van de weg, zo mogelijk in de op attent te maken - mogelijk bij herha- berm te zetten. Daarna dient u de gevarendriehoek uit te zetten, 30 meter van het voertuig in de richting van het verkeer, waarvoor het voertuig gevaar oplevert. Aanbeve lingswaardig is in geval van duisternis om de stadslichten van uw auto - indien mogelijk - te ontsteken. Het moet als bekend worden geacht, dat bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen buiten de bebouwde kom, verp licht zijn in hun voertuig een gevaren driehoek mee te voeren. Zo juist is gesteld, dat men beter gezien moet worden. WADDINXVEEN Het college van zonsop- Burgemeester en Wethouders blijkt op t een minder indrukwekkende manier donker is. Ten aanzien van automobili- dan wethouder A. H. van Gent (PvdA) l in een laatste raadsvergadering had ge- wanneer er met een dergelijk voertuig zegd de vragen (van 12 juli!) van oud- ten straatverlichting is, ook alleen dim- volle winst op te eisen, terwijl Henk Hcht ma8 worden gevoerd. buiten de bebouwde kom, doch het licht mag voor andere wi campagne gevoerd onder het motto ’’Goed licht - Goed bekeken”. Het gaat in dit geval speciaal om de tekenverlichting verplicht is. Bij dit al- dat het thans is toegestaan, dat nota Zuidplaspolder, de wat minder lij vige nota van aanbevelingen Zuidpla spolder en het vorige week verschenen nota’tje grondverwerving Zuidplaspel- der. Deze nota’s zullen worden bespro ken in de openbare vergaderingen van de raadscommissie voor openbare wer ken en bedrijven en voor de onderwijs zaken (op dinsdag 31 oktober) en voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw (op dinsdag 7 november). Nieuw is dat de gemeente, na een vraag WADDINXVEEN De laatste weken zinspeelde van Vuuren al op revanche in de competitie van de Wad- dinxveense Schaakvereniging WSV. Donderdag greep hij zijn kans. In zijn wedstrijd tegen van Alphen rekende hij gedecideerd met hem af. Door twee pionnen te offeren werd het eindspel door van Vuuren slim afgewerkt. Van Alphen was te gretig en vergat in tijd nood dat hij meteen mat liep. Joosten verloor in een levendige partij, met wisselende kansen, van de goed spelende Ellers. Koploper v.d. Laan moest tegen de goed partijgevende Phi- lipse met remise genoegen nemen. Door dit alles is van Vuuren weer dicht bij de leiders teruggekeerd, zodat de spanning weer volop aanwezig is. Henk van Gils komt er steeds beter in. Tegen leeftijdsgenoot Wim van Os werd een fris spelletje op het bord ge bracht, waarin Henk tenslotte de lang ste adem had. De afgebroken partij tus sen Kardol en Foumier werd door Kar dol gewonnen en bereikte hiermede de eerste plaats in groep 2. Burger en W. van Oort kwamen na felle strijd niet tot een beslissing, maar werd in onover zichtelijke situatie afgebroken. De wedstrijd tussen v.d. Starre en Smitskamp trok veel belangstelling door de verrassende elementen aan weerszijden, v.d. Starre was echter de slimste en won. Een goed positie kiezen van de Roodt tegen Bloem leverde hem een verdiende zege op. Littooy ver speelde op de 12e zet al een stuk, waar door van Grieken de partij rustig in zijn voordeel afwerkte. Met Piet v.d. Hoek gaat het ook steeds beter. Koelbloedig aanvallend werd Schoemaker onder de voet gelopen. De glans van de avond kwam deze keer op naam van Kleiweg. Zeer gerou tineerd werd de Vries zijn eerste neder laag toegebracht. Een uitzonderlijke prestatie van Kleiweg. Met Ponsioen wil het nog maar niet lukken. Van Ver stoep had hij niet mogen verliezen. Ket won vervolgens van Mathot en de twee trouwe.vrienden van Randwijk en van Haaren deelden broederlijk de punten. Ook het tweede team van de Wad- dinxveense Schaakvereniging kwam vorige week nog in actie. In een uit wedstrijd tegen Reeuwijk 2 werd op verdienstelijke wijze een 4‘/2-3*/2 zege uit het vuur gesleept. Als uitschieter mag hiernog genoemd worden, de keu rige prestatie van Piet v.d. Hoek. Als invaller wist hij aan het eerste bord de van Gils aan het tweede bord hetzelfde 9r.00t hcht ,ma8 alle?n worden gevoerd deed. Voor de resterende punten zorg den van Grieken en Foumier en v.d. Starre (remise). De verliespunten wer den door Versluis, Broer en Littooy in Reeuwijk gelaten. JEUGD WADDINXVEEN De hoorzitting Om te bereiken dat iedereen kénnis voor de gehele Waddinxveense bevol- kan nemen van de plannen die men king over de nieuwe woonwijk Zuido- heeft met het gebied tussen de Piasweg las, die twee weken geleden uitvoerig en de Beijerincklaan hebben B. en W. werd beschreven in dit Weekblad voor niet alleen een ruime publiciteit in de Waddinxveen, wordt gehouden op plaatselijke en regionale pers bevor- dinsdagavond 21 november om acht derd, maar zijn de op de nieuwe wijk uur. De organisatie van deze Zuidplas betrekking hebbende stukken informatie-avond in het Anne Frank- ook toegezonden aan diverse instan- centrum is in handen van het Wad- ties. dinxveense gemeentebestuur. Het gaat hier om de lijvige discussie- gelopen jaar alle boeken van de lijst be oordeeld op wenselijkheid van huren of kopen. Dat kostte heel wat hoofdbre kens, maar de school is er toch uitgeko men. Bij de beoordeling heeft een rol gespeeld dat sommige boeken van be lang blijven bij het verder studeren, dat je er in moet kunnen aanstrepen, dat de distributie van (huur)boeken zware ei sen aan de organisatie stelt en dat cont- urole na inlevering van de boeken soms dat de huurprijs globaal genomen ondoenlijk is. - De schoolleiding van de samenwer- steld. Huren van boeken die langer dan kingsschool voor HAVO/Atheneum twee jaar meegaan wordt op zo’n ma- heeft het plan opgevat, nu er meer boe- nier duurder dan kopen. Bovendien ken moeten worden gekocht^dan voor kunnen de schaderekeningen van de u~‘ 1‘~* langer meelopende boeken ook nog eens behoorlijk oplopen. BOEKENMARKT? Dat is een ongewenste situatie, oor deelde de schoolleiding van de HA- raadslid drs. W. G. de Meer (Progres- sieven) te hebben beantwoord over de gewijzigde opzet van het boekenfonds van de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum. In een brief met bijla- 'eggebruikers gen wordt gewoon verwezen naar de niet verblindend zijn. Denk bij dit alles tekst over het boekenfonds in het eer- ook aan de spiegel van uw voorligger, ste nummer van de zesde jaargang van Stadslichten, z.g.n. parkeerverlichting het informatiebulletin van de school mag in het geheel niet door een rijdend aan de Sniepweg. motorvoertuig worden gewend. Dit is Over deze kwestie heeft het Weekblad In een sterk bezet jeugdtournooi te Ze- niet van 'toepassing op landbouwvoer- venhuizen werd een derde plaats be- tuigen en andere voertuigen, welke bui- haald. De benjamins van de WSV pre- ten de wegen worden gebruikt. steerden het de grote materiële* achter- Met nadruk wordt dezerzijds er op ge stand op vaak zeer amusante wijze weg wezen, dat ingeval van dichte mist - te werken. Er heerst een goede sfeer, zicht minder dan 200 meter - of langer meegaat. Dat betekent dat hetgeen het spel ten goede kwam. Het sneeuwval ook tenminste dimlicht dient i geheel stond onder leiding van Wim te worden gevoerd. vanOs. sten wordt met nadruk opgemerkt, dat gereden wordt en er een aaneengeslo- rende de duisternis, door bijvoorbeeld einde van de zomertijd. We kondep één valt dan beter uur langer slapen. Maar aan de andere g kant houdt dit ook in, dat het ’s avonds gezi< eerder donker is. Thans is het zo, dat om 18.00 uur (zes uur) het grote licht gezien worden is ook van toepassing, uit gaat en overgeschakeld dient te worden op andere verlichting. Dit geldt staat met een voertuig. Betreft het een zowel voor in- als buitenshuis. Om dit laatste gaat het hoofdzakelijk om u er ken van de weg, dit geldt zeer zeker ook voor fietsen en bromfietsen, luidt het advies: ’’controleer uw verlichting regelmatig”. ’’Zorg dat u steeds reservelampjes bij u hebt”. Ten aanzien van auto’s wordt opge- In dit verband wordt thans door V.V.N. merkt dat in alle gevallen, wanneer de een campagne gevoerd onder het koplampen moeten branden, ook steeds de achterverlichting en de ken- fietsers en bromfietsers, waarbij gewe- les dient men de koplampen, gele ken- zen wordt op het nut van de rode ref- tekenplaten, achterlichten en reflecto- lector, bevestigd achterop de fiets of ren schoon te houden. bromfiets. Personenauto’s moeten twee, maar mo- Een dergelijke reflector behoeft eerst 1 gen vier koplampen hebben. Als groot november 1979 er op bevestigd te zijn, licht niet is toegestaan, mogen er ech- J--L. ï-_a J'~ J ter maar twee branden. Het verdient dergelijke reflector aan te schaffen, aanbeveling steeds op de hoogte te blij- ‘:~J u.-r:_._ _r i- ven van voorschriften, betreffende het verkeer. Van deze gelegenheid ge- gen in zijn totaliteit, controle zal wor- bruik makend, kan worden vermeld, den verricht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 19