de hefbrug I Rondom Jongelui, I GRATIS ATTENTIE I Boekenweek Kraam Jamboree lin dlNNlin dlNN11(1 dlNXiin dlNU Kinderpostzegels Werkweek Handtekeningenactie Wingerd I I I I Verona Vanessa fotografeert uitstekend w KNIP UIT - KNIP UIT - KNIP UIT - KNIP UIT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 alléén op 27 oktober a.s. aan de Evangeli- satiekraam op de Waddinxveense markt. 1 Bij inlevering van deze bon Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 J r zegels na veel geleuter, en vond ons afzet- ik. "Nou die hebben wij hier niet nodig". ;r Tesselschadelaan wonende Waddinxveense. De foto die we het mooist vonden gaat hierbij. ti blaadje en pen gewapend stap ik op de lift ELMA KER VER: af. "Zó no. 5 indrukken en De deuren Ik liep uit school MEVROUW VAN DER WEIDE, Wingerd 221 MEVROUWDE KNIKKER, Wingerd 111 Ook in Waddinxveen zijn weer honderden kinderen [behalve dan die van de her vormde scholen, omdat hun school bez waar heeft tegen een aantal bestemmin gen van de opbrengst) de deur langsge- gaan met kinderpostzegels. Hun ervarin gen lazen we in Groenvoer, de schoolkrant van de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan. Leest u maar mee: ANGELIQUE HOUWELING: Hé hé, dat was dan het laatste flat (geloof ik). Even aan Marloes vragen of ze haar kaart al vol heeft. Hé, Marloes heb je je kaart al vol? Nee. nog één! Zullen we dan nu maar naar Souburgh gaan? Best, maar wel opschieten want we moeten om 3 uur Aanstaande vrijdag 27 oktober is het vijf jaar geleden dat de Centrale Hervormde Ge meente zorgde dat er met een evangelisatie- kraam op de Waddinxveense weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan kon worden gestaan, zo vertelde ons dezer dagen de heer J. Baai- jens van de Vijverlaan 44. De eerste kraam stond toen nog tussen de groente, kleding, pa tat, vis en snoepgoed in de Juliana van Stol- berglaan. De heer Baaijens: "Er zijn ongeveer tien me dewerkers die ieder anderhalf uur met z’n tweeën de kraam bezetten. Deze kraam staal er niet iedere week, maar om de veertien da gen en in de weken voor de Kerst of andere feestdagen een keer extra. We willen op deze manier proberen goede lectuur en muziek op de markt te brengen en hebben daarom een uitgebreide sortering bijbels, kalenders, evan- gelisatielectuur. grammofoonplaten, cassette- Ruim 80 leerlingen van de prof. Kohnm- stammschool voor openbaar MA VO (Maurit- slaan) hebben met hun leerkrachten en een aantal ouders een succesvolle werkweek ach ter de rug. Voor die werkweek werd drie we ken geleden van Waddinxveen naar Bunnik gefietst. In die Utrechtse gemeente werd gebi vakkeerd in de jeugdherberg Rhijnauwen. Dat het verblijf van de Waddinxveners niet onopgemerkt is gebleven bewijst dit artikel uit het Utrechts Nieuwsblad: ZEIST Boswachter Visser en zijn mede werkers hebben een wekje hulp gekregen bij het verrichten van de talrijke najaaractivitei- ten, die in het grote complex van de Zeister bossen dienen plaats te hebben. Het zijn tachtig leerlingen van de brugklassen van een openbare Mavo-school uit Wad dinxveen. die tot en met vrijdag dagelijks een aantal uren de handen flink uit de mouwen De Kinderboekenweek werd ook in Wad dinxveen aangegrepen voor diverse acti viteiten. Als we mevrouw M. A. Pruimboom- van Beer van de Brugweg 41 mogen geloven dan heeft de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan dit jaar lijkse gebeuren tot een waar leesfestijn ge maakt. Hierbij waren de kleuters van de kleu terschool Kruimeltje aan de Souburghlaan natuurlijk betrokken. Kleuters en basis schoolleerlingen gingen onder het motto van de Kinderboekenweek "Stad en land" aan de slag. Laten we over het hele schoolproject mevrouw Pruijmboom-van Beer maar eens vertellen wat er allemaal is gedaan door de meisjes en jongens: "De kleuters maakten een prachtige maquette met contrasten: stad (flats, auto's en veel mensenen platteland rust, tuinen en weilanden). De eerste klas van de Willem van Oranjeschool maakte van het boek "Gijs gaat op reis"een strip, terwijl de tweede klas het verhaal "Mark, Mieke en de lapjeskat" ver tolkte door middel van een poppenkast. Een uitstapje naar de bibliotheek werd gemaakt door klas drie. Er kon daar van alles ge vraagd worden over boeken in het bijzonder. Van dit bezoek werden tekeningen en kleurp laten gemaakt. Klas vier heeft twee kijkdozen gemaakt, één van het platteland en één van de stad. Een paar kinderen hadden een interview met mej. A. Veldwijk over boekenweek en lezen in het algemeen. Wij als ouders hebben daar enorm van genoten omdat alles op de bandrecorder was opgenomen. Alle lof over het boekbespre- kingsstencil waarin vragen gesteld werden over het boek "Zwerfvogels". Klas vijf en zes hebben ieder een maquette gemaakt. Klas vijf behandelde het platteland en klas zes de stad. Bijzonder lof voor jullie allen! De ouders werden door het personeel uitgeno digd al dit fraais te komen bekijken en velen hebben aan dat verzoek gevolg gegeven. Het was tenminste een drukte van belang. Op de ouderavond die op deze roezige middag volgde gaf mevrouw A. Ferdinandusse (bi bliothecaresse van de openbare bibliotheek) een bijzonder overzichtelijke uiteenzetting over het thema: "Kind en Boek". Zij beant woordde diverse vragen, maar gaf vooral een uitmuntende voordracht uit diverse boekjes voor het jonge, zowel als het oudere kind. Ook het bekroonde boek van dit jaar, ge schreven door Els Pelgrom en bekroond met "de Gouden Griffel", werd door haar toege licht. Het boek "Tom Tippelaar", getekend door Jan Marius Verburg, en bekroond met "Het Gouden Penseel" mochten wij even in kijken. Al met al zijn we allen weer wat nader tot het kinderboek gekomen en zien het be lang van een goed kinderboek in deze onru stige TV-tijd toch nog niet geheel verdwijnen. Jongens en meisjes, jufs en meesters, bedankt voor het vele werk dat jullie zo spontaan heb ben verricht. Wij als ouders hebben er met z 'n allen zo ongemerkt en spelenderwijs enorm van genoten", aldus een enthousiaste me vrouw Pruijmboom-van Beer tot slot. De Waddinxveense zangeres Verona Vanessa, over wie we in het Weekblad voor Waddinxveen al veel hebben geschreven, is niet al leen een goede vocaliste, die we op de radio steeds vaker horen, maar fotografeert ook goed. Dat is wel gebleken uit het fotowerk dat voor haar twee grammofoonplaatjes werd verricht. Laatst kregen we weer een serie mooie fotootjes van de zelfstandig aan de Van mevrouw Van der Weide en mevrouw De Knikker, beide wonend aan de Win gerd, kregen we ter publikatie deze brief: Een handtekeningenactie is gevoerd te gen het misbruik dat wordt gemaakt van de voetpaden van de Wingerd door wielrij ders en bromfietsers. De Wingerd is een voetgangersgebied. Veel kleine kinderen spelen er in de poorten en op de voetpa den. De actie, die bijna honderd handteke ningen opleverde, resulteerde in het aan brengen van de borden "voetpad" bij de toegangsbruggen tot de voetpaden in de Wingerd. Het plaatsen van meerdere bor den wil de gemeente bij voorkeur voorko- steken. Al het boswerk wordt gratis verricht, maar in ruil daarvoor wordt de meisjes en jongens geleerd, waarom al deze karweitjes moeten gebeuren. De nodige theorie wordt ook opgestoken bij de lessen van schoolbio- loog M. de Jongh en diens assistente in het school-bilologisch centrum "De Boswerf', die bij toerbeurt door de jongelui wordt be zocht. Bovendien worden deze week diverse leerzame excursies door het bos gemaakt. De opzet van deze werkweek is niet alleen om de Waddinxveense scholieren uit het weilan- dengebied eens midden in de bosnatuur te plaatsen. Tevens wordt hun deze week volop de gelgenheid geboden elkaar en ook de leer krachten van de brugklas goed te leren ken nen. Het grote gezelschap overnacht in de jeugdherberg van Rhijnauwen, van waaruit dagelijks naar de boswachierswoning wordt gefietst. Gisteren werd tussen het werken in de bossen door ter gelegenheid van "dieren dag" een bezoek gebracht aan het vogelpark in het Paviabos en tevens mochten de Jongelui een aantal fazanten de vrijheid geven, die in middels oud genoeg waren om het nu zeLf in de vrije natuur te klaren. men, ook omdat de wegen in het woonge bied van de "velden" nog niet geheel ge reed zijn, waardoor de gemakkelijkste weg wordt gekozen via de voetpaden. De Rijkspolitie is verzocht extra aandacht te schenken aan het misbruik van de wandel paden in de Wingerd. Ondanks het plaatsen van de borden; on danks de "extra aandacht van de politie" blijft onze klacht". bandjes en diverse soorten kaarten". De opbrengst van wat er allemaal in de evan- gelisatiekraam wordt verkocht gaat naar het evangelisatiewerk van de Centrale Her vormde Gemeente. De heer Baaijens: "We delen ook graag tractaten uit en dan vooral aan de Waddinxveense jongeren. We hebben voor de jeugd ook stickers. Wie meer wil we ten over zaken als drugs, transcedente medi- datie, occultisme, sesivity training en derge lijke kan in de kraam gratis een brochure krijgen. Het belangrijkste bij dit alles is dat de boodschap van de Here Jezus Christus op eenvoudige wijze wordt doorgegeven aan pas serende marktbezoekers". Wie contact wil met de mensen achter de evangelisatiekraam kan schrijven of bellen naar Oranjelaan 7, tel. 4503 en Vijverlaan 44, tel. 4041. De "kraam" beschikt ook nog over een etalage bij één van de winkels aan de leplaan. De Waddinxveense lieverdjes die bij een be zoek aan de kraam gratis een attentie willen hebben doen er goed aan bijgaande bon uit te knippen. Ook in Waddinxveen werd weer driftig ge werkt aan het welslagen van JOTA 1978. JOTA staat voor Jamboree On The Air. Wat wordt hiermee bedoeld? Die vraag legden we voor aan G. J. Vlasveld van de Brugweg 70: Een Jamboree is een vierjaarlijkse bijeen komst van scoutingleden uit de gehele wereld. De JOTA nu is een jaarlijks terugkerend scoutingevenement gedurende welke scoutin gleden m.b.v. zend- en ontvanginstallaties proberen contacten te leggen en informatie uit te wisselen met andere scoutingleden uit eigen land zowel als uit andere leden". In Waddinxveen deed de Wapitistam, nu al voor de vierde maal, mee aan dit gebeuren, samen met de rowans van de Pieter Maritz- groep, enkele senioren van de Klimopgroep en enkele sherpas van de Catherina van Siënagroep. I -J voetballen. Toen we de trap afwilden gaan kwam er een oud mannetje, trok het pa pier uit Marloes haar hand en vroeg de pen. Wij stonden wel verbasd te kijken. Hij vroeg aan mij hoe hij het moest doen, toen ik uitgelegd had hoe hij het moest doen wist hij het opeens. Hij bestelde post- zegels na veel geleuter, en vond ons afzet- ters, een draai om je oren op de koop toe. S3 Gelukkig zijn niet alle oude mensen zo. CONNY VAN DER LOO: M’n nichtje en ik gingen de Noordkade jjg doen want daar zin zoveel kantoren en die hebben postzegels nodig. We hadden al veel kantoren gedaan. We zagen een groot gebouw, we wisten dat dat gebouw Matse heette. We klopte op de deur, niemand deed open. "Misschien is achter nog een kantoor" zei mijn nichtje. Ik liep naar achteren en zei "Mooie kantoren zijn dat, dat zijn pellets". We wilden naar onze fietsen lopen maar een meneer zei "Wat Jg mot je daar, heb je kinderzegels"Ik zei ja en we moesten naar boven komen. Mijn nichtje en ik gingen zitten op een stoel. Achter elkaar ging de telefoon. Een troep in het kantoor, verschrikkelijk. Patatzak- jes en mosterd lag op het buro. De meneer schreef op een stapel kranten. Eindelijk kocht hij wat. Hij kocht voor f 24,We wilde weg gaan maar hij zei: "Hee mot je twee hazeballen"? We knikten van ja. Toen we buiten stonden lachten we het uit. En m’n nichtje zei "Wat een troep is het daar kwam een kleine jongen voor de dag. (Ik MARCO LINDHOUT: zag hem eerst niet dus ik schrok me een Ik stond voor een groot gebouw. Een me- hoedje). Is je moeder thuis. Jaa, Mamma vrouw zei: "Wat mot je hier!!! "Ik ga er staat iemand voor de deur. De moeder langs de deuren met kinderpostzegels" zei kwam. Nu ze bestelde 3 zakjes postzegels, ik. "Nou die hebben wij hier niet nodig". E~-J--L Ik ging naar een andere flat. Met mijn mijn hand. af. "Zó no. 5 indrukken en De deuren Ik liep uit school en liep eens te denken gingen open en ik stap op de eerste de be- waar ik naar toe zou gaan. Naar onze ste bel af. Er kwam niemand. Nou ja, je flats dacht ik ineens. Ik kwam thuis en kan ook niet alles hebben. Volgende bel ging gelijk naar de buren en daarna naar ding dongggg. De deur ging open en er de flat. De eerste hal. Ik belde aan. Er kwam een kleine jongen voor de dag. (Ik kwam een mevrouw naar de deur. Ze zei "Hé, jongens, wat zijn jullie weer verve lend". Ik zei: "Mevrouw wilt u soms nog kinderpostzegels kopen?" De mevrouw zei: "Ja ik wilde graag drie pakjes postze- En toen duwde ze een hand vol dropjes in gels. Ik schreef het op en ging verder.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3