Tennishal in sportpark ”de Sniep TURNSTRIJD 3” WEEKBLAD - SPORT I» ”DE SN Waddinxveense VAN DERDE TENNISVERENIGING IS NOG NIET NODIG Bouw van nieuwe accommodatie gaat 1,4 miljoen gulden vergen 9? Badmintonners van Florida Zaterdag 28 oktober judoka’s op het erepodium Uitgebreide bespreking VOORZITTER WADDINXVEEN-TENNIS: OPRICHTING nog ongeslagen Expositie JanvanGeem steeds zou SOBERE KANTINE WADDINXVEEN Zaterdag worden in de sporthal de Sniep de jaar- ’’Wellicht kan later aan het gebouw een De benodigde niet geheel draaien zoals het moet, lucht is. Zeker niet als men weet dat de nen lantsoen. Volgens hem is bij de ver koop van de clubaccommodatie - nieuwe woonwijk Zuidplas aan te slui ten met het bestaande Waddinxveen. ROOSKLEURIG Dat de gemeente het beheer van de tennishal in eigen handen wil houden laat zich raden. Het gaat om een renda bele investering, die past in de gemeen telijke organisatie, zonder dat daarvoor extra personeel moet worden aange trokken. Zeker niet nu men het plan heeft de exploitatie van de kantine on der voorwaarden uit handen te geven. De kantinebaas van de tennishal, die lange uren zal gaan maken, houdt de boel schoon en zorgt voor dagelijks toezicht. Verwacht mag worden dat de tennishal in Waddinxveen, die het gehele jaar door bijna voortdurend geopend zal zijn, een rooskleurige toekomst tege moet gaat. Daar staat niet alleen de be langstelling uit Waddinxveen (waar nu (’s avonds doordeweeks en in het wee keinde) per uur. tennisverenigingen werkzaam zijn met in totaal 1.350 leden, welk aantal zal oplopen tot 1.500 a 1.600) borg voor, maar ook die uit de omliggende ge meenten als Moerkapelle, Boskoop, Reeuwijk, Zevenhuizen en Moor drecht. Daarbij komt nog de al ge toonde belangstelling van de oefen meesters van Be Fair en Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 De Gouwe Rijders (auroclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Het college stelt zich voor om over de oprichting van een derde tennis vereniging allereerst overleg te ple gen met Be Fair en Waddinxveen. De gemeente heeft niet het plan in de komende jaren de gemeenteraad voorstellen te doen om één van de drie Waddinxveense tennisparken uit te breiden, zo dit mogelijk zou zijn. ”Het buitentennis is in deze ge meente rijkelijk bedeeld. Vooralsnog menen wij dat aan de bestaande en toekomstige behoefte voldoende ruimte is geboden”, aldus B. en W. WADDINXVEEN De plaatse lijke tennissituatie in het alge meen en de stichting van een tennishal in het bijzonder zal in de komende weken in het ge meentehuis druk worden be sproken. De gemeente wil na melijk proberen het betreffende raadsvoorstel al op woensdag 22 november er door te krijgen. Over de nieuwe tennishal zullen eerst nog om advies worden gevraagd de commissies voor sportzaken, ruimtelijke orde ning en de woningbouw, open bare werken en -bedrijven en voor de financiën. Vanaf vol gende week maandag heeft de gemeente een informatiemap over de hele zaak klaar. toename van leden aanvaarden, menen B. en W. te weten. Er op gerekend mag worden - zo leert de praktijk elders - dat de tennishal ook tussen 1 mei en 1 oktober verhuurd kan worden. Uiteraard gedurende een min der aantal uren per dag. Hierbij mag worden uitgegaan van 5 uren per dag per week gedurende 20 weken tegen betaling van ƒ25,per uur. Bij een dekking van 90 procent is dit een op brengst van 47.000,De totale huuropbrengst bedraagt derhalve 196.000,(1 oktober-30 april) plus 47.000,— (30 april-1 oktober) is 243.000,—. De jaarlijkse lasten had men zoals gezegd geraamd op 240.000,zodat de exploitatie van de hal al rond is bij een bezetting van 90 procent. WADDINXVEEN De verwachting lijkt gerechtvaardigd, dat in de loop van volgend jaar gesprekken zullen worden gevoerd om naast de tennis verenigingen Be Fair en Wad dinxveen een derde tennisvereniging op te richten, die de vier banen in het Burgemeester Warnaarplantsoen zou kunnen gaan gebruiken. Dat is de mening van B. en W., zoals die staat in het concept-voorstel tot stichting van een tennishal. De visie van het college wordt echter bestreden door de heerG. J. C. Ok- kerse, voorzitter van de tennisvere niging Waddinxveen. Zijn club was tot dit voorjaar bespeler van de ba- (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal WADDINXVEEN Zaterdag voor een week hield de sportschool Den Edel in de sporthal ”de Sniep” een groots judotournooi, waaraan ruim 600 judoka’s deelnamen. Dit tournooi is de eerste van 4 toumoiien die gepland staan over het het seizoen 1978/1979 De deelname overtrof alle verwachtin gen, zodat de organisatie de handen vol had om alles in goede banen te leiden De sfeer was goed en de tribunes ware: propvol enthousiaste ouders en belang stellenden. Er werd gewerkt op acht matten met een dubbelafvalsysteem. Aan het judotournooi namen 150 Wad dinxveense judoka’s deel. Van hen be klommen de volgende 30 het erepo dium; Jongens t/m 22 kg (witteband t/m bruine slip) 1. Pim Wennekes. Jongens t/m 22 kg (gele band en hoger) 1. Robert J. Aartsen. Jongens t/m 24 kg (witte band t/m bruine slip): 1. Ronald Driessen, 3. Bert B ruining. Jongens t/m 26 kg (witte band t/m bruine slip) 2. Guido Perrein. Jongens t/m 26 kg (gele band t/m bruine slip) 1. Otto Kempkes. Jongens t/m 26 kg (oranje band en hoger) 1. Frank v.d. Graaff, 2. Casper Droog. Jongens t/m 28 kg (oranje band en hoger) 2. Roald Droog. Jongens t/m 31 kg (witte band t/m bruine slip): 1. Roel v.d. Meulen, 2. Michael van ’t Wout. Jongens t/m 31 kg (oranje band en hoger) 1. Guido van Dijck, 2. Kim den Draak. Jongens t/m 34 kg (witte band t/m bruine slip): 1. John Gelderblom. Jongens t/m 34 kg (gele band t/m bruine slip) 1. Erik Noor- land, 2. Peter van Ingen. Jongens t/m 38 kg (witte band t/m bruine slip) 2. Marco van Vliet. Jongens t/m 38 kg (gele band t/m bruine slip) Niels Smit. Jongens t/m 38 kg (oranje band en hoger) 3. Maarten Kampen. Jongens boven 39 kg (witte band t/m bruine slip) 3. Frank Vos. Jon gens boven 39 kg (gele band t/m bruine slip): 1. Leendert Beider, 3. Richard Minnes. Meisjes t/m 28 kg (gele band t/m bruine slip) 3. Margreet Galavazi. Meisjes t/m 31 kg (witte band t/m bruine slip) 1Jolanda v.d. Haagen, 2. Marleen v.d. Haagen. Meisjes boven 39 kg (oranje band en hoger) 2. Jeanette van Stijn. Jongens t/m 58 kg (witte band t/m bruine slip) 3. Dik Masher. Jongens t/m 58 kg (oranje band en hoger): 2. Jan Piet Kersbergen. Meisjes t/m 50 kg (lage banden) 3. Sandra v.d. Drift. WADDINXVEEN De gemeente wil in het sportpark ”de Sniep” een tennishal gaan neerzetten. De bouw van deze hal, met drie banen, klee- daccommodaties en een sobere kantine, kost f 1.400.000,De exploi tatie van de nieuwe tennishal zal door de gemeente worden gedaan, ter wijl de kantine zal worden verpacht. De hal, die op 1 november 1979 klaar kan zijn, wordt gerealiseerd als turn-key project, hetgeen wil zeg gen dat de bouwer ervan de accommodatie volledig gebruiksklaar dient op te leveren. B. en W. menen dat voor de tennishal geen betere plek in Waddinxveen is te vinden dan het stuk grond tussen de Sniepweg en de zwemaccommodaties. Eerder was hier de sporthal, die nu bij de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum staat, gesitueerd. Het terrein daar is groot genoeg, terwijl er ook voldoende parkeerruimte aanwe zig is. Bovendien zal de te bouwen ten nishal geen sta-in-de-weg blijken te zijn als een deel van het sportpark ”de Sniep” zal moeten verdwijnen om de tweede helft van de competitie. Florida 3 won In de tennishal komt zoals gezegd een sobere kantine, die zal worden ver pacht aan een te controleren derde. De nadruk zal er liggen op de verkoop van koffie en verfrissingen. Restaurant- of snackachtige ontwikkelingen zullen door de gemeente niet worden toege staan. Aan het Raadhuisplein is men verder niet van plan de hal van reclame te voorzien. Gemeend wordt dat de overheid reclame in haar gebouwen ten behoeve van eigen exploitatie moet vermijden. Ook wordt er geen verkoop van tennisattributen gepleegd. Zo’n verkooppunt lijkt voor de gemeente te concurrerend nu we al twee Sporthui- zen De Bron en Verzijl Sport hebben. Bij het vergaren van gegevens voor de in het sportpark ”de Sniep” te bouwen tennishal heeft de gemeente onder zocht in hoeverre het mogelijk was na ast de hal in een geïntegreerde accom modatie tevens onder te brengen spor ten als bowling en squash. Men is tot de conclusie gekomen dat een tennishal met bowlingbanen niet rendabel lijkt te maken. Met squash erbij bestaat die kans wel, maar er zijn nog wel de no- 22 banen: 10 in het sportpark de mei 1979 600 leden kennen, Sniep (Be Fair), 8 aan de Alberdingk overeenkomstig de planning om in Thijmlaan (Waddinxveen) en 4 in het twee jaar te klimmen van ruim 300 Burgemeester Warnaarplantsoen naar het dubbele daarvan. Beide ten- (worden sinds deze zomer door de nisverenigingen hebben hun capaci- gemeehte incidenteel verhuurd). In teit benut en zullen geen verdere lijkse verenigingswedstrijden turnen voor kleine ploegen gehouden. Deze wedstrijden bestaan uit verschillende springonderdelen waarbij men een keuze kan maken tussen langemat-, kast-, paard-, tafel- en minitrampolinespringen Ruim 170 ploegen van 20 verschillende gymnastiekverenigingen, aangesloten bij de Turnkring Gouda en Omstreken, hebben zich voor deze wedstrijden in geschreven. De ploegen bestaan uit 5 tot 7 personen van 8 jaar en ouder. Een ploeg kan deelnemen aan één van de twee moeilijkheidsgraden welke ver deeld zijn in een A- en een B-categorie. WADDINXVEEN Zondag wisten de badmintonners van Florida 1 wede rom de winst te grijpen tegen één van de sterkste tegenstanders in de hoofd klasse, Voorburg 1 en wel met 5-3. Dat het deze keer niet zo eenvoudig zou zijn was van tevoren bekend. De beide heren wisten met tamelijk gemak te winnen met 15-10/15-2 en 15-4/15-9, maar helaas moesten de beide dame- spartijen gewonnen worden gegeven. Ilona Groeneveld verloor haar eerste partij duidelijk met 4-11 maar wist in de tweede set volledig terug te komen en met dezelfde cijfers te winnen. De con ditie bleek er echter niet helemaal te zijn, want haar tegenstandster S. van Wannooy wist met een zeker gemak ook de derde set te pakken met 5-11. Misschien dat ook de conditie hier enige rol in speelde? Ook Betsy ’t Hart verloor haar partij met 10-12 en 2-11 en ook hier was Flörida-dame niet zo in vorm als gewoonlijk door een griepje, dat nog niet geheel verdwenen was. De mix-partijen werden beide in winst omgezet: 15-10/15-9 door Ilona en Ro nald, 15-4/15-8 door Betsy en Erik de Frankrijker. Dat het bij de dames in derdaad niet zo liep als gewoonlijk bleek uit de dames-dubbel die duidelijk gewonnen moest worden gegeven met 8-15 en 2-15. Echter de beide heren hadden hun partij reeds in winst omge zet, hoewel het moest een 3-setter wor den. 15-4 in de 1ste, toen 11-15 maar dat was teveel voor Ronald Struys en dige onzekerheden omdat tot op dit Erik en zij maakten er overtuigend een moment squash in ons land nog niet eind aan door wederom de partij met sterk tot ontwikkeling is gekomen. 15-4 in hun voordeel te beslissen. - - Florida II wist de afgelopen tweemaal squash-ruimte worden toegevoegd”, te winnen, tegen Rewic I met groot ge- opperen B. en W. ”P“ mak 8-0 en zondag tegen Raptim 4 uit grond is aanwezig”. Gorinchem met 7-1, dus nu ook op de goede weg. Alleen de 1ste D.E. van José Binken ging in 3 sets verloren, ter- EXPLOITATIE In hun concept-voorstel tot stichting Gouda wordt niet meegeteld, omdat van een t:h“::hal hat Au“"‘-- uitgebreid voor dat de exploitatie van nishal te gaan bouwen. Gezien de be lasten worden namelijk geraamd op bestaat om de hal in Waddinxveen - -»zx/xzx J r --l onn -- Qyp een dekkingspercentage van 90 procent terecht kunnen - te mogen bouwen zal d_ i.;hc.;;„:..i van 30 weken het duidelijk zijn dat er voor de exploi- opkomen van de tegenstander ZIGO 3 verhuur in de periode 1 oktober tot 30 tatie van het geheel geen vuiltje aan de april 196.200,De hal zal zeven da- lucht is. Zeker niet als men weet dat de gen in de week in gebruik zijn tegen ta- tennissport in ons land veruit de snelst rieven van respectievelijk ƒ24,groeiende sport is. Waddinxveen is (overdag doordeweeks) en ƒ28,— daarvan een sprekend voorbeeld. in het Burgemeester Warnaarp- de laatste jaren, na de komst van de tennissende burgemeester mr. A. G. Ruup van ut uiuuauvuiuiuuuaviv - Smallenbroek, zijn er in de Sniep thans in gebruik bij peuterspeelzaal vier banen bijgekomen en is er een Het Hummelhof - bepaald dat er voor nieuw tennispark in Waddinxveen- de periode van driejaar geen nieuwe Noord gesticht. Deze ontwikkeling is tennisvereniging zou worden opge- het gevolg van een nog stccdc richt, die op de voormalige groeiend aantal tennissers. Waddinxveen-banen terecht zou Op dit moment telt de tennisvereni- kunnen. ging Be Fair ongeveer 750 leden, de In onze gemeente zijn op dit moment vereniging Waddinxveen zal op 1 mei 1979 600 leden 1 overeenkomstig de planning WADDINXVEEN/GOUDA Tot 3 hem stof voor zijn talloze akwarellen, december exposeert Jan van Geem tekeningen en lino’s en ook de vrouw zijn kleurlinors in de Kunstuitleen is voor hem een boeiend en inspire- Gouda e.o. aan de Keizerstraat 69 te rend gegeven, dat steeds terug te Gouda. Jan van Geem, geboren op vinden is in de werken die hij op deze 30 april 1919 te Spaarndam, woont tentoonstelling laat zien. werkt in zijn geboortedorp. Aan- Deze tentoonstelling is gerealiseerd r -- tn samenwerking met drukkerij van vloerzeil, ging hij al spoedig teken- Tilburg b.v. De laatste jaren expo- lessen nemen bij de tekenleraar B. J. seerde hij o.a. in Haarlem, Hoorn, Kamp. Hij illustreerde veel. Hij ont- Apeldoorn, Amsterdam, den Haag ving ook aanwijzingen van de be- en Rijswijk. Werk van hem is in het kende akwarellist Kees Verwey, die bezit van het Frans Halsmuseum, de hij zeer bewonderde. Om zijn brood gemeenten Velsen, Bloemendaal en te kunnen verdienen bleef Jan van Heerenveen en vele particulieren. De Geem, naast schilderen, ook ontwer- expositie is geopend van maandag pen. tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, Spaarndam, zijn woonplaats, levert donderdagavond van 19 tot 21 uur. VEEL INSCHRIJVINGEN Door het grote aantal inschrijvingen is de wedstrijd gesplitst in een ochtend en in een middagprogramma. Het in turnen begint ’s ochtends om 8.30 uur terwijl de wedstrijd aanvangt om 9.30 uur. ’s Middags zal het inturnen om 12.30 uur beginnen en de wedstrijd om 13.30 uur. De prijsuitreiking is voor het ochtendprogramma rond 12.00 uur et Een klein legertje juryleden zal de tal- voor het middagprogramma rond 16.00 loze springende deelnemers waarderen, uur. want bij het behalen van een vastge- De organisatie van dit turnspektakel is steld aantal punten kan een ploeg een in handen van de technische commissie le, 2e of een 3e prijs behalen. De Wad- van de Turnkring Gouda en Omstreken dinxveense gymnastiekvereniging in nauwe samenwerking met de gymna- TOOS neemt aan deze wedstrijd deel stiekvereniging TOOS. Belangstellen met 20 ploegen bestaande uit meisjes, den kunnen de wedstrijden gratis be- jongens, dames en heren. zoeken. Erik en zij maakten er overtuigend een 15-4 in hun voordeel te beslissen. en i vankelijk opgeleid als ontwerper van lessen nemen bij de tekenleraar B. J. wijl ook A.P. van Nes er drie sets voor nodig had, om zijn partij in winst om te zetten. De dubbels vooral vormden a„_r geen probleem, terwijl de mixen nog de nieuwe hal sluitend is. De jaarlijkse langstelling die er bij het bedrijfsleven met geheel draaien zoals het moet, lasten worden namelijk geraamd op tcctaat dc hal "„dlnxvcr maar hopelijk komt ook dat nog in de ƒ240.000,Rekening houdend met waar Per week 800 tennissers één u,r* "i eet o_ wel heel gemakkelijk door niet bedragen de inkomsten tennishal rekent het college daar ook plannen bestaan om een ten en kreeg dus automatisch de volle winst: 8-0. Overige uitslagen: Florida 6-Florida 5 3-5, Florida 7-Aegis 5 4-4.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9