WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Massaal turnspektakel in sporthal ”de Sniep” Verenigingswedstrijden KNGV-Gouda WAD DINXVEEN-TENNIS RUIMTE VOOR MEER JEUGD Ponyexamens Reigersburgh Schutters zijn nu actief op dinsdag- en donderdagavond Verrassingsbal Instuif Inn ’77 WSE-auto voor Gouwenaar WSE-loterij: Auto viel op lotnr. 1545 TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 NOVEMBER 1978 Alle singles Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 WADDINXVEEN Zaterdagavond 11 november houdt de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 een verras singsbal. Muzikale medewerking aan dit dansfeestijn verleent het uitste kende allround dansorkest ’’Apple Jack” uit Amsterdam. De avond wordt gehouden in de theaterzaal van het Anne Frankcentrum en vangt aan om 20.00 uur. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden be steld op donderdagavond 9 november tussen 19.00 en 21.00 uur, telefoonnr. 01828-7488. De hoofdprijs van de WSE-loterij, een Simca Chrysler, ging naar een Gouwenaar. Rechts op de foto wordt hij gefeliciteerd door WSE-voorzitter F. N. Hart. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Dat de jeugd van de tennisvereniging Waddinxveen het dit seizoen weer goed heeft gedaan is een bekend feit in de tenniswereld in deze regio. In de streek is men trou wens niet anders gewend. Dat is dan het resultaat van een jarenlang doelbe wust gevoerd beleid, waarbij in overleg met het bestuur door een zeer actieve jeugdcommissie en een goede oefen meester veel tijd en moeite aan de jeugd besteed werd. Door het aanne men van zoveel mogelijk nieuwe jeugd wordt getracht jong talent op te sporen, waarbij het accent speciaal gelegd wordt op de zeer jonge jeugd vanaf 6 heren van Weidevogels en een eindto- taal van 18,00 punten voor de senior heren van Velocitas maar ondanks dit verschil toch voor beide een eervolle eerste prijs. MIDDAGPROGRAMMA In de middag namen de grootste vere nigingen aan de wedstrijd deel. Pro Pa- tria, BATO en TOOS hadden elk meer dan twintig groepen ingeschreven. Vele groepen hadden een hoog turn-niveau want regelmatig voerden zij vele flik- flaks en salto’s uit op de langemat. Ook in het middagprogramma was er aan het eind een solo springnummer van twee herengroepen van TOOS- Waddinxveen. Zij sprongen als enigste groepen over de tafel wat door vele an dere deelnemers van de wedstrijd met grote belangstelling werd gade gesla gen. De twee groepen van TOOS waren verdeeld in een A en een B-categorie. Afwisselend sprongen zij hun serie sprongen over de bijna twee meter hoge tafel. Vooral bij de laatste spron gen van de heren in de A-categorie ging het publiek enthousiast applaudiseren. Salto’s met hele schroven was één van de bijzondere sprongen die zij uitvoer den. De heren van TOOS in de A- categorie behaalden door hun bijzon dere springkunst het hoogste cijfer die door de jury die dag gegeven was na melijk 18,8 punten, de heren van de B- categorie behaalde 1-6,2 punten. Ook De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub W addinxveen. (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN De eerste prijs van de WSE-honderd-prijzen-loterij ten behoeve van de verbeterde clubac- commodatie in de Oranjewijk is maan dagmorgen bij garage Kool in de Dorp straat uitgereikt. De hoofdprijs, een simca Chrysler van garage Kool, ging naar de heer Hogendoorn, een aanne mer uit Gouda. De gelukkige prijswin naar was met zijn echtgenote, dochters en schoondochter naar Waddinxveen gekomen. Daar vertelde de heer Ho gendoorn, dat de voetbalsport voor hem vreemd terrein was. Hij had wel aan waterpolo en zwemmen gedaan en (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën)Basketbalvereniging TOOS (basketbal). jaarlijkse verenigingswedstrijd voor kleine groepen gehouden voor de gymnastiekverenigingen van de turnkring Gouda en Omstreken. De groepen bestonden uit minimaal 5 tot maximaal 7 personen van 8 jaar en ouder en zij konden een keus maken uit een aantal verschillende sprin goefeningen namelijk: kast-, paard-, valmat-, tafel- en langemat sprin gen. In totaal namen 161 groepen van 20 verschillende gymnastiekvere nigingen aan deze wedstrijd deel en door deze grote aantallen was de wedstrijd gesplitst in twee delen en wel in een ochtend- en in een middagprogramma. In het ochtendprogramma kwamen 76 van de 161 groepen aan de beurt. Al vroeg in de ochtend waren de enthou siaste deelnemers hun springoefe- ninegn nog even aan het ’inspringen’ en precies om half tien ging de westrijd van start. De vele belangstellenden, die de tribunes tot de nok toe vulden, kon den naar vele leuke en gevarieerde oe feningen kijken want de leiders van de verenigingen probeerden de oefenin gen zo origineel mogelijk door de groe pen te laten uitvoeren. De verenigingen streden bij deze wedstrijd niet tegenel- kaar maar om een aantal punten, want bij het behalen van een bepaald aantal punten kan men een eerste, tweede of een derde prijs in de wachtslepen. Op vijf wedstrijdbanen werden de springoefeningen uitgevoerd en de ver schillende groepen wisselden elkaar af op de maat van een sfeervol marsmu ziekje. Aan het slot van het ochtenpro- gramma gaven de heren van Velocitas en Weidevogels een solo paardspringen weg voor de honderden toeschouwers en de talloze deelnemers. Een leuk contrast was het verschil in de spron gen van de senior heren van Velocitas en de junior heren van Weidevogels. Hoewel de junioren meer spectaculaire sprongen uitvoerden waren de senioren wat beheerster in hun uitvoering. Dit kwam ook tot uitdrukking in de cijfers die de jury gegeven heeft. Een eindto- taal van 16,8 punten voor de junior jaar. Gedurende de wintermaanden worden op woensdagmiddag en zater dagochtend door trainer F. Stokla aan deze nieuwe jeugd de eerste beginselen van de tennissport bijgebracht. Door de verhuizing naar het nieuwe tennispark aan de Alberdingk Thijm- laan, waar de accommodatie verdub beld is, kan gelukkig ook het aantal ■jeugdleden uitgebreid worden, waar door eindelijk de wachtlijst tot het ver leden behoort, en er zelfs nog ruimte is voor enkele extra-enthousiaste- jongelui. Liefhebbers kunnen zich op geven bij mevrouw W. v.d. Berg, tele foon 2619, TWINTIG PRIJZEN TOOS Na het bekend maken van de uitslagen en een bedankje aan een ieder die mee hebben geholpen tot het welslagen van dit grote turnevenement hield de voor zitter van TOOS-gymnastiek, F. Win kel, een kort slotwoord en besloot daarmee de wedstrijden, die TOOS één derde prijs, zeven 2e prijzen en twaalf le prijzen hadden opgeleverd. Een volgend gigantisch turnfestijn dat in de sporthal ”de Sniep” zal worden gehouden is op zaterdagmiddag 25 no vember. Dan zal de Waddinxveense jeugd deelnemen aan de onderlinge wedstrijd van TOOS-gymnastiek. De wedstrijd vangt aan om 13.30 uur. WADDINXVEEN De Wad dinxveense schutters zijn zeer tevre den. Dat bleek op de vorige week dins dagavond gehouden jaarvergadering van de schuttersvereniging Wad dinxveen. Voorzitter Aad van Vliet liet in zijn openingswoord tevreden de re sultaten de revue passeren, die in het voorbije verenigingsjaar waren be haald. Een jaar waarin men voor het eerst het eigen clubgebouw aan de Al berdingk Thijmlaan in exploitatie had. Voor de verkiesbare bestuursplaatsen van voorzitter, penningmeester en be stuurslid werden geen kandidaten ge steld, zodat het schuttersbestuur voor het komende verenigingsjaar weer zal bestaan uit: Aad van Vliet (voorzitter), Dik Kölker (secretaris), Marcel Toe bak (penningmeester), Wim de Bruin (adjunct), Gerard Heemskerk (techni sch adjunct). Verder werd besloten de volgende competitie volgens de regels van de KNSA te laten verlopen, hetgeen zal betekenen dat in de toekomst op schietkaarten met een roos van 1 mm zal worden geschoten,.op een afstand van 10 mtr. en dat alle kaarten (6) zul len worden geteld, waardoor de moei- lijkheidsfactor voor een goed resultaat van zich zal laten blijken. PRIJSUITREIKING Voor de pauze werd door de voorzitter van de Waddinxveense schuttersvere niging de prijzen uitgereikt aan de win naars van de zomercompetitie 1978. In de hoogst geklasseerde groep van schutters, was het weer Jan in. ’t Veld die met 140.83 pt. de eerste plaats be zette en daarvoor kreeg uitgereikt een persoonlijke beker, maar ook een door ”Ko Tol” beschikbaar gesteld ere- schild. Nummer 2 werd Wim de Bruin 136,17 pt, gevolgd door Ton Ververs 135 pt. Groep 2 werd aangevoerd door Hans V.d. Berg met 132,17 pt. Daar werd nummer 2 Ruud de Ruiter (131,17 pt), met op de derde plaats Jos Spoel (128,83 pt). De eerste plaats in groep 3 werd opgeëist door Ton Bresser (127,83) met als nummer 2 en 3 respec tievelijk Eddy Enghardt (127,17 en Joop Vermeer (126,17 pt). In de verschilcompetitie waren het weer dezelfde schutters als uit groep 1, alleen hier werd van plaats verwisseld, omdat Ton Ververs de eindstand in z’n groep behaalde met een verschil van 5,70 pt. met Jan in ’t Veld (5,90) op de tweede plaats. Wim de Bruin werd nummer 3 met een verschil van 6,58 pt. Voor de eerste plaats kreeg Ton Ver vers ook de ’’Audicom” wisselbeker. Ad Rehorst eindigde in de voorjaar- scompetitie nog als laatste, deze com petitie kreeg hij de ’’Caicom” Runner Up Trofee, omdat hij de schutter was die het meest in punten wist te stijgen. De poedel kloot (een wisselprijs voor de laagst geklasseerde schutter) ging dit keer naar Ton Berg. De schuttersvereniging Waddinxveen is het afgelopen jaar gegroeit tot 50 le den. Er werd dan ook kortgeleden be sloten niet alleen op dinsdagavond te schieten, maar ook op donderdaga vond. Er wordt met luchtgeweren ge schoten aan de Alberdingk Thijmlaan en iedereen die interesse heeft in de schietsport is daar op dinsdag of don derdag welkom. was daardoor meermalen in Wad dinxveen geweest. De heer Hogen doorn vond het prachtig deze mooie prijs gewonnen te hebben, maar merkte op het lot voor 25,gekocht te heb ben van Barry Rodenburg, die zijn laat ste lot aan hem had verkocht. En daar viel juist de auto op. De heer Hogen doorn bood WSE f 500,aan voor de vereniging, waarmee WSE vanzelfspre kend bijzonder blij was. Zondagavond werd de vierde prijs, een vliegreis naar de Canarische eilanden, aangeboden aan de heer Van der Steen, uit de Vijverlaan. WADDINXVEEN In de herfstva kantie werd in de manege Reigers burgh aan de Piasweg het examen afge nomen voor de NPC-diploma’s dres suur en springen. Vijftien kandidaten van de ponyruitervereniging Reigers- bucgh slaagden voor het B-diploma dressuur en drie voor B-diploma sprin gen. Voor het diploma L-dressuur slaagden drie kandidaten. Eén ama zone slaagde voor het hoogst te beha len diploma in de ponyruitersport voor dressuur en springen. Ter afsluiting van het wedstrijdseizoen 1977/78 voor de kinderen zonder dip loma werd op zondagmiddag 29 okto ber de derde dressuurwedstrijd verre den. De uitslag was als volgt: 1. Patrick Bavius op Lavina, 2. Jan Willem Lucas op Iwan, 3. Gert de Graaf op Mini Boy, 4. Miranda van Willigen op Lavina, 5. Franny Driessen op Hannes, 6. Dorien Kwaak op Pretty Boy, 7. Jacqueline v.d. Kant op Oriti, 8. Ingrid van Steenis op Fresco, 9. Regine Honkoop op Mini Boy en 10. Saskia Rutten op Lavina. De prijzen werden in de gezellige foyer door jurylid mevrouw Noordegraaf en het bestuurslid mevrouw Den Os aan de bovenvermelde prijswinnaars uitge reikt. Hierna werd door de voorzitter van de ponyruitervereniging, de heer De Gelder, de kampioen dressuur 1977/78 klasse B zonder diploma be kend gemaakt. Een dolblije Gert de Graaf kwam in het bezit van de kam- pioensbeker en -lint. Vrijdagavond 3 november is er weer een filmavond voor de D en E-pupillen van de voetbalvereniging Be Fair, welke zal worden gehouden in het club gebouw in het' Warnaarplantsoen. Films van Popey, Woody Woodpecker en een western staan onder andere op het programma. De aanvang is om 18.45 uur. Omdat het zo’n aardig anders-dan- anders-verslag is plaatsen we in deze rubriek de weergave van volleybalweds trijd tussen DOS 3 en Be Fair 2. Hier gaan we: Dat Be Fair naast leuteren ook volleyballen kon, bewees het in de beginfase van de eerste set. Binnen 3 minuten was de stand 0-1 in het voordeel van Be Fair. De enorme dreunen van Jos Sluys en Rien Verstoep deden de Schoonhovense formatie sidderen. Dat Be Fair ook nog een karakter had, bleek uit het feit dat de voorsprong werd uitgebouwd tot 3-12. Maar ja, al les is zo tijdelijk en relatief. Zo ook bij de knapen uit de Waddinxveense dre ven. Opeens werd de bal blind en hard in het blok geslagen. Dos kwam dan ook steeds dichterbij. Bij de stand 9-12 vond coach J. C. van Wijk het gestuntel wel genoeg en wisselde kordaat zichzelf voor de matig draaiende Bob Kuit in, om zodoende nieuwe impulsen aan de aanval te geven. Het gelukte hem nog ook. Door zijn didactische en tactische ingrijpen wist Be Fair de eerste set naar zich toe te halen. De tweede set bracht een wisselend spelbeeld ten tonele. Het ene moment was het Dos dat de toon aangaf, het andere moment was het Be Fair dat het spel bepaalde. Al met al was het Dos dat aan het langste eind trok (15-13). Als ik over Be Fair 2 schrijf mag ik natuurlijk de pass niet onvermeld laten. De eerste set en de tweede set was deze redelijk te noe men. In de derde set begon echter de ellende. Vooral in de beginfase kwam er geen één goede pass uit de handen van Be Fair. Gelukkig werd dit op voortreffelijke wijze gecompenseerd door goed aanvalsspel van Jos en Jan- Chris. Het bleek echter niet voldoende om de winst in de wacht te slepen (12- 15). Be Fair kreeg nog één kans om in ieder geval een gelijkspel te behalen. Dit mislukte jammerlijk. Een aanval zonder pass, is als een lentelandschap zonder zon en als een mens zonder liefde. Deze elementen kwamen in de laatste set volledig tot hun recht. Slechte passes en teveel oordelen over een ander. Dos kon lachen 15-10, en een 3-1 overwinning was binnen! Be Fair-volleybal is bezig met een le denwerfactie onder leerlingen van de Waddinxveense basisscholen. De vol leyballers willen meer aan minivolley- bal gaan doen. Dit spel is uitermate ge schikt voor 10 tot 13-jarigen. In deze leeftijdsgroep kan Be Fair nog wel le den gebruiken. Ook bij de 14- tot 16- jarigen (adspiranten) is er nog plaats. Er wordt elke donderdagmiddag vanaf vijf uur getraind in de sporthal Groens- waard. Inlichtingen over het mini- volleybal bij mevrouw Van der Wal, P.C. Hooftstraat 21tel. 3629. Vrijdagavond 3 november is er weer prijsklaverjassen in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. Be gonnen wordt om acht uur. Van de hockeyvereniging Wad dinxveen zetten we ditmaal het team van jongens B in het licht van de schijn werper. Het gaat hier om dat oude jon gens C team dat vorig seizoen kam pioen is geworden. Dat hetzelfde team in een hogere competitie is ingedeeld is tot nog toe goed uitgepakt. Nog steeds kunnen zij technisch en taktisch goed meekomen, hoewel een kampioen schap niet te behalen zal kunnen zijn. Het team traint zaterdagsmorgens on der leiding van Peter de Vries en Peter de Wit en wordt zeer meelevend gecoa- ched door de heer Staal. Afgelopen za terdag speelde het team in Leiden te gen Leiden. Deze zeer goede wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Deze uit slag gaf de krachtsverhoudingen bin nen de lijnen zeer goed weer, waardoor het team goed mee blijft draaien in de top van hun competitie. WADDINXVEEN Zaterdag werden in de sporthal ”de Sniep” de voor de beide heen groepen een eer volle eerste prijs. Na de serie spectacu laire sprongen van de TOOS-heren stel den alle deelnemers van het middag programma zich voor de tribune op om de verenigingsprijzen in ontvangst te nemen. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag verrichtte notaris J. in ’t Hol de trek king van de door de voetbalvereniging WSE gehouden 100-prijzen-loterij. De uitslag ziet er zo uit: le prijs auto nr. 1545; 2e prijs bankstel nr. 1499; 3e prijs eiken wandmeubel nr. 1421; 4e prijs vliegreis nr. 1379; 5e prijs kleuren TV nr. 1757; 6e prijs waardebon nr. 0763; 7e prijs waardebon nr. 1216; 8e prijs waardebon nr. 1392; 9e prijs 2 persoons deken nr. 1791; 10e prijs klopboorma- chine nr. 1027; 1 le prijs kamerplant nr. 1158; 12e prijs diner (Gouwe Dis) nr. 1782; 13e prijs diner (Bibelot) nr. 0513; 14e prijs mand boodschappen nr. 0761; 15e prijs grote ham nr. 1843; 16e prijs Delfts blauw kaststel nr. 0368; 17e prijs Delfts blauw bord nr. 0106; 18e prijs voetbalschoenen nr. 1945; 19e prijs ge bruik weekendhuisje nr. 0172; 20e prijs gebruik weekendhuisje nr. 0413; 21e tot en met 100e prijs: spaarbankboekje met eerste inleg zijn gevallen op alle lotnummers eindigende op: 11, 41, 61, 77. Voor uitreiking van de prijzen kunnen de gelukkigen zich in verbinding stellen met de leden van de loterijcommissie: F. N. Hart, Mozartlaan 16, tel. 5083, J. Overes, Amalia van Solmsstraat 11, tel. 5958 en W. Th. J. Verhoef, Henegou- werweg 31, tel. 3460, alsmede met het clubhuis der vereniging tel. 4710. 1Hopelessly Devoted to You - Olivia Newton John 2. Dreadlock Holiday - 10 cc 3. Summernights-John Travolta and Olivia Newton John 4. Hot shot - Karen Young 5. Tell me your plans - The Shirts 6. Greased lightning -John Travolta 7. Guust Flater en de Marsupilami-Dennie Christiaan 8. It’s raining - Darts 9. Dear John - Teach In 10. Get Off - Foxy

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11