GRUPPO SPORTIVO IN DE BONKELAAR USA-jazz in Waddinxveen Kinderpostzegels en wenskaarten in postkantoor HAV’O/Atheneum vandaag geopend Nederlands meestgevraagde live-groep De Bonkelaar komt met Sliedrecht BV Canterbury Tales (Pasolini) Voorwaarts in het AF-centrum Verrassingsbal Instuif Inn ’77 NCVB over Amnesty International OPENBARE COMMISSIE VERGADERING I 'r K ken. den. In Engeland werd ’’Ten Mistakes” uit gebracht op Epic (CBS), kwam Gruppo Sportivo op radio en t.v. (John Peel, Rock On, Old Grey Whistle Test), deed een eerste succesvolle Engelse Tour (Marquee, Nashville, Barbarellas) in juni, had een Near Hitsingle met ”Beep Beep Love” en werd in toonaange vende bladen als New Musical Express en Melody Maker vergeleken met Abba, Blondie en The Brotherhood of Man en deed een tweede tour in okto ber. WADDINXVEEN Maandagavond 13 november om acht uur treedt de brassband Voorwaarts - zoals bericht - op in de tooneelzaal van het Anne Frank-centrum voor alle bejaarden en ’-Het tge- Over de film Canterbury Tales de vol gende informatie: Gëmspireerd door de wereldberoemde verhalen van Chaucer over de pelgrims die, op weg naar Canterbury, elkaar verhalen ver tellen om de tijd te doden, heeft mee ster Pasolini het aangedurfd deze ver halen zonder schroom te verfilmen. Dat hij hierin buitengewoon te verfil men. Dat hij hierin buitengewoon ge slaagd is, getuige onder andere het be halen van de Gouden Beer 1972 op het Film Festival te Berlijn. Op zijn onna volgbare wijze stelt hij achtereenvol gens de volgende onderwerpen aan de kaak: overspel, diefstal en bedrog, hu welijkse ontrouw en jaloezie, hebzucht en afvalligheid in het geloof. Dat hij dit t1"1 1Cx pakt, maakt de film extra boeiend, ze ker voor de ware filmliefhebbers. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 patroon!), van knipsels tot eigentijdse brachten in 1977 een bedrag op schilderingen en wandkleden. Opval lend is een geheel nieuwe serie, in een kwartet van de bekende Amerikaanse saxofonist Noah Howard. Dit jazzcon- 2Ö'ÖO uur. Toegangsbewijzen voor deze eert begint om negen uur en is toegan- avond kunnen telefonisch worden be- steld op donderdagavond 9 november tussen 19.00 en 21.00 uur, tel.nr. 7488. Beheer BV, Waddinxveen. Sliedrecht Speelgoed BV, Wad dinxveen is blijkens hetzelfde handel- sregister gewijzigd in Sliedrecht Beheer p\7 J_x _1_ iiix x v x i i gen en beheren van vermogen, het uit voeren en medewerken aan de uit voering van pensioenregelen enz. WADDINXVEEN Vrijdagavond 10 november treedt er in het jeugd- en vri jetijdscentrum ”De Bonkelaar” één van Nederlands meestgevraagde live- groepen op: Gruppo Sportivo. De Haagse succesformatie is die avond vanaf negen uur te zien tegen een toe gangsprijs van f 7,50 per persoon. Met de kaartverkoop, dagelijks tussen ne gen en vijf uur, is 1 nov. al begonnen. Originaliteit is in het vaderlandse pop- wezen nog altijd met een lampje te zoe ken. Het succes van de Haagse forma tie Gruppo Sportivo bewijst echter dat het poppubliek wel degelijk waardering heeft voor een verfrissende aanpak. De debuutelpee Ten Mistakes is inmiddels hard op weg naar de gouden status en werd bovendien onlangs bekroond met een welverdiende Edison. Maar ook de Engelse en Amerikaanse muziekpers oordeelde opvallend positief over Gruppo Sportivo. Het gezelschap is op dit moment één van de meest ge vraagde Nederlandse live-groepen en één dezer dagen verschijnt de tweede elpee ’’Back To 78”. Dit jaar werd: Gruppo Sportivo tweede in de Oorpol (na Golden Earring), Bel gië plat gespeeld, Rock ’n Rol! een Hit single, het debuutalbum ’’Ten Mista kes” bekroond met een Edison. Gruppo kwam op radio en t.v. (VA- RA’s lijn 3, Toppop, Pop Parade), stond op grote festivals (Bilzen, Rea ding, Rotterdam New Pop) en kreeg een eigen fanclub en fanblad (Blah Blah Magazine). november om 20.30 uur wordt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar vertoond de film Canterbury Tales van Per Paolo Pasolini. De toegang sprijs voor het zien van deze 112 minu- Coltrane beïnvloed; andere beroemd heden als Archie Shepp en Albert Ay- ler, waarmee Howard veelvuldig sa menwerkte, zien in hem een blazer, die op wég is om, met zijn steeds eigener stijl, een jazz-musicus van wereldfor maat te worden. Howard speelde in het verleden, be halve met de eerder genoemde Shepp en Ayler ook samen met o.a.: Sun Ra en Pharaoh Sanders, daarnaast had hij gedurende lange tijd in de U.S.A, een informatief tv-programma over Jazz en was enige jaren verbonden aan het be roemde La Mama Theatre. Algemeen geldt Howard, naast het feit, een uitstekend, talentvol saxofonist is, als een stuwende, vernoe mende factor in de hedendaagse jazz. Howard wordt bij dit optreden begeleid door de uitstekende pianist Ron Wil son, de in Nederland inmiddels zeer be kende Amerikaan Wilbur Little op bas en één van Nederlands weinige echte top-drummers Martin van Duynhoven j(bekend van zijn optredens met Groep 1850, Theo Loevendie en Hans Dulfer). Een concert met Noah Howard wordt door diverse Nede'- mdse jazz-musicals een regelrechte se> xtie ervaren. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Ch risten Vrouwen Bond (NCVB) komt woensdagavond 15 november weer in vergadering bijeen. Op deze avond in - het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehandicapten in Waddinxveen. jH Het Trefnnnt” dip nm Vwnrt «aaf programma bestaat uit speciaal aaïïg paste melodiëen voor bejaarden. Ieders alles op symbolische wijze heeft aange- aanwezigheid wordt zeer op prijs ge- J steld. Voor gratis vervoer bellen 5555. WADDINXVEEN In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstre ken heeft zich als nieuw bedrijf laten inschrijven Sliedrecht Vast Goed BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het verwerven, exploiteren en ver vreemden van roerende en onroerende zaken enz. Maatschappelijk kapitaal waarvan Eén van de in het Waddinxveense postkantoor vanaf volgende week dinsdag te koop zijnde wenskaarten. WADDINXVEEN Vanavond (woensdag 8 november) vergadert de raadscommissie voor sociale zaken en 100.000,waarvan geplaatst/ge- volksgezondheid in het gemeentehuis stort f 35.000,Directie: Sliedrecht vanaf half acht over deze agenda: 1. Vaststelling notulen vergaderingen 13-12-1977 en 21-4-1978. 2. Mededelingen en ingekomen stuk-- ten lange rolprent bedraagt drie gul- v -- - ken. BV, dat zich bezig houdt met het beleg- 3. Jaarverslag Stichting Zuidplas. t>pn en Rpkarpr, ,,or, kp» 4 Wijziging verordening woonruimte verdeling. 5. Bejaardenbeleid. 6. Rondvraag en sluiting. kelijk tegen betaling van zeven gulden. CJP-houders mogen naar binnen voor vijf gulden. Het kwartet van Noah Howard bestaat uit gerenomeerde Amerikaanse musici als Ron Wilson (piano), Wilbur Little (bas) en de Nederlandse drummer Mar tin van Duynhoven. De tijdelijk in Pa rijs verblijvende Howard is nu voor een zeer korte tournee in Nederland en de werkgroep Jazz in Waddinxveen is dan dat hij - ook bijzonder verheugd, dat ze deze r uitstekende, druk bezette musicus heb ben kunnen contracteren. OPVOLGER COLTRANE? De in 1943 in New Orleans geboren Noah Howard wordt beschouwd als één van die saxofonisten, die mogelijk ie opvolger kunnen worden van de le gendarische onovertroffen top- WADDINXVEEN Vrijdagavond 24 saxofonist uit de zestiger-jaren: John Coltrane! Howard’s stijl is dan ook ten dele door Gruppo Sportivo bestaat uit Max piano+vocals), Hans v.d. Burg (gui- Climax (drums), Eric Wehrmeijer tar vocals), Meike Touw en José van (bass). Peter Calicher (Farfisa-organ, lersel als The Gruppettes. WADDINXVEEN Zoals bericht houdt de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 komende zaterdag een verrassingsbal Muzikale medewerkng aan dit dansfeest verleent het uitste- WADDINXVEEN -Zaterdagavond kende allround dansorkest ’’Aplle 11 november treedt in het jeugd-en vri- Jack” uit Amsterdam. De avond wordt jetijdscentrum De Bonkelaar op het gehouden in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum en vangt aan om De Amerikaanse saxofonist Noah Howard. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Raijmond Peter). WADDINXVEEN Van volgende kerst- en nieuwjaarskaarten met kin- week dinsdag 14 november tot'eind de- derzegels te frankeren. Dat is nu dub- cember zijn er ook in het Wad- bel aardig, want de zegels van Babs van dinxveense postkantoor aan de Wely zullen spoedig bekend worden als Kerkweg-Oost weer bijzondere wens- één van de meest charmante series die kaarten voor de komende feestdagen te de PTT in jaren heeft uitgebracht. Los koop. De collectie van het Nederlands daarvan blijft natuurlijk het feit, dat Comité voor Kinderpostzegels, die ie- men door kinderzegels en kaarten te der jaar wordt vernieuwd, is in 1978 uit- kopen en te gebruiken, het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels steunt, dat in Nederland en ontwikkelingslan- fneer dan vijftig nieuwe den probeert het leven van lichamelijk, j1----- -i.geestelijk en sociaal gehandicapte kin deren het leven waard te maken. Comité voor Kinderpostzegels, die ie- gebreider dan ooit. In uiteenlopende, maar steeds bescheiden prijsklassen vindt men f- - kaarten, die door hun grote verschei denheid met recht ’voor elck wat wils’ te bieden hebben: van een Rembrandt- reproduktie tot kruissteekkaarten (met Zegels en kaarten ’’Voor het kind” van tien en een kwart miljoen gulden, geld waarmee het Nederlands Comité voor bijzonder aantrekkelijke uitvoering, Kinderpostzegels op vele plaatsen heeft van détails uit de beroemde Goudse kunnen helpen waar kinderen tekort Glazen. komen. Geld, dat nu weer óp is, maar Bij de vrijwilligers, die de stands in het hard nodig blijft - ieder jaar, dit jaar. postkantoor hebben ingericht, zijn na tuurlijk ook de Kinderzegels 1978 te koop. Vele Nederlanders hebben er al lang een traditie van g vergadering bijeen. Op deze avond in Het Trefpunt”, die om kwart voor acht begint, komt mevrouw Groenewe- gen van de Groensvoorde spreken over het werk van Amnesty International. oud-staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mr. C. E. Schelfhout, werkingsschool voor HAVÓ/Atheneum gen de gelegenheid het schoolgebouw -van de commissie van bestuur volgde. Ko mende zaterdag 11 november wordt er in het schoolgebouw aan de Sniepweg een open huis gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. De school is dan voor een ie- lenbroek, rector drs. M. Verhoog en de der toegankelijk. WADDINXVEEN Vanmiddag heeft voorzitter van de landelijke ’’Vereni ging ten behoeve van de Samenwer- v,. „vu-uuvu., kingsschool”, de heer M. Roessingh. de al vijf jaar in gebruik zijnde samen- Na de vergadering kregen alle aanwezi- officieel geopend. Dat gebeurde tijdens te bekijken, waarna de receptie een bijzondere vergadering van de commissie van bestuur (het schoolbe stuur). Gesproken werd er in deze ver gadering door vice-voorzitter H. P. Barth, burgemeester mr. A. G. Smal- komen. Geld, dat nu weer óp is, Rest ons om u nog te vertellen dat op dinsdag 14 november in de stand in het Waddinxveense postkantoor eerste gemaakt hun dag-enveloppen te koop zijn. Mil

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5