de hefbrug i I l Rondom j len en de kerk Brieven Unicef Werkgroep Fotocursus Concordia Collecte Nu nog aan het puzzelen Cor v.d. Hooft (1) Cor v.d. Hooft (2) ■■■■■■I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 A De eigenaren-bewoners van de 55 premie- Ung: niet kunnen vinden". gekomen nadat uit een deze zomer door sage, alhier. Wij spreken de hoop uit, dat M. Groenendijk. 68 jaar wordt. ie voor geestelijk gehandicapten. Het Lande- van de school was oprecht verheugd en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 hadden ze zich maar in Zwolle moeten melden". En wat het vallen met een eenvoudige camera soms met een beter apparaat. De opzei van de cursus is om u te leren dat met een beetje inzicht, wat praktijk en veel tips leefde danig met het bruidspaar Hierbij de bruidegom, zoals hij kortge - den werd gefotografeerd tijdens een pt, zeltocht van de school ter gelegenheid v< het leggen van de eerste steen van hn nieuwe schoolcomplex aan de Sniepweg. richting van Unicef geholpen. Zonder uw steun zou dat nooit mogelijk zijn geweest. 1979 is uitgeroepen tot internationaal jaar van het kind. Uw bijdragen nu maken het Unicef dan mogelijk om wellicht wat meer projecten aan te pakken. U kunt de mooie kaarten en andere artikelen verkrijgen bij: Mevrouw B. B. van der Linde-Bauer, Sou- burghlaan 15, telefoon 4100 óf bij me vrouw L. A. Th. de Wolff-van der Wijn- gaart, Heggewinde 53, tel. 7818 óf bij de diverse banken in Waddinxveen. Ook voor kunt u bij bovengenoemde adressen te recht. Mocht u geïnteresseerd zijn in het doen en laten van Unicef dan kunt u infor matie verkrijgen bij: Unicef Nederland. Bankastraat 128, Postbus 85857, 2508 CN 's-Gravenhage. hiermede uit de wereld zijn geholpen". Dat de één zijn nood de ander zijn brood is bewijst de brief die de bewoners van de premiekoopwoningen vorige week kregen van Maathuis Assurantiën in Rotterdam. Wat C. J. W. Belonje van dit bedrijf de be woners te schrijven had leest u nu: "Uit berichten in de pers bleek ons dat de betaling door het Rijk van de rijksbijdrage le jaar voor uw woning is vertraagd. Wij begrijpen dat dit voor u een probleem zou kunnen zijn en hebben ons verstaan met ALFINA N.V., omdat deze maatschappij in staat is op uiterst korte termijn uw eventuele financiële problemen op te los sen. Wij hebben ALFINA bereid gevonden om u, onder voorbehoud van acceptatie, een krediet onder hypothecair verband aan te bieden ter grootte van f 17.769, uitgaande van een eerste jaarbijdrage van f 5.200,Dit betekent dat u in éen keer de kontante waarde in handen krijgt van alle rijksbijdragen en wel in guldens van nu. De terugbetaling aan ALFINA ge schiedt namens u door het Rijk, zodat uw maandlasten door zo 'n lening niet toene men. Bovendien mag u de - in de lening begrepen - rente in mindering brengen op uw belastbaar inkomen. Voor deze lening zijn door u geen afsluit- provisie en administratiekosten verschul digd. Wel dient u uiteraard aan de notaris de kosten van de hypotheekakte (ca. f 390,te voldoen: deze kosten zijn eveneens fiscaal aftrekbaar. de man uitgebreid in de krant komt, met foto, u kent dat wel, nieuwe burgemeester op de sofa, vrouw er bij, eventuele kinde ren er om heen. Maar wij wilden de heer Van der Hooft liever niet zo laten belagen, ook al omdat hij Twente nog niet goed kent". Tja. denk je dan, is dat nou niet net het probleem waar de PvdA en de VVD mee zitten?" aldus het Dagblad Tubantia. Cor van der Hooft zelf in die dagen: "Ik ben begonnen met een kennismaking met alle bestuurders, daarna kwamen allerlei vergaderingen van de diverse stuurgroe pen en commissies om kennis te maken met de problemen van Twente. Dat zijn deels dezelfde, die ook landelijk spelen, maar ik heb toch de indruk gekregen dat er ook heel wat typisch Twents zijn. Er liggen hier nogal wat teergevoeligheden, je komt nogal wat nauwgezetheid in de op- Oud-burgemeester C. A. van (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/S- jaak Noteboom De Waddinxvener M. Groenendijk, leraar aan de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LBO "Koningin Wilhel mina" en echtgenoot van CDA- gemeenteraadslid H. J. Groenendijk- Bernard, heeft een brief geschreven aan het opinieweekblad Hervormd Nederland (HN). Daarin schrijft hij over de kerk, zoals die wordt gezien door landelijk PvdA-voorzitster len van den Heuvel. Leest u maar: "In HN van 7 oktober komt in Informatief een stukje Voor van len van den Heuvel, voorzitster van de PvdA. len van den Heu vel vindt de kerk heel belangrijk, de kerk is voor haar bijna een persoon geworden, maar dan wel een persoon, die je op een j" een persoon, die het aanhoren wel eens waard is, gezien de laatste opmerking: Tk moest me toch maar wat meer voor haar verkondiging openstellen’. Ik vraag me af waar me vrouw Van den Heuvel het nu eigenlijk over heeft. Over de kerk, over een kerk, over haar kerk? Welk begrip dekt dit woord? Kennelijk niet het gebouw, ook Dinsdag 7 november is in De Bonkelaar een fotocursus begonnen, die destijds is aangeduid als "fotografie met eenvoud, e camera 's Het is gebleken, dat de bedoe ling van deze cursus niet geheel duidei ,k is overgekomen. De Bonkelaar: "Wij wil len deze cursus voor bijvoorbeeld de huis vrouw. Zij is het die overdag vaak gele genheid heeft om de kinderen te fotografe ren of op een andere manier de fotohobby Een leuk briefje van de jubileumcommis- te beoefenen. Dat gebeurt in sommige ge- sie van het Waddinxveense fanfarecorps vallen met een eenvoudige camera n Concordia, dat dit jaar het 80-jarig be staan heeft gevierd. Mej. C. Romeijn, F. - en M. Roos schreven woord voor dè dagelijkse bestuurders. Ge deputeerden is zo aan de provincie gebon den en in andere samenwerkingsorganen, bijvoorbeeld in Rijnmond worden ze ook zo genoemd. Ik voel er niet zoveel voor, mezelf drost te laten noemen. Dat is iets uit de oude doos, met alle smetten die daaraan kleven. Dat moet je in deze tijd Ouder-participatie (medezeggenschap be- niet doen. Laat men maar gewoon meneer Van der Hooft zeggen", aldus de nog al tijd zeer fitte oud-burgemeester van Wad dinxveen en Willemstad, die in december zijn een aantal organisaties en personen 68 jaar wordt. die van de collecteweek voor geestelijk ge handicapten gebruik zullen maken door telefonisch, schriftelijk of huis-aan-huis artikelen ten eigen bate te koop aan te bie- i den, zoals ansichtkaarten, kalenders, spuitbussen, verbanddozen, brandblus- te bewaren, terug te gaan naar de oor- CL.-L-L....j wijkenquete was gebleken dat er in gemeenschap moet ik met beide voeten op N~— d z::i de aarde blijven staan, waar het hoofd der worden besteed aan speelvoorzie- peri( mij hier en nu heeft gezet. Samen en in overleg zullen we keuzen moeten doen en ons moeten uitspreken. En als dat te zel den gebeurt, dan is dat vaak, omdat we bang zijn om elkaar te verliezen, omdat we bang zijn, dat dan de kerk niet wordt gehoord, maar de enkeling. Maar de en- 'haar verkondiging', maar de onze. Dan pas ervaren we wat er wordt bedoeld met enquete om hun mening gevraagd de perp ■j personen niets van doen hebben met de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandi- capten. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten wordt gehouden door mid del van intekenboekjes, kollektebussen, i kollekte-envelopjes en kollektebonnen. Het gironummer van het Landelijk Kollekte-bureau Zwakzinnigenzorg te Utrecht is 11.22.22.2. Het bureau gaat uit van de Stichting Federatie Sociaal Peda- I gogische Zorg voor Zwakzinnigen en de I Stichting Federatie van Oudervereni- I gingen. Dat oud-burgemeester Cor van der Hooft in Doorwerth geen rustig leven zou gaan leiden toen hij per 1 januari 1976 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid nam als Waddinxveens eerste burger wisten we allemaal. Al gauw werd hij benoemd als tijdelijk voorzitter van het gewest Twente. Nou verliep zijn komst vorig jaar allerminst rimpelloos na zijn "ontdekking" door Overijssels com missaris der Koningin mr. J. L. M. Niers. Er was wel een vriendelijk welkom, dat wel, maar geen fanfares: integendeel, kri tiek van PvdA en VVD op twee fronten. In de eerste plaats op de manier, waarop gedeputeerde staten deze hele benoeming hebben afgewerkt, in de tweede plaats op het feit dat een man is benoemd, die - om zijn eigen woorden te gebruiken - dertig jaar geleden wel eens een lezing in Twente Zo, nu bent u een beetje bijgepraat over heeft gehouden, maar er nadien hooguit wat onze oud-burgemeester vandaag de per auto wel eens door is gereden. Mr. dag tegen betaling van een salaris van een Niers had met die kritiek geen problemen burgemeester van een gemeente met 60 a ning. Zoals bericht dreigden er financiële K van het Waddinxveense gemeente- bestuur de volgende brief ter geruststel- J "Zeer binnenkort moet door u de half- j De activiteiten rond Unicef, het kinder- jaarhjkse annuïteit worden betaald voor U...-J fonds dg Verenigde Na?es nemen ook de door u ten behoeve van de financiering t nolitieke nartiien hadden willen 80 000 inwoners uitvoert Ziin werkkamer in Waddinxveen weer toe. Zoals ieder van uw woning aangegane hypothecaire Als de politieke partijen hadden willen 80.000 inwoners uttvoert. Zijn werkkamer verscflijnen in deze üjd weer de afstand bekijkt. Ook schuld zijn gelegen zal de premie, waarop u p--—-’-- J- - delijke steun eigen woningen 1968" aan- tum, waarop u de annuïteit moet betalen, op uw rekening zijn bijgeschreven. Door het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is ons college na drukkelijk de toezegging gedaan, dat de u toekomende premie uiterlijk op 15 decem ber 1978 op de door u aangegeven reke ning zal zijn bijgeschreven. Ter voorkoming van problemen, die voor u dreigden tengevolge van het feit, dat de datum waarop de halfjaarlijkse betaling van de annuïteit moet plaatsvinden vooraf gaat aan de datum, waarop de premie op uw rekening zal zijn bijgeschreven is door ons college overleg gepleegd met de "Spaarbank Rotterdam" om tot een op lossing te geraken. Dit overleg heeft er toe geleid, dat de "Spaarbank Rotterdam", zonder daartoe verplicht te zijn doch uit respect jegens zijn cliënten zich bereid heeft verklaard u zo nodig uitstel van betaling van de half jaarlijkse termijn te verlenen tot uiterlijk 15 december 1978. Voorts heeft de direc tie van de bank ons toegezegd en ons ge machtigd u dat te berichten, dat u voor de feitelijk te late betaling van de annuïteit geen extra kosten en geen rente in reke ning zullen worden gebracht. Ons college is de directie van de "Spaar bank Rotterdam zeer erkentelijk voor dit grootmoedig gebaar tegenover u in afwij king van de met u aangegane hypothecaire Het Dagblad Tubantia uit het najaar van overeenkomst. Mochten er desondanks bij \?77 ffhreef: Hhet^ natuurlijk onrede- u nog problemen bestaan dan kunt u daar over contact opnemen met het kantoor van de "Spaarbank Rotterdam" aan de Pas- gehinderd door enige kennis van Twentse sage, alhier. Wijspreken de hoop uit, dat zaken, hier iets op gang moet brengen. de door u verwachte financiële problemen Het kan inderdaad zijn voordelen hebben Qm ket keie verkaal te kunnen volgen -nnt niet holnct rlnnr nllerlai oc uit Men zit er middenin, of men staat er hele maal buiten. speelvoorzieningen. Deze werkgroep is er In die gemeenschap probeer ik mijn geloof J te bewaren, terug te gaan naar de oor- het buurtcentrum 't Ketelhuis ^gehouden sprong. Samem met andere leden van die Waddinxveen-Noord meer aandacht zou moeten i ningen. En die werkgroep nu gaat na wat er dan zoal zou ontbreken hieraan. Om dat te weten te komen zal de werk groep. die vooralsnog bestaat uit de op richtsters Lilian Kok en Bep Tetteroo, ac tiviteiten organiseren onder de jeugd van o vier tot twaalf jaar. teneinde zich op de keling is geen kerk. Het is dan ook niet hoogte te stellen van hun wensen. Ook de buurtbewoners zullen straks door middel van een t worden. De uitslag van dit onderzoek zal worden vastgelegd in een rapport. "Op deze wijze kan Groenswaard III als wijk zijn wensen t.a.v. speelvoorzieningen ken baar maken aan o.a. de gemeente, waar bij de werkgroep verwacht dat zij bij de in vulling van de speelvoorzieningen reke ning houdt met de wensen van bewoners en kinderen van Groenswaard III", aldus de twee Groenswaardse huisvrouwen. sers, reinigingsmiddelen, enz. onder het Donderdag voor een week trouwde Tom voorwendsel, dat de winst, of een groot Glasbeek, leraar aan de protestants- deel daarvan, ten goede komt aan de zorg christelijke scholengemeenschap voor voor geestelijk gehandicapten. Het Lande- MAVO/LBO Koningin Wilhelmina met lijk Kollektebureau wijst er met nadruk op Leonie de Hamer. Het gehele personeel dat deze colporterende organisaties en van de school was oprecht verheugd en pwaamai koopwoningen aan de Weidezoom, Kamil- leveld, Klaverveld en Papaperveld in Groenswaard 3 hebben geen problemen meer met de betaling van hun rente en af- lossing van de door hen aangegane geldle- problemen, omdat de rijkspremie zo 'n zes weken later wordt uitbetaald dan de be doeling was. Dezer dagen kregen de be woners Unicef-kaarten, -agenda’s, -bouwplaten, - kindersterren, -schrijfpapier e.d. De me- dewerkers/sters vragen hiervoor uw be langstelling, omdat de opbrengsten hier van geheel ten goede komen aan Unicef. Deze organisatie kan uw financiële steun zeer goed gebruiken. Miljoenen kinderen in meer dan 120 lan- den over de gehele wereld zijn sinds de op- niet de godsdienstige samenkomst in zo’n gebouw. Ik geloof eerder de vereniging van allen die in Christus geloven als 'te zamen één geheel uitmakend", de ge meenschap der gelovigen. Aannemende dat mevrouw Van den Heu vel behoort tot de kerk, kan zij alleen dit laatste hebben bedoeld. Als dit zo is, dan kan ze niet als buitenstaander spreken, dan zal ze het woord kerk moeten vervan gen door wij, of door wij die de kerk vor men. Deze zelfde, naar mijn inzicht, foute gedachte kom je bijna dagelijks tegen in eventuele relatiegeschenken gesprekken over de kerk. De kerk is dan de synode, de kerkeraad, de dominee. Men vergeet dan zo gemakkelijk de ge meenschap der gelovigen die alleen maar de kerk kan zijn. Als ik over de kerk praat, heb ik het over mezelf. Zonder mij, zon der die ander, bestaat de kerk niet. Als een kerklid een eenzame bezoekt, is het ‘de kerk’ die bezoekt. Als kerkleden zich inzetten voor een bepaalde zaak, is het 'de kerk' die zich inzet. Als delen van die ge meenschap zich ten onrechte afzijdig hou den van, of zich afzetten tegen, dan is het u, ,a, weer de Kerk'diefout is. Geen enkel ker- had de gewestraad-voorzitter de bemidde- L,l,an Kok f Klavfrveld 7, tel 4618), twee klid kan de kerk op een afstand bekijken, hng ingeroepen van de landelijke PvdA- voorzitster len van den Heuvel. Maar die bleef zonder resultaat. Waddinxveens oud-burgemeester maakte het ook nog mee te mogen figureren in de kolom van Jan Blokker in de Volkskrant. ’ge ven we het volgende citaat uit het stukje van Blokker ter informatie aan u door: "De gedachte dat het fractiestandpunt is ingegeven door overwegingen van meer kruideniersachtige aard, dringt zich des te sterker op als men de reactie verneemt van de voorzitter van de Twentse gewestraad, een zekere C. A. van der Hooft, die wel katholiek zal zijn, anders krijg je in Ne derland zo'n rang niet. Hooft bestempelt de houding van de Partij van de Arbeid als triest. "Triest voor Twente dat er een king van de met u aangegane hypothecaire Het Dagblad Tubantia uit het najaar lijk, Cor van der Hooft al bij voorbaat te belasten met de opmerking dat hij, niet zaken, hier iets op gang moet brengen. om, niet belast door allerlei kwesties uit de aanloopperiodes, met frisse moed de Twentse hof in te duiken. Maar dat ook de commissaris zelf wellicht niet zo zeker van zijn zaak is geweest, als hij naar buiten toe wel toonde, zou kunnen blijken uit de presentatie van de nieuwe "drost van Twente". Het kennismakingsgesprek tus sen de pers en de heer Van der Hooft was op woensdagmorgen half elf bepaald - eh voor die tijd was hij ook niet bereikbaar. "Ja, zei mr. Niers na, "bij burgemeesters benoemingen is het dan zo n gebruik dat. slechte beurt mee maakt maar boven dien: "Zo'n bezoek levert landelijke pu bliciteit op waar Twente alleen maar bij gebaat is". Hoe vindt u die? Persoonlijk vind ik hem zwak, omdat ik als eigenaar van een winkel altijd eerder André van Duyn, Peppi en Kokki of Mies Bouwman zou uitnodigen, want dan werkt het dóór op de televisie". onze I Langs deze weg willen wij u danken voor u hebt willen verzorgen voor de laatste twee evenementen van ons 80-jarig bestaan, t.w. de show-avond en werking zijn deze beide avonden tot grote om 22.00 uur. Duur van de cursus: 3 avon- successen geworden voor Concordia. den. Prijs: f 27,50p.p. "Als de politieke partijen hadden willen 80.000 inwoners uitvoert. Zijn werkkamer lening. Door omstandigheden, die buiten meepraten, hadden ze zich maar in als tijdelijk voorzitter van het gewest uw schuld zijn gelegen zal de premie, Zwolle moeten melden". En wat het Twente, een samenwerkingsorgaan van 21 ingevolge de "Beschikking gel- tweede verwijt betreft, zei mr. Niers letter- gemeenten dat is gevormd om de gemeen- - --------- >n^o” Ujp - "Het moest, overeenkomstig de pro- telijke en industriële belangen te bundelen spraak maakt niet tijdig vóór de vervalda- fielschets van de voorbereidingscommis- waardoor dit oorspronkelijke textielge- sie, iemand zijn die niet meer actief was in bied naar buiten toe een vuist kan maken, de Twentse politiek. Zo’n man hebben we is te vinden in het voormalige Ziekenfond- -1sgebouw aan de Enschedese Tromplaan. Maar we zijn er nog niet, want kortgele den haalde Cor van der Hooft de lande lijke pers toen bekend werd dat PvdA, CPN en PPR weigerden vorige week dins dag aanwezig te zijn bij het bezoek dat prins Bernhard aan het gewest Twente heeft gebracht. Volgens de socialistische fractie van de Twentse Gewestraad kwam de prins slechts naar Twente omdat hij zulke goede maatjes is met C. A. van der Hooft, de voorzitter van het gewest Twente. "We hebben er niets op tegen dat ze elkaar ontmoeten, maar daar hoeven wij niet bij te zijn" is de opvatting van de socialistische fractie. Gewestraad- voorzitter Van der Hooft bestempelde de houding van de PvdA als triest voor Twente, dat een slechte beurt maakt, triest voor het koningshuis dat toch al zo veel klappen krijgt, en ook triest voor de PvdA omdat ze zo weinig vergevingsge zind is tegenover de prins". Van der Hooft ontkende dat het werkbezoek te maken heeft met een vriendschap tussen hem en der Hooft. Pr‘ns Bernhard: "Ik ken de prins omdat - hij ereburger is van Waddinxveen waar ik burgemeester ben geweest". Om de PvdA in Twente op andere gedachten te_ brengen huisvrouwen uit Groenswaard 3 dus, heb ben ons iets verteld over de werkgroep De collecte van deze week is die voor de geestelijk gehandicapten in ons land. Onder het motto "Geef ze hun eigen plaats" zal ook de Waddinxveners om een ^‘iblas, J. Visser krant deze week het volgende: aanzienlijk betere foto’s gemaakt kunnen - f ••■•o --o--j -o-1- t^urivs rvLL,. worden dan nu vaak het geval is. Hierbij vattingen tegen en dan proej je eigenlijk recht op hun eigen plaats. Voor een belan- de publiciteit die u hebt willen verzorgen gaan wij er van uit dat theorie en moei- ap atwjnrhtpnnp hnunina vdit hnp rnt nnt ^.1 r i- i i i- i J voor de laatste twee evenementen van ons hjge termen zo veel mogelijk vermeden 80-jarig bestaan, t.w. de show-avond en moeten worden. eenmaal bijzon- kel jubHeUmconcert. Mede door uw mede- De cursus begint om 20.0 uur en eindigt Wj verzoeken u beleefd het bijgaande for- 8aan. loopt het wel zoals wij willen. Dan muller in te vullen en te ondertekenen - waarna dit. tezamen met de definitieve be schikking Rijksbijdrage van het Ministerie van volkshuisvesting (model RCC 14307) door ons één dezer dagen wordt opge haald". den. Prijs: f 27,50p.p. gift worden gevraagd. In onze samenle ving hebben de geestelijk gehandicapten de afwachtende houdingvan: hoe zal dat grjk deel hebben zij die al mede dank zij J u. Maar voor die eigen plaats hebben gee- is er m’n coördinerende functie, de kenni- stelijk gehandicapten nu i 'j smaking met de sectiehoofden en hun me- dere zorg nodig. Hoe graag zouden de ou- dewerkers. gesprekken over de toekomst. ders en al die medewerkt st )ers in de zwak- Hoe zien zij hun eigen bureaus en de sa- zinnigenzorg die extra zorg willen geven, menwerking met andere in één ambtelijk De geestelijk gehandicapten hun eigen apparaat. U moet niet vergeten dat ze ei- ontplooiingsmogelijkheden geven door genlijk alle zes tot nu toe in vrij grote voorlichting en begeleiding. En zo hun ei- onqfhankelijkheid hebben gewerkt. Maar gen plaats. Helpt u mee? het is een mooie taak, te proberen tot een De gelden van de nationale collecte voor goed samenspel te komen. Begin dit jaar de geestelijk gehandicapten worden onder heeft de gewestraad de gecommitteerden meer aangewend voor: .gekozen. Ik vind dat eigenlijk het juiste Sport (gymnastiek, judo, ponyrijden, zwemmen, etc. Vakanties vrijetijdsbesteding en avondverzorging Vormingswerk Speciale activiteiten (muziekgroepjes, volksdansen, etc.) Maatschappelijk werk leid internaten etc.) Voorlichting. Waarschuwing: Hoe triest het ook is. er •TM.1

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7