Bloemschikken portretfoto portretfoto in wijkgebouw Victorstraat wtoto “film sjaak noteboom Brugcentrum in cijfers 7 Is en blijft altijd waardevol Koffietafel Rabobank bejaarden Waddinxveen in AF-centrum Ruim 11 mille voor Gouwebloem Open dag vrije school in Go .da 7 Is en blijft ook een origineel kado 7 Is en blijft ook zeker vakmanschap Quizavond 72 woningen Verbakel prijzen voor W’veense jeugd 216 inwoners 10 bedrijven en 5 kantoren Ruim 5 mille voor SOS- kinderdorp 21 winkels IIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW^^ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 za- van diverse creatieve kramen. WADDINXVEEN Het Brugcentrum-gebied omvat: I WADDINXVEEN Elke maandaga vond wordt er in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat een bloemschikcur- sus gehouden. Onder leiding van me vrouw A. Littooy doen al zes weken lang zo’n 25 vrouwen hieraan mee. De cursus omvat tien avonden zodat er nog vier overblijven voor het bloemschik- werk, dat de dames uit Waddinxveen- Zuid al behoorlijk onder de knie blij ken te hebben. De mogelijkheid be staat dat er in het wijkgebouw nog een nieuwe bloemschikcursus op stapel wordt gezet, gezien het succes van de huidige. Krins. Benoemd tot baliebediende: G. H. de Groot. Benoemd tot medewerker afdeling bankzaken: C. W. van Ringe- lenstein. Benoemd tot baliebediende: C. F. Kloosterman, M. C. P. van Paas- sen, J. E. v.d. Meij-Ballering, S. H. Ha geman te Gouda, C. Koppenaal, A. F. C. van Dam te Gouda, J. H. B. Oudijk- van den Dool, W. J. Molenaar, S. Krijgh-Kleihorst te Alphen aan den Rijn. Benoemd tot beheerder bijkan toor: A. G. Visser. Benoemd tot hoofd afdeling kas en kantoren: J. J. Gilliet. Benoemd tot eerste assistent afdeling kas en kantoren: C. de Rooij. Een portretfoto (in kleur of zwart-wit) Een (in kleur of zwart-wit) Een (in kleur of zwart-wit) WADDINXVEEN Be Fair-voetbal houdt komende vrijdagavond een qui zavond voor de B- en C-junioren. In het clubhuis in het Burgemeester War- naarplantsoen wordt begonnen om ze ven uur. Bij die 72 huizen zijn de drie leegstaande woningen bijgeteld. De gemiddelde woningbezetting bedraagt 3,1 (in de gehele gemeente voor 1977: 3,25). De ge zinssamenstelling toont vrij veel variatie: 13 maal is het hoofd van het huishou den alleenstaand, terwijl er eveneens meerdere malen sprake is van onvolledige gezinnen en inwoning (vaak door oudere familieleden). Bloemschikken in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/GOUDA Zater dag 18 november houdt de Vrije School een open dag, waarop wij iedereen die geïnteresseerd is in de Vrije School onderwijs, uitnodigen. Het begint ’s morgens om 10 uur met een open baar schoolfeest in de Goudse Schouw burg, waar u tevens het winkeltje met speelgoed en boeken kunt bezoeken. Daarna om 12.00 uur, ontvangen wij graag iedereen op school, Aalbersep- lein 5, waar u eens rond kunt kijken in de peuterklas, de kleuterklassen en de basisschool, waar u een praatje kunt maken met de leerkrachten, een kopje koffie kunt drinken, kortom eens even de typische eigen sfeer proeven van de Vrije School. Dit tot 13.30 uur. Verder is er dan nog op woensdag 22 november een informatie-avond over de kleuterschool. Het thema van deze avond is: kleuter: spelen of leren? Ook hier kunt u alle informatie krijgen over de achtergronden van dit onderwijs. Deze avond begint om 20.15 uur in de school aan het Aalberseplein 5 naast de WADDINXVEEN Komende zaterdagmorgen om half tien wordt in de tearoom van mode magazijn Verbakel BV aan de Zuidkade de prijzen uitgereikt aan de Waddinxveense meisjes en jongens die hebben meegedaan aan de Schuttersveld- prijswedstrijd. De bedoeling hier van was dat de lieverdjes van 6 tot en met 16 jaar hun fantasie gingen gebruiken bij het maken van een plakplaat van lapjes corduroy. In de plaatselijke jury zaten me vrouw Betty Dijkstra, creatief medewerkster van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar en de directie van Verbakel BV. De uitslag van de prijswedstrijd is als volgt: GROEP 1: leeftijd t/m 6 jaar. Ie prijs: Robbie Luiten - Julianastraat 14 2e prijs: Heleen B remmer - Kerkweg Oost 147 3e prijs: Nicol van Eijk - Orchislaan 5, Reeuwijk 4e prijs: Bianca Snabel - Nesse 6E, Boskoop. GROEP 2: leeftijd 7 t/m 10 jaar. Ie prijs: Wilma Sleeuwenhoek - Prinses Irenestaat 34 2e prijs: Marjolijn Geluk - Brugweg 43 3e prijs: Colinda van Ringelen- stein - Chopinlaan 24 4e prijs: Marijke Vink - Past. Daalmansplein 5, Boskoop. GROEP 3: leeftijd 11 t/m 15 jaar. Ie prijs: Martin Schroten - Nic. Beetslaan 53 2e prijs: Jacqueline Bakker - Zuidkade 46 3e prijs: Marlien v.d. Linden - Akkerwinde 53 4e prijs: Getrude Geluk - Brugweg 43. DAAROM VOOR EEN WAARDEVOL-ORIGINEEL KADO NAAR DE VAKFOTOGRAAF. In het hart van de Passage Telefoon 2477 Gun ons de tijd, maak nu een afspraak. WADDINXVEEN De vorige week vrijdag en zaterdag in het Anne Frank-centrum gehouden bazar van de Waddinxveense therapieclub De Gouwebloem heeft het mooie bedrag van ƒ11.500,opgebracht. De naam van de pop was Mathilde en is gewonnen door Karin Versluis, Heggewinde 57. Grote beer blauw 70; grote pop rood 4. Prijzen kunnen worden afgehaald bij D. Immerzeel, Acaciastraat 20. De opbouw van de bevolking in het Brugcentrurn wijkt enigszins af van die van de gehele gemeente Waddinxveen. De jongste en de oudste leeftijdsgroepen zijn relatief minder groot. Bij de jongeren gaat het met name om de gehele groep 0- 30 jarigen, die in verhouding minder aanwezig is. Dit beeld is het duidelijkst bij de vrouwen. Een uitzondering erop vormt de groep 5-9 jarigen die beduidend groter is. De ondervertegenwoordiging van de oudste leeftijdsgroepen betreft de leeftijd vanaf 70 jaar. In iedere groep zijn mooie prijzen beschikbaar zoals speelgoed, bouwdozen, spellen en boeken. Bovendien doen de le-prijs win naars van iedere groep mee aan de landelijke wedstrijd waarvan de uitslag waarschijnlijk op de be urs Kreatief ’79 in Utrecht wordt bekend gemaakt. De winnaar(es) in iedere groep ontvangt een waardebon ter grootte van 500 gulden te besteden in een zaak die Locker kleding verkoopt. In het Brugcentrum zijn 10 bedrijven en 5 kantoren aanwezig. De aard van de bedrijven is zeer uiteenlopend. Het betreft een aantal aan de bouw verwante be drijven (twee schildersbedrijven, loodgieters/electrotechnisch bedrijf), tran sportbedrijven, meer op de produktie gerichte bedrijven (metaalconstructiebe drijf, drukkerij, stoffeerderij) en groothandel (zaadhandel). De 5 kantoren om vatten een makelaardij, assurantie- en financieringskantoor, gemeentehuis en twee adviesbureaus). Het totale aantal werkzame personen bedraagt 185. Bijna de helft hiervan is werkzaam op het gemeentehuis. De bedrijven en kantoren in het Brugcentrum gebruiken gezamenlijk een bedrijfsvloeroppervlakte van 16.070 vierkante meter. Hieronder vallen allerlei soorten activiteiten, inbegre pen die welke zich op verdiepingen afspelen (met name kantoor- en opsla gruimte). De gemeente heeft nagegaan dat van de bedrijven er slechts twee de eventuele bereidheid hebben om te verhuizen naar een lokatie elders in de ge meente ten einde uitbreiding te realiseren of een betere vestigingsplaats te krij- WADDINXVEEN In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstre- WADDINXVEEN Donderdag 16 ken zijn de volgende wijzigingen bij de november om zes uur wordt er weer r'r" t> een koffietafel gereed gemaakt in het Anne Frank-centrum, waaraan alle Waddinxveense bejaarden tegen beta- j van 4,50 per persoon kunnen aanzitten. Tijdens het eten door zullen er dia’s worden vertoond. Voor de kof fietafel kunnen de Waddinxveense ou- WADDINXVEEN De bazar die terdag is gehouden in de zalen van de hervormde Immanuëlkerk ten bate van het SOS-kinderdorp in Indië is een groot succes geworden. Na de opening ling ’s morgens half elf door ds Th. H. G. Hulst luiden de klokken iedereen een welkom toe. De dichtgeplakte deur werd met een bal door de papieren deur geschoten door ds Hulst. Het is de hele dag gezellig druk geweest. Alle ac tiviteiten waren ’s avonds totaal leeg verkocht. Met spanning werd er geteld. De voorlopige opbrengst van deze ba zar heeft opgebracht een bedrag van 5.342,57. Dit bedrag zal nog wel wat De 21 winkelvestigingen in het Brugcentrum zijn alle gevestigd langs de Kerkweg en de Zuidkade. De meerderheid van de winkels behoren tot de non foodsector. Alle winkels tezamen hebben een verkoopvloeroppervlak van 3.450 vierkante meter. Het bedrijfsvloeroppervlak bedraagt rond de 4.370 vier kante meter. In totaal zijn 75 mensen werkzaam in de winkels. De foodsector, die in het Brugcentrum relatief erg klein is, bestaat uit twee bakkers, een slager, twee levensmiddelenzaken (met enige nevenbranches) en een winkel in rookar tikelen. De non-foodsector kent een zeer uiteenlopend aantal branches: en naai machinehandel, 2 winkels in electro-technische apparaten, een vestiging met dierenartikelen, 1 damesmodezaak, 1 grote kledingzaak (inclusief woninginrich ting). Ook de niet-detailhandel in winkels is in het Brugcentrum aanwezig: het betreft 3 kapperszaken en een horecavestiging. Uit een door de gemeente ge houden mondelinge enquete is naar voren gekomen dat de herkomst van de klanten over het algemeen uit een groter gebied is dan Brugcentrum en directe omgeving. Slechts drie winkels zeggen hun klantenkring in de directe omgeving te vinden. De meeste vestigingen ’’bedienen” heel Waddinxveen, en in elf geval len zegt men eveneens klanten uit de omgeving van onze gemeente te ontvan gen. Dit kan toegeschreven worden aan de gunstige ligging en het soms gespe cialiseerde karakter van de winkelvestigingen. De bereikbaarheid wordt door de winkeliers over het algemeen goed genoemd. Opvallend in het Brugcentrum is dat veelal boven, naast en achter de winkel wordt gewoond. Slechts bij vijf win kels is dat niet het geval. Van de winkels exclusief Verbakel BV) hebben er acht uitbreidingsplannen (ongeveer 500 vierkante meter). Bij al deze winkels - en eveneens die zonder uitbreidingsplannen - is geen behoefte aan verplaatsing gebleken. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIin Jozefkerk. mee te doen moet men 1,50 betalen. gen. Van de drie kleine kantoorvestigingen (als we het gemeentehuis en Ydo BV aan het Beukenhof buiten beschouwing laten) geven er twee de wens van verp laatsing te kennen. De gemeente heeft ook nog ontdekt dat vijf bedrijven in het Brugcentrum samen een bedrijfsuitbreiding van zo’n 1.300 vierkante meter zou den willen realiseren. Van dit oppervlak komt ruim 80 procent voor rekening van uitbreidingsplannen van twee grote bedrijven, namelijk de stoffeerde- rij/meubelfabriek met een showroom'en de contructiewerkplaats met een pro- duktiehal. ”De door de bedrijven gewenste ontwikkelingen zijn echter strijdig met de in de Nota Kernenbeleid omschreven gewenste ontwikkeling van het Brugcentrum-gebied”, is echter de mening van het Waddinxveense gemeentebestuur. Coöperatieve Raiffeisenbank ’’Wad dinxveen” WA, Waddinxveen, ver werkt: Uittreden lid van het bestuur: J. H. den Boer. Uittredend voorzitter van het bestuur: P. Noordam. Wijziging functie in voorzitter van het bestuur: A. Oudijk. Wijziging functie in secretaris van het bestuur: O. O. Spruijt. Wijzi- deren zich tot en met dinsdagmiddag ging functie in plaatsvervangend voorzit- opgeven. Wie vervoerd wil worden ter en plaatsvervangend secretaris van moet 5555 bellen. Een dag later, vrijdag het bestuur F. M. van Tol. Wijziging 17 november, zal in het AF-centrum functie in hoofd afdeling bankza- met gezamenlijk koffiedrinken om tien ken/plaatsvervangend directeur: P. van uur ’s morgens worden stilgestaan bij Vliet. Benoemd tot directeur: W. het achtjarig bestaan van dit centrum. Broekhuijsen te Papendrecht. Be- ’s Avonds is er dan nog een bingo- noemd tot beheerder bijkantoor: R. oplopen vanwege wat nabestellingen avond met mooie prijzen. Om hieraan r*

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9