V oetgangerstunnel onder oprit hefbrug Engelse top- folkzanger in De Bonkelaar Beter zicht op Brugkerk vanuit Brugcvntrum-gebied Brugcentrum heeft 100 nieuwe parkeerplaatsen nodig A. van Doorn wil hoekhuis groter maken Nieuwe Kerkweg-huizen gericht op het Raadhuisplein A. Voss en H. Huizer in bestuur van Groene Kruis waarborgen. Derhalve is de rooilijn van sprijs van vijf gulden (CJP-ers betalen f 3,50). kan ondertussen gewoon voortgezet van z’n WADDINXVEEN Als we vanuit verkeersoogpunt het Brugcentrum- zal worden en loopt van de Jan Dorre- rit, veilig bereikt kunnen worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 zullen ook worden het financieel ver slag 1977 en de begroting 1978. De Stationsstraat verbindt het hart van het plangebied met de Kanaalstraat. WADDINXVEEN Vrijdagavond 17 november om negen uur treedt in jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op ’’Britain’s best folksin ger” Martin Carthy. Hij is aan het Beukenhof te zien tegen een toegang- n s S een groot aandeel kleine woningen (ruim de helft) kan een parkeernorm van 11 parkeerplaats per woning wor- Aan het grote confectiebedrijf aan de Zuidkade is in het vigerende plan reeds een uitbreidingsmogelijkheid gegeven. Deze is gehandhaafd waarbij de voor keur uitgaat naar halvering van de toe- gestane uitbreiding. Daartoe geeft het plan burgemeester en wethouders een wijzigingsbevoegdheid, die het moge lijk maakt minder winkeluitbreiding te realiseren en daarvoor woningen te kei. Dit alles in het kader van het ver sterken van de woonfunctie. Tussen het oude en nieuwe raadhuis in is voorzien in de bouw van kantoor ruimte. Hier kunnen zich kleinschalige kantoren vestigen zoals een assurantie kantoor, een bank of een makelaars kantoor. Gezien het niveauverschil met schriften kunnen er op de ene plek 50 tot 100 woningen gebouwd worden en op de andere 40 tot 60 woningen. Uit gaande van de maximum woningaantal- woongebied). Tevens kunnen zij wor- len dienen er respectievelijk 110 en 66 slechts een beperkte functie voor de parkeerplaatsen gerealiseerd te wor- Vrijdagavond 17 november in De Bonkelaar: Martin Carthy. Foto: Week blad voor Waddinxveen/Pat Rush Agency). BRUGKERK Deze wat geringere hoogte is hier ge wenst vanwege de zichtlijn van het Raadhuis naar de Brugkerk aan de noordzijde van.jde Kerkweg. Deze kerk wordt thans gerestaureerd en vormt een gaaf voorbeeld van de in de eerste helft van de vorige eeuw door Water staat gebouwde kerken. Het is alleszins de moeite waard om dit ’’zicht” open te houden. Langs de Kerkweg is overbouwing van de weg mogelijk zodat hier een luifel gecreëerd kan worden, waar het ple zierig winkelen is. Deze overbouwing kan eveneens leiden tot ’n beweeglijke gevelwand. Dit gegeven en de moge lijkheid de bebouwing enig formaat te geven (goothoogte ca. 12 m.) zijn be doeld om de invloed van de storende oprit naar de brug te verzachten. De rooilijn is naar het zuiden verplaatst. Vanwege de geluidshinder, die het ver keer van en naar de brug veroorzaakt zullen de woningen met hun woonzijde C7 -j en zo min mogelijk woonfuncties aan dusdanig vastgelegd, dat wanneer er problemen in verband met gebrek aan ruimte ontstaan er een verdieping bo- DETAILHANDEL Tussen de hefbrug en het nieuwe raad huis, aan de Kerkweg-Oost en de Zuid kade komt in het plan de gemengde be stemming detailhandel en wonen voor. Aan de Zuidkade worden de bestaande winkelpanden met daarboven wonin gen gehandhaafd tot aan het oude raad huis. Aan de Kerkweg-Oost wordt een nieuw door Rehorst BV te bouwen pro ject geregeld. Met betrekking tot de nieuwbouw wordt gedacht aan winkels op de begane grond met drie lagen wo nen er boven. Ten dele zullen dit kleine woningen zijn (twee a drie kamers), ten dele kunnen hier ook gezinswoningen (bijv, in de vorm van een maisonnette) gebouwd worden. De winkels zullen aan twee zijden toe gankelijk worden gemaakt, vanaf de een stukje grond van 46 vierkante me ter kopen voor de prijs van f 8.050, Het gaat hier om een stukje grond na ast zijn huis, welke grond de heer Van Doorn al tegen een i;i_ het stukje grond van de gemeente kopen om zijn hoekhuis met een 3 me ter brede zijgevelaanbouw te vergroten. De toegang vanaf de Kerkweg naar het Raadhuisplein wordt door middel van een onderdoorgang geregeld. Dit nieuwbouwproject houdt tevens de bouw van enige woningen aan het Raadhuisplein in. Hiermee wordt de binnenterreinen gegeven. Deze bouw is stuursmededelingen over c ging voor Gezondheidszorg Gouwe- WONEN Een deel van het plangebied bestaat uit woonstraten. Dit zijn de Stationsstraat, de Rijnlandstraat, het zuidelijk deel van de Julianastraat en de Jan Dorrekenskade-Oost. TJier beoogt het plan consolidatie van de bestaande be bouwing. De bestaande woonbebou wing wordt geregeld, doch meer uit breiding hiervan is niet wenselijk. De erfregeling biedt hier eventueel nog enige mogelijkheden. De voornaamste regelingen van het ontwerp-bestemmingsplan B rugcen-, trum 1978 zijn deze: WADDINXVEEN Wat de gemeente met het Brugcentrum wil is heel venop gebouwd kan worden. Het duidelijk: verbetering van de stedebouwkundige structuur van één der jeugd- en jongerencentrum de Bonke- oude kernen van Waddinxveen. Het ontwerp-bestemmingsplan Brug- laar wordt eveneens vastgelegd. VERKEER huizen moeten worden gezet heeft de gemeente al bepaald door Eén van de aantrekkelijkheden van het in het feit, dat men met de auto tot voor de winkel kan rijden. Om hier ook in de lijke woongebieden zal moeten blijken of deze aantallen te zamen met beno digd groen binnen de begrenzingen van J_ _.fxx_1f seerd kunnen worden. Het is niet on denkbaar dat in verband met de be- woon- -. wo- woongebieden in ligt. In de woongebie- ningaantallen niet haalbaar zullen blij- gang aan te brengen, zodat de school lijk was voor de opleving van traditio- en de kerk, aan de overkant van de op- nele muziek zo’n 10 jaar geleden. Hij rit, veilig bereikt kunnen worden. staat bovenaan de top”. Zuidkade 1 qua voorzieningen op het gebeurt zelden dat een modern liedje Brugcentrum gericht zullen zijn zal er z’n weg vindt in een Carthy set) en alle- voor voetgangers (en mogelijk ook fiet- maal gezongen op die onnavolgbare sers) een route door het onderhavige manier en met gitaar begeleiding in de seerd moeten worden. route sluit aan op de voetgangersroute, Z’n stem is bekend door het uitzonder- Bij de uitwerking van deze twee moge- die in het plan Zuidkade 1 gerealiseerd lijk bereik (vergelijk z’n zang eens wan- neer hij alleen zingt en wanneer hij sa- kenskade langs het nieuwe raadhuis men is met de Watersons); de gitaarstijl naar de winkels aan de Kerkweg-Oost. is ritmisch en sterk melodish. ”Om over Hiertoe wordt in de bebouwing langs Carthy te schrijven en niet een hele rij de Kerkweg een poort aangebracht, superlatieven te gebruiken is onmoge- Het gemeentebestuur is voornemens lijk. Hij is gewoonweg verreweg de best om in aansluiting op deze route in de traditionele folkzanger. Het was zijn in oprit naar de hefbrug een onderdoor- vloed die hoofdzakelijk verantwoorde- centrum 1978 voorziet dan ook niet alleen in behoud van waardevolle panden, maar vooral in sloop en vernieuwing. Waar de 100 tot 178 vier nieuwe woonplekken in het Brugcentrum aan te wijzen (zie het winkelen in het Brugcentrum is gelegen Weekblad voor Waddinxveen van vorige week). *n het at n?®.n aut0 t°t .v0?r de winkel kan rijden. Om hier ook in de bouwen. Deze woningbouw kan aanlei- toekomst aan tegemoet te komen is op ding geven tot een verandering in de de plankaart aangewezen, dat er reke- vorm van de nu op de kaart aangegeven ning gehouden moet worden met par- bebouwingsvlek. Tevens is de huidige keerplaatsen aan de Kerkweg-Oost bestemming van het confectiebedrijf wanneer straks het profiel verbreed verruimd met de mogelijkheid tot het wordt. bouwen van woningen boven de win- Langs de smalle deel van de Zuidkade, direct ten noorden van de Jan Dorre- kenskade ontbreekt thans de mogelijk heid een trottoir aan te leggen. Gezien de winkelfunctie van het plangebied met name voor de vijfhonderd wonin gen in het plan Zuidkade I is het ge wenst een veilig voetgangersdomein te waarborgen. Derhalve is de rooilijn van de Zuidkade is hier rekening gehouden de nieuwe bebouwing langs de Zuid- met een parkeerkelder, te bereiken kade teruggèlegd. vanaf de Jan Dorrekenskade. Tevens is voorzien in een voetgangers- Het nieuwe Raadhuis wordt in dit plan en fietsersroute door het hart van het vastgelegd. Hiervoor is de goothoogte pian, vooral met het oog op school gaande kin(jererl Deze route voert vanaf de Jan Dorrekenskade, langs het raadhuis, via een nieuw aan te leggen tunneltje onder de oprit naar de hef brug naar de bebouwing aan de over kant van de Kerkweg-Oost (met name de school en de kerk). UIT TE WERKEN WOONGEBIEDEN Burgemeester en wethouders zijn be voegd in het Brugcentrum woongebie den in te richten. In de voorschriften zijn de nadere bijzonderheden onder meer t.a.v. het wonen, de verkeersont- sluiting, de inrichting en het parkeren, in deze woonvlekken nader geregeld. H° Huizer zijn door het bestuur van Wat de nieuwbouw betreft: Er wordt ”._L 1. ”’_2” i deels gedacht aan gestapelde bouw. Kerkweg én vanaf het Raadhuisplein, kandidaat gesteld voor de vervulling Men denke hierbij aan een combinatie t van twee vacatures in het plaatselijk van woningen voor bejaarden en al- kruisbestuur. Dat blijkt uit de agenda leenstaanden en eengezinswoningen, van de op dinsdagavond 21 november gebouwd in drie tot vier lagen. De uit te om half negen in de Ontmoetingskerk werken woongebieden kunnen in meer te houden algemene vergadering van fasen gerealiseerd worden. Het Groene Kruis. Naast een bestuurs- Het gebruik van de huidige bebouwing aanzet tot verdere bebouwing van de verkiezing die avond zullen er ook be- binnenterreinen gegeven. Deze bouw is stuursmededelingen worden g beperkt tot een goothoogte van 9.00 over de totstandkoming van de Vereni- meter. c J' 'J--j IJssel als basiseenheid van de kruis succes in de folkwereld is welbekend en ze verbaasden hun publiek steeds opnieuw totdat Dave bij Fairport Con vention ging en Martin weer solo ging optreden. Nadat hij zich had voorgeno men niet weer samen met anderen op te treden ontving hij een uitnodiging om bij Steeleye Span te komen waarop hij gaarne inging. Alweer was z’n invloed groot - zijn stijl beïnvloedde zelfs Maddy Prior, maar toen hij en Tyger Hutchings vonden dat de groep te Iers werd stapten ze op en Martin ging weer terug naar de clubs. Later speelde hij nog bij de Albion Country Band - in de tweede samen stelling na Royston Wood en Steve As dergelijke problemen niet veroorzaken. hley - en^samenjnet Tyger Hutchings, gebied bekijken, dan wordt die plek begrensd door de Kerkweg-Oost in Het parkeren ten behoeve het noorden, de Zuidkade in het oosten en de Jan Dorrekenskade in het kelgebeuren kan in het hart van het hiem en verscheidene gitaristen zuiden. Ten westen van het plangebied ligt de Kanaalstraat, waar het Plan overdag geschieden op een deel drummers van Fairport maakten ze uit- plangebied qua verkeersontsluiting via de Stationsstraat voornamelijk van ,d.e genoemde 80 parkeerplaatsen stekende muziek, maar gingen uit el- op het Raadhuisplein worden"gericht op gericht is. Via de Kanaalstraat zijn zowel bestemmingen buiten Wad- --1 dinxveen bereikbaar (via Kanaaldijk/Sniepweg en via Kerkweg/Hef- de kant van de Kerkweg-Oost krijgen, brug) als de overige wijken van Waddinxveen. Martin Carthy neemt in de folkwereld een buitengewone plaats in, die niet ver verwijderd ligt van ’’koning” en alhoe wel hij die benaming op z’n minst ge- nant vindt is die desalniettemin onaan- bracht ook nog korte tijd in het theater vechtbaar. Om een criticus te citeren (1974): ’’Zijn invloed over of 7 jaren is volkomen geweest en dit heeft hem niet alleen tot de meest ver eerde maar tevens meest geïmmiteerde brick, hetgeen volgende op een uitno- gedaan worden. Zolang er geen plan tot uitwer- zanger gemaakt. „Martin Carthy is ge- king wordt gerealiseerd, valt deze on- woon de meester”. En er zijn niet velen der het overgangsrecht. Verder denke die dat betwijfelen. Je hoeft hem maar w?eCnig?nge°nTdeir^ dï^"vFijstaand“Jf 'met mêë?dere“aanéén zien of naar een paar liedjes van z’n smaak overeenkwam en een jaar later dat Martin Carthy een talent heeft voegde zich bij Martin in Londen. Hun tehuis en het grootste uit te werken woongebied (rond de Julianastraat in het noorden) worden via deze straat ontsloten. Het nieuwe woongebied (één van de vier) zal daarnaast door de den aangehouden. Volgens de voor- Jan Dorrekenskade worden ontsloten. Deze straat heeft het karakter van een woonstraat, waarvan de verkeersfunc tie beperkt dient te blijven. De Zuidkade en de Kerkweg hebben ontsluiting van het plangebied. Vanaf den. In het gebied rondom het gemeen- Zuidkade is er slechts een indirecte tehuis is ruimte voor circa 80 parkeerp- verbinding met de Kerkweg via de laatsen. Deze plaatsen komen ’s avonds Aangezien de bewoners van het plan teriaal, vrijwel geheel traditioneel (het Oranjelaan. Vanaf de Kerkweg rijdend ten goede aan het woonparkeren. Aan- in oostelijke richting is de Zuidkade be reikbaar (in één richting) via de paral- die hem een aparte plaats, ver van alle anderen, geeft. Hij begon al te zingen en gitaar te spe len toen hij nog op school zat, maar bracht ook nog korte tiji door alvorens definitief carrière te ma de laatste 6 ken met professioneel zingen. Zijn ont zagwekkende reputatie ontstond tij dens z’n samengaan met Dave Swar- WADDINXVEEN De verloskun dige A. Voss-Becks en oud-wethouder H. Huizer zijn door het bestuur van Het Groene Kruis in Waddinxveen L2 c-—'-J voor 1 twee vacatures in het plaatselijk van woningen voor bejaarden en al- 2_. 1 en eengezinswoningen, de op dinsdagavond 21 november gebouwd in drie tot vier lagen. De uit te fasen gerealiseerd worden. houdt in, dat de gangbare parkeernorm voor eengezinswoningen (circa 1,3 par- den hoeft te worden. Uitgaande van (ca. 60 parkeerplaatsen) blijft gehand- - hoewel hij ook diverse keren optrad haafd. Overdag zullen zij voornamelijk- met z’n vroegere partner worden gebruikt ten behoeve van de brick (waaronder een concert tijdens 1 a J_ÏJJ_ 11*T1 I? zif toT-rl o rr» ’T'z>z»rï IzxizQm de centrumwinkels (Passage), ’s uitnodiging om weer bij Steeleye te spelen, samen met John Kirkpatrick in 1977, voor wat de laatste dagen zouden 1 een groep welke het folkpu- bliek voor zoveel jaren zo uitstekend ging ook uit elkaar en alweer is Martin teruggegaan naar de clubs als solist. Hij gebruikt Engels, Iers en Schots ma- nemende dat er 50 ten goede komen aan het ene woongebied en 30 aan het lijk 60 en 36 parkeerplaatsen gereali- plangebied aangebracht worden. Deze aparte, veel geïmmiteerde Carthy stijl. maal gezongen op die onnavolgbare diging van Martin om hem te onder steunen als sessiemuzikant op een solo LP. men aan de bouw van eengezinshuizen, voor een Paar minuten aan het werk te Ze ontdekten daarbij dat hun muzikale 77.’ ~c-7t van z’n -- worden gebouwd, zodat zij passen in de laatste LP te luisteren om je te realise- directe woonomgeving. ren ‘"“L king wordt gerealiseerd, valt deze on- van het win- John and Sue Kirkpatrick, Sue Dra- kelgêbeuren kan in het hart van het hiem en verscheidene gitaristen en plan overdag geschieden op een deel van c a2. r L _._r‘ rond het gemeentehuis. Voor de win- kaar voordat een LP uitkwam, kels aan de Zuidkade is parkeergelegen TIf heid aanwezig. De rooilijn van de win- kels aan de Kerkweg-Oost wordt enige Martin ging weer terug naar de clubs meters teruggelegd. Dan ontstaat daar als solist en z’n enige regelmatige op- eveneens een betere parkeergelegen- tredens in een groep waren toen met de heid vóór de winkels. Watersons, toen hij lid werd van de fa- De parkeerplaatsen rond het gemeen- keerplaats per woning) niet aangehou- Het parkeerterrein op de Beukenhof milie middels zijn huwelijk met Norma x 11xx_x— --ïx x_ 1T m >4 a .n «- Z/N _1 1 x l_ 1 ”Cx l_ J V» 1 t» i nnlz rlixzö-rcx» learart haafd. Overdag zullen zij voornamelijk met z’n vroegere partner Dave Swar- 1t1 _x xi_ J Krinlz (uroa mrin or oon kantoren in de onmiddellijke omgeving Rotterdam Folk 77). Toen kwam de en Avonds zullen zij echter voor een be langrijk gedeelte ten goede komen aan het woonparkeren (bewoners grootste ^.n1van den benut door bezoekers van de Bon- had weten te boeien. Maar Steeleye kelaar. VOETGANGERSROUTE lelweg van de Kerkweg naast de brugo- andere betekent dit, dat er respectieve- prit. De aansluiting van de Julianas- WADDINXVEEN SGP/HKV/GPV- traat op de Kerkweg zal worden opge- gemeenteraadslid A. van Doorn heven, het is thans reeds een (Chopinlaan 30) gaat van de gemeente éénrichtingverkeersstraat. HET PARKEREN Het parkeren verdient vooral aandacht de uit te werken woongebieden gereali- in verband met de winkels en de uit te fJ -J jaarlijkse vergoe- werken woongebieden in het noorden ding in gebruik heeft. Het raadslid wil en het gemeentehuis dat met de omrin- perkte ruimte in de uit te werken gende openbare ruimte tussen beide gebieden de maximum toegestane den zullen naar verhouding veel kleine ken te zijn. In de rest van het plange- woningen gerealiseerd worden. Dit bied zal het parkeren t.b.v. het wonen

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 31