Eerst tekenen dan rekenen Samenwerkingsschool leerschool voor ’t leven bil OPEN DAG WAS DRUK BEZOCHT Complex aan de Sniepweg in gebruik genomen 99 OPENBARE COMMISSIE VERGADERING 9 -i w I BOUWMATERIALENHANDEL dewaardtb.v. III' lllll Open: di.. wo.. vr.: 9.00-17.00, do.: 9.00-20.00, za.: 9.00-14.00. - p.h-j. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 S, vice- rd Bestuur als lid hebben verlaten. tuf en buitenaf. nader in op de motieven die tot de venden uit en van buiten Waddinxveen ontstaan en die tot belangengroepen sie van Bestuur, die hun presentie- wordt dat de speciale modeshow van 5 nd- ene middeleeuwse klucht na de andere. db hout een stuk geschiedenis van de on- derwijswetgeving, waaruit de ”twee- bruik. Door de docenten werden de moderne onderwijstechnieken gede monstreerd en toegelicht. Met deze ’’opendag” werd de officiële opening afscheid genomen van mevrouw Boot- sma en ook van mevrouw J. Waser-De van ud; -rn- Keukens Staringlaan 6, Waddinxveen, Tel. 01828-47 77 door het Atlantisrijk van I' het geheel werden 600 leerlingen CADEAUS Na de officiële opening van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum was er op de bovenverdieping van het complex aan de Sniepweg nog een re ceptie, waar ook nog het woord werd r I waaruit bleek dat de weg van de samen- en onderstreepte wat hem zelf betreft c --- omliggende gemeenten, onderwijsge- had behoord. In zijn toespraak ging hij WUUtll UIL vil Vdll UUIIVII TT QUUIUA* Wil, Iiw-w.1 xj y uv 1UWL1WVU UIL LUI UL waren getuige van dat belangrijke uur, stichting van deze school hadden geleid sporigheid” van ons onderwijsbestel is technische club, die met volleerde geluids- en lichteffecten de gang van wisseld met lenige stuntnummers en lu dieke aankondigingen en met een optreden van de leraren, die z>ch ditmaal als leerlingen gedroegen. nog eens het principiële uitgangspunt om in de confrontatie de leerlingen door respect en kennismaking met el kaar tot volwassen mensen te laten groeien. Mr. Smallenbroek gaf nog wel aan door welke zaken de samenwer kingsschool bedreigd zou kunnen wor den, waarbij hij het natuurlijk ook had over financiële aspecten. ”Het tekort moet binnen de perken blijven”, hield hij het schoolbestuur voor. De rector van de samenwerkings school, drs. M. Verhoog, hield een boeiend betoog dat hij bazeerde op de verwachtingen die hij had toen hij vijf jaar geleden van Utrecht naar Wad dinxveen kwam. Dat er nu lesgegeven kan worden in een compleet schoolge bouw voor 1100 leerlingen was volgens hem het gevolg van ongelooflijk gerit sel. Hij gaf aan dat alle kanten van de zaak in de afgelopen jaren enorm breed zijn geworden. Drs. Verhoog stelde dat in het onderwijs de leerling centraal staat. ”Als er hier iets gezegd wordt dan ten gunste van de leerling is dan is dat doorslaggevend”. De rector besloot met de opmerking dat het aan de Sniepweg gaat om de toekomst van de jeugd, die moet leren de medemens als mens te zien. En dat leer je alleen in de levende ontmoeting met de ander. Nadat ook nog drs. M. Roessingh, de voorzitter van de landelijke Vereniging ten behoeve van Samenwerkingsscho len had gesproken, kreeg oud- staatssecretaris mr. Schelfhout Hier bekijkt mr. C. E. Schelfhout de door de leerlingen en de onderwijskrachten gemaakte blokjeswand. Vice- voorzitter H. P. Barth geeft een toelichting, terwijl burgemeester mr. A. G. Smallenbroek belangstellend toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De opening van de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum was vorige week één moment uit een reeks van openingseve- nementen. Nadat zaterdagavond voor een week bij de generale repetitie de toneelstukken van leerlingen en docen- 1. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a) rekening 1977, begrotingen 1979 en meerjarenramingen 1979- 1983 van de Keuringsdienst van vee en vlees en het openbaar slachthuis. Mr. C. E. Schelfhout zet zijn handtekening op een blokje in een gang van de samenwerkingsschool. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom heeft geleid. Hij betreurde de traagheid gestort. Tot besluit van de avond^werd waarmee de groei en bloei van de sa menwerkingsschool wordt omgeven, maar niettemin is hij ervan overtuigd Bruin, die recent de Commissie dat deze schoolvorm die van de toe komst is en blijft. Mr. Schelfhout felici teerde het schoolbestuur dat naar zijn mr. Schelfhout het opvatting het werk moet doen met nau- woord. Hij bracht allereerst de geluk- welijks hulp en bemoediging van wensen van staatssecretaris drs. K. de buitenaf. Donderdag was het opnieuw feest voor alle leerlingen. In bijna alle lokalen wa ren zeer verschillende attracties opge steld en overal kon van alles worden gekocht. De schoolstand met zijn shirts, flessen wijn en sherry onder ei gen etiket, stickers en "j uitstekende zaken en de verschillende leerlingen verliep ook deze avond zon- ‘t nu weer dovend geknal bijna de lucht in te laten gaan. Dat het hier ging om ”61” is ver klaarbaar, omdat 61 één van de artike len is in de Gemeentewet op grond waarvan de bijzondere bestuursvorm van de school in de praktijk kon wor den gebracht, omdat 61 het huisnum mer is van de samenwerkingsschool aan de Sniepweg en omdat 61 twee van de drie cijfers vormen van het postbu snummer van de school (161). Maar voordat het ’’ludieke” gedeelte ^n^vorm van de openingshandeling alle aan dacht kreeg zorgden vorige week woensdagmiddag in de gemeenschap sruimte van de samenwerkingsschool vijf sprekers ervoor dat over deze schoolvorm van nu, straks en vroeger een belangrijk aantal zinnige dingen werden gezegd. Een groot aantal geno- <’J - van het schoolbestuur en ambtenaren Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek van de gemeente Waddinxveen, leden betoogde voorstander van het samen van de Tweede Kamer, beleidsmede- werkingsonderwijs te zijn door te zeg- werkers van het ministerie van Onder- gen dat als hij destijds in Waddinxveen Jong Ozn. aan het schoolbestuur over, wijs en Wetenschappen, besturen van had gewoond hij zeker bij de oprichters In zijn toespraak schetste mr. Schelf- Even eerder had mr. Schelfhout het werkingsschool in ons land nogal met sein gegeven om het op de patioruimte wat vooroordelen en tegenwerking van WADDINXVEEN ”De samenwerkingsschool is een leerschool voor het leven”. Deze uitspraak kwam vorige week woensdagmiddag recht uit het hart van drs. M. Verhoog, de rector van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg. ’’Zijn” school werd na al vijf jaar in gebruik te zijn een week geleden officieel in gebruik gesteld door oud-staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mr. C. E. Schelfhout. De ex-bewindsman onderstreepte zijn daad door in één van de gangen een door de leerlingen en de leerkrachten gemaakte wand van houten vierkantjes zijn handtekening te zetten op een ’’eigen blokje”, dat herinnert aan de openingshandeling op woensdag 8 novem ber 1978. Even eerder had mr. Schelfhout het werkingsschool in ons land nogal van de school staande getal 61 met oor- hoog tot laag is geplaveid. DISCUSSIE EN APPÈL In zijn toespraak wees de voorzitter van de commissie van be stuur van de samenwerkingsschool (het schoolbestuur), de heer H. P. Barth, natuurlijk op de bijzondere bestuurs vorm van de Sniepweg-school en noemde het opmerkelijk dat deze zo weinig ingang in het land had gevon den. Volgens hem vereist de samenwer- i tussen protestants- christelijken, rooms-katholieken en op enbaren een voortdurende discussie en appèl om de school te laten zijn wat die moet zijn. Daarvoor dient ook de dia loog tussen alle betrokkenen verdiept en verbreed te worden. Het reilen en zeilen van de samenwerkingsschool anno 1978 vond de heer Barth ge- "V1UV11 gczvgu, 1—1 Vil gl.WW C*C*X1V«1 gvnv 4=2 digden, waaronder vertegenwoordigers slaagd- Neptunis. In digd door drs. A. F. L. Arts als voorzit- i van lagere scholen uit Boskoop, Moerka- pelle, Reeuwijk, Waddinxveen en venhuizen in anderhalf uur door de school geleid. dergelijke, deed Een daverend discofeest voor de eigen van de Oudercommissie en drs. J. M. originele stands van de eet- en drinkge- der mankeren, al moest ook legenheden van de leerlingen liepen tot twee uur in de nacht worden opge- goed. Nadat alles door de leerlingen ruimd om was opgeruimd (een vuilniswagen vol!) school weer toonbaar te hebben kon ’s avonds opnieuw het toneel be- <J ginnen, andermaal in zeer geslaagd op- Tenslotte treden. De eigen film- en school maakte beide dagen reportages WADDINXVEEN Donderdagmid dag om half vijf vergadert in het ge meentehuis de raadscommissie voor de gevoerd én cadeaus werden overhan- financiën over deze agenda: ter van de docentenraad, Frank Koe nen als voorzitter van de leerlingen- Ze- vereniging, de heer W. Oosterveen na mens het niet-onderwijzend personeel, r de heer A. G. Schoute als voorzitter 2. Aankoop perceel Kleikade 15. 3. Aankoop van het perceel Kerkweg G. Bootsma-Van der Mooren namens Oost 189/191. de leden en oud-leden van de Commis- 4. Verkoop grond (ca. 46 m2) aan de Chopinlaan. op zaterdagmorgen' "de gelden in een speciaal ’’potje” hadden 5. Rondvraag. i voor de ’’open dag”! was op zaterdag de ’’Open Dag”. Voor deze dag waren alle onder- fotoclub van de wijskrachten van de basisscholen en w mavo’s uit Boskoop, Hazerswoude, van diverse gebeurtenissen en gehoopt Moerkapelle, Reeuwijk, Zevenhuizen 5 en Waddinxveen uitgenodigd het ten waren uitgeprobeerd, volgde vorige HAVO goed op de film is vastgelegd, schoolgebouw te bezichtigen. Ook alle week woensdagavond de eerste avond- Ook donderdagavond moest weer hard andere belangstellenden waren welkom vullende voorstelling. Aaneengeregen gewerkt worden, want vrijdagmorgen deze nieuwe aanwinst van door voortreffelijk geschreven zang- om half negen stonden de eerste twee- week woensdagavond de eerste avond- Ook donderdagavond moest ooo_.i deze nieuwe aanwinst van Wad- door voortreffelijk geschreven zang- om half negen stonden de eerste twee- dinxveen te leren kennen. Vele honder- nummers van eertse-klassers, volgde de honderd leerlingen van de 6de klassen den maakten van de gelegenheid ge- ene middeleeuwse klucht na de andere, van lagere scholen klaar om door de Het geheel werd ondersteund door de school geleid te worden, technische club, die met volleerde Het woord was ook hier weer aan de geluids- en lichteffecten de gang van leerlingen, die zorgdroegen voor een r zaken geheel onder kontrole had. Afge- boeiende rondleiding langs allerlei be- van de Samenwerkingsschool voor Ha- zienswaardigheden, waarbij ze konden vo/Atheneum besloten. Een stijlvol en afgesloten kijken door mikroskopen, scheikunde feestelijk gebeuren voor zowel bestuur- mochten doen, naar de filmclub kijken sleden, schoolleiding, docenten als en een griezelwandeling konden maken leerlingen. Een draagtas en twee flessen drank compleet met het schoolvignet kreeg mr. C. E. Schelfhout uit handen van Otto Schouten, de leerling door wie het vignet is gemaakt. Links vice-voorzitter van de commissie van bestuur, de heer H. P. Barth. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). QK rkA*4 J* - 6 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3