Waddinxveense sportspetters Jan van Rijn’s sensatie: twee strafschoppen gemist GROTE ZEGE VOOR WSV Tweede winter- wedstrijd HSW Resultaten van Excelsior nog teleurstellend Reigersburgh te gast bij Goudse Hout Florida wint met 0-8 van De Ritte 1 Be Fair ’s weg naar de top verloopt moeizaam II III 7, 0 Tl 6; 14 1-0; de bal naast het doel, maar het zat er I 9 r 11-9 17-3 maar 5 mei Hal Leiden Zoetermeer-Excelsior 11: J. Tims-A. Zwanenburg W. Kooman-J. v.d. Eist H. Boele-G. v.d. Zijden D. Beers-J. Both J. P. Kat-A. Crone C. L. Majoor-J. de Heer A. Jansen-C. Stolker M. van Ast-P. van Es H. J. Visser-P. van Gils A. van Dam-D. Heeren 9 9 10 9 10 9 9 9 9 9 12 11 11 10 10 9 Hollandiaan Velo Haastrecht GSV DSO WADDINXVEEN Het eerste team van badmintonclub Florida heeft nog 10 9 9 14 14 13 13 11 II 7 5 3 7 7 7 burger 21, Rijk’ Meulëman, Peter Ver meer, Harry Weck en Kees Verschut 6, 9 7 5 3 K t- a Quick Celeritas Waddinxveen PDK RKAVV Moordrecht WSE BMT Concordia 1-1 1-1 1-1 0-2 2-0 1-1 1-1 2-0 0-2 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 2-0 1- 1 1-1 2- 0 2-0 ...10 ...10 ...10 10 ...10 ...10 9 9 ...10 ...10 ...10 ...10 een nipte overwinning op het bezoekende Dunkinn 1. In de eerste helft hielden beide teams elkaar goed bij. Rust 14-12 voor Dunkinn. Ook na rust wist Dun- kinn de voorsprong vast te houden. 1 le minuut 25-20 voor Dunkinn. En toen deden de Toosjongens er nog een 9 schepje bovenop. Dunkinn kreeg geen kans meer om te scoren en in de 20e minuut haalde Toos definitief de winst binnen met 26-25. Score: Roald van Mastrigt 14, Peter Verweij 6, Robert Bakker, John van Beek en Ronald van Pinxteren 2. Erg spannend ging het ook toe bij de meisjes-kadetten 1, Want ook hier werd met het kleinste mogelijke verschil ge wonnen van Luba 1, terwijl ook hier in de laatste minuut de strijd werd beslist. De Toosmeisjes hadden bij rust 2 pun ten achterstand. 14-12 voor Luba. In de tweede helft kregen de Lubameisjes weinig kans om te scoren, slechts 8 punten, terwijl de Toosmeisjes het zich erg moeilijk maakten, door het missen van veel vrije worpen. Gelukkig toch winst voor de Toosmeisjes met 23-22. Score: Carla van Oort 6, Yvonne van de Vis 5, Christine van de Berg, Regina Overdam en Julia Siebrecht 4. Voor de jongens-adspiranten 2 de derde De uitslagen: Boskoop-Excelsior: D. van Wijk-T. den Ouden H. van Klaveren-C. J. Barelds D. v.d Zijden-C. H. Kramp J. Meurs-P. Swart P. Trimp-C. Blonk P. Luiten-G. Heeren A. Koetsier-C. Rietveld C. Metselaar-T. Driesse H. van Klaveren jr.-R. van Dijk G. Luiten-H. den Outer WADDINXVEEN Het zit de dam mers van Excelsior nog niet mee. Zo wel het eerste als het tweede team moe sten met een nederlaag genoegen ne men. Het eerste verloor met 11-9 van Boskoop en het tweede team verloor gedecideerd met 17-3 van Zoetermeer 1. Het eerste team is geheel uit vorm. Werd er afgelopen twee jaar het kam- won afgelopen donderdag met 8-0 van Schoonhoven 2 in de uitwedstrijd, na dat ook van dit team thuis met maar 6-2 was gewonnen. Tot nu toe ook voor dit team overwegend goede resultaten en promotie naar de 2e klasse van het dis trict behoort dus tot de mogelijkheden. PROGRAMMA 14 Thuis in sporthal'de Sniep 12 Zondag 26 november 13.00 uur: Florida 1-The Flying Sh. 1 Floriada 2-ZIGO 2 Florida 3-Kickers ’69 1 SV’35 ASWH Katwijk WADDINXVEEN Waddinxveen benutte de vrije zondag voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Puttershoek. Het werd een aan trekkelijke wedstrijd, waarin de Putter- shoekers na tien minuten spelen al de leiding namen: 1-0. Tien minuten later had Cees Bonefaas de stand weer in evenwicht gebracht: 1-1. Maar voor de rust slaagde Puttershoek er nog in de stand op 2-1 te brengen en konden de Waddinxveners via Erik Plaisier nog te rugslaan: 2-2. Na de rust hadden de ga sten de volle winst kunnen grijpen het geen niet gebeurde. Opvallend was dat ook Waddinxveen er in Puttershoek niet in slaagde (evenals Be Fair) om uit éeh strafschop te scoren, zodat be ide punten broederlijk werden gedeeld. Zondag 26 november ontvangt Wad dinxveen De Hollandiaan uit Vlaardin- gen, één van de koplopers en daarnaast een goede ploeg. Dat betekent voor Wad- gave. Gehoopt wordt dan ook dat Waddinxveen tot een verrassing in staat is in het sportpark De pioenschap behaald, nu moet men met een plaats in de middenmoot genoegen nemen. M en Z-combinaties van beide, vereni gingen streden onder grote belangstel ling van ouders en families tegen elkaar in een klassiek- en jachtspringcon- cours. De volgende Reigersburghers wonnen een prijs: Klassiek springen klasse B: 2e Hennie den Otter met Gold Star, 3e Karin Nieuwstraten met Capella Petra, 7e Brigitte Hardus met Ascot, 12e Ma- riëtte Janeson met Beatrix, 13e Carola de Mooy met Oritia, I4e Jennifer v.d. Berg met Ducko. Klasse L: 2e Cora v.d. Valk met Shyla. De overige Rei gersburghers lieten het in deze rubriek door springfouten afweten. Klasse M/Z: le Diëgo Frankel met Lady Ma bel, 3e Tinneke van Vliet met Polly. Jachtspringen klasse B: le Brigitte Hardus met Ascot, 3e Jennifer v.d. Berg met Ducko, 5e Evelyn Aries met Prins Arthur, 7e Karin Nieuwstraten met Capella Petra. Klasse L: 3e Conny van Vliet met Spitfire, 4e Henny v.d. Eng met Elaine, 6e Marcel v.d. Berg met Ceasar. Klasse M/Z: 2e Tineke van Vliet met Polly, 3e Patricia v.d. Plasse met Isolda, 4e Diëgo Frankel met Lady Mabel. Het totaal klassement werd op deze dag door de Goudse Hout gewonnen. Een voortreffelijke organisatie zorgde ervoor dat dit concours vlot en correct verliep. WADDINXVEEN Zaterdag werd mopperd op elkaar. Score: Dirk Rijns- de tweede wedstrijd voor de winter- i_.r.-:i- competitie van de hengelspoftyereni- ging Waddinxveen gehouden ïn de Woudwetering nabij Woubrugge. De vangst bij een zeer harde wind was ook zeer matig. De grootste vis werd gevan gen door J. Verhoef n.l. 39 cm. De eer ste vijf waren: 1. K. Broer 1650 gr., 2. W. v.d. Wal 1630 gr., 3. J. Verhoef 1370 gr., 4. L. Engels 1320 gr., 5. D. Heeren 1120 gr. ST. N1COLAASWEDSTRIJD Op 2 december a.s. houdt de hengel- sportvereniging Waddinxveen een St. Nicolaas wedstrijd voor haar leden. Deze wedstrijd, waarin op gewicht ge vist wordt, telt tevens mee voor het klassement van de wintercompetitie en is als zodanig de derde wedstrijd. Het inleggeld bedraagt 3,-—. Verzamelen aan het station om 07.00 uur. keer werd in Katwijk gewonnen van Grasshoppers. Een strijd die in de eer ste helft al was beslist, rust nl. 20-4 voo Toos, zodat in de tweede helft goed via systeem kon worden gespeeld. Winst voor Toos met 41-10. Score: Andre Dekker 22, Steven van Ommeren 9, Frits Pande Iroot 6 en Jacob Baas 2. OVERIGE UITSLAGEN Dames Kadetten 2: 12 12 12 9 8 8 rust deden de Toosjongens er een 8 schepje bovenop, en liepen dan ook 7 vlot naar een 47-30 overwinning. Jam mer alleen dat er iets teveel werd ge- het protesten uit de hoek van de rood gelen uit Sassenheim. Maar Koos Storm was resoluut. Wederom zou Jan van Rijn zich met de penalty belasten. Hij nam zijn aanloop en ook nu kwam Albert Koppiers meters zijn doel uit. De bal werd rakelings naast geschoten en het spel moest gewoon verder gaan. Het was te begrijpen dat nu de spelers van Be Fair protesteerden wegens het te vroeg uitlopen van de doelman, maar de arbiter bleef bij zijn beslissing. Nu moet worden gezegd dat Be Fair op deze wijze geen voorsprong verdiende, want ’’opzet” bij de handsbal was be slist niet duidelijk te zien. Een vrouwelijke supporter van Be Fair steeds geen ervaring opgedaan wat be° was dan ook zo reëel om op te merken dat ze blij was dat Be Fair niet op deze wijze op voorsprong was gekomen. En lopen vrijdagavond waarom? Wel, omdat de jongens van Piet van Mullem in het eerste kwartier al afstand hadden moeten nemen van de gasten, die wel een grote dosis rou tine in hun spel legden, maar toch een veel te afwachtende houding aanna men. He ronde gespeeld. De uitslagen zijn: A. A. Rietveld-G. Heeren H. den Outer-C. Rietveld T. den Ouden-C. Stolker C. J. Barelds-T. Driesse T. Twigt-A. Blom P. Swart-A. de Mik R. van Dijk-D. Heeren J. Both-P. van Es J. de Heer-G. v.d. Zijden C. Blonk-J. v.d. Eist C. H. Kramp-B. van Eijk A. A. Rietveld-C. H. Kramp Donderdagavond speelt Excelsior 1 thuis in het Gereformeerd Verenigings- Rmsoord - - Bleiswijk, aanvang 7.30 uur. Evenals vorig jaar zal de Sint ook nu weer op bezoek komen bij de pupillen van de voetbalvereniging Wad dinxveen. Dit bezoek zal plaatsvinden op vrijdag 1 december in de kantine in het sportpark ”de Sniep”. Aanvang 19.00 uur, de kantine gaat open om 18.30 uur. De firma Loek Marchant heeft zich bereid verklaard voor de ver toning van enige leuke films zorg te dragen. ”Wij hopen dat onze pupillen een fijne avond zullen hebben”, aldus het jeugdbestuur van Waddinxveen, dat er aan toevoegt: ”Ook voor de ou ders is er plaats genoeg”. Zaterdagavond 25 november wordt er in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” een dansavond gegeven. De muziek op deze avond, die om acht uur begint, is in handen van het Wad- dinxveens/Goudse dans- en showorkest i The Permedo’s. Ditmaal in deze rubriek een paar re gels over het eerste damesteam van de hockeyclub Waddinxveen." Dit naar aanleiding van de prestaties welke dit seizoen bereikt zijn. Als eerste noemen wij de tweede plaats in de competitie en verder hebben zij dit jaar de be schikking over een trainer, te weten Hans van ’t Sant die het eerste heren- I team al onder zijn hoede had en dat di- I rekt kampioen maakte, en een coach, Matthijs van Hijst. Verder zijn er verge leken met het vorige seizoen enkele ou dere speelsters verwisseld voor jongere speelsters, zodat ook hier de verjonging is ingezet. Nog een paar voetbalstraffen: W. i Heuvelman (WSE 2) mag acht wedstrij- I den niet spelen, waarvan vier voor- i waardelijk met een boete van f 15, Th. Kleiweg (WSE 3) mag vier wedstrij- den niet spelen met een boete van I 15,—H. W. van de Linden (WSE 4) mag één wedstrijd niet spelen met een Toos. Score: Ërne'st'van'Andei Ï3, julïö boete van 15,—M. Bosman (WSE met een boete van f 10, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 NOVEMBER 1978 van Triet die rustig en bekwaam de zaak achter goed dicht hield. Na rust was het met het enthousiasme van Be 2-0 Fair gedaan en 0-0 was inderdaad de 2-0 juiste uitslag van dit sportieve, 2-0 toch weinig aantrekkelijke duel. Stand 2e klas B KNVB: Rijnsburgse Boys Heerjansdam Be Fair Nieuw Lekkerland Ter Leede Bolnes Spirit T"J gebouw ”Het Trefpunt” tegen BDV uit Lisser Boys Bleiswijk, aanvang 7.30 uur. Jodan Boys pelijke wedstrijd tegen Puttershoek, waarin de punten werden gedeeld (2-2). BE FAIR Dat het duel tussen Be Fair en Ter Leede sensationele minuten kende komt omdat de Waddinxveners twee strafschoppen kregen, maar toch op 0-0 bleven staan. Weliswaar telden die strafschoppen voor één straf, maar tot tweemaal toe kwam er voor Be Fair geen doelpunt uit. Het gebeurde alle maal in de twintigste minuut van de 2e helft. Tot op dat moment had de wedstrijd weinig spectaculairs opgele verd en de 500 toeschouwers konden daardoor de koude en de motregen niet vergeten. Alleen in het eerste kwartier was het een leuk duel, maar daarove s- traks. Nu eerst de sensatie rond die straf schoppen. Uit een nog al onoverzichte lijke situatie kreeg Be Fair-aanvaller Jan van Rijn de bal goed op de schoen en zijn harde schot, richting Albert Koppier (de doelman van Ter Leede 3), werd door Dries van Harskamp met de arm aangeraakt. Dat gebeurde in een kluwen van spelers en we kregen niet de indruk dat Van Harskamp de bal op- - zettelijk met de hand wilde wegwerken, dinxveen een moeilijke opg» want van enig gevaar was niet te spre- kem. Er stonden nog wel zes spelers achter hem en bovendien was daar al- WADDINXVEEN De weg naar de top van de tweede klasse B wordt Moordrecht10 door Be Fair voetje voör voetje afgelegd. Dat bleek zaterdagmiddag in WSE10 het Burgemeester Warnaarplantsoen waar de Waddinxveners gelijk BMT 9 speelden (0-0) tegen Ter Leede. Het was een wedstrijd zonder spanning, Concordia 10 op een aantal sensationele minuten na dan. Omdat er in het afgelopen weekeinde inhaalwedstrijden werden gespeeld kwam WSE niet voor de T’ADC.I competitie binnen de lijnen en speelde Waddinxveen een vriendschap- A AJVFkS UOoIWlUCll erg sterk in laatste minuten WADDINXVEEN Ook tegen het bovenaanstaande Blitz uit Voorschoten bleek dat het eerste heren-seniorenteam van TOOS-basketbal steeds beter gaat spelen. In de 12e minuut was de stand 19-18 voor Blitz, maar toen kwam de Toosploeg gedurende 8 minuten niet tot scoren en bepaalde Blitz de rust stand op 41-20. De tweede helft ging weer gelijk op. In de 10e minuut ging Toos over op man to man, waardoor de goede schutters van Blitz minder tot scoren kwamen. In de laatste minuten speelde Toos erg sterk en kon de vrij grote achterstand iets verkleinen. Eind stand 92-62 voor Blitz. Score: Roy Lieuw A Sie 27, Theo Molevelt 19, Ro nald van de Vis en Henny Barendregt 6, Dirk Rijnsburger4. Wel winst voor de heren-senioren 2. Zij behaalden tegen het zwakke Das 11 een 49-24 overwinning. De Toosheren konden deze wedstrijd dan ook goed gebruiken om een aantal spelsystemen uit te proberen. Iets wat in de eerste helft (rust 29-10 voor Toos) beter lukte dan in de tweede helft. 20 punten voor Toos tegen 14 voor Das. Winst voor VlijL fhale’ LÏsschen’ÏÓ,'August’Jong mag twee wedstrijden niet spelen 14 A Tai, Kees Harte 6 en Anton Kraaij 4. Ook winst voor de heren-junioren, die tot nu toe ongeslagen zijn, en wel op het bezoekende Dunkinn. In de eerste helft werd er erg weinig gescoord aan beide kanten. Rust 18-12 voor Toos. Na rust deden de Toosjongens er WADDINXVEEN Twee opmerke lijk prestaties deze week in het Wad dinxveense schaakgebeuren. Het eerste tiental van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV verslaat Krimpen 3 met grote cijfers (71/2-2‘/2) en in de on derlinge competitie werd Van der Laan de eerste nederlaag toegebracht door routenier Van Vuuren. De wedstrijd tegen Krimpen 3 begon zeer teleurstellend. Binnen een half uur was Van Alphen de dame kwijt. Hij experimenteerde de Chinese variant, waarin Donner te Buenos Aires tegen China ten onder ging. Met Van Alphen liep het niet beter af. Veel beter verging het Smitskamp, die de open e-lijn ten volle benutte. Hij bracht hiermee de rust in de Waddinxveense gelederen te rug. Ondertussen had W. van Oort ook niet stil gezeten. Met een paardoffer bracht hij zijn tegenstander zo in ver warring, dat deze beduusd opgaf. Van der Laan speelde aan het tweede bord een magistrale partij. Het Wolga- gambiet leverde hem een overheersend centrum op. Zelfs een verzuimde da- mewinst kon hem niet beletten, dat hij moeiteloos de partij afsloot. Aan het le bord deed Joosten het al niet minder. In een secure partij was met een paard meer de zege snel bekeken. Een ge waagd loperoffer van Kardol werd bijna fataal. Maar Kardol had goed ge rekend. Even later veroverde hij de kwaliteit en het volgend punt was bin nen, Philipse en De Roodt besloten tot remise, evenals de goed invallende Henk van Gils. Wim van Os tenslotte won door damewinst op solide wijze. Door deze grote overwinning gaat de Waddinxveense Schaakvereniging nu aan de leiding in de 2e klasse van de Rotterdamse Schaakbond, op de voet gevolgd door Hillegersberg en Nieu- werkerk. De onderlinge uitslagen van deze week waren: Joosten-Kardol afg. 0-1; Van Alphen-W. van Oort '/2-’/2; Van Vuuren-Van der Laan 1-0; Smitskamp- Burger 1-0; Kardol-Versluis 1 Fournier-H. van Gils ’/2-'/2; Van Randwijk-Van der Starre 1-0; Van den pns, dat de speler zich duidelijk ver- I UUI \J~ 1 T 0.11 Vil IVIX VII" T 0.11 - Haaren 1-0; Torenbeek-Van der Heyde dat hij niets anders kon doen dan 72-'/2; Basjes-Van Seters 0-1; strafschop toekennen aan de Schoemaker-Van Seters 1-0; Verhammen-Kleiweg 1-0; Mathot- Ponsioen 1-0. Sniep om 14.30 uur zondagmiddag. tijd nog invaller-keeper Albert Kop- Stand3e klas B KNVB: pier. Niettemin wees de uitstekende scheidsrechter Koos Storm onverbid- 1-0; dellijk naar de stip. Na afloop ver klaarde de scheidsrechter tegenover RFC ------ Woerden Hoek-Broer 0-1; Van Grieken-Van breedde door zijn arm te gebruiken, zo- Groeneweg - - - - - een strafschop toekennen aan de wit- zwarten. Jan van Rijn zou zelf het vonnis vol trekken en toen de vele protesten van de gasten voorbij waren, brak het grote Scheveningen moment aan. Jan van Rijn nam zijn aanloop, maar keeper Albert Koppier WSE eveneens. Via de voet van Koppier ging WSE is zondag niet voor de competitie Marcel op den Bosch 2. binnen de lijnen gekomen. Daarom allee De jongens-kadetten 2 behaalden dik in dat de strafschop moest worden de stand in de 4e klas C van de KNVB: overgenomen, omdat Koppier te vroeg GSV 10 uit zijn doel was gekomen. Dat ge- DSO 10 beurde inderdaad en opnieuw regende Tonegido 10 - --u. Uni0 10 VVP9 Moerkapelle 10 Donk10 RKSVM 10 geen moeilijk werk. Jan van 1 schoot rakelings over, Evert Mahwin zocht het doel ook al te hoog en Frits van Dijk mikte naast. Toen de gasten dat bemerkten hadden ze i moeite om Be Fair in toom te houden en aanvoerder Nico van der Fange (die ontmoeting tegen The Flying Shuttle Jongens welpen 1: af en toe onnodige overtredingen uit Barendrecht, uit met 6-2 gewonnen, WIK 1-Toos 1 22-27 iipPONinF maakte) ging zelfs mee naar voren, maar zeker een tegenstander, die niet Meisjes welpen 1: iicnuiwL Maar daar stond een bekwaam verde- - - - - Voor de onderlinge competitie werd de diger in de persoon van aanvoerder Cor 0-2 1-1 treft het verliezen van een wedstrijd in de hoofdklasse Zuid-Holland. Afge- 1 werd voor de tweede maal van De Ritte uit Spijke- nisse gewonnen, nadat er in de eerste wedstrijd van dit seizoen van dezelfde tegenstander met 6-2 werd gewonnen. Vi^ 5, Christine van de Berg^Regina WADDINXVEEN De Wad- Hieruit blijkt dus overduidelijk, dat er Overdam en Julia Siebrecht 4. dinxveense ponyruitervereniging Rei- nog steeds een opgaande lijn is in de Voor de jongens-adspiranten 2 de derde gersburgh Was zondag te gast in de Be Fair begon overdonderend en was achtereenvolgende overwinning. Deze Goudse manege de Goudse Hjjut. B^L, zeer gretig met aanvallen. Met de wind miteerd is, doordat de sterkte van de 4 in de bug zag het er allemaal goed uit Floridianen nu wel bekend is. Niet alle maar ondanks de vele schoten kreeg de tegenstanders zullen echter zo reageren voor de geschorste keeper Wim van en het kan zeer wel gebeuren dat de Harskamp ingevallen Albert Kopier tweede ontmoeting anders kan uitval- «PPH van Rijn ien. Gezien het feit echter, dat de spe lers reeds over een ruime ervaring be schikken en ruime trainingsmogelijkhe- den ter beschikking hebben, zal die weinig kans toch wel zeer klein blijven. :oudcn Zondag echter weer een belangrijke Jumpers 1-Toos 2 20-43 toe onnodige overtredingen uit Barendrecht, uit met 6-2 gewonnen, oin» ^ifc noor maar zeker een tegenstander, die niet onderschat mag worden. Het 3e team AHS l-Toos 1 38-12 PROGRAMMA Vrijdag 24 november: Dames kadetten 2: Toos 2-Rebound 1, 19.15 uur Dames kadetten 1 Toos 1-AHS 1, 19.15 uur Heren senioren 1: Toos 1-AHS 1,21.00 uur Zaterdag 25 november: Dames junioren: Ros/Forc. 1-Toos 1, 19.15 uur van Zwedenzaal Rijswijk Deze wedstrijden zijn zeker het aankij- Heren senioren 2: ken waard en geven een goed idee, wat Leiderdorp 5-Toos 2, 20.30 uur badminton werkelijk inhoudt. Toe- 5 mei Hal Leiden 9 schouwers zijn van harte welkom! Gra- Dames adspiranten 2: 7 tis entrée. Popeije 1-Toos 2, 10.00 u. Bodegraven

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13