ZOETWATERKANAAL De Bonkelaar Molukse groep Massada in AMNESTY NOG TWIJFELS ROND St. Janskerk Feike Asma concerteert in Zoetermeer Zuid-Amerika- avond 'tui PvdA in De Bonkelaar Bezoektijden van St. Jozef Najaarsconcert zijn gewijzigd Laus Deo in Toe- en afritten bij Gouwebrug tijdelijk dicht AMNESTY HOUDT STILLE TOCHT frr f 't‘Y' lil 1 zufJMAl lUnali rJ ster, de Introductie, Fugato en Koraal ERKENNING de Mens opstelden en de lidstaten el- i x v-i .rj eerbiediging van die rechten. Toch lij- er alleen maar aan of dit de juiste op lossing is.” ben! Met goede moed gaan de leden van de groep voor een nieuwe gevangene aan het werk, het achtste "geval” in vier jaar. Over vijf mensen werd bericht van door naar Uruguay, Syrië en binnen kort naar Korea. is een leerling van de legendarische Jan Zwart, de man, die, rond de eeuwwisse ling, de openbare orgelbespeling op nieuw invoerde en de herontdekking van het orgelspel als koraalkunst stimu leerde. Aan deze leermeester heeft Feike Asma ongetwijfeld zijn voor liefde voor een romantische speeltrant te danken. sympathieke geste van Feike Asma, om deze begaafde organist ook eens als componist in het zonnetje te zetten. WADDINXVEEN/GOUDA Zater dagavond 25 november om acht uur hoopt de Christelijke Oratoriumvereni- ging ”Laus Deo”, waarvan ook een aantal Waddinxveners lid zijn, weer in de Goudse St. Janskerk haar najaar- sconcert te geven. Op het programma staan: Cantate ’’Wachet Auf’ (J.S.- Bach), Magnificat (C.Ph.E.Bach) en Paukenmis (J.Haydn). WADDINXVEEN/GOUDA De be zoektijden van het Sint Jozefziekenhuis WADDINXVEEN/ZOETERMEER Geruime tijd hebben de liefhebbers van orgelmuziek moeten wachten, maar op zaterdag 25 november a.s. is het einde lijk zover, dan wordt de serie orgelcon certen in de Oude Kerk aan de Dorps traat te Zoetermeer hervat. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 NOVEMBER 1978 Het Hoogheemraadschap van Delfland ziet helemaal niets in zo’n onderzoek en wil onder geen enkel beding mee werken aan de commissie die alle ont wikkelingen moet begeleiden. De Westlander M. Zwinkels (CDA) heeft in de Staten altijd de groep aange voerd, die geen enkel begrip kon op- WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid houdt donderdagavond 7 december in het jeugd- en vrijetijd scentrum De Bonkelaar een Zuid- Amerika-avond. De doelstelling van deze avond, die om acht uur be gint, is de Waddinxveners informa tie te verstrekken over de be staande situatie in Latijns-Amerika, zodat iedereen op de hoogte is van de nog steeds groter wordende nood in dit werelddeel. Hoewel deze Zuid-Amerika-avond wordt gehouden door de PvdA, staat De Bonkelaar op donderdaga vond 7 december voor iedereen open van welke politieke richting dan ook. Om het bezoek te stimule ren zal worden geprobeerd zoveel mogelijk scholen, verenigingen, po litieke partijen e.d. te benaderen. Het programma van de Zuid- Amerika-avond bevat voor een deel ook ontspanning. Het informatieve gedeelte van de avond in De Bonkelaar is in handen van Paul van der Harst. Deze Wad- dinxvener is verbonden aan Solida- ridad, een kerkelijke instelling voor Latijns-Amerika. Door de mede werking van een in onze gemeente wonende buitenlandse vluchtelin ge zullen de bezoekers van een ty pisch Zuidamerikaans hapje kun nen worden voorzien. Als hoogte punt van de avond zal de Uru- guyaanse zanger Numa Moreas optreden. WADDINXVEEN/DEN HAAG Er komt nog éénmaal een onder zoek naar de zin of de onzin van het Waddinxveen-Voorburg zoetwater- kanaal. Het kanaal moet de tuinbouw in het Westland in extreem droge perioden van voldoende goed water kunnen voorzien. Provinciale Sta ten hebben voor het uitvoeren van deze studie een kwart miljoen gulden uitgetrokken. Op 31 maart 1979 moet het rapport klaar zijn. brengen voor de twijfels die in de afge- i kanaal. Met vier partijgenoten, vier ”Laus Deo” prijs zich gelukkig, dat zij hierbij, naast de reeds bekende solisten als Map Baks (alt) en Aerde Kuiper (bas), de medewerking heeft kunnen verkrijgen van het in Duitsland optre dende echtpaar Julia Kemp (sopraan) en Guy Renard (tenor). Julia Kemp heeft vanuit haar opleiding in Amerika een jaar in Nederland aan het conservatorium mogen studeren. Organist bij dit concert is Arie J. Keij- zer, terwijl het geheel wordt begeleid door het Radio Symfonie Orkest. De direktie is in handen van Wim van der Panne. WADDINXVEEN De hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat in de directie Zuid-Holland te Rijswijk, heeft meegedeeld dat we gens werkzaamheden aan de Henegou- werweg de noordelijke en VVD’ers en de SGP stemde hij gisteren tegen het voorstel om het onderzoek te houden, waarop vooral de PvdA heeft aangedrongen. Herman Koenen (PvdA): ”Het kanaal betekent een immense ingreep in het provinciaal lichaam.” Hij zette nog eens alle bezwaren op een rijtje: de kjpen’iaren zfin gerezen rondom het 200 miljoen die met verwezenlijking ge- moeid zijn, zijn, hoewel voor 90% door het rijk betaald, ook onze belastingcen ten. De hoeveelheid water, die nodig is voor het Westland en door het kanaal vanaf de Gouwe bij Waddinxveen tot de Vliet bij Voorburg moet stromen, is volgens hem veel te hoog geschat. ’’Verbreding van enkele andere vaar wegen en het leggen van meer eenvou dige verbindingen zou vele tientallen miljoenen besparen en levert hetzelfde resultaat op.” Koenen zei niet te willen doorgaan in Gouda zijn enigszins gewijzigd. Deze voor de grote tegenstander van het We- bezoektijden zijn nu: Sint Jozef Zieken- stlandse tuindersbelang: ”Wij twijfelen huis, Graaf Florisweg 77, tel. 24555. Voor afspraken polikliniek telefoon 23300. Bezoekuren: le klas: in overleg; 2e klas: ’s middags van 14.00-15.30 uur, ’s avonds van 18.30-20.00 uur; 3e klas: ’s middags van 14.00-15.00 uur, ’sa- vonds van 18.30-19.30 uur. Psychiatrie: zaterdagen, zon- en feestdagen van 14.00-15.00 uur en van 18.30-19.30 uur, dagelijks alleen van 18.00-20.00 uur. Kinderafdeling: zalen, boxen en zuige lingen II van 14.30-19.00 uur; prematu- ren en zuigelingen I van 1Ó.30-11.00 uur en van 18.30-19.00 uur. Op woensdag middag mogen broertjes en zusjes op bezoek komen. Ook in 1978 is helaas het werk van Am nesty International nog nodig. Pleiten voor een eerlijke procesvoering en een menselijke behandeling van alle poli tieke gevangenen en vrijlating voor hen die geen geweld gebruikt of gepropa geerd hebben. Ook al hebt u de laatste vrijlating ontvangen, het schrijven gaat tijd misschien niet zoveel van de plaat selijke Amnestygroep gemerkt, het WADDINXVEEN Vrijdagavond 1 december om negen uur treedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op de groep Massada. De kaarten voor dit concert kosten tien gulden en zijn vanaf maandagavond 27 november tussen zeven en negen uur al te verkrijgen aan het Beukenhof. Massada, één van de bekendste Mo- achtergrond, waren zeer verrast door lukse groepen in Nederland, kwam de- het Latin-ritme van de Massada-plaat. zer dagen met haar eerste langspeler op Massada bestaat uit; Johnny Manuhutu de markt. Een plaat waarop vele fans al (zang, percussie); Eppy Manuhutu enkele jaren wachtten. Massada brengt (drums, zang); Chris Latul (sologitaar, conga’s, timbala’s, bongo’s, drums, gi- zang); Usje Sabandar (basgitaar); Zeth taren, piano, zang en tal van percussie- Mustamu (conga’s, timbales, bongo’s, instrumenten zeer ritmische, swin- percussie, zang) en Frans Eschauzier gende muziek: ’’Latin rock” of ”per- (piano), cussionrock” genoemd. De groep laat Amerikaanse muzikanten, maar streeft toch naar een eigen stijl. Óp deze wijze heeft Massada in de afgelopen jaren een eigen herkenbaar geluid ontwik keld, waarin ’’latin” invloeden terug te vinden zijn; een geluid dat vaag doet denken aan Santana, Malo, e.d. In pro fessionele vorm bestaat Massada sinds 1974. Uit een kern van drie leden - Johnn, Chris en Usje - ontstond de oor spronkelijke 5-mansformatie, die in middels is uitgegroeid tot de huidige 7- mansbezetting. Een bijzonder concert belooft het te worden, omdat het zal worden ver zorgd door een van de coryfeeën onder de Nederlandse orgelsolisten, Feike Asma, die voor deze gelegenheid bo vendien een programma heeft samen gesteld, dat klinkt als een klok. Louter parels heeft hij geplukt uit de toch al zo indrukwekkende rij grandioze werken, zuidelijke die de orgelliteratuur rijk is. toe- en afrit van de rijksweg Den Haag- Feike Asma, geboren op 21 april 1912, Utrecht (A12), gelegen even ten oosten 1 J 1- t. van de Gouwebrug, tijdelijk voor het erkgever Vorst Esterhazy. In die tijd navolgende verkeer zijn afgesloten: o/4raioan rio Tronen tvan NJarvri- J a. de noordelijke toe- en afrit uitslui tend voor het verkeer van respectie velijk naar Gouda; b. de zuidelijke toe- en afrit uitsluitend voor het verkeer van respectievelijk naar Waddinxveen. WADDINXVEEN Zaterdag 9 de cember gaat de werkgroep Wad dinxveen van Amnesty International een stille tocht houden, welke om twee uur ’s middags op het parkeerterrein aan de Groensvoorde van start gaat. Deze stille tocht wordt gehouden uit solidariteit met de ’’vergeten gevange nen”. Zij die aan deze manifestatie meedoen willen spreken voor hen die moeten zwijgen door gebruik te maken van hun recht op vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst. Op 10 december 1978 is het 30 jaar ge- werk voor de gevangenen gaat met leden dat de Verenigde Naties de Uni- grote regelmaat door. versele Verklaring van de Rechten van Onlangs kreeg de adoptiegroep weer de Mens opstelden en de lidstaten el- eens een bewijs dat brieven ofschoon kaar plechtig beloofden te streven naar door de autoriteiten vrijwel nooit be- eerbiediging van die rechten. Toch lij- antwoord, wèl gelezen worden. Drie den ook nu nog mannen en vrouwen in jaar lang naspeuringen naar de verblijf- vele delen van de wereld onder gevan- plaats en het lot van een gevangene genschap, marteling en onmenselijke zonder één enkel antwoord uit het be- behandeling, enkel vanwege hun poli- treffende land en dan ineens een brief tieke of religieuze overtuiging, hun ras, van de man zelf om te vertellen dat hij zang” van eigen hand, huiskleur of taal. vrij is. Iemand van de autoriteiten moet hem dan toch het adres van de Wad- uitgebeeld, waaraan deze mis zijn naam ontleent. Kaarten voor dit concert a f 10,en ƒ5,(65+en scholieren) zijn verkrijg- leidingsroutes zullen met borden zijn baar bij boekhandels en aan de kerk. aangegeven. dorpen, in rx i school- en studentenfeesten. De groep maakte naam en werd populair. Vier beroemd muzikaal geslacht, Hendrik jaar lang werkte de groep aan haar mu- Andnessen. Feike Asma zal zijn con- zikaliteit. Al die tijd heeft zij plaataan- cert eindigen met de Fantasie ’Avond- biedingen en mogelijkheden voor ge- zane” van eisen hand. makkelijk gewin afgeslagen. ’’Straks, onze tijd komt nog wel”, was steeds het Samenvattend, een concert, waarbij antwoord. De gage die de groep kreeg dinxveense adoptiegroep gegeven heb- werkelijk alles, wat er op orgelgebied voor haar optredens werd in de groep valt te genieten, voorhanden zal zijn, gestoken. De geluidsinstallatie moest De liefhebbers mogen de organisato- steeds worden uitgebreid en er kwam ren, J. P. Cnossen, wel zeer erkentelijk een uitgebreide lichtinstallatie. Einde- zijn voor diens inspanningen om deze lijk is Massada nu zo ver: de eerste el- organist met dit programma naar Zoe- pee is uit. Een klasseplaat, waaraan be- termeer te halen. Het concert begint halve door de Massadaleden ook werd om 20.00 uur. De toegangsprijs be- meegewerkt door Neppy Noya, Hessel draagt 4,- en voor houders van een de Vries, Ron Ottenhof, Franky Grasso Pas 65 of een CJP, alsmede voor perso- en Harvey Wineapple. De laatste twee, nen, jonger dan 16 jaar 3,-. Amerikaanse blazers met een jazz- De uit te voeren Paukenmis werd in 1796 door Joseph Haydn geschreven ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Maria, echtegenote van zijn w< bedreigen de franse troepen van Napo leon de stad Wenen, reden waarom de mobilisatie is afgekondigd; de toe komst ziet er niet rooskleurig uit. Ook Haydn kan zich, ondanks het fee stelijke doel van zijn werk, niet aan de algemene bezorgdheid onttrekken en schrijft de ’’Missa in Tempori Belli” hetgeen betekent ”Mis in Oorlogstijd”. Door dreigend paukengeweld wordt hierbij het kanongebulder in de verte, nacht van (vrijdag 24 op) zaterdag 25 iëidë hommagVaan zfin oudëlëërmëë- ---1 ster, de Introductie, Fugato en Koraal - of zoveel langer als nodig of zoveel ”Laat ’s Heren lof ten hemel rijzen” z?ch w,ehswaar inspireren door Latijns- (Psalm 147), van diens zoon, Dirk Jansz. Zwart. Tweede op het pro gramma is een combinatie van drie werken van de grote, onovertroffen meester, ’’speelman Gods” in de ware zin des woords, Johan Sebastian Bach; achtereenvolgens hoort men Adagio in Es gr.t., Praeludium und Fuge in c kl.t. en het koraalvoorspel ’’Liebster Jesu, wir sind hier”. Daarop aansluitend zal Feike Asma een werk vertolken waarin hij zich, met zijn romantische inslag wel buitengewoon thuis zal voelen: Sonate I nr. 4 in B gr.t. van een van de belan- grijkste exponenten van de mooiste I episode uit de romantiek, Felix Mendelssohn-Bartholdy. Programma- Begin 1975 kwam de eerste erkenning punt 4 vermeldt een aaneenrijging van via de mede door Muziekkrant Oor ge- I ir?e- we^en. van„ Nederlandse bodem: organiseerde groepenpresentatie in het Amsterdamse Paradiso. ”Een swingend hoogtepunt”. Deze groep kan elk mo ment doorbreken. De kwaliteit van hun muziek is beter dan die van menig top- eeuwigheid” van Jan J. van den Berg. Begin april 1978 trad Massada opnieuw Deze laatste is een in Zoetermeerse voor Muziekkrant Oor op; ditmaal als kringen wel zeer bekend musicus, niet enige Nederlandse attraktie tijdens het op de eerste plaats als componist maar jaarlijkse Oorfeest in Grand Hotel Kra- eerder als uitvoerend kunstenaar, die al snapolsky. menig magistraal concert in de Oude Kerk op zijn naam heeft staan. Een Vier jaar lang heeft Massada gebouwd *- - aan de naam, de image en de kwaliteit. De groep toerde door het land en trad op in tal van steden en dorpen, in Het voorlaatste programmaonderdeel jeugdcentra, dancings, op festivals, wordt gevormd door de Choral nr. 1 - van een vermaarde telg uit een al even Zie hier het programma dat hij zijn toe hoorders die avond zal voorschotelen. Deze afsluitingen zullen gelden in de Als opening koos hij, als een soort afge- november 1978 tussen 1.30 uur en 6.00 uur korter als mogelijk zal blijken. De om punt 4 vermeldt een aaneenrijging van via de mede door Muziekkrant Oor ge- Kleine Partite Psalm 121 van Klaas Bartlema, Fantasie ’’Geest des Heren, kom van boven” van Adr. C. Schuur man en Inleiding en twee canonische bewerkingen van. "Morgenglans^ der act”, luidde een enthousiaste reaktie. Deze laatste is een in Zoetermeerse I W J w I LW’ C”' SR

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5