1 voor Waddinxveners MA ma r toma H Toma-kwart waddinxveen' 121 1 Unieke jazz-avond in De Bonkelaar met De Millers Zaterdag 9 december om 21.00 uur Zaterdagavond Surprisebal Instuif Inn ’77 rtjz^—ft Te koop voor f 2,50 bij de boekhandels Burger en Veldwijk en op weekmarkt The Scat Cats in Zoetermeer ai I i&v ii f A Het in Waddinxveen optredende jazzorkest De Millers. genoemden maken de orkestleden ge- december is er weer de dansavond van wijzen voor deze avond kunnen telefo- snekbar, annex bassetkennel aan de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 op trompet. RIO DE JANEIRO Na beëindiging van die tournee zou Ab met Nat Gonelia naar Rio de Janeiro Lindeboom spelen om het geld voor de overtocht te verdienen. Op 10 mei za ten we in de oorlog en Nat en Stella be- ledere kwartet neemt een concreet aspekt van dat leven onder de loep. De tijd over naar het Atlantic Quintet. Het opmerkelijke is dat de band van hier gewieckt en gewogen. 2 oktober jzxz'n j rx _i_ ix Iers at Home opgenomen met Herman Schoonderwalt en natuurlijk Coen van Nassau. ENORME VRAAG Uiteindelijk moest Be Wieck zwichten voor de eigentijdse muziek, eerst de samba en toen de pop. De vennoot- het tij en kwam er weer een enorme vraag naar Millerplaten. Het resultaat 1Markt in hederland 2 Markt in Torna 3 Maaltijd in Nederland 4 MAALTIJD in Torna teiten van de Jazzclub Zoetermeer, kunnen deze telefonisch inwinnen on der nummer 079-310698. ETEN OP 0E MARKT ETEN OP TAFEL ETEN OP TAFEL 1Markt in Nederland. 2. Markt in Toma 3. MAALTIJD in Nederland 4. Maaltijd in Toma. 1Markt in Nederland 2. MARKT in Torna 3. Maaltijd in Nederland. 4 Maaltijd in Toma. 1MARKT in Nederland 2. Markt in Torna 3 Maaltijd in Neaerland. 4 Maaltijd in Toma. ken staat nog op het programma met o.m. Harry Verbeke en bassist Niels- Henning örsted Pedersen. Millers still going strong en zo is het... pas hun 35-jarig jubileum hebben ge- v’-1 1-L-x --1 jaar geleden in 1936. Toen veranglo- f ij-- met zijn broer Jochem tot Millers. Het pionaduet The Two Millers vormt het prille begin van Nederlands beste soft- swing combo van de laatste 36 jaren. Ab en John studeerden beide af aan de zeevaartschool in Amsterdam. Maar WADDINXVEEN Na een tijd van ogenschijnlijke rust komt de Kern groep c Waddinxveen in dit jaargetijde van el- Jensen tenor en Coen, Paul en Sanny (en Ab). Ab’s echtgenote Suzy Möller kwam in 1954 bij de Millers. Zij was daarvoor zangeres bij het Deense or kest van Paul Verbs. De Millers en Paul Verlis waren toevallig samen in Garmi- sch in het Post Hotel en daar lukte het Ab om Suzy te strikken als zijn nieuwe Nu in Ï978 draaien De Millers EERSTE PLATEN o r De eerste platen van de Millers werden ruime bekendheid in Nederland en om- ook in de oorlog opgenomen (op glas), streken. Nat hoorde Ab namelijk in Ne- De twee eerste opnamen zijn: Decent gro Palace spelen nadat Freddy John- kwam Jan Doedel (Willy van der Man dele) op viool er bij. Hij kwam van de Bamboozlers met Jan Mol gitaar en Theo Kruyt (Ted Powder). Jochem werd helaas door de Duitsers opgepakt en dat was het einde van zijn muziekcarriere. Paul Schwippert nam zijn plaats in. De naam werd nu Het Miller Kwartet.met zang van Sanny Day. Het repertoire bevatte bijna niets anders dan verboden nummers, maar deze werden onherkenbaar vertaald in het nederlands of duits. De Tiger Rag volgende onderwerpen komen daarbij aan bod: 1. De boer, ploegen en oogsten 2. Wonen, de straat en de keuken 3. Vervoer, vracht en personen 4. Water, in het landschap en in het da gelijks gebruik 5. Spel, denkspel en buitenspel uit de indrukwekkende rij van namen die bij Ab hebben gespeeld: Frans van Bergen, Harry Verbeke, Piet Noordijk, Mat Mathews, Sam Nijeveen, Cees Smal, Freddy Johnson, Roy Eldrige in Heidelberg. De Millers treden ook op in een film met Audrey Hepburn, Nederland in 7 lessen. Dat De Millers internationale bekendheid verwierf, bewijst wel de hommage door de Deense radio in 1975 WADDINXVEEN Het Waddinxveense jazz-publiek beleeft zaterda gavond 9 december in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar een unieke avond met De Millers, een band die menige oudere verlangend zal doen omzien naar de tijd van zijn jeugd. In De Bonkelaar beginnen De Millers te spelen om negen uur. De toegangsprijs bedraagt zeven kaar wat geven en de gezellige spellet jes in de huiselijke sfeer met een heus kwartetspel. het kwartetspel voor jong en oud is ont worpen door het Waddinxveense kern- groeplid W. van Bockom Maas. Het bestaat uit acht kwartetten, die ieder de verschillen en overeenkomsten tussen Ontwikkelingssamenwerking het leven in Nederland en in Toma uit beelden. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 2 december haalt de Jazzclub Zoetermeer een bijzonder or kest voor het voetlicht: The Scat Cats. De doelstelling van de musici, waaruit dit ca. 5 jaar bestaande orkest bestaat, luidt: ”op ongecompliceerde en pret tige wijze verantwoorde oude stijl jazz maken, zonder een bepaalde stijlopvat ting binnen dit idioom te huldigen”. The Scat Cats hebben een omvangrijke erelijst. Het orkest begeleidde een groot aantal Nederlandse, Engelse en Amerikaanse solisten, waaronder kop stukken als George Probert, Sammy Rimmington, Bert Noah en Dim Kes- ber. Voorts werden vier toernees door Duitsland gemaakt, een door Frankrijk en een tour naar Londen. Het orkest was te beluisteren voor de Nederlandse en Belgische radio en was destijds ac tief bij de proloog van de Tour de France in Scheveningen. De bezetting luidt: Rob Cremer, cor net, Karel Meuwesse, sax, Jack van Elewout, tuba, Wouter Cleypool, banjo, Adriaan Hoffen, wasbord en ver boven de 130. Een van de bekendste Millerianen is Pia Beek, afkomstig van de Samoa meisjes, een hawaiian ensem ble. Nog voor de bevrijding werkte ze _i j.r- .r.r.r -j presteert heeft ze bij de Millers als zangeres. Na een paar maanden geleerd. BEVRIJDING Na Dolle Dinsdag waren Ab en Sanny in Arnhem en kwamen zo terecht in de slag om Arnhem, de overige Millers schap werd ontbonden^ In 1968 keerde waren een dagje vrij in Den Haag. - - - Coen’s vibrafoon werd in een kelder verstopt en overleefde de slag tot grote vreugde van Coen, die in de oorlog ook nog een anti-Duitse herder had. Na de bevrijding schieten De Millers als ster- annex bruin (100 jaar oud) café, annex ren omhoog. De aanbiedingen en ra- diouitzendingen zijn niet bij te benen. AFN München, AFN Frankfort, BFN, een reis naar Amerika in mei 1947 met radio- en TV optredens met Pete Par ker (Piet Snijder). In Niwin verband gaat het naar Indië in 1948/49. Ab gelooft zelf dat de combinatie van 1946 met Jan Doedel, Coen van Nas sau, Pia Beek, Paul Schwippert bas, Sanny, Eddie Doorenbos en Ab de populairste was die ze ooit gehad heb ben. Maar de 1949-bezetting was wel licht nog beter: Coen, Paul Ruys, Mat Mathe ws acc, Paul Schwippert, Sanny en Ab. Het beste optreden was volgens Ab de in Heidelberg in 1953 met Roe- w lof Stalknecht piano en de Deen^Franl met twee uitzendingen. Afscheid van de killers samengesteld uit opnamen van 1954. Er blijkt vooral na de jubileum viering in 1977 weer een enorme be hoefte te bestaan aan de Miller-sound. Niet alleen bij de oude Millerfans, maar ook bij de jongeren die nog nooit van De Millers hadden gehoord. lop mee in de Jazztombola. De door Ab geschreven song Thank you Uncle Sam komt in Amerika uit met radio- en TV uitzendingen. Ab en Suzy zijn al enige keren naar de States geweest en speel den ook in het Casino te Nassau op de Bahama’s. Een optreden in Denemar- gulden. CJP’ers betalen vijf gulden. Wie en wat De Millers zijn kregen we te horen van Ab Molenaar uit Berkel. Hoewel De Millers als kwartet plus 1, werd Katzenjammer, Exactly like you pas hun 35-jarig jubileum hebben ge- werd So wie Ich dich liebe, Undecided! vierd, begon het eigenlijk allemaal al 42 O wat ben je wispelturig, Blue Skies j werd Kijk Kijk daar bep je de som, amerikaniseerde Ab zijn naam samen Don’t get around much anymore. Waarom heb ij steeds weer bijna iedere keer van het drinken zo’n kater. In het begin van de oorlog haalde Nico Boer de Millers voor de Nederlandse omroep. Ze speelden toen in Regina in Den Haag in de volgende bezetting: moeder De Molenaar vond het bij na- Joop Maten piano, Jochem bas, Harry der inzien toch te gevaarlijk dat varen v.d. Kruk tenor en Sanny Day. Tot in en aan die beslissing dat Ab maar thuis Duitsland werden nu de vertaalde moest blijven, hebben we zijn mizikale engels-amerikaanse nummers bekend, carrière te danken. Er moest heel wat versierd worden om De eerste kapelmeester onder wie Ab de Duitsers en NSB’ers zand in de ogen ging werken was Johnny Meyer de be- te blijven strooien. Het ging een keer kende accordeonist. In de zomer van mis en Joop Maten moest voor de Kul- 1939 toen Freddy Johnson tijdelijk naar tuurkamer de groep verlaten. Zijn ver- Parijs moest, speelde in Negro Palace vanger Hennie Keizer jazzte, echter aan het Thorbeckeplein in Amsterdam nog meer dan hij. het trio Johnny Meyer met Ab op gi taar en Jochem op bas. Maar door Nat Gonelia kreeg de naam Millers pas 6. Muziek, luisteren en maken pen geheel belangeloos zijn gemaakt. 7. Eten, op de markt en op tafel De baten, ruim 1,50 per spel, komen 8. Kleding, stoffen en schoenen. weer geheel ten goede aan het Toma- Aan de uitvoering van het spel is alle projekt. zorg besteed. De kaarten zijn gedrukt Gedurende deze kado-maand zijn de op dik ivoorkarton en ze worden gele- kwartetspelen verkrijgbaar bij boek- verd in een stevig doorzichtig mapje, handel Burger en boekhandel Veld- Voor de prijs hoeft u het niet te laten, wijk, terwijl de kerngroep vrijdag a.s. want die is zeer bescheiden nl. 2,50. weer present is op de wekelijkse markt. Dit kan alleen maar omdat de ontwer- Ook daar kunt u uw kwartetspel kopen. ducé’s moeten 5,betalen om bin- utir, telefoon 7488. Het bestuur ver- nen te komen. Degenen die nadere in zoekt iedereen dringend op bovenge- lichtingen willen hebben over de activi- noemde wijze toegangsbewijzen te be- 'r stellen om teleurstelling van een ”vol” Noordeindseweg te Berkel. Een greep geboekte zaal te voorkomen. zangeres en als toekomstig levensgezel- __olin, wat in beide opzichten een heel ons land met enige leden van de oude gitaar. Hij overleed in de hongerwinter, goede keuze bleek. Sanny stapte in die Hood piano, broer Bruts Gonelia ook speeld in de studio van Bakker (GÏB) inD staan nog twee opnamen uit die tijd. Ook Hans van Assenderp speelde met de Millers mee op tenor en trombone. Hans is te horen in Crazy Rhythm en vertrekken. Op 1 mei 1940 ging Ab met Fare Thee Well Anny Laurie. Coen van Jochem bij een bandje in Tilburg in De Nassau, die op 2 september jl. in Zoe termeer nog schitterde is wel een van damse Tijd begint op 15 mei 1957 met de trouwste medewerkers van het Mil- De Kleine Wieck in de Flevozaal van Ier quar-quin- en sextet, van de oorlog het 12 prov. Huis. De ruimte bleek al reikten op het nippertje via Duinker- tot heden. Het aantal musici dat bij de gauw te klein en te benauwd. Vrijdag 13 ken hun vaderland. Bruts en Harold die Millers heeft gespeeld is inmiddels op- juni 1958 verhuisden de Millers naar niet weg konden komen, speelden nog gelopen tot 172. Aantal platen tot ver De Wieck aan de Westblaak 16, hun in Amsterdam met Harry Pohl en Be- boven de 130. Een van de bekendste eerste eigen zaak. Vier jaar lang werd WADDINXVEENZaterdagavond 9 Harry Kampers, piano. Naast de reeds nny Behr in Tanzclause, Ab was ook Millerianen is Pia Beek, afkomstig van hier gewieckt en gewogen. 2 oktober december is er weer de dansavond van g— 1-A“ ge weer welkom in Negro Palace en de Samoa meisjes, een hawaiian ensem- 1958 werd in De Wieck het EP’tje Mil- de Waddinxveense danssociëteit Instuif bruik van de meest uiteenlopende jns- richtte toen het eerste Miller Kwartet ble. Nog voor de bevrijding werkte ze Iers at Home opgenomen met Herman Inn ’77. De deuren van de theaterzaal op met Joop Naten piano, Jochem de al definitief bij de Millers. Wat ze nu Schoonderwalt en natuurlijk Coen van van het Anne Frankoentrum zijn dan Molenaar bas, Ab gitaar en Sanny Day presteert heeft ze bij de Millers Nassau. weer geopend voor danslustigen van jong en oud. Op het programma staat een grandioos surprisebal. Het voor ve len nog vers in het geheugen liggende allround dansorkest The Sunny Siders feestdagen het enige is, dat de Jazzclub uit Utrecht, verleent aan deze avond - muzikale medewerking. Toegangsbe- ganiseert, begint wijzen voor deze avond kunnen telefo- i~ r nisch worden besteld op donderdaga- Jazzclub hebben gratis toegang, intro- was maar liefst 10 LP’s. Soft Swing Ste- vond 7 december tussen 19.00 en 21.00 reo in 1970. De familie De Molenaar verhuisde inmiddels naar hun boerderij trumenten. Een optreden van The Seat Cats is door de manier, waarop zij zich op het podium manifesteren, niet al leen een lust voor het oor maar ook voor het oog. Het concert, dat, in verband met de Zoetermeer in de maand december or- t om 21.30 uur. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Leden van de en Als sterren flonkrend aan de hemel son terug was, samen met Piet van Dijk staan. In Zwei gitarren am Meer en tenor en Rally Wachtel op drums en Kamperfoeli Roos (Honeysuckle Rose nodigde hem uit voor een tournee door speelt Joost Kandau mee op hawaiian 2 a ------ j 1 1 Z Georgians! Stella Moya zang, Harold Ér werd in die tijd veel goede jazz ge- Den Haag. Op de LP 35 jaar Millers vriendschap tussen al die Millers van het eerste (en tweede) uur altijd is blij ven bestaan en dat Ab maar een seintje hoeft te geven of ze draven uit alle hoe ken van de wereld op om weer eens bij elkaar te komen en natuurlijk ouder wets lekker te swingen. De Rotter- ETEN OP 0E MARKT

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 23