4 Koop avonden Adjudant M. A. Ruissen maakte dienende taak van de politie waar Bemavo BV Loopbaan M.A. Ruissen woensdag 29 november donderdag 30 november vrijdag 1 december maandag 4 december EHBO- wedstrijden ’Ik gebruikte hier eenmaal gummistok DIPLOMAZWEMMEN rfssssswessesssjwwwvv'iMr, VA’ZZAVAV/ZA’/A'AWZAX'AVZAV.’.Y.VZA’.V.V.V.'AY, Bosch, Sandra Troost, Sander van de ZEEUW Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek Maar ge beurde het een tweede keer dan kende hij geen pardon. Ik denk dat WADDINXVEEN Bemavo BV, Waddinxveen, heeft de handelsnaam gewijzigd in BV Buro ASB (Advies en Samenwerking Bouw). Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en bedrij ven voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN Voordat Sint Nicolaas zijn verjaardag viert zijn er in Waddinxveen vier koopavonden. Die koopavonden tot negen uur zijn op: Dinsdag 5 december is er geen koopavond. De meeste winkels gaan dan om 17.00 uur dicht. In ieder geval zijn er rond de verjaardag van Sint Nicolaas drie extra koopavonden voor het Waddinxveense publiek. vrienden en bekenden, waaronder zich ook bevond de Rotterdamse officier van justitie mr. D. J. Copper, zorgden vijf sprekers ervoor dat weinig uit het WADDINXVEEN De loop baan van adjudant M. A. Ruissen (59), die op 1 maart 1979 met functioneel leeftijdsontslag gaat, begint In 1938 - 40 jaar geleden. Op 24 oktober van dit jaar trad hij namelijk in dienst bij het 15e Re giment Infanterie, eerste ploeg, in Nijmegen. Op 13 juli 1940 trad hij uit de dienst, omdat de heer Ruis sen niet in de opbouwdienst wilde. Een maand later, 12 augu stus 1940, kwam hij in dienst van de Koninklijke Marechaussee, van welk korps hij op 1 januari 1946 overging naar het Korps der Rijkspolitie en de rang van wachtmeester kreeg. Wachtmee ster der eerste klasse werd de heer Ruissen op 1 januari 1953. De bevordering tot opperwacht meester maakte hij mee op 1 ja nuari 1962. Adjudant van de rijk spolitie in Waddinxveen en Moerkapelle is de heer Ruissen sinds 1 juli 1973. Adjudant Ruissen in een inter view: ”Ik wilde de hoogste trap van de ladder bereiken. Voor een doorsnee-politieman, met niets anders dan lagere school, is dit de hoogste trap”, aldus de jubile rende groepscommandant, die in Nijmegen, Den Haag, Apeldoorn, IJzendijke, Melissant, Zuidland, Bunschoten en Waddinxveen voornamelijk zijn werk in over heidsdienst heeft gedaan. DIENEND Adjudant Ruissen maakte volgens de burgemeester de doelstelling waar dat de politie dienend is, bemiddelend, pre ventief in het optreden en zonodig cor rigerend. ’’Door uw beminnelijk, maar duidelijk optreden hebben zich nimmer de zaak versluierende omstandigheden voorgedaan. Moest er een standpunt worden ingenomen - hoe vervelend het voor uw eigen positie dan ook mocht zijn - u koos. Dat kiezen is markant. U koos zoekend naar de gerechtigheid. Dat is eerlijk, dat is open, maar het maakt mensen kwetsbaar. Uw integere houding kon die kwetsbaarheid aan, waardoor de kracht van uw karakter u een zeker pantser gaf’, aldus mr. Smal lenbroek over zijn adjudant met wie hij wekelijks spreekt over wat zich heeft voorgedaan in de afgelopen dagen en hoe tegen komende problemen moet worden aangekeken. Voor de burgemeester is adjudant Ruis sen een persoonlijkheid, die boven de partijen staat. ”Uw carrière is niet ge makkelijk gegaan. Reeds in het begin moest u kiezen. U deed dit goed. De oorlogsjaren, de watersnoodramp, uw laatste actieve jaren in Waddinxveen en Moerkapelle, waar veel nieuwe za ken door u werden geëntameerd. De goed draaiende regio Midden-Holland, waarin vijf groepen - beslaande dertien gemeenten - werd geboren bij de WADDINXVEEN In het Anne Frank-centrum zijn de jaarlijkse weds trijden gehouden van de afdeling Wad dinxveen van de EHBO. Aan deze wed strijden namen zes ploegen deel. Er wa ren 145 punten te verdelen en 20 voor de leiderswisselbeker. De Bezoen- wisselbeker ging dit jaar naar de ploeg uit Moordrecht, die 86 punten be haalde. Tweede werd het NKF-team met 84 punten. De derde prijs was voor de Waddinxveense EHBO (79 punten), terwijl de Goudse EHBO de vierde prijs veroverde (70 punten). Als laat- sten eindigden de EHBO-ploegen uit Zevenhuizen (69 punten) en Bleiswijk (61 punten). Het NKF-team wist ook nog beslag te leggen op de leidersprijs. Slootwee U;'’arn de Hek, Centina Senneker, Juan van Ginkel, Adrie t 'nam tip u„i. Blonk, Petera Otten, Astrid de Munck, Michiel Kooger, Anja de Leeuw’Auu Arie Schipper, Janine Boezelijn, Peter - J' -1 Schuurman, Anne Bokma, Leo Dissel- Gils, Ingrid Swart, Robert Hageman, dorp, Jose Brito Costa. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 Een groot cadeau van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek voor adjudant M. A. Ruissen. Nadat de jubilerende politieman het pakket bleek te hebben uitgepakt werd iedereen duidelijk wat erin zat: een werkbank. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). politie- en persoonlijk leven van adju- groepscommandanten, waarvan u er één was; gedragen door de werkers zelf kon het ook niet misgaan. U bent - mede doordat Waddinxveen het cen trum werd - een spil in de organisatie inhoud gaf en geeft aan zijn politie- geweest. De extra werkzaamheden gen in het verkeer heeft voorko- een welzijnskarakter kreeg. had er plezier in wanneer het goed liep, --1-u bent trots op uw mannen, wanneer het goed gaat, want het zijn uw man nen. Hartelijk dank voor al datgene wat herinnerde er aan dat adjudant Ruissen u in het belang van de gemeente hebt in zijn 40-jarige periode van politie- willen doen”. dienst veel heeft meegemaakt. ”Een enkele keer spreekt u erover, meestal zwijgt u. U bent de Zeeuw gebleven, gehouden receptie van de een week ëerste*’burgêr’övër"dë'man’dïe~ïn 19Ï9 ”Je bent zo Ruissen toen hij hem in juli 1973 in het Dorpshuis van Moerkapelle als adju- dant van de rijkspolitie groep Wad- uit Waddinxveen en omgeving, jamilie, dinxveen en Moerkapelle installeerde. In zjjn toeSpraak bracht mr. Smallen broek ter sprake hoe de jubilerende po litieman van zijn dienstopvatting een vreugde voor anderen maakte, hoe hij inspirerend voor anderen werkte, hoe hij als voorbeeld bijna spreekwoorde lijk werd, hoe hij verantwoordelijkheid en plichtsuitoefening in samenhang WADDINXVEEN Deze maand is er Jaqueline Rietveld, Dick de Bruin, in het overdekte zwembad De Sniep Dikkie Smith, Sabrine Duivesteijn, Jo- verschillende keren diploma gezwom- hany Vink, Marcel Boom, Petra Otten, men. Van de 29 kandidaatjes die op- Marion Gilyamse, Peter Schuurman, gingen voor het A-diploma van de Martin Verver, Tonny Hoogendoorn, KNZB op 15 november behaalden al- Edwin Idelenburg, Els van Berkel, Pa len het diploma. Voor het B-diploma trick van Kesteren, Gert Jan Oosterom, van de KNZB waren 10 kandidaten, die Elian van Vliet. ook alle tien slaagden. De beoordeling- Geslaagden A-diploma: David Blan- scommissie bestond uit Marjo Rietveld ken, Miranda Smit, Mark Wassenaar, en Wim van Minnen. Kinderen van de petra Dijkhuizen, Jaap Melis,' Vincent basisscholen zwommen eveneens dip- Drost, Xander Booy, Wilbert van den lorna. Van de 49 kandidaten was er één Bosch, Sandra Troost, Sander van de ziek, terwijl de andere 48 kinderen hun Akerboom, Richard Muis, Alwien Rid- B-diploma behaalden. Dit gebeuren der, Patty Driessen, Camiel Kaayk, Ar- vond plaats op 17 november. De exa- lise de Jonge, Chantal Niels, Anneke mencommissie bestond uit Marjo Riet- Verwoerd, Yvonne Mestrom, Sandra veld en Wim van Minnen. Eveneens van Mourik, Sander Vlek, Judith Det- schoolkinderen behaalden op 3 novem- mers, Joost van de Schoot, Corina Heij, ber hun zwemdiploma en wel A. Van de Wim Vogelaar, Bart van der Windt, 23 kandidaten behaalden allen hun eer- Marco Willemse, Loes Verheul, Jaque- ste zwemdiploma. Ook nu weer be- üne de Jong, Johan van der Ree stond de examencommissie uit Marjo Geslaagden’ T^oma: Ernst Jan Rietveld en Wim van Minnen. Munnik, Francoise Reijm, Sandra 17 NOVEMBER Keijser, Francisca Smedinga, Petra de Geslaagden B-diploma: Marco Eerden, Goederen, Jolanda Slaman, Gunar Mike Luiten, Marco den Otter, Astrid Niels, Wouter de Vries, Hans Jacke, Wassenaar, Fiona Evers, Esther Lit- Ronald Timmerman. tooy, Juliette Jansen, Remko Overdam, Geslaagden A-diploma: Carolien Mo- Aby Lekkerkerk, Rein Breimer, Nico lenkamp, Yvette Wolters, Paulien Klei- van der Krans, Richard Janmaat, Ma- jer, Ans Pas, Liesbeth Zwamborn, Sas- rieke Smallegange, Wencke Laan, kia Ponsioen, Annemieke Seppen- Marlies Kalkhoven, Silvia de Vries, woolde, Angelique Verwoerd, Mariëlle Marie Jose Luitjes, Carla Meiderwijk, Degenhardt, Richard van Willigen, Da- Saskia Ponsioen, Serge Gerdes, Peter niel Daane, Martin van Ofwegen, Anko a= iis; Michiel Kooger, Anja de Leeuw, auli Versloot, Jeanette Lugthart, Edwin van Felicitaties en gratificaties voor adjudant M. A. Ruissen van districts commandant kolonel P. Paul. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom persoonlijk leven van de jubilaris volop ken, in Waddinxveen maar één keer de is terug te vinden. Namens de groep- gummistok gebruikt te hebben en dat scommandanten in Midden-Holland was het geval bij het intrappen van een sprak de Nieuwkoopse adjudant D. C. deur van het Gereformeerd Vereni- Reene een enkel woord. Hetzelfde zou gingsgebouw door baldadige jongeren, worden gedaan door opperwachtmee- De heer Ruissen betoogde zijn werk ster K. Oenema, die het woord voerde steeds zo onopvallend mogelijk, in als collega en namens de Bond van Ch- stilte en zonder ophef te hebben ge- ristelijke Politie-Ambtenaren, afdeling daan. Nauwgezet en plichtsgetrouw Zoetermeer, waarvan de heer Ruissen zoals dat van een politieman mag wor- een trouw lid is. den verwacht. Omdat in zijn opvatting HiTmaakte duidelfik on welke bii- zÜn dankwoord zei adjudant Ruissen en die van vele anderen de politie ook veel dank verschuldigd te zijn aan zijn dienend moet zijn heeft de heer Ruis vrouw, want zij ”een onbezoldigde po- sen steeds geprobeerd de politie dich- litievrouw” is het geweest die hem in de ter bij de bevolking te brengen. ”Nog loop der jaren steeds heeft gestimu- twaalf weken en dan gaat de politiepet leerd en met hulp en steun heeft bijge- voorgoed aan de kapstok. Het ontslag- staan. Vanzelfsprekend ging zijn groot- bewijs heb ik al binnen. In mijn leven is ste dank uit naar Hem, die ieders leven weer een hoofdstuk voorbij. Maar er regeert en bestuurt. In zijn toespraak komt een nieuw hoofdstuk. Het laatste, zei de heer Ruissen, die door de spre- waarvan ik weet dat het zal uitlopen op t nog het woord de ’’rechterhand” van de heer Ruissen, adjudant U. van Mas- deel uit, staat daar derhalve niet geiso- njet a]]een jn de Bijbel, maar ook in het kers was bedacht met diverse geschen- een happy end”. WADDINXVEEN Iedere ver- j keersovertreder werd door hem dant Ruissen onbesproken bleef. Dui- niet direct bekeurd. Maar ge- deliJk werd dat iedereen veel waarde ring had voor de wijze waarop de Wad dinxveense politieman vroeger en nu 1 1 c c. j i j 111HVUU gai vu K v vi l aan zaïu uvniiv hij met deze werkwijze overtredin- werk, dat door een eigen aanpak eerder werden door u blijmoedig gedaan. U men”. Deze woorden sprak vorige week donderdagmiddag in de raad zaal van het Waddinxveense ge meentehuis de burgemeester van Bodegraven, de heer N. P. Kremer, tot adjudant M. A. Ruissen (59) van de plaatselijke rijkspolitie. Borufts u kiv eerste burger sprak tijdens de sober dje u z0 typisch kenmerkt”, aldus onze r*“ "J-----J- geleden zijn 40-jarig ambtsjubileum in Yerseke werd geboren. vierende politiechef en haalde her- gesloten als een oester”, zei de huidige inneringen op uit hun gezamenlijke generaal W. M. Rehorst tegende heer periode in de Hoeksche Waard. In een raadzaal vol met politiemensen COMPLIMENTEN Districtscommandant kolonel P. Paul schetste de plaats van een leidingge vende politieman in een steeds veran derende wereld. De fiets werd vervan gen door een auto met mobilofoon en dat is het contact met de bevolking niet altijd ten goede gekomen. Kolonel Paul complimenteerde adjudant Ruissen voor zijn bijdragen aan een beter con tact tussen politie en burgerij. Waarde rende woorden kwamen er ook van de Bodegraafse burgemeester N. P. Kre mer. I’j zondere manier de jubilerende politie man met de jeugd pleegt om te gaan. ”Een man van karakter”, oordeelde de heer Kremer. bracht met een bij de bevolking aan- Tijdens de receptie voerden ook vaarde positie van de politie. ’’Door u j hoort de politie bij onze samenleving, U 1..^, maakt daarvan een integrerend onder- dië^benadTuktTdat^het gétaï 40 leerd van”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 27