Zo zou het er aan de Weg voor woningbouw Lezers schrijven Gehandicapten en zwemmen (2) Kerkweg-Oost kunnen gaan uitzien als Gehandicapten en zwemmen 1 Sloop van ’t (toe vertrouwde) pand •o n Kf/ ff* ÏT Cl SlwUSlfc WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 M ifl IIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIUIHIII Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. C. HEEMSKERK N. HEEMSKERK-DE KOFF, MARIANNE ROTHUIZEN BAKKER, P.C. Hooftstraat 18 Sloop van tief veel woningen voor alleenstaanden en bejaarden en verder enkele gezins woningen. De mogelijkheid bestaat, nen voltrekken langs de Kerkweg-Oost in de vorm van een vervolg op de win- Naar onze mening geeft u tê veel aan dacht aan een bepaalde tak van sport, meester en Wethouders en de gemeen teraad van Waddinxveen. tot vier bouwlagen gebouwd worden met een accent tegenover het nieuwe nastraat nog een tijd gehandhaafd kun nen worden. Het streven van de ge meente is echter wel om te zijner tijd ook de Julianastraat te herstructureren. 30°C. Ook de temperatuur van de klee druimte kan nog beter. De ons beschik bare tijd van 1 */4 uur is te kort. Er is een wachttijd van gehandicapten. Wij zou- v.Mecklenburg Schwerinlaan 24 (Naschrift redactie: Het is niet mis wat de heer en mevrouw C. Heemskerk mede na mens 60 gehandicapte sporters en sport sters en de fysio-therapeute Marianne Rothuizen-Bakker in bovenstaande twee brieven op de tafel neerleggen van het Waddinxveense gemeentebestuur. We vin den het onbegrijpelijk dat aan deze, naar ons lijkt gerechtvaardigde, wensen en ver langens niet op korte termijn iets is ge daan. Het valt dan ook volkomen te begrijpen dat de gehandicapte leden van de "Zwem- revalidatie en -recreatie Waddinxveen" diverse banen gereed gekomen. Nu moet er ook nog een tennishal bij ko men, met de gebruikelijke ontspan- ningsruimte. Wij vragen nu al 4 jaar de aandacht van u, om elke zaterdagmor gen het water van het zwembad ver- warmd te krijgen. Ons Streven is dan tjngi en tekenen wij, p van de "Zwemrevalidatie en - recreatie Waddinxveen". Verwacht mag worden dat het gemeentebestuur een goed oor zal hebben voor de bij de gehandi capte sporters en sportsters levende wen sen. Tenslotte is hun vereniging, op initiatief van sportwethouder A. H. van Gent (PvdA, al eens een keer in het gemeentehuis ont vangen dit jaar als blijk van waardering voor het feit dat dit werk wordt gedaan, zijn er reeds diverse aanpassingen in het overdekte zwembad met goedkeuring van de gemeenteraadsleden gerealiseerd en staat er in het gezamenlijk beleidspro gramma voor de raadsperiode 1978-1982 niet voor niets dat deelname aan onder meer sport en recreatie door gehandicap ten kan worden bevorderd door aangepa ste voorzieningen en een op hen gericht verenigings j-beleid en dat de gemeente lijke sportvoorzieningen beschikbaar wor den gesteld voor de gehandicaptensport, waarbij zonodig aanpassingen worden aangebracht. WADDINXVEEN Het gemeente lijke stedebouwkundige bureau Stad en Landschap BV in Rotterdam heeft een jaar zes schetstekening gemaakt hoe het woon- en winkelgebied langs de Kerkweg- Oost er uit zou kunnen gaan zien als dit deel van het B rugcentrum helemaal zou worden gesloopt. Zoals bekend wil het gemeentebestuur voor dit en het re sterende deel van het Brugcentrum een plan in fasen uitvoeren. In het onderhavige gebied aan de Kerkweg-Oost is de verplaatsing van het aanwezige constructiebedrijf Ros- Waarom is het zo dat voor de valide, (welke vereniging wordt voorgezeten door gezonde mens het hele jaar dpor sport huisarts P. van der Linder sr.) onbe en recreatiemogelijkheden zijn, terwijl stemde gevoelens krijgen bij het aanhoren er voor de invaliden, minder validen en van de gemeentelijke plannen om in het gehandicapten slechts vijf kwartier per -■- week van half september tot eind joen gulden een tennishal neer te zetten. april een mogelijkheid is om zich in wa ter te ontspannen? Sinds kort hebben we Als je in de steigers van de in restauratie verkerende hervormde Brugkerk-Oost klimt kun je dit beeld voor ogen krij gen van het Brugcentrum. Het bebouwde deel op deze foto, waarvan de constructiewerkplaats van Roskam het hart vormt, zal worden gesloopt voor woningbouw. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). verlangens van de gehandicapte sporters sportzaken, die vorige week maandaga vond vergaderde, zijn geuit door commis sielid H. van Gelooven, die zijn vrije tijd bouwen, wat lekker verwarmd is, zodat ook nog gebruikt voor het penningmee- met de ernstige gevallen daar geoefend sterschap zou kunnen worden en de minder inva-1 recreatie liden die toch zelf al meer in beweging zijn, zelf in het diepe baantjes kunnen trekken, wat dan met zo warm hoeft te zijn (zoals bijvoorbeeld in Alphen!) 5e douches zijn ook meestal erg koud! bonden zou kunnen worden. Die bouw kundige oplossing betekent niet alleen meer ruimtelijke mogelijkheden voor de "Zwemrevalidatie en -recreatie Wad dinxveen", maar ook voor het zwembad personeel en wellicht de zwem- en water- poloclub De Gouwe. Afwachten maar dus welke plannen er in de komende weken ideaal zijn om een ruimte te hebben van de tekentafel komen. met stoelen of banken en zo mogelijk Gezegd moet worden dat de wensen en een koffieautomaat. Voor de spieren èn verlangens van de gehandicapte sporters de gezondheid is het beter om 10 a 15 ook al in de gemeentelijke commissie voor minuten te acclimatiseren. 4e Ook zou ’t m.i. voordeliger zijn om een instructiebad bij het zwembad aan te Open brief aan het college van Burge- den ook graag een ontspanning daar 1 zien, waar we na de vermoeiende thera pie, even op adem kunnen komen en rustig acclimatiseren. Dit is ook voor de vrijwillig, pro deo, werkende fysiotherapeuten en mensen van de Reddingsbrigade belangrijk. Al met name tennis. Er zijn de laatste tijd de, mensen die van het zwembad ge- j i „„i Ki,, f,ruik maken zouden hier profijt van hebben. Dit schrijven aan u gaat verge zeld van een 60-tal handtekeningen, van leden van de zwem-revalidatie en recreatie Waddinxveen. Namens hen geven wij gaarne mondelinge toelich- zijn, terwijl stemde gevoelens krijgen bij het aanhoren van de gemeentelijke plannen om in het sportpark "de Sniep" voor zo’n 1.4 mil- Dat “deze overdekte sportaccommodatie zichzelf gaat bedruipen en de gemeente er vijf kwartier bij in een sportzaal, dus uiteindelijk niets kost wordt dan ge- wat helaas ook op de zaterdag is. ”He- makshalve vergeten. laas” omdat én zwemmen én sporten Nu wil het geval dat de vorige week woens- vaak teveel is. dagavond vergaderende gemeenteraad wel Het zwembad is in meerderheid heeft besloten een tennis- le slecht gebouwd, d.w.z. de ingang ligt hal te gaan bouwen, maar dat pas in ja- zo dat alle koude lucht van buiten me- nuari zal worden bepaald waar die hal teen naar binnen stroomt. Bovendien is precies moet worden neergezet. Intussen ijzig koude lucht na zwemmen in ver- bekijkt het gemeentebestuur welke moge- warmd water ook geen succes. Ik op- lijkheden er zijn om de hal neer te zetten perde bij de opening van het raadhuis dat deze met het overdekte zwembad ver- al om de ingang 90° te draaien met tochtdeuren ertussen bijvoorbeeld. 2e de verwarmingsinstallatie is zo dat we nooit zeker weten welke tempera tuur hij zal aanwijzen. Of te koude of te warme lucht. Per keer een verrassing. 3e we missen een ruimte waar we na af loop even kunnen bijkomen. Het zou Helaas heeft de redactie naar ik mag behoud van het notarispand mag gel- aannemen volkomen te goedertrouw, den. (1 Tim. 6). met het aanbrengen van een kleine wij- J. Smit. ziging de zin boven mijn brief van vo- (met dank aan de redactie voor deze rige week, veranderd in een on-zin: Ik rechtzetting). had als kopje geschreven: ’’Sloop van het (toevertrouwde) pand” wat een J. SMIT stille verwijzing was naar de bijbelse Jan Luykenstraat 13. opdracht ’’Bewaar het u toevertrouwde pand” hetgeen uiteraard wel voor het behoud van het ambtsgebed, niet voor verplaatsing project langs de Kerkweg-Oost, vlakbij te laten lopen. In totaal kunnen er in dit de hefbrug, waar Rehorst BV volgend deel van het Brugcentrum zo’n 60 tot r nieuwe winkeleenheden met 100 woningen worden neergezet. achttien bovenwoningen neer te zetten. Omvat de eerste fase het bouwen op Met deze bouwactiviteiten wordt vorm het Roskam-terrein en het Rehorst- gegeven aan het Raadhuisplein, omdat project, een tweede fase zou zich kun- het hier gaat om woningbouw. In dit nieuwe woongebied, dat loopt van de Beukenhof langs de zuidelijke wand kelvernieuwing, die hiermee wordt van de Kerkweg-Oost daarvan tot aan voortgezet. Een variant is hierop eve- het raadhuis, kunnen woningen in drie neens denkbaar. Man kan dan ook be sluiten om als het ware vanuit het bin- met een accent tegenover het nieuwe nenterrein de Kerkweg-Oost te berei- raadhuis waar in vijf lagen gebouwd ken. De mogelijkheid van verwerving kam het meest urgent. Op de hiermede kan worden. van de gronden zal hierbij de doorslag vrij komende gronden kan de eerste Gedacht kan daarbij worden aan rela- geven. In dit laatste geval zal de Julia- fase van et reconstructie- en sanering splan, dat de betrokkenen eerder als een sloopplan karakteriseren, worden gerealiseerd. Gaat men op de Roskam- zoals het schetsplan laat zien, de Julia- plek van start dan kan dit een goede nastraat vanaf de Kerkweg-Oost af te aansluiting vormen op het nieuwbouw- sluiten door de ’’bouwwand” daar door itt '■f: iktttaÉ ■P

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5