Waddinxveen r Twee provincies in Zuid-Holland gy^kabouters Formido-advocaten zetten strijd tegen de gemeente nog altijd voort Geen 'gewest” Midden Holland Schrijf hier uw tekst KLACHTEN BEZORGING Gevonden en verloren Peuleyen 15 telefoon 2604 WERKBRUG VERPLAATST Winkeliers Brugcentrum voelen niets voor plannen van gemeente Bebouwing tussen de Kerkweg/Stationsstraat geleidelijk vernieuwd De Vogelvrienden hield expositie Raadscommissie behandelde beroepschrift van doe-het-zelf-zaak l 4 r. <1*1 1 1 2 3 4 5 6 7 mogelijk dan wel wenselijk is. En het 8 9 10 Adres Plaats 1 letter per hokje. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten tellen voor 1 letter. Hoofdletters twee hokjes per letter. F. Th. Hesselink, welke werd vergezeld van zijn cliënt A. Vervoort, komen op zitten voor het open middengebied, achtte de heer F. H. de Ruijter (VVD) Over het algemeen is de bebouwing hier namelijk van slechtere bouwtech nische kwaliteit dan in het zuidelijke deel. Dit mag wellicht leiden tot de ver- 7 3 Uit de discussie in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken bleek dat niet zozeer het trekken van nieuwe lijntjes in de provincie alleen van mening, dat de hier aanwezige constructie- werkplaats naar een bedrijfsterrein moet worden verplaatst. De tweede herziening van het geldende bestem mingsplan, thans in procedure, voorziet Men kan zich echter afvragen in hoe verre de overige bebouwing een lang leven beschoren is. De bouwtechnische kwaliteit varieert van matig tot zeer Met het van kracht worden van het bestemmingsplan Noordkade langs de Plaatsingsdatum(s) Naam wijze of tot dit doel in gebruik mogen blijven. Het onderhavige bouwwerk voldoet volkomen aan deze omschrij ving. Het gebruik, dat Formido op 23 mei 1978 maakte is daarmede geoor loofd geworden. Het resultaat dat aldus bereikt wordt, is ook niet onredelijk omdat ook an dere bedrijven in het plangebied hun detailhandelsaktiviteiten op grond van gemeld artikel 19 mogen voortzetten. Waarom zou dat dan nog aan Formido moeten worden belet? Kabouters kosten 1,05 inch btw. per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel kapitaal gezet. Iedere kapitale regel extra: f 1,30. Plaatsingen uitsluitend a con tant. Contractprijs op aanvraag. Brieven onder nummer f 1,25 extra. Bewijsnummer 1,50 extra. Kabouters opgeven vóór maandagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 9, Waddinxveen. van de overlegorganen Midden- Holland en Rijnstreek, alsmede Leiden met omliggende gemeenten. In ieder geval zal het zo moeten zijn dat hoe de j van de nieuwe provincies ook zal zijn het noodzakelijk is dat het woon- en werkgebied Gouda- Waddinxveen binnen één provincie de Kerkweg-Oost bij de hefbrug opvolgen. De fasen zijn zo ontwikkeld, de Gouwe zes nieuwe winkels met dat mocht het niet mogelijk blijken be- bovenwoningen bouwen. Deze paalde gronden te verwerven, dit niet geheel en al afbreuk doet aan het plan. Het is ook mogelijk slechts een deel van het plan te realiseren, zij ’t dat het totaalplan een betere afronding geeft. WADDINXVEEN De advocaten van Formido aan de Noordkade 149 zijn volop in de slag om de door het Waddinxveense gemeentebe stuur beoogde sluiting van deze zaak ’’voor bouwers en verbouwers” te voorkomen. Dat bleek tenminste dinsdagavond in het gemeentehuis, waar de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en de beroep schriften zich in het openbaar boog over het door BV Houthandel v/h deze detailhandelsactiviteit in het pand van BV Houthandel v/h Schwartz en Verzijden loopt al sinds Formido, met intussen zeven vestigingen in het land, op 4 november 1976 de deuren opende. BEROEP VERWORPEN Al op 24 november van dat jaar dreigde B. en W. al met politiedwang, omdat de uitgevoerde detailhandel in strijd zou lan. Hoewel de afdeling rechtspraak ling studie een nader standpunt zal moeten worden bepaald. GOUDA-WADDINXVEEN Minister Wiegel wil echter van Zuid- Holland een provincie Zuid-Holland en een provincie Rijnmond maken. En met die visie kan de gemeente Wad dinxveen zich grotendeels verenigen. r v. - komen dat ligt het voor Waddinxveen veel eerder voor de hand, dat daarvan globaal deel zullen uitmaken de ge meenten, die zijn gelegen in het gebied bouwwerken, die bij het van kracht worden van het plan (23 mei 1978) in gebruik zijn op een wijze of tot een doel strijdig met de bij dit plan gegeven be stemming (i.c. bedrijven), op welke WADDINXVEEN Het win kelcentrum Brug, dat maandaga vond in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw ”Het Trefpunt” vergaderde over het reconstructie- en saneringsplan voor het Brugcentrum, heeft weinig waardering van de ge meentelijke visie op dit gebied, waar 100 tot 178 woningen zou den moeten komen en diverse winkels en bedrijven zouden moeten worden verplaatst. Op de buitengewone vergadering van het winkelcentrum Brug bleek duidelijk dat de betrokken winkeliers hun gebied hetzelfde karakter willen laten behouden. Dat in slechte staat verkerende panden moeten worden gesloopt wordt begrijpelijk gevonden, maar dat er daarvoor in de plaats moderne bouwsels zouden moe ten komen wordt bestreden. Ver der is men van mening dat de be staande redelijke tot goede pan den behouden dienen te blijven. Iedereen was het er over eens dat het reconstructie- en saneringsp lan van de gemeente maar éen doel heeft en dat is om de omge ving van het nieuwe gemeente huis te verfraaien. Voor de be trokken Brug-winkeliers staat het vast dat de uit het plan voort vloeiende nieuwe (huur)prijzen het wellicht onmogelijk zullen maken dat zich er toch winkels zullen kunnen gaan vestigen die dit kunnen opbrengen. En dat betekent dat het buurtka- rakter gaat verdwijnen omdat er dan eventueel bedrijven zich in het Brugcentrum zouden kunnen gaan vestigen die een bedreiging voor het bestaande winkelbe- stand kan worden genoemd. In dien op de plek van het construc tiebedrijf Roskam woningbouw kan worden gepleegd, dan meent men in het Brugcentrum, waar Rehorst ook nog eens zes winke- leenheden gaat bouwen, vol doende te hebben aangepakt. laatste strohalm aangepakt om op die De uitslag vanjte grote verloting js^nrs. manier het bedrijf, waar drie mensen en twee part-time krachten werken, open te houden. BEZWAREN Gevonden: ketting; armband; porte- monnaie; handschoen; hoofddoek; horloge. Verloren: voetbalbroek; sleutel; sema foon; kentekenplaat; horloge; rok; boek; tas met inhoud; oorbel. WADDINXVEEN In de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken, die maandagavond in het gemeentehuis vergaderde, is gebleken dat de Waddinxveense raadsfracties zich kunnen vinden in een tweede ling van de provincie Zuid-Holland. Het maken van twee nieuwe Zuid- Hollandse provincies vormt een onderdeel van de voorlopige plannen van de minister van Binnenlandse Zaken H. Wiegel tot reorganisatie van het binnenlands bestuur en provinciale herindeling, welke moet lei den tot het maken van 27 nieuwe provincies. Het vorige kabinet had nog het plan om van de 24 nieuwe provincies te maken, maar daar is de huidige bewindsman van af gestapt. Dat betekent dat het niet lan- WADDINXVEEN -— Rehorst BV gaat hoe deze fasen elkaar in de tijd kunnen aan over 18 bovenwoningen bouwen. Deze nieuwbouw vervangt de daar nu nog staande, in slechte staat verkerende Verenigingsgebouw winkels. Die ontwikkeling betekent dat - de gemeente het noordelijk deel van het Brugcentrum aan een nadere studie Uitvoering van dit voornemen is on rechtmatig, omdat die beschikking van 24 november 1976 was gebaseerd op het bestemmingsplan Noordkade 1967, maar dit plan met betrekking tot het onderhavige perceel niet meer geldt. rw Artikel 19 van het thans geldende Schwartz en Verzijden bij de gemeenteraad ingediende bezwaarschrift plan staat zonder meer toe, onder meer tegen de sluiting, die de gemeente desnoods met politiedwang wil realiseren. Punt is dat formido, een doe-het-zelf- activiteit van Houthandel Utrecht BV in Utrecht, welk bedrijf een onderdeel het volgende neer: is van de Koninklijke William Pont BV in Zaandam, detailhandel bedrijft op een plek waar die in Waddinxveen niet Gouwe, behoeft de gemeente geen uit bedreven mag worden. De zaak tegen voering meer te geven aan het voorne- men met politiedwang op te treden als bedoeld in de beschikking van 24 no vember 1976. ger nodig is om Zuid-Holland in drieën begrenzing te splitsen, zoals dat toen is gebeurd. Het opdelen van de huidige provincie in twee nieuwe houdt ook in dat er geen aparte provincie Midden-Holland komt te liggen, komt, zoals het intergemeentelijk over legorgaan Midden Holland dat nog steeds wil en de gemeente Wad dinxveen tot voor kort ook. In de komende gemeenteraadsvergade- aan de orde is, zoals de heer M. Boere ring zal de provinciale herindeling on- (PvdA) dat aangaf, maar veel meer het derwerp van gesprek uitmaken, omdat takenpakket dat de nieuw te vormen het provinciaal bestuur de gemeentera- provincies gaat krijgen. Dat is essen den hebben gevraagd hun standpunt tieel. In het nog te maken de finitieve hierover kenbaar te maken, zodat zij raadsvoorstel zal dit aspect nader wor- daarmee rekening kunnen houden bij den uitgewerkt. Dat met het oog op hun advisering aan de provinciale sta- deze ontwikkeling het intergemeente- ten. Hoewel het intergemeentelijk lijk overlegorgaan Midden-Holland nu overlegorgaan Midden-Holland voor- al ten grave gedragen zou kunnen wor- stander blijft van een aparte provincie den, omdat een gewest er niet in lijkt te voor het open middengebied, zal er wel een studie worden verricht naar de vraag of een provincie Miden-Holland te voorbarig. ”Een pas op de plaats zal mogelijk dan wel wenselijk is. En het er wel gemaakt moeten worden”, oor- kan natuurlijk dat op grond van deze deelde hij. Bleken de commissieleden vrij una niem te zijn in hun visie dat de provin cie Zuid-Holland in tweeën moet wor den gesplitst, de heer H. P. Barth (D’66) hield vooralsnog vast aan zijn aanvankelijke mening dat een driede ling wenselijk is. De fractie van de heer D. Uitbeijerse (SGP/HKV/GPV) is nog Mocht er echter alsnog een driedeling n*e^ helemaal uitgestudeerd op dit on- derwerp, maar gaf wel te kennen dat het fractiestandpunt wellicht ook een voorkeur zal uitspreken voor een tweedeling. zijn met het geldende bestemmingsp- WADDINXVEEN De tentoonstel- lan. Hoewel de afdeling rechtspraak ling van ”De Vogelvrienden” in het van de Raad van State oordeelde dat de Gereformeerd betreffende voorschriften ontoerei- ”Het Trefpunt” zit er weer op. Zoals kend mochten worden genoemd, werd elk jaar waren er weer diverse soorten het door het Utrechtse advocatenkan- exotische vogels aanwezig. Helaas was zal onderwerpen, toor Star Busmann Hooft Graafland de publieke belangstelling voor de vo- gedane beroep echter verworpen. geltentoonstelling matig. Dat is jam- Intussen is er voor het betreffende ge- mer, want men heeft wat gemist. Er wa- bied aan de Noordkade langs de ren diverse prijswinnaars: M. J. Ver- Gouwe door de gemeente een nieuw sluis, M. L. A. de Rijk, J. Versluis, R. onderstelling, dat dit gedeelte het eerst bestemmingsplan gemaakt, dat dit Hoogendijk, A. Hofman, F. Sanders, F. opgeknapt gaat worden. Een en ander voorjaar ter visie heeft gelegen. En in Vis, S. van Tol, Jacq. Vis, J. van Vliet, is natuurlijk afhankelijk van de moge- dit plan komen overgangsbepalingen H. Dullaard, M. de Heer, A. Noorlan- lijkheid tot aankoop. In ieder geval voor, waarin dat bestaand gebruik mag der, P. Ruitenburg, C. Slierendrecht, F. blijft het gemeentebestuur blijven. Formido heeft dit nu weer als Steenbergen en van Vliet jr. 3388 5769 0477 2009 3177 3537 0678 6505 6091 1162 3758 1422 0079 4915 2553 5309 5677 1045 3619 5302 2533 3669 6868 6869. Prijzen kunnen afge- in deze en maakt op de gronden van het haald worden bij F. Vis, Henegouwer- huidige bedrijf woningbouw mogelijk. De bezwaren van de advocaten van weg 116, Kwekerij’’Nieuw Leven”, tel. Formido, namens wie dinsdagavond in 2675. Daar kan men alle inlichtingen het gemeentehuis aanwezig was mr. G. krijgen over ”De Vogelvrienden”. WADDINXVEEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 140 ton we- slecht. Binnen afzienbare tijd zijn deze gende werkbrug over de Henegouwer- panden ook aan verbetering of vernieu- weg getakeld en aan de andere zijde wing toe. Wil men het Brugcentrum tot van de weg geplaatst. De werkbrug een eenheid maken, het een duidelijke moest daar weer gezet worden in ver- structuur geven dan verdient een inte- band met de bouwwerkzaamheden grale aanpak de voorkeur. Dit pleit rond de aanleg van de Gouwetunnel. voor sanering en vervangende nieuw- Zes kranen moesten er aan te pas ko- bouw. men om het zware gevaarte te verplaat sen, hetgeen een spectaculair schouw- Bovengenoemde overwegingen hebben Spej opleverde, bij de gemeente geleid tot een studie w van het effect van geleidelijke vernieu wing van de bebouwing tussen de Kerk- weg en de Stationsstraat. Aangenomen is, dat deze vernieuwing geleidelijk aan in fasen plaats zal vinden. Dit leidt niet tot complete kaalslag en maakt verschil in architectuur mogelijk. Voorshands wordt gedacht aan vier fa sen. Thans is nog moeilijk aan te geven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7