HOORZITTING IN DE BOMENWIJK PVDA HOUDT EEN Jeugdleden Concordia geslaagd SGPBestek 36 is buigen voor God en Zijn Woord Tien maanden voor W’veense barkeeper (30) Vergaderdata gemeenteraad VIER AUTO’S en commissies IN BOTSING Reparatie OP DE MARKT Kerstavond NKV-dames UNICEF Televisie Radio Afspeelapp. HAVO Sociale Zaken NUMA MORAES ZINGT IN DEBONKELAAR OPENBARE COMMISSIE VERGADERING aan alle merken GOUWEBRUG 3. Rondvraag en sluiting. UITNODIGING Omstreeks donderdag 14 december zullen de bewoners een uitnodiging ontvangen met de belangrijkste zaken uit de gemeentelijke Zuidplasnota.. betoog met aanhalen van de spreuk, die boven de ingang van het gemeentehuis in Veere geplaatst is: ’’Gehoorzaam heid aan God en Overheid, weert ’s mensen ongeluk". SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. De de opleiding. KERSTCONCERT Dinsdagavond 19 december geeft het fanfarecorps Concordia voor de bejaar den een kerstconcert in Huize Sou- burgh. Aanvang 19.45 uur. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 VEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 DECEMBER 1978 zien van de bebouwing van de Zuidpla- spolder tegenover de Sniepweg, rond en achter het zwembad. De PvdA wil weten wat de bewoners denken over zaken zoals verkeersmogelijkheden, winkel-, speel- en sportvoorzieningen. dige wetsvoorstel van de regering in zake de abortus, niet mag. Vandaar dat SGP en GPV samen een initiatief- 1 om abortus alleen toe te staan als het leven van de moeder dreigend gevaar loopt. Van de gelegenheid om met de spreker over diens betoog van gedachten te wisselen, werd door de aanwezigen een ruim gebruik gemaakt. vond 14 december in het Gereformeerd Hij raakt een personenauto en vervol- een kerstavond. De deze avond te houden eucharistieviering is in handen van pa- er een fietafel, anders dan u gewend bent, dat zal u wel zien. De avond begint om acht uur. WADDINXVEEN De fractie van de Partij van de Arbeid in de ge meenteraad van Waddinxveen heeft besloten een hoorzitting te beleg gen voor de bewoners in de Bomenwijk en rond Piasweg en Dorpstraat. Deze hoorzitting wordt gehouden op dinsdagavond 19 december om acht uur in het gebouw van de speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lij sterbesstraat. De fractie van de Partij van de Arbeid wil zich laten informeren over de wen sen die bij de bewoners leven ten aan- WADDINXVEEN Vier jeugdleden van het fanfarecorps Concordia heb ben een goede prestatie geleverd. In Zoetermeer en Den Haag slaagden ze voor het examen A. De examencom missie kende de hieronder genoemde punten toe: Martin Blom 66 punten, Joke Postma 68 punten, Ronnie Bak ker 58 punten, Hennie Bouwman 54 punten. Een prachtig succes voor deze jonge muzikanten, wat de muzikale prestaties van Concordia zeker ten Bestek 36 wil een buigen voor God en Zijn Woord. Bestek’81 is een economi sch reveil, zonder een ethisch reveil. De heer Barendregt erkende dat hij kanders lasten” heeft plaats gemaakt veel wat hij deze avond moest zeggen, voor het ’’draagt elkanders lusten”, al dus een beschouwing over de heden daagse samenleving. De belastingdruk is onverantwoord hoog en gelden worden uitgegeven aan voorzieningen, die het geestelijke wel zijn van ons volk niet ten goede komen. Ook ten aanzien van recht en orde neemt men het niet zo nauw meer in onze samenleving; de burgerlijke onge hoorzaamheid viert hoogtij. Door het vormen van actiegroepen proberen minderheden het recht aan hun zijde te WADDINXVEEN De Sint is nog maar net uit het zicht verd- lp wenen of de kerst staat wéér voor U de deur. Wellicht gaan we elkaar j weer vele goedbedoelde wensen ;j: 2 toesturen. Met Unicefkaarten Ijl gaat dat prima. Het assortiment is 2 ;i. erg mooi. Bovendien helpt u Uni- t cef aan de nodige financiële mid- f: delen door deze kaarten- of an- lil dere artikelen - aan te schaffen. 2 Het zinvolle werk voor de kinde- 2 ren in de ontwikkelingslanden ;j 2 kan dan voortgezet worden of in- 2 dien mogelijk zelfs uitgebreid. 2 p Wij staan vrijdag 8 december de 1;1 gehele dag tot uw dienst op de ;p weekmarkt in Waddinxveen. U 2 p kunt de kaarten dan van dichtbij lp p komen bekijken. Loop ons dan 2 2 niet voorbij. ;p 2 Heeft u op deze dag geen tijd, dan 2 p kunt u altijd nog terecht bij de 2 p volgende adressen: Mevrouw B. j B. van der Linden-Bauer, Sou- 2 burghlaan 15, telefoon 4100, óf bij p Mevrouw L. de Wolff-v.d. Wijn- 5 gaart, Heggewinde 53, telefoon 1 4 7818. gens de auto van die al tegen de auto voor haar tot stil stand was gekomen. Vervolgens werd kof- z>j van achter geramd door een vracht auto. De schade was aanzienlijk en het verkeer was f J------ ---J gestremd. r NIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! WADDINXVEEN Een man uit Gouda liep vorige week dinsdag ver wondingen aan gezicht en benen op bij een ongeluk op de Henegouwerweg in Waddinxveen. In de bocht bij het ge maal raakte hij met zijn auto op de lin ker weghelft, waar hij tegen een vracht auto botste. Hij kwam weer op de rech ter weghelft terecht en werd daar van achter aangereden door een andere personenauto. Daar weer boven op knalde een derde auto. De Gouwenaar raakte bekneld en moest door de Wad- dinxveense brandweer met persluch- tapparatuur uit zijn auto worden be vrijd. Hij werd per ambulance overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. WADDINXVEEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 30-jarige barkeeper uit Waddinxveen overeen komstig de eis van de officier van justi tie veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hij werd verdacht van be dreiging, afpersing en vernieling. De Waddinxvener maakte nogal eens een uitstapje naar Den Haag, al dan WADDINXVEEN Dinsdagavond 12 december om acht uur vergadert de commissie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg. Om acht uur wordt begonnen met de afhandeling van deze agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verslagen van de verga deringen van 10 en 20 oktober 1978. 4. Voorstel vergaderschema voor de rest van leerjaar 78-79. 5. Verslagen werkgroepen en commis sies. 6. Benoeming commissieleden en le den van werkgroepen. 7. Begrotingswijziging over 1978. 8. Commentaren op concept-nota personeelsbeleid. Voorgestelde wij zigingen van de commissie PZ zul len worden nagezonden. 9. Beheer koffie- en frisdrankautoma ten. 10. Voorstel tot instelling van een com missie ’’onderhoud school”. 11Rondvraag. 12. Sluiting. De raadscommissie voor de sociale za ken en volksgezondheid vergadert in WADDINXVEEN Morgenavond (donderdag 7 december) treedt op de Zuid-Amerika-avond van de PvdA in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op de zanger Numa Moraes uit Uruguay. Numa Moraes werd daar geboren in Tacuarembó op 28 april 1950. Toen hij 10 jaar was liet zijn vader hem muziek studeren aan het conservatorium van die stad. Maar al vrij snel moest hij dit opgeven, omdat het gezin ging verhuizen naar een andere stad, waar geen conservatorium was. Op zijn 14e neemt hij de gitaar weer op en begint de volksmuziek van zijn streek te zingen en spelen. Als de dichter Washington Benavides enkele van zijn eigen ge dichten door hem vertolkt hoort begint een samenwerking, die jaren zal duren, tot het noodgedwongen vertrek van Numa uit Uruguay. Van vrijwel alle liederen, die Numa Moraes zingt, is de muziek door hem zelf geschreven. De teksten zijn politieke teksten, in de zin dat ze vertel len over de realiteit van zijn land en de situatie van zijn volk: de ellende, de vreugde en de strijd. Na bekendheid te hebben gekregen in eigen land volgen optredens in Ar gentinië. Daar blijft hij ook een tijdje als in ’72 de uitoefening van zijn be roep in Uruguay onmogelijk wordt, om vervolgens door te reizen naar Chili. In Chilie treedt hij verschillende malen op met Daniël Viglietti en Marcos Velazques en op T.V. Sinds 1974 is hij in Europa en vanaf’76 in Nederland. Hij heeft tournees en TV-optredens gehad in zo’n 8 landen van Europa. Ook heeft hij ver schillende platen opgenomen waarvan één in Nederland ”Yo sé que los rios crecen" (uitverkocht). Een in ’71 opgenomen plaat is sinds kort in Ne derland opnieuw uitgebracht onder de titel ”La Patria, companero”. Numa Moraes studeert op dit moment gitaar aan het Koninklijk Conser vatorium te Den Haag, bij zijn landgenoot en leermeester A. Pereira Arias. WADDINXVEEN De data van de gemeenteraad- en commissievergade ringen voor volgend jaar zijn door het gemeentebestuur als volgt vastgesteld: Raadsvergaderingen, aanvang 19.30 uur, op woensdag: 24 januari, 21 februari, 21 maart, 18 april, 16 mei, 13 juni, 11 juli, 22 augustus, 19 september, 23 oktober (dinsdag), 24 oktober, 25 oktober (don derdag, dag- en avondvergadering), 21 november en 19 december. Financiële commissie, aanvang 16.30 uur, op donderdag: 11 januari, 1 fe bruari, 1 maart, 29 maart, 26 april, 17 mei, 21 juni, 5 juli, 30 augustus, 4 okto ber, 1 november en 29 november. Onderwijscommissie en commissie open bare werken, beide aanvang 19,30 uur, op woensdag: 10 januari, 31 januari, 28 februari, 28 maart, 25 april, 23 mei, 20 juni, 29 augustus, 26 september, 31 ok tober, 28 november. Comissie Ruimtelijke Ordening en Wo ningbouw, aanvang 16.30 uur, op dins- v dag: 16 en 30 januari, 13 en 27 februari, 13 en 27 maart, 24 april, 8 en 22 mei, 5 en 19 juni, 3 juli, 28 augustus, 11 en 25 september, 9 en 30 oktober, 13 en 27 november, 11 december. Commissie Sociale Zaken, aanvang 19.30 uur, op woensdag: 14 februari, 2 mei, 5 september en 14 november Commissie Algemeen Bestuurlijke Za ken, aanvang 19.30 uur, op dinsdag: 6 fe bruari, 23 april, 12 juni, 4 september en 6 november. in mineur was. We zijn ver afgeweken van de overheidsopvatting zoals de re formatoren dat bedoelden. Het is bijna een bovenmenselijke opgave om in deze tijd het theocratische te stellen boven het zgn. democratische. Hoewel de tijdgeest ons er bijna toe dwingt om alles in eigen kring te gaan zoeken - ei gen scholen, eigen organisaties, eigen krant - mogen wij beslist onze opdracht voor de hele samenleving niet vergeten. De weg van Groen van Prinsterer is nog altijd te verkiezen boven die van niet vergezeld door vrienden. Hij ging krijgen. Tot voor kort sprak het van- Abraham Kuiper. Spreker eindigde zijn dan naar een nachtclub aan de Lange Houtstraat, waar hij vroeger had ge werkt. In Waddinxveen had verdachte, die een sociale uitkering ontvangt, ver bouwingen aan een woning uitgevoerd, waarin hij gratis mocht wonen. Van wege een ongeluk kon hij zijn hand tij delijk niet gebruiken. Maar in de Haagse nachtclub was hij desondanks fors tekeer gegaan. Onder bedreiging wenste hij bier zonder de rekeningen te betalen. Hij mishandelde een barjuf frouw en dreigde de zaak in elkaar te slaan. WADDINXVEEN Vorige week zelf, dat een huwelijk op zijn minst bur- dinsdagavond hield de heer H. J. Ba- gerlijk werd voltrokken, maar andere rendregt, gemeenteraadslid in Baren- samenlevingsvormen zijn nu blijkbaar drecht en lid van de Rijnmondraad legitiem. Wanneer het huwelijk een voor de SGP een inleiding op een open-- achterhaalde zaak is, spreekt het van bare vergadering, die in De Hoeksteen zelf, dat ook het gezin, de pijler van de aan de Esdoornlaan door het bestuur samenleving, wordt aangetast. De wet goede zal komen. Dirigent G. de Knegt van de Waddinxveense SGP was be- op de regeling van abortus, plaatst ons kreeg een extra compliment van de legd. land voor de grootste crisis aller tijden, examencommissie voor de zeer goede Uitgaande van artikel 36 van de Neder- omdat dit tegen het leven, door God op landse Geloofsbelijdenis hield de heer deze aarde gegeven, ingaat. De kinder- Barendregt een principieel betoog, zegen, een gave van God, wordt opzet- waarin hij de taak en de verantwoorde- telijk van de hand gewezen. Daarom lijkheid van de Overheid als Gods die- stelde de heer Barendregt dat het hui- naresse uitvoerig belichtte. Waarom houden wij nog zo vast aan dit oude ar tikel? Wanneer we de moeite nemen het eens te lezen blijkt het nog bijzon- wetsvoorstel hebben ingediend der actueel en aan deze tijd gebonden te zijn. De materiele en immateriële kant van de samenleving komt hierin uitvoerig aan de orde, naast de zorg voor het dagelijkse levensonderhoud en de taak van de Overheid om recht en orde te handhaven. Het ’’draagt el- Als door een wonder kon een Vlaar- dingse vrouw zaterdag voor een week op de Gouwebrug in Waddinxveen uit haar totaal vernielde auto stappen. De aut was samengedrukt tussen een per sonenauto en een vrachtwagen en de vrouw raakte daarbij overgoten met benzine. Met slechts enkele schaafwon den kroop zij door een gat uit het wrak. Het ongeluk gebeurde doordat een per- WADDINXVEEN De afdeling sonenauto, komende uit de richting Waddinxveen van de NKV- Rotterdam, van achter werd aangere- vrouwenbeweging houdt donderdaga- den en °P de linkerweghelft belandde. n de vlaardingse vrouw, het gemeentehuis op woensdagavond -*-lx.x _x:> 13 december om half acht over deze agenda: 1. Vaststelling notulen vergadering 8 t november 1978. gedurende enige tijd 2. Discussienota Zuidplaspolder. Commissie Sportzaken, aanvang 20.00 Verenigingsgebouw Het Trefpunt uur, op maandag: 26 februari, 23 april, 12.22, 2 18 juni, 24 september en 26 november. Commissie voor Kunst, Cultuur, Recrea- j_er Th. Doesburg. Daarna is tie en Jeugd, aanvang 20.00 uur, op maandag: 29 januari, 26 maart, 21 mei, 27 augustus en 29 oktober.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5