Raad Gemeente koopt acht woningen weer bijeen Wethouders liepen mee in stille tocht Amnesty 50 JA< RECHTEN VAN C>E MENS,,., aan de Kleikade en de Onderweg zijn bestemd voor de sloop Dertig jaar rechten van de mens herdacht Huizen, met totale prijs van f 681.251, Verklaring 30 jaar oud Kr®*’ en zijn exclusief btw, maar zijn inclusief de betreft het circa 174 vierkante meter. Aan de door Amnesty International gehouden stille tocht namen een honderdtal Waddinxveners deel. Er werden diverse spandoeken meegevoerd met teksten als "Spreek voor hen die moeten zwijgen". Op de trap van het gemeente huis hield de heer H. J. van der Steen namens Amnesty een korte toespraak. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. 1Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 5 en 20 september 1978. De door de gemeente aan te kopen acht huizen staan op de plek, die al in de deze zomer door de gemeenteraad- VERDRIETIG Eerder had de heer Van der Steen eraan herinnerd dat de 30 jaar geleden door de derde algemene vergadering van de Verenigde Naties in Parijs aan vaarde Universele verklaring van de rechten van de mens geen enkele juri dische verplichting schept voor welke regering dan ook, maar dat ze wel de reikt dat Waddinxveen voor deze vijf huizen totaal f 260.000,op tafel gaat WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 over mensenrechten nu en in de toekomst. ”Het is dan ook teleurstellend en ver- van de stille tocht, die vervolgens werd drietig om te constateren dat 103 lan- ontbonden. den de uit de Universele verklaring voortkomende verdragen over de rech ten van de mens nog steeds niet gerati ficeerd hebben. Met het protocol dat de mogelijkheid van een individueel klachtrecht regelt, bieden de verdragen over de rechten van de mens een moge lijkheid om regeringen aan te spreken op de naleving daarvan. Dat is de bete kenis van een tocht als deze!, dat de wereldwijde publieke opinie van de re geringen vraagt deze verdragen te rati ficeren, zodat naleving van mensen rechten een minder vrijblijvende zaak wordt; geen gunst maar een recht!, al dus de heer Van der Steen aan het slot de gemeente werden namens haar ge- gening. Het woonhuis met erf voerd door de Waddinxvener A. C. van schuurtje van de heer Van der Meer den Bosch. Er is overeenstemming be- omvat 136 vierkante meter. ONDERWEG leggen. Hierbij zij opgemerkt dat alleen De heer L. H. van ’t Wout van de On- de woning Kleikade 14 leeg zal worden derweg 1 gaat zijn woning aan de On opgeleverd en dat de andere woningen derweg 1 aan de gemeente verkopen verhuurd zijn. De aan te kopen huizen voor 134.150,terwijl de heer H. van ’t Wout van de Onderweg 3 zijn huis aan de gemeente kwijt kan voor de gen ten oosten van het woonhuis Klei kade 18 en ten oosten van het woonhuis Onderweg 13 gesloopt zullen moeten zijn, worden deze vier vrijheden in het Atlantisch handvest opge nomen. Voor de vrijheid had men immers gevochten en geleden? Een vijftig staten ondertekende dit handvest. Tevens wordt er een commissie ingesteld, die de vrij heden tot mensenrechten moet uitwerken. Eleanor Roosevelt wordt aangewezen als voorzitster de geestelijk erfenis van haar man te verwerkelijken. Inderdaad is het aan haar visie en vasthou dendheid te danken, dat ruim drie jaar later een ontwerp aan de V.N. kan worden voorgelegd. Het wordt zonder tegenstemmen aan genomen, met 48 stemmen vóór - wel zijn er acht onthoudingen: het Sowjetblok, Zuid-Afrika en Saoudi-Arabië. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen gaat door met het aankopen van huizen in het gebied ten oosten van het woonhuis Klei kade 18 en ten oosten van het woonhuis Onderweg 33. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad dan ook gevraagd in te stemmen met de aankoop van 6 Kleikade-huizen en 2 Onderweg-huizen voor de totale prijs van ƒ681.852,(exclusief btw). Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek had laten weten verhinderd te zijn om aan de stille tocht deel te nemen. De stille tocht werd afgesloten voor het richting aangeeft voor het denken gemeentehuis met een korte toespraak namens Amnesty International van de heer H. J. van der Steen. Hij maakte er melding van dat Amnesty aan de am bassadeurs van Egypte, Ethiopië, Ga bon en Frankrijk telegrammen heeft gestuurd met de volgende inhoud: Excellentie, Inwoners van Waddinxveen. deelnemend aan een stille tocht ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, verontrust over de toenemende schen ding van deze rechten over de gehele we reld, nodigen u uit om met klem bij uw regering erop aan te dringen de verdragen over de rechten van de mens zo spoedig mogelijk te ratificeren. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad verga dert volgende week woensdaga- sleden 'vastgesteïde Nota°Kernenbeleid vond om half acht voor de laatste Si maal dit jaar. Op de agenda 8 van deze openbare vergadering staan deze punten: WADDINXVEEN Op 10 de cember 1948 werd op de derde al gemene vergadering van de UNO te Parijs de universele verklaring van de rechten van de mens aan genomen. Zij was ingediend door Eleanor Roosevelt, de weduwe van Amerika’s grote president, die reeds in 1941 in zijn congre srede The State of the Union gep leit had voor algemene erkenning van de vier vrijheden: vrijheid van meningsuiting, vrijheid van gods dienst, vrijheid (of vrijwaring) van gebrek, en van vrees. Op deze punten hadden de oecumenische kerken in (uiteraard clandestien: het was oorlogs- en bezettingstijd) internationaal overleg aange drongen. Als de As mogendheden eindelijk verslagen stukken. 3. Voorstel tot 16de wijziging;! van de Bouwverordening waarin begrepen herstemming over een ingediend wijzigings- voorstel d.d. 23 nov. 1978. 4. Voorstel tot vaststelling van de S! ’’Verordening geldelijke steun i bejaarden bij verhuizing”, de k ’’Verordening geldelijke steun bewoners bij woningverbete- ring en krotontruiming” en de ’’Verordening geldelijke steun !j' aan huurders van woningen, welke in verband met de reali- sering van bestemmingsplan- nen of de uitvoering van an- dere openbare werken moeten worden ontruimd”. 5. Voorstel tot benoeming van leden in de commissie voor het marktwezen. !j: 6. Voorstel tot voorlopige vast- stelling van de uitgaven voor het openbaar kleuteronder- wijs, het openbaar gewoon la- ger onderwijs en het openbaar ij m.a.v.o. over 1976. 7. Voorstel tot het verlenen van ;i; medewerking voor de realise- s: ring van een invalidentoilet in de De Sav. Lohmanschool. 8. Voorstel tot het verlenen van ;i; medewerking voor de aan- schaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. f de Bethelschool en de Eben Haëzerschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan- schaffing van demonstratie- materiaal t.b.v. het natuurkunde-onderwijs op de Willem van Oranjeschool. si 10. Voorstel met betrekking tot de provinciale herindeling. 11. Voorstel tot aankoop van de percelen Kleikade 2, 6, 7, 10 ;i en 14. 12. Voorstel tot aankoop van het perceel Kleikade 13. 13. Voorstel tot aankoop van het ;i perceel Onderweg 1. 14. Voorstel tot aankoop van het 1; perceel Onderweg 3. 15. Voorstel tot verkoop van een ;J; perceel grond gelegen nabij ;j; de Sparrengaarde. ;j; 16. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer A. J. W. Jansz te Leiden. ;J; 17. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Noordkade. F 18. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan ;i Zuidkade I aan de Stichting Bevordering Eigen Woning- 5; bezit Groenswaard te Wad- dinxveen t.b.v. de bouw van 71 premiekoopwoningen. 19. Voorstel tot regeling van het 5; krediet in rekening-courant voor 1979 bij de N.V. Bank ij voor Nederlandse Gemeen- Si ten. 20. Voorstel tot besteding van middelen van de gemeentebe groting 1979. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten voor de j dienst openbare werken. ;J 22. Voorstel tot financiële afwik- keling van het verwarmings- bedrijf en besteding van de j baten ten behoeve van inrich- j ting hulpverleningsvoertuig brandweer. 23. Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de !i gemeente-ontvanger wegens opheffing van diens functie. ;J 24. Begrotingswijziging w.o.: be schikbaarstelling krediet voor aanschaffing van twee electri- j sche schrijfmachines. 25. Voorstel tot goedkeuring van de begroting 1979 van de Ch- ristelijke Openbare Uitleenbi- !j bliotheek. 26. Rondvraag. hebben respectievelijk een grootte van circa 95 m2, 118 m2, 100 m2, 131 m2 en 139 m2. Afgesproken is dat de ge- prijs van 164.402,Beide bedragen worden ^Vandaar daf het college van B. rneente de huidige huur zo zal laten. zijn exclusief btw, maar zijn inclusief de - - Overeenstemming heeft de gemeente vergoedingen voor te lijden vermogens- ook bereik met de heer C. M. van der schade en de te maken verhuiskosten Meer van de Kleikade 13 om zijn huis naar een premiekoopwoning (L. H. van voor de prijs van f 123.300,- te kun- ’t Wout) en een ’’garantiewoning” (H. nen aankopen. In dit bedrag is meebe- van ’t Wout), zulks op basis van ontei- grepen een vergoeding voor te lijden gening. Omvat het woonhuis met erf en de vermogensschade en de te maken ver- schuur aan de Onderweg 1 circa 173 Meijs- huiskosten naar een en W. nu reeds pogingen in het werk stelt, zodra de mogelijkheid zich aan dient, deze woningen aan te kopen. KLEIKADE De woningen Kleikade 2, 6, 7, 10 en 14 gaat de gemeente aankopen van c. Haagse mevrouw H. J. Meijs- huiskosten naar een premie- vierkante meter, aan de Onderweg 3 Steensma. De onderhandelingen met koopwoning, zulks op basis van ontei- WADDINXVEEN De dertigste verjaardag van de Universele verkla ring van de rechten van de mens is in Waddinxveen herdacht door de plaatselijke werkgroep van Amnesty International met een zaterdag middag gehouden stille tocht. Aan deze tocht van het parkeerterrein aan de Groensvoorde naar het gemeentehuis aan het Raadhuisplein na men een honderdtal mensen deel. Onder hen bevonden zich de wethou ders A. H. van Gent (PvdA), P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (WD). Andere deelnemers waren ge meentesecretaris J. Meuleman, CDA-fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog, PvdA-fractievoorzitter M. Boere en pastoor P. M. Olsthoorn. is getrokken bij het gebied Dorpsstraat. Voor dit gebied zal, evenals dat voor het B rugcentrum het geval is, een sanerings- en renovatieplan worden ontworpen. De inhoud van dit plan zal er volgens het gemeentebestuur hoogstwaar- 2. Mededelingen en ingekomen T schijnlijk op neerkomen dat de wonin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 19