PvdA teleurgesteld over bezoek aan fractieberaad 1 III Geen plek bij veiling voor verpakkingsbedrijf openbaar fractieberaad Provincie contra gemeente Waddinxveen Extra man voor B. en W. De Mik BV Hameni BV een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Inspraak op andere manier stimuleren? Van Mourik BV D’66 houdt Gemeentelijke bekendmaking de onderlinge relatie. Kraaijestein: ”De opzichte van de rijkswegen A12 en A20 mille, omdat salarissen van vacatures rijkswegen A12 en A20 en de spoorlijn WADDINXVEEN maar in de post onvoorzien te stoppen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 In eerste instantie had de gemeente Waddinxveen tegen de provincie aan- Waddinxveen, waardoor extra verkeer sproblemen van de steden en dorpen kan worden vermeden; dat aan- en af voer van grondstoffen en produkten op deze plaats op snelle wijze zullen kun nen geschieden; dat er tevens een mo gelijkheid is voor aansluiting op het Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. raadsleden A. H. van Gent (wethouder), M. Boere, H. van Ek, drs. D. Lont en Ch. A. A. Wijnen in het eigen blad ’’Prikbord”. o WADDINXVEEN In het handelsre- Gedeputeerde gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstre ken is gerectificeerd dat niet mevrouw C. H. van Mourik-Kammeraat de ver- effenaar is van Van Mourik’s Drogiste- beleid met betrekking tot dit gebied in WADDINXVEEN De Partij van de Arbeid in Waddinxveen bekijkt Volgens hem is de PvdA de meest de mocratische partij binnen het scala van politieke partijen welke in Wad dinxveen opereren, omdat elk lid recht streeks inspraak zou hebben in het be- leid van de raadsfractie middels dat maandelijkse openbaar fractieberaad op de donderdag voorafgaande aan de gemeenteraadsvergadering. Dit open baar fractieberaad, dat wellicht slecht zou kunnen worden bezocht vanwege de onvrede die er in socialistische kring nog altijd kan bestaan over het optre den van de partij in de Waddinxveens samenleving, wordt steeds gehouden in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. MOEILIJKE PERIODE PvdA-voorzitter drs. Martin Kraaije stein herinnert er in ’’Prikbord” aan dat de plaatselijke afdeling een jaar gele den aan het werk moest in een periode die moeilijk was. Diverse bestuursleden waren opgestapt en het onderlinge ver trouwen was op een laag pitje komen te staan. Met als uitgangspunt dat er in dit land en daarbuiten moet worden opge komen voor de zwakkeren heeft het PvdA-bestuur geprobeerd de verhou- WADDINXVEEN Evenals de ;j gemeenteraadsfractie van de Par- ;i 7 tij van de Arbeid houdt ook de T met één zetel in de raad vertegen- woordigde politieke partij Demo- !i j: craten ’66 openbaar fractiebe- raad. Dit beraad, onder verant- ;i woordelijkheid van het raadslid I; H. P. Barth, wordt van belang ge- vonden voor de besluitvorming T van de eigen fractie. J •I; D’66 vergadert op die maandaga- vonden, welke voorafgaan aan de maandelijks op woensdagavond T te houden gemeenteraadsverga- T deringen. Dat gebeurt in de lees- T kamer van het gemeentehuis (eer- J i; ste verdieping) van 19.00 tot 23.00 4 uur en wel op de maandagen van -5 15 januari, 12 februari, 12 maart, s: ;i; 9 april, 7 mei, 5 juni, 2 juli, 13 au- 5: gustis, 10 september, 15 oktober, ff 12 november, 10 december. ff ff Het openbaar fractieberaad van ff D’66 is ook toegankelijk voor f;: J; niet-leden. F of er met het openbaar fractieberaad een andere weg moet worden inge slagen. De socialistische gemeenteraadsfractie is namelijk teleurgesteld, dat maar zo weinigen maandelijks van deze ’’meest belangrijke inspraak- dan wel meebeslissingsmogelijkheid” gebruik maken. ’’Misschien dat wij in de komende periode een andere formule dienen te bedenken en het meedenken en meebeslissen moeten stimuleren om de betrokken heid van onze leden bij het reilen en zeilen van onze fractie te vergro ten”, schrijft fractiesecretaris Henry ten Zijthoff namens de PvdA- WADDINXVEEN In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel landelijk spoorwegnet; en Fabrieken voor Gouda en omstre- dat het onderhavige bedrijf voor een ken heeft zich als nieuw bedrijf laten groot deel zijn omzet zal vinden in le- i aan de Plaats van vestiging: Stolwijk. Om- thans reeds op het veilingterrein geve- 'j -a '_::p .i van sten als inkomsten zijn meegeteld. Met het tuinbouwbedrijf enz. Maatschappe- CDA-lijk kapitaal: 175.000,—, geplaat- c.q. producenten; dat men op veel vei- en W. en de gemeentese- st/gestort ƒ35.000,Directie: A. de lingterreinen in Nederland bedrijven in cretaris aantrekken, de gehandicapten- Mik te Stolwijk. sport extra subsidiëren, banken voor bejaarden plaatsen, de lasten dekken die voortvloeien uit de aanleg van een draaicirkel aan de Alberdingk Thijm- laan en het reconstructie- en sanerings- fonds een extra bijdrage geven. Omdat met de nieuw aan te trekken medewerker al een halve ton is ge moeid zal er maar ruim drie mille over blijven voor het vervullen van de reste rende wensen en dat is natuurlijk te weinig. Daarom hebben B. en W. de rijen BV, Waddinxveen, maar dat tot WIJZIGING VUILNISOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen (Kerstmis, oud- en nieuwjaar) zullen de navolgende wijzigingen in de vuilnis ophaaldienst plaatsvinden: 1. De huisvuilophaaldienst op maandag 25 december a.s. (wijk I: Groenswaard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Noo’rdeinde en Tuinbouwgebied) wordt thans uitgevoerd op woensdag 27 december a.s. 2. De huisvuilophaaldienst op dinsdag 26 december a.s. (wijk II: gebied ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn) wordt thans uitgevoerd op woens dag 27 december a.s. 3. De grofvuildienst op woensdag 27 december a.s. (wijk IV: Groenswaard II en III) wordt thans uitgevoerd op vrijdag 29 december) a.s., gelijktijdig met het ophalen van het huisvuil in die wijk. 4. De huisvuilophaaldienst op maandag 1 januari 1979 (wijk I: Groenswaard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Noord- einde en Tuinbouwgebied) wordt thans uitgevoerd op dinsdag 2 januari 1979. OPENBARE VERGADERING VERGADERING GEMEENTERAAD: woensdag 20 de cember a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETHOUDER MEVR. L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. verpakkingsartikelen aantreft, waaruit wel blijkt dat dergelijke bedrijven sterk veilinggebonden zijn. OVERWEGING In zijn overweging zegt het college van Staten van Zuid- Holland echter: dat, wat er ook van zij van de gevolgen van de infrastructuur voor het in het WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Goudse bedrijf Cleef Hessian Company BV zal zich niet mogen vestigen vlak bij de veiling van de Tuiniersvereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg. Gedepu- dezë'progressieve samen'werking'm'de teerde Staten van Zuid-Holland hebben beschikt dat geen verklaring j ons dit jaar van geen bezwaar zal worden verstrekt voor de bouw van de benodigde gunstige manier kunnen opslag- en kantoorruimte. Deze verklaring was door het Wad- handhaven door het verkrijgen van vijf dinxveense gemeentebestuur gevraagd. Tataln i rnnrl'' zijn. Dit betekent ook dat de afdeling De PvdA in Waddinxveen waakt echter i voor een te grote vorm van optimisme. ”Het feit blijft bestaan dat onze ge- is de taak van de afdeling om het poli- meente nog altijd tieke gebeuren in Waddinxveen en het meerderheid heeft in de raad. Ondanks beleid van onze fractie en wethouder dit laatste heeft de fractie wel degelijk goed te volgen”, aldus de voorzitter, zijn stempel gedrukt op het in het afge- die erop wijst dat het meedoen aan de lopen jaar gevoerde beleid in de ge- politieke meningsvorming onontbeer- meente”, vindt fractiesecretaris Henry lijk is, dat in onze gemeente spelende ten Zijthoff. Als voorbeeld hiervoor zaken kritisch bediscussieerd moeten noemt hij de een jaar geleden door de worden en dat er moet worden inge- meerderheid van de raad (alleen de speeld op initiatieven van (groepen) VVD stemde tegen) aangenomen uit- burgers. gangspunten voor de nieuwe woonwijk -- Zuidplas. Dat de PvdA-raadsfractie bakzeil haalde voor wat betreft het voorstel om aan de Alberdingk Thijm- laan geen tenniscomplex met acht ba nen, maar met zes aan te leggen en dat de gemeentelijke nota uitgifte gronden ”met veel pijn en moeite” na vele schorsingen en bijstellingen (ontkrach ting) via moties van het CDA” met een krappe meerderheid werd aangenomen wordt kennelijk voor kennisgeving aangenomen. bedrijf derhalve niet als een strikt aan de veiling te Waddinxveen gebonden bedrijf kan worden aangemerkt en uit dien hoofde in het gebied nabij de Bre deweg ongewenst moet worden geacht;_ dat het bedrijf zowel op Bleiswijk als op Waddinxveen is georiënteerd; dat de vertegenwoordiger van het bedrijf ter zitting van de vierde kamer uit de commissie-Arob weliswaar heeft ge steld, dat in Bleiswijk slechts 500 m2 be schikbaar is - hetgeen onvoldoende wordt geacht - doch dat uit door hen in gewonnen inlichtingen is gebleken dat serieuze onderhandelingen over de ve stiging van het bedrijf op het veilingter rein in Bleiswijk nog niet zijn gevoerd; - dat voorts de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur tijdens voor noemde zitting heeft gewezen op de precedentscheppende werking van de onderhavige zaak; dat voor meerdere met het onderhavige bouwplan verge lijkbare en in het onderhavige gebied geprojecteerde plannen een verklaring van geen bezwaar zal worden gevraagd; dat het in verband hiermede - gezien het in het streekplan Zuid-Holland- oost neergelegde provinciale standpunt - gewenst is niet vooruit te lopen op de dat het ontwerp-bestemmingsplan ’’Bedrijf sterrein Bredeweg”, waarin het onder havige gebied is begrepen, binnenkort ter visie zal worden gelegd zodat het bestemmingsplan binnen afzienbare tijd aan hun oordeel kan worden onder worpen; landschappelijke aard ook andere dat voor deze werkwijze te meer aanlei- ding is omdat, in afwijking van voor minder gunstige ligging "ten opzichte meld provinciaal standpunt, het van de (geplande) woonbebouwing en ontwerp-bestemmingsplan de ontwik- de slechte openbaar vervoersverbindin- keling van een bedrijfsterrein met een PvdA-voorzitter drs. Martin Kraayestein. üingcomplex beoogt; ken belangen mitsdien geen aanleiding vraagde verklaring van geen bezwaar te weigeren terug te komen. ling te Waddinxveen; dat het grootste drijf. Aldus blijkt uit een wijziging in veilingen elders in Zuid-Holland en in de Noordoostpolder; dat voornoemd vertegenwoordigers voor vier jaar secretaris over zijn partij, die in de loop ’’neerzet” en na vier jaar nagaat wat van dit jaar na vier jaar een punt zette men ervan terecht gebracht heeft. De achter de progressieve samenwerking fractie en de wethouder hebben tot taak ervoor te zorgen dat het pro- legd zo goed mogelijk wordt uitge- WADDINXVEEN Als de gemeente raad dat volgende week woensdaga vond wil zal er 50.000,op tafel worden gelegd om een medewerker in dienst te kunnen nemen direct ten be hoeve van het college van B. en W. en de gemeentesecretaris. De grootst mo gelijke meerderheid van het college is met dit voorstel bij de gemeenteraad gekomen. Dit voorstel is een uitvloeisel van een aantal aangenomen CDA- amendementen bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1979. Vrij kwam het bedrag van ruim 53 inschrijven De Mik BV, Waddinxveen. veranties van zijn produkten mille, omdat salarissen van vacatures j - n:- en verlaging van een aantal subsidiepo- schrijving bedrijf" de uitoefening f1 dit geld wilde het CDA een medewer- 1 ker voor B. dat het onderhavige bedrijf voor een stigde ondernemingen en de van de vei ling gebruik makende ondernemingen UITSTEKEND In ’’Prikbord” kijkt secretaris Ruud Bosch nog even terug op het afgelopen dingen in de afdeling zo snel mogelijk jaar, waarin de PvdA-afdeling 45 maal weer te verbeteren. ”In het begin ging vergaderde. Het bij de gemeenteraads- dat soms wat moeilijk, maar steeds verkiezingen van woensdag. 31 mei be- meer bleek dat de gemeenschappelijke haalde resultaat (vijf raadszetels) wordt solidariteit groter was dan de verschil- door hem uitstekend genoemd, zeker lende visies die we (gelukkig) soms heb- gezien de landelijke uitslagen. ”Als ben”, aldus voorzitter Kraaijestein. D’66 met aan de verkiezingen had mee gedaan als het resultaat voor ons onget- Tussen de PvdA-afdeling en de PvdA- wijfeld nog beter geworden. Hoewel raadsfractie bestaan de nodige wij onze plaats als grootste partij met 6 procedure-afspraken voor wat betreft zetels (maar dan samen met D’66, PPR de onderlinge relatie. Kraaijestein: ”De en PSP) hieroor kwijt raakten werden PvdA is gelukkig geen partij die zijn wij een goede tweede”, aldus de PvdA- vertegenwoordigers voor vier jaar secretaris over zijn partij, die in de loop van dit jaar na vier jaar een punt zette in de gemeenteraad. Hierover is de mening van fractiesecretaris Henry ten gramma dat aan de kiezers is voorge- Zijthoff: ’’Ondanks de beëindiging van legd zo goed mogelijk wordt uitge- voerd. Daar is een zekere politieke gemeenteraad hebben wij speelruimte voor nodig, met name in de op een zeer Waddinxveense situatie, waar com- 1 promissen nu eenmaal onvermijdelijk zetels in de nieuwe raad”. die speelruimte moet geven. Dat is één aspect van de zaak. Aan de andere kant te grote vorm van optimisme. een behoudende mogelijk tegen te gaan; dat voorts het --C--rprovinciaal bestuur het veilingterrein gevoerd: dat de aantasting van het nabij de Bredeweg als een bestaand ge- landschap hetzelfde zal zijn, ongeacht geven heeft erkend hetgeen moge blij- of die wordt veroorzaakt door een vei- ken uit de aanduiding op de bij het linggebonden of een niet veilinggebon- streekplan Zuid-Holland-oost beho- den bedrijf; dat, indien een veilingge- rende kaart; bonden bedrijf ter plaatse wil bouwen, dat bedoeld beleid onder meer tot uit- de bescherming van het landelijk aan- drukking is gebracht in voornoemd zien een vraag van welstand is, waaro- streekplan op bladzijde 175, waar is ge ver de welstandsdeskundige van de ge- steld ”£en eventuele behoefte aan uit- meente advies zal uitbrengen; dat in breiding van dit gebied voor strikt aan het gebied, dat ten gevolge van de in- deze veiling gebonden bedrijfsactiviteit frastructuur sterk is versneden en een jn bedoeld gebied ongewenst wordt ge- kleinschalig karakter heeft, enige be- acht, blijkt bovendien uit de reactie van drijfsvestiging door middel van eenvou- het provinciaal bestuur op het bezwaar- dige maatregelen landschappelijk goed schrift A24 van de gemeente Wad- ingepast kan worden; dat de bereik- djnxveen ten aanzien van het ontwerp- baarheid van het veilingcomplex per streekplan Zuid-Holland-oost; dat in openbaar vervoer weliswaar met opti- deze reactie onder ad 7 onder andere is maal is, doch dat dit voor vele bednj- gesteld ”In ieder geval is het niet de be ven en bedrijfsterreinen in Zuid- doeling bedrijfsterrein aldaar te situe- Holland geldt; dat daarentegen het vei- ren Wat de nevenbedriiven met een f’ j lingcomplex uitstekend gelegen is ten veilingondersteunende functie betreft opzichte van de rijkswegen A12 en A20 zal VoOra! op bestemmingsplanniveau ontwern-hestemminesnlan alsmede op korte afstand van Gouda en aangetoond moeten worden dat sprake is van strikt aan deze veiling gebonden bedrijven, die beslist niet elders (bij voorbeeld bij de veiling van Bleiswijk) kunnen worden ondergebracht”; dat aan dit standpunt behalve argumenten van 1 ‘7 motieven ten grondslag liggen zoals de de (geplande) woonbebouwing gen; dat de vanwege de nabijgelegen regionale functie rondom het huidige rijkswegen A12 en A20 en de spoorlijn veilingcomplex beoogt; wellicht in verkeers- en economisch dat zij na heroverweging van de betrok- opzicht gunstige situering voor een 1 bedrijfs- annex veilingterrein daar niets zien om van hun beslissing om de ge- aan af doet; dat de bouwvergunningaanvrage door de tuiniersvereniging is ingediend doch dat in de op te richten loods het bedrijf in verpakkingsmaterialen, van Cleef Hessian Company b.v., zal worden on dergebracht; dat dc kantoorruimte zou strekken ten dienste van de veiling; dat WADDINXVEEN Hameni BV, slechts een derde deel van de totale af- Waddinxveen, met als vestigingsplaats zet van het bedrijf van Cleef Hessian Gouda, heeft de activiteiten van dit be- geding zijnde gebied, het provinciaal Company b.v. bestemd is voor de vei- drijf uitgebreid met het schoonmaakbe- '_:t. e. Ut ::i ling te Waddinxveen; dat het grootste drijf. Aldus blijkt uit een wijziging in de Zuidplaspolder er°onder meer op is deel van zijn activiteiten gericht zijn op het handelsregister van de Kamer van gemeenteraad voorgesteld dit bedrag vereffenaar is benoemd de heer C. Vis- gericht om verdere aantasting van de ser te Waddinxveen. openheid van het Landschap zoveel

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 21