Waddinxveners voor de rechter validen buiten proportie Reacties zwemmen minder 1 Peuters, gehandicapten en bejaarden in het overdekte In Den Haag en Gouda AUTO IN DE GOUWE School krijgt toilet voor invalide kind Bestuur i Mening van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek: De Spintol Elke zaterdagmorgen in het sportpark "de Sniep Het Weekblad feliciteert Zomaar een kadootje? zwemkunst machtig zijn kunnen na tuurlijk in het diepe bad hun baantjes 'Zwemrevali- -recreatie Met al deze aanschaffingen is een kleine zeven mille gemoeid. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL V ELDWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 WADDINXVEEN Vorige week is ter hoogte van de St. Victorwijk aan de Zuidkade vermoedelijk door de glad heid een Volkswagen pardoes de Gouwe ingereden. De automobiliste, afkomstig uit Stolwijk, en haar broer wisten nog net op tijd de auto te verla ten. De volkswagen ging met open por tieren over de ter plaatse één meter hoge kademuur. De automobiliste beweerde tegenover de rijkspolitie 40 kilometer per uur ge reden te hebben, de agenten daarmee voor het raadsel stellend hoe het moge lijk is met die snelheid zo’n hoge kade muur te ’’nemen”. Met assistentie van de Waddinxveense vrijwillige brand weer haalde garagebedrijf Hijkoop de wagen uit de Gouwe en bracht men de man en vrouw naar Moordrecht, waar de man woont. WADDINXVEEN Een aantal gegevens over de datie en Waddinxveen”: BESTUUR Voorzitter: P. van der Linde, Kerkweg-Oost 214, tel. 2250. Secretaris: C. Visser, Henegou- werweg 12, tel. 4152. Penningmeester: H. van Geloo- ven, Chopinlaan 12, tel. 3764. LEDEN Gedelegeerde peuters: Mevrouw Th. van Leeuwen, Jan Dorrekenskade-West 6, tel. 7681. Idem gehandicapten: Mevrouw M. A. Rothuizen, P. C. Hoofts- traat 18, tel. 4732. Idem bejaarden: vacature. KONTRIBUTIE Peuters: 90,- (dit geldt voor moeder (vader) en kind; 2e kind uit één gezin f 45,-). Gehandicapten: 70,- per per soon; 2e gezinslid halve prijs. Bejaarden f 60,- per persoon, 2e gezinslid halve prijs. Bankrekening 3668.32.654 t.n.v. Zwemrevalidatie- en recreatie Waddinxveen bij de Rabobank te Waddinxveen. Gironummer van de bank 79.138. ZWEMTIJDEN 'Peuters: 7.00-8.00 uur; Gehandi capten: 8.00-9.15 uur. Bejaarden 8.15-10.00 uur. Eveneens voor het rijden door rood licht bij de Waddinxveense hefbrug kreeg een buschauffeur een boete van >,- opgelegd. Volgens de officier van justitie en de kantonrechter waren hier strafverminderende omstandighe den in het geding. Vanaf de Henegou- werweg was de buschauffeur de Brug weg opgereden, terwijl het licht nog op rood stond en de brug geopend was voor het scheepvaartverkeer. Een Waddinxveense, die ook door rood licht was gereden, kreeg een boete van f 100,- opgelegd. Zijzelf was van mening, komende vanuit de richting Boskoop, ’’slechts” door oranje te zijn rela- gereden. trekken om zo te genieten van het warme water. Opgeven kan men zich bij C. Visser, Henegouwerweg 12, tel. 4152. Wie naar het gehandicapten- en bejaar denzwemmen wil maar geen vervoer heeft kan contact opnemen met me vrouw A. M. Hegeman-Belt, Peter Zuidlaan'6, tel. 5002. WADDINXVEEN/DEN HAAG/GOUDA Diverse Waddinxveners en in onze gemeente aangehouden mensen hebben zich voor het Haagse gerechtshof en de Goudse kantonrechter moeten verantwoorden voor strafbare zaken. Het betrof een ware pade der boetelingen. Welgeteld f 189,65 moet een 33-jarige Waddinxvener betalen voor een be schadigde bril van een collega. De ver dachte, concierge van beroep, kreeg daarnaast nog eens ƒ200,- boete. Het bedrag waarover het Haagse gerecht- u_x i__„* was de schadevergoeding. Het hoofd de hoogte te zijn met deze regeling Hie’t werd namelijk gebroken over deze re- 1 j WADDINXVEEN In de gemeenteraadsvergadering van volgende week woensdagavond komt de brief aan de 5 orde die de heer en mevrouw C. Heemskerk-De Koff van de Van Mecklenburg Schwerinlaan 24 hebben gestuurd aan f het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad. Deze brief werd ook geplaatst in de rubriek ”Le- f; zers Schrijven” van het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 29 november, samen met het schrijven van de fysio-therapeute Marianne Rothuizen-Bakker uit de P.C.Hooftstraat 18. 3 In beide epistels werden de bestaande zwemomstandigheden in het overdekte bad ”de Sniep” voor de gehandicapten ;i 3 op de vroege zaterdagmorgen aan de kaak gesteld. De watertemperatuur zou te laag zijn, de zwemtijd van vijf kwar- f; tier te kort, terwijl ook een ontspanningsruimte om even op adem te komen na een vermoeide therapie node gemist zou worden. ;J: Öp de brief van de heer en mevrouw Heemskerk heeft burgemeester mr. A. G. Smallenbroek al gereageerd in de laatst ;j J gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën. Daar stelde de heer H. P. Barth (D’66) voor het geld f; 3 dat overblijft van het gemeentelijk verwarmingsbedrijf (zo’n 53 mille) bijvoorbeeld te gebruiken voor het zwemmen L :j: van minder-invaliden. De burgemeester, die voorzitter is van de financiële commissie, zei in reactie hierop dat ook hij 3 in het Weekblad voor Waddinxveen over deze zaak had gelezen. Maar bij de gemeente was slechts het verzoek gedeponeerd om een watertemperatuur van 28 graden, in plaats van de f; 3 kennelijk gewenste 30 graden. Overigens was er zaterdag 25 november bijvoorbeeld sprake van 29,5 graden. ”Van 3 een eigen lokaliteit wordt nu voor het eerst gerept”, aldus mr. Smallenbroek, die de open brief, getekend door veelal mensen van buiten Waddinxveen, een reactie buiten proportie noemde, kennelijk het verleden geheel vergetend. ;J huisarts zijn gekeurd. Op dit moment het zwembad komen worden spe- zit rnen bij het zwemmen voor gehandi- capten vrij vol. Even bellen met eerder genoemde contactadressen voor dat men naar het zwembad gaat dus! Voor het vrij zwemmen (dus voor diegenen die zelf in het diepe kunnen zwemmen tuurlijk bij de ouders. Zij moeten de is er nog wel voldoende plaats. BEJAARDEN De laatste van de drie groepen die elke i in het overdekte zwembad aan de beurt komen zijn de bejaarden. Tussen kwart over negen en tien uur zorgen daar Hans de Gruijll, Lia Rijnbeek en Dick Delissen afwisse lend voor de watergymnastiek. De be- technische aanwijzingen van de leidster goed overnemen en die op hun kind overdragen. Belangrijkste punt bij dit alles is dat de peueter nooit gedwongen zaterdagmorgen wordt iets te doen. Spelenderwijs en in ~'1 J eigen tempo maakt de peuter zich meer vaardigheden eigen dan onder dwang. GEHANDICAPTEN De gehandicapten, die al vanaf half jaardengroep is kortgeleden weer on- der veel gelach en gespetter van start gegaan. Er kunnen best nog wat oude- 1V ren, die daarvoor toestemming moeten zwemles (of beiden). Iedereen weet zijn hebben van hun huisarts, bij. Zij die de schikt men in het overdekte zwembad over een schoolbord waarop duidelijk wordt gemaakt wie aan de beurt is en wie niet. Wie niet kan komen wordt dringend verzocht donderdag- of vrij dagavond tussen acht en negen uur te bellen met mevrouw M. A. Rothuizen, P. C. Hooftstraat 18, tel. 4732 of met mevrouw E. Leenheer, Sweelinckhof 27, tel. 4236. Het zwemmen voor gehandicapten in Waddinxveen is mogelijk door de har telijke medewerking van een groot aan tal vrijwilligers, zoals 16 pysiotherapeu- ten, 15 vrijwilligers van de Wad dinxveense Reddingsbrigade (WRB) met 6 bevoegde zweminstructeurs/tri- ces, het zwembadpersoneel en een arts. Hoewel er natuurlijk een rooster is ge maakt zijn velen van hen op zaterdag morgen aanwezig. Voor de gehandicapte deelnemers/sters is het wel een vereiste dat ze door hun WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 WADDINXVEEN De ’’Zwemrevalidatie en -recreatie Wad dinxveen” beschikt elke zaterdagmorgen over het overdekte zwembad in het sportpark de Sniep voor het zwemmen door peuters (7.00-8.00 uur), gehandicapten (8.00-9.15 uur) en door bejaarden (9.15-10.00 uur). Dit najaar gingen voorzitter P. van der Linde en zijn mensen alweer het derde seizoen in met dit werk. De belangstelling die voor dit werk be staat maakt dat dan ook mogelijk. Peuters die met hun vader of moeder naar lenderwijs vertrouwd gemaakt met het water en worden begeleid tot het ni veau waar ze moeten zijn om tot zwem men te kunnen komen. De verantwoor delijkheid voor de peuter berust na- De film Le Soufle Au Coeur van de Franse cineast Louis Malle wordt morge navond (donderdag 14 december) om acht uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar gedraaid op initiatief van de werkgroep voor film en theater De Spin tol. Het is de bedoeling van De Spintol om het culturele aanbod in Waddinxveen te vergroten. De werkgroep heeft daarbij de gehele Waddinxveense bevolking op het oog. Een tweetal theateruitvoeringen hebben reeds in De Bonkelaar plaatsgevonden, onder andere die van de Zoetermeerse Theatergroep SPL1EN welke hier "Ars Amandi" heeft gebracht. De film, die deze week vertoond wordt, behoort tot de meesterwerken van Louis Malle. Hoewel de film al weer zo 'n zeven jaar ge leden in Nederland in roulatie was, is het thema, dat in de film behandeld wordt een WADDINXVEEN De protestants- hernieuwde, eerste kennismaking waard, christelijke De Savornin Lohman- Het betreft de relatie tussen een op- school aan de Lindengaarde krijgt een groeiende puber en zijn moeder, een rela- invalidentoilet. De hiermee verband tie, die door de ontdekking dat zijn moe- houden kosten 4.720,gaat de ge- der een minnaar heeft, inplaats van te meenteraad volgende week woensda- worden afgebroken zich in een sterk emo- gavond beschikbaar stellen. tionele sfeer verloopt en uiteindelijk uit- De behoefte aan een invalidentoilet in loopt op een incestueus incident met zijn het schoolgebouw is ontstaan door de moeder. De moeder-zoon verhouding weet plaatsing van een gehandicapt kind op Louis Malle zeer subtiel en vooral ook deze school. Op dit moment wordt ge- eerlijk te belichten, en door zijn eerlijke bruik gemaakt van enkele noodvoor- benadering en het hoogtepunt van de film zieningen. van te maken. In de komende gemeenteraadsvergade- Een grote opkomst voor deze film is zeker ring zal ook het nodige geld op tafel gewenst, indien ook volgend jaar het werk worden gelegd om diverse bijzondere van De Spintol wil worden voortgezet. De scholen van meubilair en leer- en hulp- entreeprijs van f 3,50 kan hierbij geen middelen te voorzien. Zo krijgt de her- belemmering vormen. vormde Bethelschool (Lindengaarde) 20 leerlingensets erbij, kan dezelfde sch00l op leer- en hulpmiddelen reke nen voor 10 derde-klasleerlingen, om dat er meer leerlingen zijn dan de 20 waarvan is uitgegaan, ontvangt de her vormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost) 15 grote leerlin gensets, waaraan door de lichaam- slengte van de zesde klas-leerlingen versiteit Leiden slaagde voor het docto- grote behoefte bestaat, ^en kan de raai examen r ~1" hoofdvak klinische psychologie, Maria C. H. van Oosten. Voorafgaande aan de hefbrug door rood licht was gereden moest genoegen nemen met een boete van f 100,-. Tevergeefs probeerde hij hieronder uit te komen, omdat hij mee- cêntrum De Bonkelaar werken’ elkaar nde dat in de oproeping een foutje was niet te mogen. ’’Hij bemoeide zich al- gemaakt. Maar de dagvaarding was tijd met mijn privé-leven”, aldus de goed, dus bleef alles bij het oude. conciërge die daarom op een keer uit haalde. ”U moet zich beter beheersen. U hebt eerder moeilijkheden gehad”, - --<? wist de procureur-generaal, die vrijdag f 60, 15 december zal vonnissen. VUURWAPEN Een dag eerder, donderdag 14 decem ber, zal het Haagse gerechtshof zich gaan bezig houden met de 32-jarige di recteur uit Ter Aar, die bij een politie controle in Waddinxveen een vuurwa pen in zijn dashbordkastje van z’n auto bleek te hebben. Bij het vuurwapen la gen ook nog vijf patronen. Hoe dit wa pentuig daar kwam wist verdachte niet. Hij opperde de gedachte, dat een t tie in zijn auto had gezeten en vuurwa pen en patronen er in had achtergela ten. Toen hij door de politie in Wad dinxveen werd aangehouden, zou hij ei gener beweging het kastje voor de poli tie hebben geopend. ”Als ik geweten had dat dit er allemaal in lag had ik het niet gedaan.” De politierechter had de man tot vier weken hechtenis veroor deeld. Bij de behandeling in hoger beroep noemde de procureur-generaal het ver haal van de inwoner van Ter Aar niet erg waarschijnlijk. Hij vroeg bevesti ging van het vonnis van de politierech ter. De verdediger was van mening dat de schuld van verdachte niet was bewe zen. Hij pleitte voor het opleggen van Elke zaterdagmorgen in het overdekte zwembad 'de Sniep":peuter zwemmen. Foto: Weekblad voor Waddinxveen ISjaak Noteboom Buiten beschouwing bleef het honora- leden van het gerechtshof er aan be steedden, de aanwezigheid van de ’’be ledigende partij” en van de parketpoli- Miv ai vaiiai nail acht de gelegenheid krijgen om rustig hun baantjes te trekken in het warme water, krijgen oefeningen (therapie) of of haar tijd. Sinds een paar weken be- WADDINXVEEN Aan de Rijksuni- Psychologie, met als protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) een set de- omonstratiemateriaal voor het haar universitaire studies, ontving zij natuurkunde-onderwijs tegemoet zien. haar gymnasiale opleiding aan\ het Coornhert Gymnasium te Gouda. een geldboete en een voorwaardelijke gevangenisstraf. Bij de Goudse kantonrechter kreeg een 37-jarige leraar uit Waddinxveen een boete van f 50,- opgelegd omdat hij geen omroepbijdrage had betaald. Hij shof in hoger beroep het Tangst sprak maakte aannemelijk nog niet goed op voldoen van het bedrag voor de Cen- kensom: bezoek aan oogarts, bescha- trale Antenne-Inrichting (CAI) had de digde glazen, reiskosten en postzegels, uit Duitsland komende leraar ten on- Buiten beschouwing bleef het honora- rechte verward met de rium van de verdediger, de tijd die de omroepbijdrage. ROOD LICHT Een 20-jarige boomkweker uit Wad- üe.*6Ën"waVvöoraf'ging: Vet opmaken dinxveen die op de Henegouwerweg^bij van een proces-verbaal, en de behande ling - in eerste instantie - door de poli tie. Op de terechtzitting bleken de twee mannen, die in het jeugd- en jongeren- a».

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5