DUURT 14 UUR Programma Kerst-Inn KERST-INN 1978 Rond Kerst en Oud/Nieuw i® Zuid-Amerika- avond een Woensdag 20 december Tweede Kerstdag Zaterdag 23 december Op Tweede Kerstdag aan de Prinses Beatixlaan Permanent Donderdag 28 december Programmaonderdelen A vondprogramma Klimopgroep verkoopt weer Kerststukjes Nieuwjaarsdag Donderdag 21 december groot succes KERSTFEEST WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 DECEMBER 1978 I? F? F? f? F? F? ’’voor elck wat wils”, voor mensen van gramma was ook ruimte gelaten voor WADDINXVEEN De op Tweede Kerstdag (dinsdag 26 december) in de Immanuëlkerk en het schoolgebouw van de Koningin Wilhelmina- MAVO aan de Prinses Beatrixlaan op initiatief van de jongerenclub To gether te houden Kerst-Inn is niet alleen een ontmoetingsplaats voor WADDINXVEEN Het volledige programma van uur tot uur van de op Tweede Kerstdag (dinsdag 26 december) in de ruimten van de her vormde Immanuëlkerk en de Koningin Wilhelminaschool voor MAVO aan de Prinses Beatrixlaan voor de vijfde maal te houden Kerst-Inn ziet er zo uit: ADVENTSVIERING In de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde wordt om acht uur de vierde en laatste adventsviering gehouden, zoals die aan het einde van dit jaar worden georganiseerd door het Open Deur- team, waarbinnen hervormden, gere formeerden en rooms-katholieken sa menwerken. Aan deze adventsviering verleent medewerking het Gerefor meerd Kerkkoor Dient Den Heer. Or ganist is Ben Kramer. KERSTZANGAVOND Willems enArnoud van Buuren. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Bas Vollebregt). Ontmoetingsruimte met bar, Turks café, mogelijkheid tot spel en creativi teit, filmrondes en vier stands van Amnesty International, Solidaridad, Torna, het Interkerkelijk Vredesberaad. KERST-INSTUIF Voor de scholieren van het basis onderwijs wordt in het jeugd- en jonge rencentrum De Bonkelaar een Kerst- instuif gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt één gul den. Er is een gratis traktatie. 10.00 uur: Opening. 11.00 uur: le Filmvertoning. 11.15 uur: le Bingoronde (voor de wat kleineren) met fraaie prijzen. 11.30 uur: Koffieconcert. 12.00 uur: Kinderquiz. 13.00 uur: 2e Bingoronde. Waddinxveense kampioenschappen ’’Mens erger je niet” (tot 17.00 uur) 14.00 uur: Volksdansen o.l.v. Hans Wortman. 14.30 uur: Klaverjastoernooi. 15.00 uur: Poppenkast. 17.00 uur: Laatste bingoronde. KERST-INN In de hervormde Immanuëlkerk en het schoolgebouw van de Koningin Wilhel- mina-MAVO aan de Prinses Bea trixlaan is dinsdag 26 december tussen 10.00 en 24.00 uur het ’’toneel” van een voor de vijfde maal door de jongeren- OPEN HUIS In de koffiebar ”De Schaapskooi”, het jongerentrefpunt van de Centrale Her vormde Gemeente aan de Nesse, wordt voor jong en oud een ’’open huis” ge houden dat duurt van 15.00 tot 22.00 uur. Iedereen die behoefte heeft aan een praatje en wat gezelligheid is daar welkom. Voor de liefhebbers is er ook gelegenheid zich te ontspannen met ta feltennis enz. ”De Schaapskooi” is te bereiken via het plein van de Brugkerk (Nesse 4). BINGO-AVOND In het Anne Frank-centrum wordt voor alle bejaarden in Waddinxveen een bingo-avond gehouden. Begonnen wordt om acht uur. lui avuuupiugiaiiiiua, w S jaar weer klinkt als een; klok, zal de 1 Kerst-Inn gaan fteslujt^'Jferi pró- gramma wat je zou kunnen betitelen als rooskleurig is te noemen. In het pro- groep Waddinxveen geregeld aan de weg ’’voor elck wat wils”, voor mensen van g-- -- --L* -- 16 tot 66, een programma wat borg ontspanning, staat voor een gezellig avondje uit aan het eind van dat hele lange kerstwee- keinde. De mensen die op die avond wat rust zoeken kunnen dat vinden in het Turkse Café waar men Turkse ge rechten, drankjes en snuisterijen kan tieve deel van de avond was in handen van de Waddinxvener Paul van der kerkelijk Vredesberaad, dat - zoals tijdens Harst, die is verbonden aan Solidari dad, een kerkelijke instelling voor Tussen half zes en kwart over zes is de prijsuitreiking. Iedere Waddinxvener, jong en oud, kan meedoen. Het is een open toernooi. Men kan zich telefonisch opgeven door één van de volgende nummers te draaien: 3105 of 7424 (alleen tussen 18.00 en 20.00 uur). Ook opgave is mo gelijk op Eerste Kerstdag (maandag 25 december) in de Immanuëlkerk vanaf 13.00 uur, mondeling of telefonisch, te lefoon 3194. De deelnemers dienen op Tweede Kerstdag op de Kerst-Inn aan wezig te zijn van 12.00 uur tot 18.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,rencentrum De Bonkelaar op initiatief De organisatie heeft tot nu toe nog ven die een wisselbokaal beschikbaar willen stellen; voor deze unieke ge beurtenis moet daar toch voldoende animo voor zijn. AVONDPROGRAMMA Een avondprogramma, wat zoal elk werd op verschillende manieren ge - zen op de bestaande situatie in Latijns- Amerika, die in velerlei opzicht niet Amnesty International, waarvan de werk- Vanaf 19.30 uur is de Immanuëlkerk weer open en begint het avondpro gramma. De toegang is dan f 2,50. U kunt ook overdag al kaarten kopen. 20.30 uur: Cabaret ”Met zonder met”. 22.30 uur: Waddinxveense popgroep ’’Oase”. 24.00 uur: Sluiting. Vanaf 12,00 uur is de Kerst-Inn telefonisch bereikbaar voor informatie op num mer 3194. Voor de afhaaldienst vanaf 10.00 uur belle men 3194. Zo zorgde de Uruguyaanse zanger Numa Moraes voor een optreden, kon den er Zuidamerikaanse hapjes genut tigd worden en koffie uit dat wereld deel gedronken worden. Het informa- Het cabaretgezelschap over zichzelf: ”We willen met ons programma meer dan de mensen een leuke avond bezor gen. We vinden dat cabaret niet alleen amusement moet zijn - juist niet. De dingen die ons - en hopelijk ook u - ver ontrusten, proberen we aan de kaak te stellen. Maar het oog wil ook wat, om van het oor maar te zwijgen. Daarom bij MZM veel aandacht voor lichte en beweging en een ruime plaats voor de muziek. Manipulatie van bovenaf, sus- sènde deskundigen, sensatie en pers, meerder- en minderheden in Neder land, de vervuiling van ons water en van onze TV, de kernenergie; het zijn zaken waar wel iets over gezegd móét worden, al kun je soms niet anders dan erom lachen en grappen maken. Zo proberen we dan aan te tonen dat kriti sch cabaret ook leuk kan zijn”. OASE Het Haags-Waddinxveense Oase be hoeft geen nadere aankondiging. De groep bestaat al vier jaar en speelt zoals de leden zelf zeggen symfonische-jazz- rock. Dit optreden, wat aan het eind van de avond zal plaatsvinden, zal zon der meer een waardig besluit van deze c vijfde Kerst-Inn, georganiseerd door jongerenclub Together, vormen. De groep bestaat uit Hans Roos (key boards), Peter Roos (diverse gitaren) en Bram Wijland (drums). Gedurende de gehele Kerst-Inn wordt de aandacht van de bezoekers gevraagd voor timmert om aandacht te vragen voor de politieke gevangenen en de mensenrechten overal ter wereld, de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen, die het landbouwproject in het Bovenvol- taanse Torna heeft "geadopteerd", Soli daridad. de welbekende interkerkelijke actie voor Latijns-Amerika. en het Inter- Vanavond wordt in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan de traditionele Kerst- zangavond van Vox Jubilans gehouden. Begonnen wordt om half acht. Vox Ju bilans werkt aan deze avond mee met het jeugdkoor en de kinderkoren De Zangvogels. De dirigenten zijn Jan Bo- nefaas en Arie Jongejan. Verder wer ken mee de organist Jan J. v.d. Berg, de pianist Hans Bruin en ds. L. Roetman. De toegang tot deze kerstzangavond is vrij. Programma’s kosten een gulden. tuurlijk ook terecht bij de ’’gewone” Hollandse bar. In een aparte zaal kan men optredens zien en beluisteren van en de symfoniese jazz- rockformatie ’’Oase”. Het entreegeld voor de gehele avond bedraagt f 2,50. nen uitgroeien tot een jaarlijks terugke- g)e kaartverkoop begint overdag op de rend evenement. Er wordt Mens-erger- K.erst-Inn al. je-niet gespeeld van 13.00 tot 17.00 uur. T.irran V»r»1F -rac on C\\/or tC /4 ET* ZONDER MET’’ Het Leidse cabaret ”Met zonder met” WADDINXVEEN Traditiegetrouw gaan de waterpadvindsters van de Kli mopgroep ook dit jaar weer hun fraaie, zelfgemaakte kerststukjes in het win kelcentrum ”de Passage” te koop aan bieden. Zij rekenen er vast op, dat ook u dit jaar weer uw traditie getrouw blijft, door een stukje te komen uitzoe ken. De opbrengst komt de vereniging skas ten goede, die deze financiële in jectie erg hard nodig heeft. probeert maatschappelijke betrokken heid te laten rijmen met amusement. En dat ze dat goed afgaat blijkt uit het feit dat vorihe maand de tweede prijs op het jaarlijkse cabaretfestival ”Ca- maretten’,’ in Delft werd binnenge- haaald. Het viertal won al eerder twee eerste prijzen op het Schijndelse ’’Kleinkunstfestival”. Het programma dat het Leidse cabaretgezelschap, dat nu drie jaar bestaat,- op de Wad dinxveense Kerst-Inn gaan brengen heeft de titel ’’Barre Tijden” meege kregen, welk programma eind 1977 in première ging en sindsdien sterk is gewijzigd. OPEN HUIS In de koffiebar ”De Schaapskooi”, het club Together georganiseerde kerst- jongerentrefpunt van de Centrale Her- Inn. Overdag zijn er spelletjes, kramen, vormde Gemeente aan de Nesse, wordt bar, Turks café, film en volksdansen, ’s voor jong en oud een ’’open huis” ge- Avonds is er volop tijd en gelegenheid houden van 15.00 tot 18.00 uur om el- voor muziek en cabaret. kaar de beste wensen mee te geven. vinden. Muziek en enterieur zullen zor gen voor een oosterse sfeer. Ook is er Harst, die is verbonden aan Solidari- de Vredesweek 1978 wel is gebleken - een optreden van de saz-speler Taistan. dad, een kerkelijke instelling voor steeds meer aan de Waddinxveense weg De doorgewinterde Hollander kan na- Latijns-Amerika. gaat timmeren. WADDINXVEEN Rond de Kerstdagen en de jaarwisseling worden ook in Waddinxveen een aantal bijzondere activiteiten georganiseerd, die wij ten behoeve van de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen in een speciale agenda hebben ondergebracht. In het Anne Frank-centrum wordt door de Waddinxveense therapieclub De Gouwebloem het Kerstfeest gevierd voor bejaarden en alleenstaanden. Hieraan werken mee de alt Reinate Heemskerk-van Helden, de hervormde predikant ds. L. Roetman, de organist H. Brinkhorst en mevrouw Oomkens. De patiënten zullen worden ontvangen met een kop koffie. Om 18.00 uur is er een broodmaaltijd. Wie over dit Kerst feest nadere gegevens wil kan contact opnemen met de heer A. Kersbergen, Sweelinckhof 41, tel. 7372. Dit is het cabaret "Met zonder met”, dat op de avond van de Kerst-Inn optreedt. Van Links naar rechts Jan Middendorp, Mare v.d. Velden, Fred hen die gezelligheid zoeken, maar brengt ook informatie, muziek en ca baret. En dat 14 uur lang van 10.00 tot 24.00 uur. - Op de Kerts-ïnn is er een bar, Turks café, mogelijkheid tot spel en creativi teit, filmrondes en vier stands van Am nesty International, Solidaridad, Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen (Torna) en het Interker kelijk Vredesberaad, ’s Middags zullen er ook de Waddinxveense kampioen schappen ’’Mens erger je niet” worden gehouden, ’s Avonds treden op het ca baret ”Met zonder met” en de Wad dinxveense popgroep ’’Oase”. MENS-ERGER-JE-NIET De ’’eerste officiële open kampioen- u schappen Mens-Erger-Je-Niet” belo- héT Leidse' cabaretgezelschap ven op Tweede Kerstdag natuurlijk het zon<jer Met” r--! - een en ander. Dit initiatief van de jon gerenclub Together zou wel eens kun- WADDINXVEEN De donderdag voor een week in het jeugd- en jonge- van de afdeling Waddinxveen van de niets vernomen van mensen of bedrij- Partij van de Arbeid gehouden Zuid- Amerika-avond is een groot succes ge worden. Er waren zo’n honderd belang stellenden, hetgeen voor een dergelijke informatie-avond een buitengewoon goede opkomst genoemd mag worden. Gedurende de Zuid-Amerika-avond :we‘ zen op de bestaande situatie in Latijns- t: j ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 23