Tafeltennissers WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters SPORTHUIS1 I DE BRON r Kwiek promoveren Vuurwerk- verkoopdagen Be Fair-volleyballers Badmintonners bereiden zich 15e Ronde Excelsior rollen Zevenklappers 2 op 50 KANONSLAGEN GRATIS. Onze twee aanbiedings- knallers: 20 KANONSLAGEN GRATIS voor op de titel Vanaf 2 januari gelden er nieuwe prijzen Zwembad voor de jeugd in de Kerstvakantie van 16.30-19.00 uur Vrijdag 29 december: van 7,00-13.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Zaterdag 31 december: van 10.00-16.30 uur Dinsdag 2 januari: van 7.00-11.00 uur van 13.20-16.00 uur van 17.30-20.00 uur 28, 29 en 30 december BIJ AANKOOP VAN 25.- GULDEN AAN VUURWERK BIJ AANKOOP VAN 10.- GULDEN AAN VUURWERK terdag de heren 1 van Be Fair-volleybaï hun jonge collega’s van Zeven- viel. Ook de enorme dreunen van Jan v.d. aan personen vanaf 18 jaar. Verkoop alléén I V I klappers 2 uit Zevenhuizen ingepakt. In de beginfase zag men een ontketend Zevenklappers, dat vooral in no. 15 WADDINXVEEN In een wisselvallige volleybalwedstrijd hebben za- enkei bad 10 badenkaart en de mentaliteit van het tweede bleek uit de laatste set. Men kwam met 7-0 achter en vocht dapper terug tot een gelijke stand 7-7. Dan hield men het echter voor gezien en met 15-7 pakte het derde team een verdiende punt. I l KEUZE UIT 100 SOORTEN. nieuwe prijzen gelden t.w.: 16jaar en ouder WADDINXVEEN Vrijdag 22 december organiseert Be Fair de jaarlijkse kerstkienavond in het clubgebouw in het Warnaarplant- soen. Er zijn veel mooie prijzen en er wordt begonnen om 20.00 uur. t/m 15 jaar pers, in het bezit van een landelijk paspoort voor bejaarden 2,40 f 1,45 ƒ21,60 12,10 20 badenkaart 38,85 >5 Hoek leplaan-Eikenlaan Tel. 01828-2401 Daarom: kom het hoogstcompetitie spelend team van Waddinxveen aan moedigen! (3e divisie). Iedereen is har telijk welkom in sportzaal de Groens- waard. Toegang gratis. Aanvang 20.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 DECEMBER 1978 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Het eerste team van badmintonclub Florida heeft, sinds vorige week tegen concurrent Shuttle Up 1 met 4-4 gelijk werd gespeeld, niet meer in het strijdperk behoeven te tre den en kan zich dus terdege voorberei den op de kampioenswedstrijd van donderdag a.s.: Lisse 1-Florida 1 in de sporthal ’’Lisse” aan de Sportlaan 1. Ongetwijfeld zullen de Waddinxveense badmintonners hun hopelijk grote sup- portersschare niet willen teleurstellen en de volledige winst binnen halen, hiermede het kampioenschap van Zuid-Holland zeker stellende. Indien men ook van de partij wil zijn om het Waddinxveense Florida nog extra aan te moedigen, kan men zich opgeven bij secretaris A. P. van Nes, telefoon 01727-2877 of bij de wedstrijd secretaris A. E. van Bergeijk, telefoon 01828-7251. Florida 2 staat momenteel zeker op de 3de plaats, mogelijk zelfs op de tweede indien één van de twee koplopers al snog een steekje heeft laten vallen. Mo menteel hebben zij nog drie wedstrij den te spelen, waarvan de eerstvol gende tegen Rewic 1 uit Reeuwijk op 7 januari 1979. Florida 3 moet ook haar volgende wedstrijd spelen tegen B.C. Capelle 3 met kans op een nage noeg definitieve eerste plaats, indien gewonnen wordt. Ook hier is een tal rijke supportersschare dus zeer wel kom! Florida 4 is momenteel een goede mid denmoter, na afgelopen zondag helaas te hebben verloren van de Ritte 3 met 5-3. De beide dames Nel Bouman en Marion v.d. Laan brachten het er hier het beste af, want bij de heren Vermeu len en Van Rijn liep het niet zoals het zou moeten. Misschien nog een goede eindsprint? Team 5 doet het eveneens uitstekend, hoewel onnodig werd gelijk gespeeld tegen Hazerswoude 1 in het afgelopen weekeinde, nl. 4-4. Zij bezetten nu een tweede plaats en hebben dus zeer zeker kans op promotie naar de 3de klasse di strict. Florida 6 won afgelopen donderdag met 8-0 van Rijnland 6 uit Moordrecht en verkeert ook in de bovenste regio nen, terwijl Florida 7 in de thuisweds trijd van zondag met 4-4 genoegen moest nemen, daardoor waarschijnlijk een vierde plaats innemende op de ran glijst. Al met al tot nu toe een goed seizoen voor B.C. Florida, zeker niet in de laat ste plaats door de regelmatige trainin gen, die alle competitiespelers volgen. Nog steeds een stijgende lijn met als be kroning een kampioenschap, waarbij de beker van het district Zuid-Holland zal worden uitgereikt. Of deze trend ge handhaafd zal blijven is nog te bezien, hoewel een gemiddelde leeftijd van 19 jaar voor een eerste team niet bepaald oud te noemen is. Dat er echter aan sluiting moet kunnen komen tussen de jeugd en senioren is een duidelijke zaak. Hieraan wordt dan ook hard ge werkt, hetgeen te zien is aan de voor badmintonbegrippen zeer grote jeug dafdeling van nu reeds 90 leden. Nog even en w w en dus een ruime keuze om eerdaags enorm gat zit tussen het eerste team en voor opvolging te zorgen van het tot nu toe zo succesvolle Florida, dat in 1979 dus landelijke competitie speelt in de sporthal ”de Sniep”. klasse. Het eerste team van de junioren maakt een goede kans om kampioen te worden al moeten ze dan wel een te- genpunt kunnen incasseren! Nog enkele berichten van het tafeltennis-front. De nieuwe competitie begint op 22 januari. In de week van 24 februari ligt de competitie stil in ver band met de Goudse Kampioenschap pen. In het kerst-toernooi van Vrienden schaar heeft Frans Droog zich gep laatst voor de finale van de vierde tel, temeer daar hij de andere finalist van de organiserende vereniging in de voorronden versloeg. Deze finale wordt overigens a.s. vrijdag gespeeld aan het Raam in Gouda. De hele week worden er nog voorronden gespeeld in de verschillende klassen en de dubbels. Kwiek organiseert zelf ook nog enkele evenementen: komende donderdag is er het Kersttoernooi voor de leden van Kwiek. Dit is een dubbeltoernooi met gelegenheidsdubbels. Op 5 en 12 ja nuari worden waarschijnlijk de clubka- mioenschappen georganiseerd. Ten slotte is er op 24 en 27 april de strijd om de Ger Teunissen Cup, een jaarlijks door Kwiek georganiseerd toernooi voor een der klassen uit de competitie. Dit jaar is het voor de eerste en tweede klassers. Dit is samengevoegd omdat na de herindeling van augustus het aantal eerste en tweede-klassers sterk is teruggebracht. CIJFERS EN LETTERS Een wiskundig lid van Kwiek maakt de volgende cijfers bekend. Het betreft de uitslagen waarmede de senioren van kwiek steeds voor de dag kwamen. Bij tafeltennis zijn er elf mogelijke uitsla gen. De frequenties waren voor Kwiek: 16x 10-0; 12x 9-1; 16x 8-2; 14x 7-3; 18x 6-4; 17x 5-5; 23x 4-6; 19x 3-7; 8x 2-8; lOx 1-9; 7x0-10. Hierbij zij opgemerkt dat de eerste soort uitslagen overwegend voorkwam bij de vierde-klassers, de laatste bij de vijfde-klassers en de middelsten eigen lijk overal maar vooral bij de wat ho gere klassen. De totale score van Kwiek is overigens 862-738; Dit is 124! Wist u overigens dat de secretaris van Kwiek, dat is de man waar je je kan op geven als lid, woont op Sweelinckhof 9? Heeft u telefoon? Bel dan eens 4399. Kwiek’s clubgebouw staat aan de J. W. Frisoweg (tegenover de Louise de Co- lignystraat). Tot ziens op maandag, dinsdag, don derdag of vrijdag vanaf 18.30 uur. WADDINXVEEN De damclub Excelsior speelde voor de onderlinge competitie in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw ”Het Trefpunt” de 15e ronde. De uitslagen daarvan zijn: B. van Eijk-A. Blom 0-2, C. H. Kramp-G. Dankers 2-0, A. de Mik-T. den Ouden 0-2, C. Rietveld-G. Heeren 0-2, J. Borsboom-H. den Ouden 2-0, P. Swart- D. Heeren 2-0, R. van Dijk-T. Driesse 2-0, J. van der Elst-G. van der Zijden 0- 2, J. Both-A. Crone 1-1, T. Twigt-C. Stolker 2-0, A. A. Rietveld-J. de Heer 2-0, A. Zwanenburg-A. de Mik 2-0. Een mededeling voor de leden van Excelsior: Op de laatste donderdag van deze maand (28 december) zijn er geen damwedstrijden. WADDINXVEEN Sedert vorige week is het dan eindelijk zeker: Kwiek promoveert naar de eerste klasse. Kwiek, dat met een grote voorsprong kampioen werd, komt nu weer in de hoogste afdelingsklasse uit. Het team, dat slechts de eerste wedstrijd verloor ondergaat één verandering: René van Dijk heeft het te druk om door de weeks mee te doen en het aankomende talent Wim van Wageningen zal zijn pas op 7 januari p]aats innemen. Jacques Brand en Piet rnd snelen tenen Swart gaan het opnieuw proberen in de eerste klasse. Kwiek kon nog drie kampioenen huldi gen: Het vierde, vijfde en negende, dat in de laatste wedstrijd gelijk wist te ko men met TOP en door een beter onder ling resultaat, beslissend bij een gelijke stand, toch als eerste eindigde. Tegenover deze kampioenschappen staan twee degradaties, Kwiek 2 degra deert uit de tweede klasse en uit de vierde klasse verdwijnt Kwiek 8, dat echter wordt vervangen door het ne gende. Dan volgt nu de eindstand van de tweede klasse A: 1. Kwiek 1: 10-17; 2. Eldos 1: 10-11; 3. Vriendenschaar 5: 10-114. TTVN 3: 10-10; 5. Vriendenschaar 7: 10-6; 6. Flamingo’s 2: 10-5. Het vreemde van deze eindstand is de positie van TTVN 3, dat na vijf weds trijden bovenaan stond met negen pun ten! De bal is rond zullen we maar zeg gen. De andere teams hebben ook enige veranderingen ondergaan. Zo komt het tweede team als volgt uit: Martien, Frans en Cor Droog. Het derde team bestaat uit: Herman Simons, Leo Buur man en Hennie van de Meulen. Het vierde team krijgt versterking van Paul Bijvoets i.p.v. Frans Droog. De overige teams zijn overwegend hetzelfde: Chri- stien Bronwasser neemt een plaats in het vijftiende in en het zeventiende team is opgeheven. De juniorenteams beginnen ongewijzigd het tweede deel van seizoen 78/79. Kwiek komt nu als volgt uit in de com petitie: Senioren: 1 team in de le klasse; 4 teams in de 3e klasse; 3 teams in de 4e klasse; 8 teams in de 5e klasse. Junioren: 1 team in de le klasse; 1 team in de 2e klasse; 1 team in de 3e klasse; 3 teams in de 4e klasse. ook deze groep is volgeboekt U ziet wel dat er qua indeling een i de rest. Het is dan ook een noodzaak dat een der derdeklassers kampioen wordt. Zeker is dat het eerste team het erg moeilijk zal krijgen in de eerste wezen als uren voor vrij- en recreatief zwemmen, waarbij diverse spelattribu- ten in en rond het bad aanwezig zullen zijn, waarmee de jeugd zich naar harte lust kan vermaken. Ook de particuliere zwemlessen zullen, zoals in het verleden gedurende de lan gere wintervakanties reeds het geval was, komen te vervallen en deze uren zullen eveneens worden bestemd voor vrij- en recreatief zwemmen. ter meisjes C. Dat gebeurde tijdens de Gelet op de gunstige ervaringen en de grote belangstelling is de nadruk dit keer uitsluitend gelegd op het recrea tief zwemmen en is het wedstrijd element geheel achterwege gelaten. Gedurende de beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag is het bad de gehele dag gesloten. EXTRA UREN De extra uren als hiervoor bedoeld, welke voor vrij- en recreatief zwemmen zijn bestemd, zijn als volgt: Woensdag 27 december: van 7.00-10.00 uur van 11.00-13.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Donderdag 28 december: van 7.00-13.00 uur van 13.30-16.00 uur NIEUWE PRIJZEN Met ingang van 2 januari 1979 zullen WADDINXVEEN Tijdens de kerst- 23 december 1978 een bingo-dansant januari 1979 zal het overdekte zwem bad snjep” weer jn het bijzonder bestemd zijn voor de schooljeugd. De uren welke door het wegvallen van het schoolzwemmen vrijkomen, evenals in jeugd aan en deze set ging met 15-12 verloren voor Arjan c.s. In de tweede set werd sportief wraak genomen en de beetje” bïj'blij ven? De' aigehele'inzet oudjes werden via 1-9 met 5-15 wegge- speeld. In de derde set zette het tweede team door na een 11-9 achterstand; het werd het alles of niets. Zevenklappers werd 11-15. De grilligheid, dejiukken ervoer dat het alles werd. Dankzij 21,60 fraaie aanvallen (prikballen en smas- - hes) van Dirk Janmaat liep men uit tot 13-5. Slordig was het te noemen dat men niet doorwerkte en de Zevenhui zenaren nog terug liet komen tot 13-10. Door aanmoediging van het publiek speelde men de set uit: 15-10. Na in de vierde set nog eenmaal met 15-10 gewonnen te hebben zat Zeven klappers vast. Met 8-2 werd van vak ge wisseld in de laatste set en soepel draaiend kwam men tot 15-7. De winst was binnen, maar tegen de op voorlaat ste plaats verblijvende Zevenklappers was een grotere winst mogelijk (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal Woensdag 3 januari: van 7.00-10.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-18.00 uur Donderdag 4 januari: van 7.00-11.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Vrijdag 5 januari: van 7.00-11.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Zaterdag 6 januari: van 10.00-16.30 uur baar is en dat de bal rond is bleek uit het vervolg van deze set. Men verkeek Jaap v.d. Wel een gretige scorer vond, zich 3 maal op een service van E. J. van Be Fair werd overtroefd en liet zich het Beek, die juist de luttele centimeters tempo van de wedstrijd door Zeven- binnen, i.p.v. verwacht buiten, de lijnen klappers dicteren, wat zij dan ook voor treffelijk deden. Een vrij machteloos Be Fair, dat vooral qua blok letterlijk en figuurlijk te kort kwam (c.q. te Spek^toonden de kwetsbaarheid van de laat!). Dank zij met name goed aanvallend werk van Jack Rothuizen kon men nog een l was echter matig, zodat de eerste twee sets met 11-15 verloren gingen. Toen OPROEP! Donderdag 21 december speelt Dames 1 van Be Fair-volleybal een inhaalwed strijd tegen MVC uit Maassluis. Met deze ploeg bivakkeert men samen op de vierde plaats, dus als deze wedstrijd gewonnen wordt komt men er, via de slechte start in de competitie nog rede- een grotere winst mogelijK lijk vanaf. En bovendien is een vierde eeweest’ plaats een uitstekende plaats om als ’underdog’ de koploopsters te bedrei- Heren 3-Heren 222 gen. Om te winnen heeft men behalve In een technisch niet bepaald hoog- goed spel ook aanmoediging nodig, staand duel tussen Heren 3 en Heren 2 1 1 was puntendeling de minst slechte op lossing. De winst leek al in de eerste set helemaal naar het tweede te gaan. Men liep uit tot maar liefst 2-11. Dat dit team, met talent genoeg, onbereken- kiasse. Hij isTwaar “favoriet voor de ti- zijn onze De voetballers van ’’Waddinxveen” A. J. Beij en C. A. Honkoop hebben re spectievelijk een berisping en een uit sluiting voor één wedstrijd gehad. Evenals voorgaande jaren organiseert de zaterdagafdeling van de voetbal- vereniging^ Waddinxveen^ op zaterdag vakantie van 23 december 1978 t/m 7 voor alle leden van Waddinxveen, waarbij familieleden en vrienden/ken- nissen ook van harte welkom zijn. Daar deze avond nu reeds voor de vijfde keer wordt gehouden zullen er op dit eerste vorige vakanties, weer worden aange- lustrum zeer vele mooie prijzen te win- -- --<• nen zijn. Het muzikale gedeelte zal worden verzorgd door het Wad- dinxveens/Gouds dans- en showorkest ’’The Permedo’s”. Deze avond zal wor den gehouden in de kantine van Wad dinxveen en begint precies om 19.45 uur. Tosca van Vliet van de sportclub An tilope heeft in de tijd van 4.00.0 de tweede plaats behaald bij de 1.000 me- afgelopen weekeinde voor de 21e maal gehouden Gouda-cross.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 28