Hoogste punt bereikt van kantoorpand NKF Kabel Dixielandorkest in Café Sport Goede vangst winterwedstrijd Chileenskoor op Kerstviering Havo/Atheneum Er komt misschien ’n wereldwinkel In nieuwe huisvesting gaan 180 mensen werken Ml WC«Té.«rit.jn Waddinxyeen F r WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 DECEMBER 1978 i...oo- - gaan neerzetten. Het bedrijf verwacht met de bouw dit voorjaar te kunnen beginnen. Op dit moment ligt in het ge- sector telecommunicatie van NKF Kabel BV aan de Noordkade is dezer dagen het hoogste punt bereikt. Dat betekende dat er officieel vlaggen werden gehesen in een klein gezelschap, waaronder zich ook bevond de is mogelijk. CONCENTRATIE Met de concentratie van de afdelin; kabels voor telecommunicatie in Wa< zavonden zoals die tegenwoordig elke maand in het jeugd- en jongerencen trum De Bonkelaar worden gehouden gebaseerd op de ervaringen hiermee in café Sport. Voor de liefhebbers is de toegang tot café Sport komende vrijda gavond gratis. sraad, één afdeling sociale zaken, één veiligheidsdienst, één bedrijfsgenees kundige dienst, één geconsolideerde berichtgeving en een aantal commissies in de sociale sector, zoals functieclassi- ficatiecommissie, beroepscommissie, ziekenkas en dergelijke. dat 80 mensen (meer) gaan reizen. In overleg met de ondernemingsraad van het bedrijf en de vakbonden is een royale regeling voor de vergoeding van reis- en verhuiskosten opgesteld, welke regeling zich uitstrekt over een zestal jaren. Met het gemeentebestuur van Waddinxveen praat NKF Kabel BV over de huisvesting van 50 werknemers die nu nog voornamelijk in Delft wo nen. Worden de telecomkabels onderge bracht in Waddinxveen (met een pro- duktiebedrijf in Delfzijl) en de energie- kabels in Delft, het bedrijf blijft echter beschikken over één onderneming- WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Wad dinxveen HSW haar vierde wedstrijd voor de wintercompetitie. De vangst in dit kasconcours was goed, er werd ruim 24 kilo vis gevangen. De grootste was voor L. Verkade 40 cm. De uitslag van deze wedstrijd, welke in de Drecht werd gehouden, luidt: 1. L. Engels 4250 gr. (10,34 pt); 2. L. Verkade 3960 gr. (9,64 pt); 3.J. Verhoef 2500 gr. (6,09 pt.); 4. K. Broer 2420 gr. (5,90 pt.); 5. W. v.d. Wal en H. Romijn 2100 gr. (5,12 pt). De vijfde wedstrijd wordt op 30 december gehouden. Vertrek van het station 07.00 uur. WADDINXVEEN Sinds kort be staat er in Waddinxveen een initiatief groep ’’Wereldwinkel”. Deze groep (per adres Lindengaarde 11) wil in Waddinxveen een Wereldwinkel op richten. Zo’n Wereldwinkel heeft als doelstelling de problematiek van de Derde Wereld kenbaar te maken. Een middel hierbij is het verkopen van pro- dukten uit de Derde Wereld. De op brengst hiervan komt ten goede aan de bevolking aldaar. Door middel van een handtekeninge nactie wil men de gemeenteraad wijzen op de noodzaak van een pand. Vrijdag kan men de groep al vinden op de markt. Zondag zullen in diverse kerken na de diensten handtekeningen gezet kunnen worden in diverse openbare ge legenheden. "We hebben reeds de steun gekregen van verschillende politieke partijen en De Bohkela'ar: We werken aan de steun varrde Torna groep en het lriter- kerkelijk Vredesberaad (IKV). Tevens hopen wij op de steun van andere poli tieke partijen”, aldus een optimistische initiatiefgroep ’’Wereldwinkel”. WADDINXVEEN Donderdag en vrijdag staat het Kerstfeest op de sa menwerkingsschool vóór HAVO/Athe- neum aan de Sniepweg in het teken van de op veel plaatsen in de wereld ver drukte mens. Treedt op de eerste dag van deze viering een uit Chileense vluchtelingen bestaand koor op, op de tweede dag komt Amnesty Internatio nal het een en ander vertellen over de in heel wat landen op deze aardbol ver trapte mensenrechten en wat Amnesty er aan doet om de rechten van de mens zoveel mogelijk erkend te krijgen. Aanvankelijk waren er tussen de ou- dercommissie van de school en de leer lingen met hun docenten wat misver standen gerezen over het Chileense koor ’’Amankwai”, dat volledig bestaat uit in ons land wonende vluchtelingen van Chileense afkomst. De ouders wa ren er beducht voor dat er op de sa menwerkingsschool ’’linkse propa ganda” zou kunnen worden bedreven, maar al gauw bleek dat hiervan geen sprake kon zijn. Nu de problemen in de afgelopen week binnen een dag konden worden opge lost zal de oudercommissie van harte de zeshonderd gulden op tafel leggen die gemoeid zijn met het optreden van ’’Amankwai”. Was dit geld niet van de ouders gekomen, dan zouden de do centen voor de kosten hebben opge draaid, omdat een actie onder onder wijskundigen het welslagen daarvan al had aangetoond. Maar eventjes waren aan de Sniepweg toch de gemoederen wat hoog opgelopen, hetgeen bleek uit teksten op schoolborden en het gemoti veerd laten branden van kaarsen Jbij wijze van ’’stil en verdrietig protest” té gen de oorspronkelijke houdirïg'van de oudercommissie. - bouwvergunning te verlenen met toepassing van een wetsartikel (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening), waardoor een versnelde procedure mogelijk wordt. In de laatste vergadering van de raadscommissie voor de ruimte lijke ordening en de woningbouw hebben H. van Ek (Progressieven) en W. M. L. van Breemen PSP) nog eens gewe zen op het - ook in dit geval - oneigenlijk gebruik van "artikel 19”. Hiernaar wordt te vaak gegrepen, voorbijgaand aan een langere, democratischer inspraakperiode. Het door het architectenbureau Stuurman B V ontworpen kantoor gebouw wordt 18 meter hoog. Dat is hoger dan het daar geldende bestemmingsplan, waarvoor een nieuw voorschrift wordt voorbereid, en lager dan NKF Kabel BV wilde (zes in plaats van vier lagen). Tegen de hoogte van de bouw aan de Noordkade zeiden W. L. M. Kruijk (CDA), D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en mevrouw L. M. WADDINXVEEN Bij de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van de dagen het hoogste punt bereikt. Dat betekende dat er officieel vlaggi werden gehesen in een klein gezelschap, waaronder zich ook bevond i Henk van Mourik (trombone), Willem Huurman (drums), Thijs Hazelzet (bas gitaar) en Ed van Dantzig (banjo). Met het optreden van dit dixielandorkest in café Sport aan de Kerkstraat is de jazz in dit befaamde horecabedrijf weer te rug van weggeweest. In feite zijn de jaz- Dit is het vier lagen tellende kantoorgebouw dat NKF Kabel B V aan de Noordkade, vlak achter de hoofdingang, wil Het gebouw krijgt een moderne gevel meentehuis nog de betreffende aanvraag voor een bouwvergunning ter inzage. B. en W. zijn van plan de gevraagde PI poon 1CPP Q 111— .B1T/.B111/-1 ITTZb 1 J~> b /Z 7 7- - B 1 NKF-telecommunicatie; ïn totaal zo’n minium en dubbele beglazing. De 180 mensen. Het nieuwe pand zal wor- '___o den voorzien van electrische installa- en luchtverwarming - verversing. Even ties door BV Technisch Adviesbureau tueel latere inbouw van airconditioning TABO uit Waddinxveen. BOUWTEAM Voor de bouwactiviteiten aan de Noordkade werd een bouwteam sa- Raucis mengesteld uit vertegenwoordigers van dinxveen komt een einde aan de opsp- Oosterbroek-Waagmeester (hb.) in het geheel geen bezwaar te hebben. NKF Kabel BV de Eindhovense advi- losing van deze activiteit over de drie seurs van het bedrijf en het architecten- NKF.vestigingen Delft, Waddinxveen bureau Stuurman BV. Men kon aan de nelfziil waar in totaal 7600 man enam^eStanr1im?079 Xkt werken. Waddinxveen zal dus voor WADDINXVEEN In café Sport aan de Kerkstraat treedt vrijdagavond 22 rika. Zo nodigde de burgemeester van december vanaf tien uur op het be- New Orleans hen uit om deel te nemen kende dixielandorkest The All Styles aan het vermaarde New Orleans Jazz Swing Society. Verschillende malen and Heritage Festival. De bandleden heeft dit uit zeven personen bestaande van The All Styles Swing Society zijn: orkest uit Reeuwijk en Gouda opgetre- Christ Smildiger (piano), Eric Laanen den in de Verenigde Staten van Ame- (klarinet). George v.d. Puil (trompet), Zoals bekend wordt het hoofdkgntoor van de sector telecommunicatie van NKF Kabel BV, die leverancier is van en buitenland met vestigingen in Wad- gen Delfzijl, volgend jaar ge heel verplaatst' van Delft naar net ter rein aan de Noordkade; Voor het nieuwe, in totaal vijf lagen tel lende hoofdkantoor naar een ontwerp van het Waddinxveensé architectenbu reau Stuurman, liet de Koninklijke Ne- derhorst Bouw BV uit Gouda op dins dag 9 mei de eerste paal de grond in gaan. Dat werd gedaan door burgemee ster mr. A. G. Smalenbroek. Het vol gend jaar zomer klaar zijnde gebouw zal plaats bieden aan de directie, ad ministratief en technisch personeel van j. r-rr r-a a o. 1 180 mensen. Het nieuwe pand zal wor- werden gehesen in een klein gezelschap, waaronder zich ook bevond de Waddinxveense vestigingsleider ing. J. J. Kimmel. Zoals bekend wordt het hoofdkantoor van de sector telecommunicatie van INDELING NKF Kabel BV, die leverancier is van telecommunicatiesystemen in binnen- Het nieuwe gebouw telt vier kantoorla- en buitenland met vestigingen in Wad- gen en verder een dakopbouw en een dinxveen en Delfzijl volgend jaar ge- sousterrain. In de kantoorruimten re kent men op kamers voor 1 tot 4 perso nen en grotere ruimten, die als kan- toorlandschap worden ingericht. De dakverdieping biedt ruimte aan de di rectiekamers, kantoor-vergader- en lunchruimten. In het sousterrain wor den de technische-, archief- en maga zijnruimten ondergebracht. Centraal in het gebouw de lift, het trappenhuis, de leidingen en sanitaire voorzieningen. rein aan de Noordkade; donkerbruin geanodiseerd alu- ver- warming is een combinatie van water met in totaal ruim 11.500 werknemers, het centrum gaan worden voor tele comkabels, compleet met laboratoria, iv, o». ..«.o kantoren en een prod ukt ie bed rij fHet -in\’an“50ÖÖ m2 kantoorTn 330o“m21a- tweede telecom-produktiebedrijf, waar resulteerde dit voorbereidende werk in stigd. een ontwerp waarbij het kantoorge- Het ontwikkelen, ontwerpen, ver- deelte onafhankelijk van het laborato- kopen, inkopen, produceren en derge- bels gebeurt tot op dit moment bij de NKF verspreid. Bij de NKF in Waddinxveen werken op dit moment 320 mensen. Dat zullen er volgend jaar ongeveer 500 worden. Als gevolg van deze wijzigingen in de orga nisatie wordt het aantal arbeidsplaatsen m t van 1700 naar 1250. Wat de verplaatsing van de 180 consequent repeterend maatraster dat tie meegedeeld dat 50 mensen daarvan voor ruwbouw en zeker voor de gepre- 1 J J rr' fabriceerde onderdelen voordelen biedt, zowel economisch als technisch. slag met een vastgesteld maand van op- -... ca. 1 jaar, betekende dit dat men, vanaf nungen heeft m binnen-en buitenland de opdracht gerekend, een half jaar had om het project te ontwerpen en voor te bereiden. Het slaan van de eerste paal was het be gin van 5000 m2 kantoor en 3300 m2 la- iwccuc icicvum-piuuuMicucuiyi, waai □oratorium. Ondanks de korte termijn 550jnan werken, blijft in Delfzijl geve- ontwerp waarbij het kantoorge- Het ontwikkelen, ontwerpen, rium kan worden gebouwd. De bouw- lijke van zowel telecom- als energieka- tijd - 11 maanden - maakte de keuze voor en wat aparte constructie noodza kelijk. Dit betekent bouwtechnisch dat men besloten heeft tot een draagconstruc tie, in het werk gestort, van gewapend beton en dat de gevels zijn samenge steld uit geprefabriceerde betonele- menten, die in het werk bekleed wor- m Delft teruggebracht den met bruine mangaansteen. pm w». j. u.». Het gehele project is ontworpen in een arbeidsplaatsen betreft heelt de direc- geen last zullen ondervinden, dat 50 mensen naar Waddinxveen en naaste omgeving zullen moeten verhuizen en ’4 DD "F L s

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3