De Bonkelaar Gay Terry Woods in Gemeente bekijkt hoe het zwembad beter kan worden Ff!-. Stuurman BV Geen Dik Trom in De Bonkelaar Gehandicapte sporters op tribune Nieuwjaarsbal Instuif Inn Besluiten van het college van B. en W. O Gay Terry Woods, zondagmiddag 7 januari in De Bonkelaar HET WEEKBLAD Wethouder A. H. van Gent WAARD! Dit zijn The Ditchers, het all-round orkest dat optreedt voor de Waddinxveense WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT college beraadt zich nog na der over deze zaak. Voorstel len daartoe aan de gemeente raad zullen eerst worden ge daan nadat de desbetreffende raadscommissies zijn gehoord. dansvereniging Instuif Inn. BESPREKING 5. op 8 december 1978 een be spreking met het college van burgemeester en wethouders van Boskoop gevoerd over za ken, die de beide gemeenten raken; MUZIEKCONSULENT 6. besloten om de raad voor te stellen een extra subsidie te verlenen aan de streekmu- ziekschool t.b.v. de indienst neming van een lerares, die desgewenst als muziekconsu- lent t.b.v. de lagere scholen zal kunnen optreden; en alom bekende dansorkest The Dit chers uit Amsterdam, een klasseorkest, dat alle soorten muziek op een bijzon dere gave en plezierige manier brengt. De avond wordt gehouden in de thea terzaal van het Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen en vangt aan om 20.00 uur. Toegangs bewijzen voor deze avond kunnen tele fonisch worden besteld op donderdaga vond 4 januari 1979, tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 01828-7488. Deze groep was de eerste, die het stem pel Celticrock meekreeg. Hierna zou den velen volgen in deze nieuw ingesla gen richting. Ook van deze groep is een elpee uitgebracht en wel in 1972. Toen de groep uiteindelijk besloot er mee op te houden vonden Terry en Gay het welletjes en trokken zich terug op het Ierse platteland en woonden een paar jaar in alle rust om er inspiratie op te doen. WADDINXVEEN Zaterdag 6 ja nuari houdt de Waddinxveense dansso- ciëteit Instuif Inn 77 een groots Nieuw jaarsbal. Muzikale medewerking aan dit dansfeest verleent het uitstekende WADDINXVEEN/GOUDA Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstr. heeft zich nieuw laten inschrijven Stuurman Partners BV, Waddinxveen. Omschrijving be drijf: het beheer van-, de dienstverle ning aan-, de deelname in- en de finan ciering van vennootschappen, welke ten doel hebben het verlenen van dien sten op het gebied van de architectuur enz. Maatschappelijk kapitaal f 200.000,waarvan geplaatst/gestort f 40.500,Directie: F.N.M. de Greef, Snelrewaard. Dit bleek vorige week woensdagavond toen de raadsleden beraadslaagden over de brief van de heer en mevrouw C. Heemskerk-De Koff van de Van Mecklenburg Schwerinlaan 24, welke namens een 60-tal gehandicapte zwem mers was geschreven over de proble men rond het gehandicapten-zwemmen in het overdekte bad. Geprobeerd zal worden tegelijk met de bouw van de tennishal in het sportpark ”de Sniep” een aantal voorzieningen te treffen, die ook de mogelijkheden voor het zwem- badcomplex groter maken. TEMPERATUUR In hoeverre het ook zal lukken de tem- Met deze bezetting werd in 1970 de el pee ’’Hark The Village Wait” opgeno men. Deze plaat geldt voor de Steelet fans van het eerste uur nog steeds als een van de betere elpees. Maar ook deze bezetting was geen lang leven be schoren. Vlak na het uitbrengen van voornoemde elpee hielden Terry en Gay Woods het wel voor gezien en stapten op. Binnen korte tijd slaagde het duo nogmaals om de nodige aan dacht op zich te vestigen. Ditmaal als oprichters van de ook in ons land be kende Woods band. WADDINXVEEN Met Gay Terry Woods, een folkgroep die tot de absolute top behoort, gaat het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar het nieuwe jaar in op zondagmiddag 7 januari om half drie. Geble ken is dat het folkprogramma aan het Beukenhof in een grote behoefte voorziet, vandaar dat voor het nieuwe jaar al zijn gecontracteerd Allan Taylor, Martin Simpson, de groep Kempion, Dick Gaughan en Flairck. Gay Terry Woods, die in De Bonke laar op zondag 7 januari tegen betaling van 6,voor volwassenen en van f 3,voor CJP-houders en kinderen zijn te zien, genieten in ons land veel popu lariteit bij de folkliefhebbers. Hun twee elpees ’’Backwoords” en ’’The Time is Right” zijn weliswaar geen bestsellers, maar behoren toch tot de standaard elpees. Polydor verovert overigens een steeds groter marktaandeel als het gaat om het pakket uitgebrachte folk- elpees. Naast Gay Terry Woods brengt Polydor elpees uit van The Du bliners, (de overleden) Planxty, Chief tains, Bothy Band, e.v.a. Maar goed, Gay Terry Woods zijn geen onbekenden in ons land. Ze toer den regelmatig door Nederland. Hun optreden op het Zomerfolkfestival be looft een hoogtepunt te worden. Het verhaal begint in 1967, toen de groep Sweeney’s Men zich als eerste electri- sche groep presenteerde op het overbe kende Cambridge folk-festival. De uit Andy Irvine en Johnny Mynihan (Planxty) Henry McCullough (Wings, Joe Cocker) en Terry Woods bestaande groep ontketende de electrische revo lutie in folkland. Van deze groep is er ooit een elpee ver schenen op het Transatlantic label en enkele maanden geleden in Engeland opnieuw uitgebracht. Na het overlijden van deze groep startte Terry samen met zijn vrouw Gay en Tim Hart, Maddy Prior en Martin Carthy de nu zeer populaire groep Steeley Span. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad is niet van plan de minder valide gebruikers van het overdekte zwembad in de ”kou” te laten staan. Het college van Burgemeester en Wethouders is druk aan het bekijken op welke wijze tegemoet gekomen kan worden aan de wen sen en verlangens, die er bij de gehandicapte leden van de Vereniging Zwemrevalidatie en -Recreatie Waddinxveen blijken te leven. Over deze zaak zal het gemeentebestuur met het bestuur van de vereniging, dat wordt voorgezeten door de huisarts P. van der Linde, overleggen. gers die wekelijks in de weer zijn voor het zwemmen voor peuters, gehandi capten en bejaarden. Maar ook hij be toogde dat in de huidige situatie de ge vraagde temperatuur van het zwemwa ter welhaast niet mogelijk is, al meende hij dat de temperatuur-wensen in prak tische zin zoveel mogelijk door de ge meente worden nagekomen. ”Dit blijft natuurlijk een punt van discussie zo lang er aan het zwembad niets gebeurt. Maar er wordt ook aan gewerkt om aan de wensen van de zwembadbezoekers tegemoet te komen”, zei wethouder Van Gent, die er eerder op had gewe zen de gehandicapte sporters voor hon derd procent te nemen, ook al bedrij ven ze revalidatie- en recreatiesport op hun eigen manier. EMOTIONEEL De raadsdiscussie over dit onderwerp werd vanaf de publieke tribune gevolgd door een aantal gehandicapte sporters en hun begeleiders. In rolstoelen en moeilijk lopend waren ze de raadszaal van het gemeentehuis binnen gekomen. Onder hen bevond zich ook het echt paar C. Heemskerk-De Koff. Met de andere aanwezigen hoorden ze dat de heer H.P. Barth (D’66) de aan het col lege van B. en W. en de gemeenteraad gestuurde brief als emotioneel beti telde. Volgens de democraat was dit schrijven te vroeg in het Weekblad voor Waddinxveen gekomen. De heer Barth zei nog bewondering te hebben voor de inzet van de mensen achter de Vereniging Zwemrevalidatie en Recreatie Waddinxveen en verwachtte dat B. en W. in alle redelijkheid zouden zoeken naar goede oplossingen. Fractievoorzitter M. Boere van de PvdA meende dat er sprake was van een aantal misverstanden, zoals het feit dat de te bouwen tennishal van 1,4 mil joen gulden steeds maar weer in ver band werd gebracht met de noodzake lijk geachte voorzieningen voor de ge handicapte sporters. Hij en wethouder Van Schie (CDA) maakten nog maar eens duidelijk dat het hier gaat om twee niet te vergelijken zaken, omdat de ac commodatie voor de tennissport finan cieel gezien zichzelf bedruipt en de ge meente dus geen geld kost. Dat de brief van de heer en mevrouw Heemskerk emotioneel van karakter was onder schreef wethouder Van Gent (PvdA), maar het schrijven had bij hem geen weerstanden opgeroepen. De brief zelf noemde hij overbodig, omdat er met het bestuur van de vereniging een goede communicatie bestaat, al kan die kennelijk anders. Grote waardering voor de revalidatie- en recreatiesport in het overdekte zwembad had ook CDA-raadslid drs. G. Blom. Hij stelde pogingen in het werk om aan de gemeentekas geld te kunnen onttrekken, zodat aan de wen sen en verlangens van de gehandicapte zwemmers tegemoet gekomen zal kun nen worden. Dit alles komt over een aantal weken aan de orde als de raad gaat besluiten op welke wijze de tennis hal rond het zwembadcomplex in het sportpark ”de Sniep” zal worden neer gezet. De heren F.H. de Ruijter (WD) en ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) zeiden met belangstelling nadere mededelin gen hierover van het college af te wach ten. peratuur van het water op de gewenste en medisch verantwoorde 30 graden te krijgen in plaats van de door het ge meentebestuur gegarandeerde tempe ratuur van 26 graden moet nog worden bezien. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) kon alleen maar toezeggen dat er pogingen worden ondernomen het water warmer te maken, maar bij de bouw van het overdekte zwembad is nu eenmaal geen rekening gehouden met gehandicapte sporters. Volgens hem is het zwemwater overigens vaak hoger van temperatuur dan 26 graden, maar met het winterweer van deze week is dat wel het maximum. ”Uw geyser thuis levert nu ook minder heet water dan anders”. Wethouder A.H. van Gent (PvdA) stak niet onder stoelen of banken hoe groot zijn waardering is voor al die vrijwilli- WADDINXVEEN Als gevolg van een administratieve fout bij het film-verhuurbedrijf gaat de aange- kondigde film van Dik Trom, welke gepland was op woensdag 3 januari a.s., NIET door in het jeugd- en vri jetijdscentrum ”De Bonkelaar”. Mede gezien het korte termijn was het voor het service-bureau en ”De Bonkelaar” onmogelijk om voor een vervangende film te zorgen. ”Bij voorbaat bieden wij u ons excuus aan voor het vervallen van deze kindermiddag, maar hopen met dit persbericht iedereen een rit door de kou naar ”De Bonkelaar” bespaard te hebben”, aldus de organisatoren. Die inspiratie is ruimschoots terug te vinden op hun twee door Polydor uitge brachte, schitterende elpees ’’Back- woods” - Polydor 2383 322 en hun re cente ’’The Time is Right” - Polydor 2383 375. BEDRIJFSTERREIN 7. besloten de voorbereiding ter hand te nemen om te komen tot een bestemmingsplan voor het gebied tegenover de St. Victorwijk om bedrijfsvesti ging ter plaatse mogelijk te maken. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld daartoe een krediet beschikbaar te stellen (raadsvergadering 24 januari 1979). SLOOP 8. besloten tot sloop van de hou ten gebouwen bij het voorma lige raadhuis, zodra deze door de tegenwoordige gebruiker zijn ontruimd; ONTEIGENING 9. besloten de raad een voorstel te doen om over te gaan tot onteigening van een perceel grond, gelegen aan de west zijde van de Kanaaldijk t.b.v. het scholencomplex, van de heer C. de Zwart met wie tot heden geen overeenstemming kon worden verkregen over de verwerving daarvan; BOUWVERGUNNING 10. besloten de heer J. H. Mulder bouwvergunning te verlenen voor de uitbreiding van zijn aan de Passage gelegen pand. WADDINXVEEN In de afge lopen maand heeft het Wad dinxveense college van Burge meester en Wethouders uiteraard diverse besluiten genomen. Zo heeft het college: BOUWVERGUNNINGEN 1. bouwvergunning verleend aan de heer M. Hazenberg te Heemstede tot uitbreiding van een bedrijfsruimte aan de Kerkstraat nrs. 19 en 21 2. bouwvergunning verleend aan J. van den Berg en Zoon, He- negouwerweg 46, voor uit breiding kantoorgebouw; REACTIES ZUIDPLAS 3. de van de Middenstandsvere- niging Waddinxveen, Indus trieel Contact Waddinxveen en de Hockeyvereniging Waddinxveen ontvangen no ta’s inzake plan ’’Zuidplas” o.m. ter advisering voorgelegd aan het Instituut Stad en Landschap; KOOPPRIJS HUIZEN 4. van de Staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening bericht ontvan gen, dat deze de koopprijs grens als bedoeld in artikel 1, tweede en derde lid van de Woonruimtebeschikking 1974 nader heeft bepaald op f 270.000,-. Voorts heeft de staatssecretaris de gemeente Waddinxveen op de lijst gep laatst als bedoeld in artikel 4 van de Woonruimtebeschik king 1974, wat betekent, dat de gemeenteraad kan beslui ten aan de koper van een wo ning met een koopprijs bene den f 270.000,-, voor zover deze niet in Waddinxveen woonachtig is, slechts vergun ning tot ingebruikneming van die woning te verlenen, wan neer hij economisch aan Wad dinxveen gebonden is. Ons ,y: JF b .o P a

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11