Worden huizen Kleikade en II 1 Verbranding kerstbomen is ”Zaak-Knoester is voor de Onderweg opnieuw verfuwd? gemeente redelijk pijnlijk op 3 jam ari Gemeentebestuur is het aan het bekijken Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Wethouder P.F.J. van Schie in de raad: Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. I k I K omdat uitzondering na, tie geworden en een goede traditie mag zig aan de Souburghlaan. Ook in 1969 de beraadslagingen onder de medede- onderhavige woningen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 D. LONT (PvdA) vertelde dat naar zijn mening niet de raadsleden deze zomer deze zaak tan denknarsend hebben behandeld, maar verkocht. Een blik in het kadaster toont dat aan. Eveneens i.v.m. vakantie vervalt het spreekuur van wethou der mevr. L.M. Oosterbroek-Waagmeester. SPREEKUUR In verband met vakantie van de burgemeester zal het spre k- uur op vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur worden waa ge nomen door wethouder A.H. van Gent. i WADDINXVEEN Op verzoek van de gemeenteraad gaan Burgemeester en Wethouders bekijken wat er met de aangekochte huizen aan de Kleikade en de Onderweg moet gaan gebeuren als ze volgend jaar leegko men: slopen of opnieuw verhuren. Vorige week woensdagavond gingen de raadsleden ermee akkoord dat er jaar duizenden bomen op deze manier ir-i i stoken onder leiding van de Wad- dinxveense vrijwillige brandweer. Het was in 1966 op een terrein'in Groens- waard, dat de Waddinxveense brand weer dit evenement, speciaal ten ge rieve van de jeugd, begon en van toen af is dit jaarlijkse fikkiestoken en tradi- f wel worden gezegd, want de Dienst van Openbare Werken en -Bedrijven be hoefde de laatste jaren maar achteloos i --r--- kerstbomen uit de goot op te pikken, Waddinxveen, 21 december 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. GEMEENTELIJK OVERDEKT ZWEMBAD Op maandag 1 januari 1979 (Nieuwjaarsdag) is het overdekte zwembad "de Sniep” de gehele dag gesloten. WIJZIGING VUILNISOPHAALDIENST In verband met Nieuwjaarsdag zal de navolgende wijziging in de vuilnisophaaldienst plaatsvinden: 1. De grofvuildienst op woensdag 27 december a.s. (wijk IV: Groenswaard II en III) wordt thans uitgevoerd op vrijdag 29 december) a.s., gelijktijdig met het ophalen van het huisvuil in die wijk. 2. De huisvuilophaaldienst op maandag 1 januari 1979 (wijk I: Groenswaard 1, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Noord- einde en Tuinbouwgebied) wordt thans uitgevoerd op dinsdag 2 januari 1979. P. F. J. van Schie CDA seerd. ”Dat heb je er nu van met dat medelijden”, vond de CDA- wethouder. Hij herinnerde de raadsle den eraan na lange besprekingen in de raadscommissies te hebben toegezegd dat er planologische maatregelen zou- Drs. Lont dachtdat hen worden genomen, zodat de paarde stal niet -eventueel met politiedwhng - zou behoeven te worden afgebroken. Volgens de wethouder moet het te koop staande onroerend goed van ruim ’’manege” heeft zich dit voorjaar en deze zomer een heel gemeentelijk steekspel afgespeeld, omdat hier sprake was van een i” die uiteindelijk door het gemeentebe stuur zal worden gelegaliseerd. ”Ik spreek er mijn verwondering over uit dat de aangeprezen manege blijkt te seerd moest worden bestaan uit iets dat in flagrante tegen spraak is met de voorstelling van zaken die de eigenaar destijds aan de ge- ken over de handelwijze van de eige naar”, aldus drs. Lont in een vlijm scherp betoog TANDENKNARSEND ”Ik veronderstel dat de raad zich iets anders moet hebben voorgesteld toen hij tandenknarsend besloot niet tot af braak over te gaan van de stallin- gruimte - die louter uit liefhebberij zou zijn opgetrokken. Ik constateer dat dit besluit op de persoon van de eigenaar is toegesneden om - gegeven de situatie - hem die liefhebberij niet onmogelijk te maken”, ging het PvdA-raadslid ver der. Uiteindelijk stelde hij het college van B. en W. voor de verkoper en zijn bemiddelaar (Kok Makelaardij BV - re dactie) erop te wijzen dat zij iets te ge lde willen maken wat nog steeds ille gaal is en dat zij dus een koper met pro blemen opzadelen. E.„. L„... 2Li 2— met een brief te kunnen doen, welke in afschrift ook naar alle Nederlandse no tarissen gezonden zou moeten worden. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) één miljoen gulden niet“ door de ge- meente worden gereageerd. Een brief in afschrift aan de Nederlandse notaris sen zag hij evenmin zitten. Niettemin schetste de heer Van Schie deze ont- het de raadscommissie voor de wikkelingen aan de Brugweg niet als C- plezierig. Hij wees er nog op dat on- wfzei dat deze paardestal gelegali- roerende goederen met veel hogere scció luuvsi wu.dv.i, hoewel deze prijzen plegen te worden aangeprezen ruimte en de uitbreiding daarvan in de dan die waarvoor ze werkelijk worden afgelopen jaren zonder bouwvergun- ning en op verboden grond was gereali- kort na de behandeling ervan in de raadscommissies”. Dat zei wethou der P.F.J. van Schie (CDA) tot het PvdA-raadslid drs. D. Lont tijdens de rondvraag van de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering. Het socialistische raadslid had namelijk meente heeft gegeven. Die voorstelling het college van Burgemeester en Wet- gaf de eigenaar bewust als verweer te- houders geconfronteerd met berichten gen het feit dat hij handelde m strijd in het Weekblad voor Waddinxveen - i over de door de Waddinxvener dr. J. Knoester te koop gezette villa-met- voor de gezamenlijke prijs van zo’n zeven ton 6 huizen aan de Kleikade en 2 huizen aan de Onderweg worden aangekocht. De eerste die in de gemeenteraad en in de raadscommissies over het opnieuw verhuren van deze woningen, die pas over een aantal jaar tegen de grond zul len gaan in het kader van het verbete ringsplan voor het Dorpstraat-gebied, WADDINXVEEN “Het geheel blijft een redelijk pijnlijke zaak zo is begonnen was de heer D. Uitbeijerse delijk verhuurd zullen kunnen worden, (SGP/HKV/GPV). Hij had zo zijn be- zodra de huidige bewoners naar de hen denkingen, ook omdat met de gemeen- toegewezen (premiekoop)woningen telijke aankopen ontegenzeggelijk ver- kunnen gaan verhuizen, stelde ook ing. krotting in de hand zal worden ge- C. van’t Hoog van het CDA. werkt. De vraag of de woningen niet tij- ACTIEF AANKOOPBELEID ”Het duurt nog wel eventjes voordat ze worden afgebroken. In die tijd zouden studenten uit Boskoop en tijdelijke wo ningzoekenden erin gehuisvest kunnen worden”, betoogde de christen democraat, die het juist vond dat de ge meente een actief aankoopbeleid had ontwikkeld voor wat betreft de aan koop van de huizen in het gebied ten oosten van het woonhuis Onderweg 33 en ten oosten van het woonhuis Klei kade 18. ”Is de gemeente met nog meer huiseigenaren in onderhandeling?” Burgemeester A.G. Smallenbroek be vestigde dat de gemeente een actief aankoopbeleid voert. Dat beleid hangt samen met de in aanbouw genomen premieverkoopwoningen, waarvan de gemeente een deel kan toewijzen aan de bewoners van deze huizen. Hij ver telde de raad dat er met de overige ei genaren verregaande besprekingen wa ren over de aankoop van hun on roerend goed op onteigeningsbasis. Het weer opnieuw verhuren van de leegko mende Kleikade- en Onderweg-huizen noemde mr. Smallenbroek een ge compliceerde zaak, waaraan zowel voor-als nadelen zitten. werd Als ze leegkomen hebben WADDINXVEEN De traditionele kerstbo verbranding in Wad dinxveen is in 1979' volgende week woensdaga ond 3 januari om half acht. Op het parkeerterrein bij het zwembad in het sportpark ”de Sniep” zal dan weer de fik in onze sparrebomen worden gestoken. De bomen kunnen die woensdag vanaf half vier aan de Sniepweg worden ingeleverd. Voor elke twee ingeleverde bomen wordt een lootje uitge reikt. Aan deze verloting zijn weer enkele prijsjes verbonden. De trek king van deze verloting vindt tijdens de kerstboomverbranding plaats. Steeds gaan in het begin van het nieuwe tijdens de jaarwisseling, op een enkele t.uitzondering na, niet werd Als ze leegkomen hebben ze op z’n het vuur in - het georganiseerde fikkie- geconstateerd. minst een opknapbeurt nodig, vond hij. .-j- j_ v.,_j Een beslissing over de toekomst van Nadat in 1967 nogmaals hetzelfde ter- deze woningen wilde hij op dit moment rein in Groenswaard voor dit verlichte noê niet nemen, maar hij beloofde de bomenfeest was benut, moest vanwege raad deze zaak opnieuw te zullen bekij- de steeds naderbij komende bebouwing ken. Nadat ook de heer M. Boere in 1968 naar een ander terrein worden (PvdA) nog had gezegd voorstander te omgezien. Dat bleek toen nog aanwe- zijn van het opnieuw verhuren werden kon hier nog een brandstapel worden üng van de voorzitter dat in de loop van opgericht. Toen moest ook daar het 1979 de eerste schetsplannen voor het weinig werkterrein worden verlegd en nu is Dorpstraat-gebied het licht zouden weggeworpen, afgedankte het alweer sinds 1970, dat dit feestjaar- kunnen gaan zien gesloten en werd in- lijks op het parkeerterrein bij het gestemd met de aankoop van de acht terwijl ’’wilde” kerstboomverbranding zwembad wordt gevierd. onderhavige woningen. KERSTBOOMVERBRANDING Kerstboomverbranding op woensdag 3 januari 1979 om 19.30 uur op het parkeerterrein bij het zwembad aan de Sniepweg. De bomen kunnen op deze dag vanaf 15.30 uur op voormelde plaats worden ingeleverd. Voor elke 2 ingeleverde bomen wordt een lootje uitgereikt. Aan deze verloting zijn weer enkele prijsjes verbonden. De trekking van deze verloting vindt tijdens de verbranding plaats. AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van vrijdag 29 december 1978 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a,. voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer H. van der Haven, Groensvoorde 76 te Waddinxveen voor het oprichten van een garage bij diens praktijkruimte Groensvoorde 74. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van atikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan door een ieder voorziening gevraagd worden tegen de eventuele verlening van de vergunning, zulks bij voormeld college, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Waddinxveen, 20december 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt-bekend dat met ingang van vrijdag 29 december 1978 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder,ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwver gunning van mevrouw M. J. Messie-Otten voor het oprichten van een hobby-ruimte bij haar woning St. Huybertsgeregt 1 Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan door een ieder voorziening gevraagd worden tegen de eventuele verlening van de vergunning, zulks bij voormeld college, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Waddinxveen, 20december 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. VOORBEREIDINGSBESLUIT VOOR HET BESTEMMINGSPLAN ’’ZUIDKADE-WILHELMINAKADE” De burgemeester der gemeente Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., met ingang van vrijdag 29 december 1978, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 20 december 1978, waarbij verklaard wordt, dat een herziening wordt voorbe reid van het bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade” voor zover het betreft het perceel Wilhelminakade 48-50. Het perceel staat met een rode lijn aangegeven op de bij dat besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatie tekening. heel gemeentelijk ,,d, omdat lii^, uvniu.ui-- illegale paardestal, juist het college van B. en W. Tenslotte was L-. 2--1- -Z. -Z beroep- en bezwaarschriften die tot B. en hoewel deze prijzen plegen te worden aangeprezen gaf de eigenaar bewust als verweer te met wettelijke voorschriften. Ik onder druk nu de emotionele behoefte van mij en wellicht meerderen hier, om in manege aan'deBrugwêg’88. Rond deze krachtige termen ^afkeuring uitje spre-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13