EEN JAARTJE WADDINXVEEN ‘I fel; F M. A. Ruissen Prins Bernhard Gedecoreerden P. Noordam Veiling Brandweer WH Juni Juli Augustus tW- br/i I - W w f 5*1^’ J/ jg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 DECEMBER 1978 Prins Bernhard opent op donderdag 18 mei het nieuwe gemeentehuis (boven) en 1978 De Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening viert op 17 januari met een druk bezochte receptie het 25-jarig bestaan. wordt voorgesteld aan de gemeenteraad onder). -- -C' De Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en Omstreken viert op vrijdag 24 februari het 75-jarig bestaan. In het Brugcentrum wordt het Brugfe- stijn ’78 gehouden. Honderd man maken in 16 brieven bezwaar tegen de bestemmingsplannen Groenswaard 1 en 2, die door de raad worden vastge steld. De Waddinxvener W.G. van Baarle opent in het Burgemeester War- naarplantsoen de beeldenexpositie van de Caroluskring. De bewoners van de eerste 11 in Waddinxveen gebouwde ’’beschutte sfeer-koopwoningen” krij gen de sleutel van hun huis. In Wad dinxveen worden verschijnselen van polio geconstateerd. De eerste be woners nemen bezit van hun premie- koopwoningen aan de Sparrengaarde. In het nieuws komt de St. Jozefschool-onderwijzer A.L.M. Boer die de balpen van school wil verwijde ren. De heer C. de Bas is de nieuwe voorzitter van de Waddinxveense middenstandsvereniging. Simon Versloot (64) en zijn kleinzoon met dezelfde naam slaan de eerste paal voor de uitbreiding en verbouwing van café-restaurant ”De Unie” aan de Kerkweg-Oost. In Waddinxveen wordt een etappe van de ”6 van Rijn en Gouwe” verreden. Ds. W. Verboom van de Centrale Hervormde Gemeente maakt na een reeks beroepen op hem bekend dat hij voorlopig in Wad dinxveen wil blijven. Met stille trom is de bouw van de protestants- christelijke MAVO/LTO aan de Sniep- weg gestart, zo wordt bekend. Bij een verkeersdrama op de Henegouwer- weg komen een meisje (16) en een jon gen (20) om het leven. De eerste af- braakplannen in het Brugcentrum - on deraan de oprit van de hefbrug - komen in openbaarheid. Een jeugdbende ontluistert het oude raadhuis en ver nielt voor ongeveer 22 mille. De rijk spolitie pakt de bij-verkoop van ben zinestations in Waddinxveen hard aan. Het gemeentebestuur gaat de broe kriem aanhalen. De zaak-Formido wordt door de gemeente gewonnen. In Waddinxveen wordt weer de Haagse Rozenkoningin ontvangen. Het oud WD-raadslid J.H. Mol begint in Zwit serland een hotel. Staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening slaat in Zuid- kade 1 de eerste paal voor de tussen Kanaaldijk en huizen in de sociale sektor (premie- koopwoningen en i gen). De gemeenteraad zet ontvan- mes, C. Boonstoppel en mevr. J. M. Rou- ger G. van der Krans op wachtgeld per bos. Zilver krijgen J. J. van Gils, P. A. 1 januari 1979. In het openluchtz- Fondse, L. W. Oorschot, J. de Beer, J. wembad wordt voor de derde maal de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. Wethouder A.H. van Gent (PvdA) helpt mee met de officiële opening van de uitbreiding van het WSE- clubgebouw in de Oranjewijk. In de Dorpstraat wordt een succesvolle bra derie gehouden. Banketbakkerij en kokerij Van den Berg neemt aan de Luifelbaan een vernieuwde winkel in gebruik. Aan de Weremeus Bunin- glaan ging de huisraad van een Waddinxvener-met-huurachterstand de straat op. De heer J.H. den Boer is 25 jaar in gemeentelijke dienst. De voetbalvereniging Be Fair viert het 25- jarig bestaan met een feestelijke acht- De vrijwillige brandweer bestaat in de eerste week van september 50 jaar. Dat wordt gevierd met eenfeestweek voor iedereen. De heer P. Noordam viert in een bijzon dere kerkdienst op 17 september het 50- jarig organistenjubileum. Diverse Waddinxveners krijgen in 1978 een schouderklopje van koningin Juliana. rBenoemd tot ridder worden H. Huizer Zuidkade te bouwen 380 (foto) en G. T. Kroon. Goud krijgen mej. - A. Dijkman, M. v.d. Berg, A. van Noort, woningwetwonin- M. D. D. L. van Leeuwen, mej. M. Tij- a2 1 mes, C. Boonstoppel en mevr. J. M. Rou ges G. van der Krans op wachtgeld per bos. Zilver krijgen J. J. van Gils, P. A. Molenaar, C. Tiele en G. M. Kloet. Adjudant M. A. Ruissen viert half november het 40-jarig ambtsjubileum. f l - .i s* TL <urz^

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 6