Houd uw mond! Geen woning voor kweker Zaak-Formido weer ter sprake Bezwaarschrift bij raad Onderwijs Vlaggetjesbal Instuif Inn Reparatie Beroepschriften Openbare Werken Televisie Radio Afspeelapp. Opnieuw in commissie WATERSCHAPPEN STELDEN ZICH VOOR Financiën OPENBARE COMMISSIE VERGADERING 9 '"met dokteren maar REPAREREN devies!! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 JANUARI 1979 gendom heeft. En dat betekent weer ad aan alle merken zaal te voorkomen. Mr. G. F. Th. Hesselink namens BV Houthandel v/h Schwartz Verzij- den ingediende bezwaarschrift 4. Rondvraag. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. Voorts leidt de opvatting van het col lege in dit bijzondere geval tot een aan tasting van het gelijkheidsbeginsel, om dat nog andere bedrijven ter plaatse doende zijn met detailhandel". PROEFKONIJN De advocaten in hun bezwaarschrift: "Formido zou aldus als proefkonijn het slachtoffer worden, terwijl anderen vri juit gaan. Het college stelt wel, dat het van de afloop van de zaak zal laten af hangen of het ook in actie zal komen tegen deze andere bedrijven, maar het is volkomen duister op welke grond het deze andere bedrijven zou kunnen aan pakken, nu deze zonder enige twijfel een beroep kunnen doen op de over gangsbepaling van het nieuwe bestem mingsplan". WADDINXVEEN Komende zater dagavond om acht uur is het weer dan sen geblazen met de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77. In de thea terzaal van het Anne Frank-centrum zal die avond een Vlaggetjesbal worden gehouden, dat om acht uur begint. Mu zikale medewerking aan deze dansa vond verleent, zoals bericht, het all- WADD1NXVEEN De aan de Dreef 76 in Gouda wonende kweker G. A. Bras mag van het college van B. en W. geen woning bouwen aan de Brugweg. Het bestemmingsplan "Plan in hoofdzaak" uit 1954 zou dat verbieden. In dat plan wordt op het door hem te bebouwen perceel langs de wegkant alleen de bouw van een huis toegestaan, indien die woning nodig is voor de bedrijfs voering van een landbouwbedrijf of een tuinbouwbedrijf. Blijkens de door de heer Bras overlegde tekeningen is dat met zijn huis, gezien de grootte, het aan zien en de indeling, niet het geval. Daar komt nog bij dat het de gemeente schade had gebleken is dat de Gouwenaar zijn stuk De raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften vergadert donderdagavond 1 februari vanaf half acht in het gemeentehuis over deze agenda: der, op welke stuk grond al lang groente wordt verbouwd, op het andere - langs de weg gelegen perceel - staat een warenhuis en een loods. Op de laat ste plek wordt tijdelijk wat minder in- begro- tensief gekweekt, "omdat zowel aan de kassen als aan de grond enige verbete ringen moeten plaatsvinden". Intussen zouden enkele liefhebbers tuinieren op een randstrookje en heeft de heer Bras tijdelijk een collega een paar kappen in j WADDINXVEEN Met stemverheffing heeft D’66-fractievoorzitter H. i P. Barth in de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdaga- J; vond burgemeester mr. A. G. Smallenbroek gevraagd de vlak bij hem zit- tende VVD-fractievoorzitter F. H. de Ruijter de mond te snoeren. Tijdens f een betoog van de democraat zat de liberaal er steeds doorheen te mom- f pelen. "Ik kan daardoor niet eens mijn eigen woorden verstaan en in rust f een zorgvuldig betoog opbouwen", klaagde de heer Barth bij de raads- 1: voorzitter en zich daarna weer tot de heer De Ruijter wendend: ”U hebt f de onhebbelijkheid zo hard te praten dat ik nauwelijks mezelf kan ver- staan..’ Op dit incident werd door burgemeester mr. Smallenbroek niet gerea- 1; geerd. Hij liet de situatie zichzelf oplossen, terwijl VVD-wethouder me- i; vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester zich zichtbaar zat te generen. Niettemin verbeterde de verhouding zich tussen de D’66- en VVD- raadsleden, want aan het eind van de gemeenteraadsvergadering kon de f heer De Ruijter mede namens de fractie van D'66 B. en W. lof betuigen over het voortreffelijke werk van de gemeentelijke gladheidsbestrijders in de afgelopen winterse weken. De mensen van de dienst Openbare Wer ken en -Bedrijven zijn daar zelfs door het college extra voor beloond. overgangsbepalingen bestemmingsplan wordt ook De beperkingen waarover het college spreekt zouden namelijk geen enkele steun vinden in de tekst van het bestemmingsplan. "De Kroon heeft voorts bij de beoordeling van bestemmingsplannen bij herhaling beperkingen van dit type in dergelijke overgangsbepalingen verworpen. 1. Opening 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 29 november 1978 3. Vaststelling van het "bedrag per leer ling” voor het gewoon lager onder wijs voor 1979, alsmede van het be drag der vergoeding voor administra tiekosten aan de bijzondere scholen 4. Vaststelling van de exploitatiever goeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1978 5. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en hulpmiddelen t.b.v. de Gereformeerde school 6. Rondvraag 7. Sluiting. WADDINXVEEN Voor de tweede maal in twee maanden tijd gaat de raads commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, welke commissie donderdagavond 1 februari in het gemeentehuis vergadert, zich bezig hou den met de zaak-Formido. Zoals bekend betreft het hier de detailhandelsactivi- teiten van BV Houthandel v/h Schwartz Verzijden aan de Noordkade 149, waaraan B. en W. sinds november 1976 een einde proberen te maken en daar voor de politie achter de hand houden. De advocaten van Formido hebben spraak van de Raad van State, welke niet alleen tegen de recente besluiten kan worden van een in werking zijnd land- of tuinbouwbedrijf, ten behoeve waarvan die woning gebouwd zou moe ten worden. Het college heeft ontdekt dat op het stuk grond van Bras aan de Brugweg activiteiten gebeuren, zoals het in gebruik geven, verhuren of ver pachten van kleine percelen grond aan derden (niet-agrariërs), het in gebruik geven, verhuren of verpachten van grond en/of opstallen aan derden, die wel uit de agrarische sector komen, en het ten dele onbenut laten van de al aan de Brugweg staande warenhuizen. De Gouwenaar heeft uiteraard van de mogelijkheid gebruik gemaakt tegen het weigeren van een bouwvergunning door B. en W. een beroepschrift in te dienen bij de gemeenteraad. Over dit beroepschrift spreekt de raadscommis sie van advies voor de bezwaar- en be roepschriften donderdagavond 1 fe bruari in het gemeentehuis. Volgens de heer Bras omvat zijn kwekerij "He- bras" twee percelen aan de Brugweg die in totaal 0,9190 hectare meten, en dat is meer dan de grootte van 0,75 hec tare die een tuinbouwbedrijf moet heb ben om een bedrijfswoning te kunnen bouwen. Huurt hij het ene perceel van zijn va- round dansorkest Valery’s Cosy Sound, een stel doorgewinterde muzikanten, die het vak al jaren beheersen doch nu uitsluitend als "hobby” optreden met de uitstekend geschoolde zangeres Va lery. Toegangsbewijzen kunnen telefo nisch worden besteld op donderdaga vond 1 februari vanaf 19.00 tot 21.00 uur, tel. 7488. Het bestuur verzoekt ie dereen dringend op bovengenoemde wijze toegangsbewijzen te bestellen om teleurstelling van een ”vol” geboekte zaal Ia» t/AnrlzAmpn De raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven vergadert van avond (woensdag) vanaf half acht in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 31 oktober 1978 2. Het beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. een dierenverblijf in het Warnaarplantsoen 3. Het beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. de aanleg riolering langs een gedeelte aan de oostzijde van het Noordeinde 4. Verslag van het ambtelijk verkeerso- verleg van 30 oktober 1978 en 15 de cember 1978 5. Mededelingen en nader ingekomen stukken: a. ontwikkelingen bouw tennishal in combinatie met het overdekte zwem bad; b. herstellen van vloer in brandweer- garage; c. verbetering Kanaaldijk en aanleg fietspad (quartaire gedeelte) 6. Rondvraag. hij dat hij mede-eigenaar is van één der vd «rirvrvc percelen, dat er weinig kwaad in steekt v KAAG 1 EKEAS derden behulpzaam te zijn, dat het B. en W. zetten er zelfs vraagtekens tuindersbedrijf wel degelijk in werking achter of er eigenlijk wel gesproken is, welke echter verbeterd zou kunnen worden met een woning erbij, dat een en ander wel voldoet aan het bestem mingsplan "Plan in hoofdzaak" en dat de door B. en W. aangedragen argu menten niet alleen onjuist zijn, maar ook blijk geven van onvolledige infor matie. "En waarom eigenlijk al die te genwerking", meent de heer Bras. "De toestand aan de Brugweg kan er alleen maar door verbeteren". 1. Behandeling van het door de heer M. Choukri, Acaciastraat 46, inge diende bezwaarschrift 2. Behandeling van het door de heer G. A. Bras, Dreef 76 te Gouda inge diende beroepschrift 3. Behandeling van het door de heer gebruik gegeven omdat deze storm- WADDINXVEEN De raadscom missie voor de onderwijszaken verga dert vanavond (woensdag) vanaf half acht in het gemeentehuis over deze agenda: laatste instantie Formido vorige week j van politiedwang heeft ge vrijwaard. De raadscommissie gaat zich buigen over het protest dat is ingediend tegen de beslissing van B. en W. om het bezwaarschrift van 29 augustus 1978 niet ontvankelijk en ongegrond te ver klaren, zoals het college dat op 29 de cember aan de advocaten van Formido heeft laten weten. NIEUW PLAN Waar de vertegenwoordigers van het bedrijf voor "bouwers en verbouwers” vooral hun energie op richten is het vo rig jaar gedeeltelijk van kracht gewor den nieuwe bestemmingsplan ’’Noord kade langs de Gouwe”. Een beroep daarop van Formido wezen B. en W. af met de "frase” dat er geen nieuwe ter men aanwezig waren om op genomen beslissingen terug te komen. "Het col lege tast daarmee de geloofwaardigheid aan in de wettigheid van haar optreden. Bovendien bemoeilijkt het college al dus het instellen van rechtsmiddelen op een wijze die niet in een rechtstaat past”. Dat Formido geen gebruik kan maken van de overgangsbepalingen in het c- - w nieuwe dat die 0,473 hectare oppervlakte zelfs geven kan worden bij nabij wonen. Ge- onjuist genoemd, niet toereikend is voor het in overeen stemming met de bestemmingsplan voorschriften bouwen van een huis ten behoeve van enig land- of tuinbouwbe drijf ter plaatse. Geregeld is dat een landbouwbedrijf tenminste vijf hectare moet omvatten om er een huis te kun- van het college in bezwaarschriften ge- voorlopig protesteerd bij de gemeenteraad, maar 1 ook weer eens bij de afdeling recht- De dijkgraven die bij een eerdere gelegenheid de voorzittershamer ontvingen. De heren G. C. J. van der Geest, D. A. B. Kemp, A. Oudijk, W. P. Lievaart, P. H. van Marei, A. Kranenburg en A. Gelling. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/BOSKOOP Nadat enige tijd geleden afscheid is genomen van de oude polderbesturen maakten ge meentelijke vertegenwoordigers en direct betrokkenen kennis met de besturen van de nieuw gevormde waterschappen. Dit gebeurde maandagmiddag tijdens een bijeenkomst in het Boskoopse hotel-restaurant Florida, in welke gemeente ook het waterschap De Gouwelanden gevestigd is. Bij deze gelegenheid werd het woord gevoerd door A. Oudijk, dijkgraaf (voorzitter) van het waterschap De Gouwelanden, een gebied van 10.600 ha omvattend. Dit waterschap is in de plaats gekomen van 17 polders, waarbij acht gemeenten - waaronder Waddinxveen - betrokken zijn. De heer Oudijk gaf tijdens de bijeenkomst een kort overzicht van de beweegre denen die ertoe geleid hebben om voor deze bestuursvorm te kiezen. De raadscommissie voor de financiën vergadert vrijdagmiddag 2 februari om half vijf in het openbaar in het gemeen tehuis over deze agenda: 1Verslag van de vergadering van 11 januari 1979 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. vaststelling subsidie over 1975 Vereniging Het Groene Kruis; b. Rekening 1977 van de Regionale brandweer Midden-Holland (incl. slotwijziging begroting 1977); c. rekening 1977 van de Centrale meldings- en alarmeringsdienst Midden-Holland (inclusief slotwij- tenminste 0,75 hectare, ziging begroting 1977); d. jaarrekening 1977 van het Inter gemeentelijk automatiseringscen- trum Midden Nederland; e. begroting 1977/1978 en rekening 1976/1977 Chr. Sportvereniging Be Fair, afdeling volleybal; f. begroting 1977/1978 Chr. Sport vereniging Be Fair, afdeling voet bal; g. begroting 1979 Wapitigroep Waddinxveen; h. begroting 1979 Keuringsdienst van Waren te ’s-Gravenhage; i. begroting 1979 Prot. Cnr. Stich ting Bejaardentehuis Souburgh. 3. Verhoging subsidie Streekmuziek- school Waddinxveen i.v.m. muzie konderwijs 4. Wijziging begroting 1978 Samen werkingsschool HAVO/Atheneum 5. Verlenen krediet ad f 2.040.000,- kosten bouwrijpmaken enz. be stemmingsplan Zuidkade 1. 6. Verlenen van een krediet ƒ8.000,- voor het maken van een alternatief plan voor de Brugweg (eerste gedeelte tot aan Winterdijk) 7. Verlenen krediet voor de bouw van een dierenverblijf in het Warnaarp lantsoen 45.000,-) 8. Vaststelling van het ’’bedrag per leerling” voor het gewoon lager on derwijs voor 1979, alsmede van het bedrag der vergoeding voor admini stratiekosten aan de bijzondere scholen 9. Vaststelling van de exploitatiever goeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1978 10. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en hulpmiddelen t.b.v. de Gereformeerde school (ter informatie) 11Bespreking ter inzage leggen van bestuiten tot wijziging van de 1 w tingen van de gemeente bij de raadsstukken 12. Bespreking inzake tijdstip van ver gaderen en inzage van stukken 13. Rondvraag. is ons i aan zijn eigen warenhuis. "Ik woon in Gouda en het met enig re- grond aan de Brugweg - mede - in ei- sultaat kweken in het warenhuis vraagt nu eenmaal die zorg welke daaraan ge lukkig voorziet het geldende bestem mingsplan daarin", aldus de Goudse kweker. VERBETERING? Verder bestrijdt hij dat er iets aan de grootte en dergelijke van zijn gewenste nen bijzetten en een tuinbouwbedrijf tuinderswoning zou mankeren en zegt

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11