Noem 5 Waddinxveners die bloemen verdienen Op gladde weg 30 aanrijdingen Mevrouw A. van Hengel krijgt spontaan 600,- Adverteren doet verkopen Valentijn-initiatief van Arti-Fleur, Party Home, Van Ginkel BV en Weekblad voor Waddinxveen een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking Baldadige jeugd Boos door hefbrug Inbraak Niet goed afgesloten IM» POLITIENIEUWS WADDINXVEEN X UiG’ Ji WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 JANUARI 1979 Waddinxveen, 30 januari 1979 Burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Het resultaat daarvan is dat afgelopen dinsdagmiddag aan mevrouw Van Hen- OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN: vrijdag 2 februari a.s., aanvang 16.30 uur in het gemeente huis. VERGADERING COMMISSIE ALGEMEEN BESTUUR LIJKE ZAKEN: dinsdag 6 februari a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Enkele baldadige jongeren gooiden op maandag 29 januari een ruit in van een woning aan de Mozartlaan. De daders zijn bekend. In elk geval heeft Valentijndag in Enge land verreweg de langste traditie. Sha kespeare laat Ophelia in Hamlet er zelfs een rijm over opzeggen: ”To mor row is St. Valentine’s day - all in the morning betimes - And a maid at your winddow - to be your Valentine”, waarin iets doorschemert uit het oude volksgeloof dat het eerste meisje dat een man op Valentijndag ziet nadat hij wakker is geworden, eens zijn vrouw wordt. De kaartjes of anonieme liefdes verklaringen die verliefden elkaar in Engeland met Valentijndag sturen, he ten daar zelfs ’’valentine” en zoveel als liefje. Ook Amerika, Frankrijk en Zwit serland kennen het bloemetje voor Va- lentijn al veel langer dan Nederland, en of het hier ooit zo’n hartsaangelegen heid zal worden als in die landen, moet worden afgewacht. Een zeer verbolgen automobilist belde de Rijkspolitie in Waddinxveen en spuwde zijn gal op niet mis te verstane wijze. De man had naar zijn mening te lang voor de ”brug der ergenissen” moeten wachten en stelde de politie hiervoor verantwoordelijk. Het verkeer moest eens beter geregeld worden, vond hij. De politie heeft getracht uit te leggen dat het zo eenvoudig allemaal niet ligt en de gladheid een vlotte door stroming van het verkeer niet bepaald bevorderde. (nalopen en verzorging zieke bejaar den), C.H. de Vries (huismeester), A. Roggeveen (stond altijd klaar voor me debewoners van Huize Souburgh), me vrouw A. Kloet-van Dorp (verdienste lijk gemaakt in talrijke organisaties), mevrouw G. Slappendel-van Wilgen (zwemles aan kinderen), mejuffrouw M. Groeneveld (verzorging vader en moeder), D. Immerzeel (De Gouwe- bloem), C.J.M. Niemans (oprichter di verse verenigingen en de grote kinder vriend op verjaardagspartiitjes),M.A. Ruissen (rijkspolitie groep Wad dinxveen), mevrouw J. van de Vis-Olie (leidster moeder verkeersbrigade Sta- ringlaan), mevrouw E. Ligterink (Scou ting Waddinxveen), H.M. de Wilde (vrijwillige brandweer), Wout Roskam (Be Fair-voetbal), mevrouw Th. van Leeuwen (peuterzwemmen) en H. Hui- zer (oud-wethouder). Vonden de Valentijn-bloemenhuldes eerst plaats in café-restaurant Royal Inn aan het Koningin Wilhelminaplein en in bar-coffeeshop De Pijpela, vorig jaar was dat voor het eerst in Party Home van de heer T. Ververs jr., de man die van het begin af aan mede be trokken is geweest bij de Wad- dinxveense gebeurtenissen rond Valen tijndag. Wie was die Valentijn eigenlijk? Hij was een middeleeuwse kloosterling, die door allerlei mensen met diverse noden geraadpleegt werd. Had hij de gewen ste raad verschaft, dan plukte hij uit de blijkbaar onuitputtelijke kloostertuin een bloemetje voor zijn cliënt als extra bewijs van zijn goede bedoelingen en vriendschap. Vandaar die bloemen hulde op Valentijndag, zodat er mensen in het zonnetje gezet kunnen worden die hun werk zonder ophef en vaak on- Uit de kantine van Be Fair-voetbal hebben inbrekers in de nacht van vrij dag 26 op zaterdag 27 januari een be drag van 200 gulden ontvreemd. Het was hen alleen om geld te doen want verder wordt niets vermist. Men heeft zelfs getracht de biljartklokken open te breken. De inbrekers zijn binnengeko men door een raam te forceren. De po litie stelt een onderzoek in. Waddinxveen, 30 januari 1979. Burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. BESTEMMINGSPLAN DORPSTRAAT 3e HERZIENING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de bij raadsbesluit van 12-4-’78 vastgestelde 3e herziening van het bestemmingsplan Dorpstraat is goedgekeurd door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij zijn besluit van 19 december 1978, nr. B 27989. Het besluit van Gedeputeerde Staten en de 3e herziening van het bestem mingsplan liggen met ingang van 1 februari 1979 gedurende 1 maand voor een ieder ter inzage ten gemeente-secretarie, bureau ruimtelijke ordening. Daar de herziening ongewij zigd is vastgesteld, en er geen bezwaren bij de raad en bij Gedeputeerde Staten zijn ingediend, zijn alleen de raad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening bevoegd beroep bij de Kroon in te dienen. der moeilijke omstandigheden moeten doen. GEEN ZEKERHEID Toch is het overigens niet helemaal ze ker dat de middeleeuwse monnik de echte broeder Valentijn is geweest. Ze ker zal er in die tijd een kloosterling met die naam rondgelopen hebben, maar er zijn in de loop van de eeuwen vele Valentijnen of Valentinussen ge weest. Zo was er een vrome inwoner van Rome, die in 827 tot paus werd ge kozen - hij stierf overigens al gauw daarna - die ook Valentinus heette en danig vereerd werd. Hij was niet dé Va lentijn. Zelfs encyclopedieën komen er niet uit, omdat er over de identiteit van ’’bloemenman” Valentijn aan de hand van historische bronnen geen zeker heid te krijgen is. Hij kan de Valentinus uit de derde of vierde eeuw geweest zijn, die al sinds de vierde eeuw in Rome en andere steden in Midden- Italië op de veertiende februari als mar telaar vereerd werd. Hij kan die prie ster in Rome, maar nog waarschijnlij ker de bisschop van Terni geweest zijn, die. tot schutspatroon tegen vallende ziekte uitgeroepen werd WADDINXVEEN ’’Noem vijf Waddinxveners, die volgens u in aan merking komen voor een Valentijn-bloemenhulde”. Met dat verzoek richt de heer H.J. Zeypveld van bloemsierkunst Arti-Fleur in het win kelcentrum ”de Passage” zich voor de vijfde maal in zes jaar tot de Waddinxveense bevolking. Bij zijn initiatief zijn in de loop der tijd be trokken geraakt het Weekblad voor Waddinxveen, reis- en passageburo Van Ginkel BV en de heer T. Ververs jr. van Party Home. Waddinxveners kunnen hun wensen schriftelijk of mondeling kwijt bij de heer Zeypveld of de anderen, welke bij de traditionele Valentijn-bloemenhulde in Waddinxveen betrokken zijn. Op die bloemenhulde hebben alleen recht de Waddinxveners, die misschien nog nooit in de belangstelling hebben ge staan, maar toch ontzettend veel goeds doen in de gemeenschap waarvan zij deel uitmaken. Een bijzonder bloe metje dus voor mensen, die meestal niet aan de weg timmeren en zo onop vallend mogelijk hun werk doen. Op een dinsdagavond 13 februari, aan de vooravond van Valentijndag op woens dag 14 februari, in Party Home aan de Passage te houden bijeenkomst zullen de bloemenhuldes worden uitgereikt. IN 1974 BEGONNEN De heer H.J. Zeypveld van bloemsier kunst Arti-Fleur in het winkelcentrum ”de Passage” nam in 1974 de organisa tie ter hand van de bloemenhuldes op Valentijndag. Het ging er steeds om Waddinxveners, die zelden of nooit in de belangstelling staan, maar toch ont zettend veel goeds doen in de gemeen schap waarvan zij deel uitmaken, met een bloemetje te belonen. Die Valentijn-bloemenhulde kwam in 1974, 1975, 1977 (in 1976 was het organisato risch niet mogelijk om Valentijndag niet ongemerkt voorbij te laten gaan) en in 1978 terecht bij mevrouw LH. Verhagen (verzorging zieke zuster), mevrouw H.J. van Oosten (De Gouwe- bloem), mevrouw F. Hoogendoorn (verzorging zwaar gehandicapte vrouw), mevrouw G.C.J. den Oudsten (verzorging zieke vrouw), W, van Dijk (staat altijd klaar voor de bejaarden), mevrouw C. Schreuder-van der Ent WADDINXVEEN Het winterse weer blijft zijn stempel drukken op het verkeersgebeuren. De wegen blijven onbetrouwbaar al begint menigeen zich al wat vrijer te bewegen. In de achter liggende week vonden zo’n 30 aanrij dingen plaats op de Waddinxveense wegen, alle veroorzaakt door gladheid, onderschatting van de benodigde rem weg e.d. Alleen op dinsdagmorgen al vonden 11 aanrijdingen plaats. Bij deze ongevallen deed zich nogal wat schade voor maar slechts één lichtgewonde moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETHOUDER MEVR. L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. BESTEMMINGSPLAN ZUIDKADE 1 le HERZIENING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de bij raadsbesluit van 7 juni 1978 vastgestelde herziening van het bestemmingsplan Zuidkade 1 is goedgekeurd door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, bij zijn besluit van 9 januari 1979, nr. B 28409 - het besluit van Gedeputeerde Staten en de le herziening van het bestem mingsplan liggen met ingang van 1 februari 1979 gedurende 1 maand voor een ieder ter inzage ten gemeente-secretarie, bureau ruimtelijke ordening. Daar en geen bezwaren bij Gedeputeerde Staten zijn ingediend, zijn alleen de raad en inspecteur van de ruimtelijke ordening bevoegd beroep bij de Kroon in te dienen. worden overhandigd. Helaas was de tijd te kort en de wegen te glad om heel Waddinxveen met de collectebus door te gaan, maar u kunt natuurlijk altijd nog wat geven voor de dierenhulp dienst van mevrouw Van Hengel. U kunt dat rechtstreeks aan haar doen, maar ook aan mevrouw Marianne Rothuizen-Bakker, P.C. Hooftstraat 18, tel. 4732. De Waddinxveense me vrouw van de dierenhulpdienst en na tuurlijk de dieren zullen u er dankbaar voor zijn. WADDINXVEEN De dieren heb ben het in deze winter bijzonder moei lijk, maar dat geldt ook voor mevrouw A. van Hengel van de dierenhulpdienst aan de Henegouwerweg. Het geld smelt in haar handen weg voor het vele voedsel dat zij juist in deze winterse da gen moet kopen voor de vele bij haar op bezoek zijnde en gebrachte dieren. Het is jammer dat mevrouw Van Hen gel als particuliere dierenvriendin niet in aanmerking komt voor financiële steun van de gemeente om haar werk vooral in deze tijd van het jaar wat ge makkelijker te kunnen doen. Bij een nachtelijke controle door de Rijkspolitie is gebleken dat door velen niet goed wordt afgesloten. Tal van ra men en deuren werden open aangetrof fen. Het is raadzaam hier beter op te letten want de gelegenheid maakt nog steeds de dief. Mevrouw A van Hengel van de Henegouwerweg temidden van de Waddinxveense kinderen aie voor naar gingen collecteren met als tweede van rechts mevrouw Marianne Rothuizen-Bakker. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom. Degenen die om haar hebben gedacht .gel van de Henegouwerweg 600,- kon zijn de Waddinxveense kinderen Masja Rothuizen, Ipe Rothuizen, Mariette Kamminga en Fouke Wineke. Gehol pen door mevrouw Marianne Rothuizen-Bakker en haar man richt ten ze de club ”Ik Neem Het Op Voor Ieder Dier” (INHOVID) op, namen contact op met burgemeester A.G. Smallenbroek en kregen van hem toe stemming voor het houden van een col lecte

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9