A. v. Nielen ’t eerst weg Nieuwe ruimte voor de brassband ’Voorwaarts Afscheid van II I politiechef M. A. Ruissen Met nieuwe spuit reed 9 Vrijdagmiddag 16 februari Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet Makoplan bv I Brandweerwagen van twee ton overgedragen Bouw loods tuinbouwschool niet vertraagd X I r-7 »f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1979 ur- ter al, Ier 1, tl, e jaar r en verkeert dat er zelfs in de afgelopen vorstperiode niet kon worden gerepe teerd. Mede door de gebrekkige ver warming is deze ruimte niet meer te gebruiken. Zij die het nieuwe onderkomen van de Waddinxveense brassband Voorwaarts 'e iaar. om id is tuif. :erd r uit J WADDINXVEEN/GOUDA De Waddinxvener ing. N. van Termey is benoemd tot adjunct-directeur van Ma koplan BV Gouda. Dit blijkt uit een wijziging van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Sinds de heer Ruissen in de zomer van 1973 tot groepscommandant werd benoemd en sindsdien geen opper wachtmeester, maar adjudant was heeft hij en dat is eind vorig jaar tijdens de viering van zijn 40-jarig amtsjubi- leum nog eens benadrukt steeds geprobeerd tussen de bevolking te staan en de burgers steeds met raad en daad te helpen. Zes jaar geleden, toen de heer Ruissen in het Dorpshuis in Moerkapelle werd geïnstalleerd, zei hij: ”Ten aanzien van het personeel zie ik mij als taak ge steld om door communicatie, begelei ding en controle, van deze groep een eenheid te maken, dat er een onder ling begrip en waardering bestaat, zo dat van ons allen gezegd kan worden: ”Zij zijn zeer toegewijd aan hun plicht en altijd paraat”, zoals de wapenspreuk van het korps rijkspolitie luidt. Wat er met de rijkspolitie in de toekomst zal gebeuren is niet bekend. Een feit van algemene bekendheid is dat iedere J-t ?1__ korps en juist daarom wil ik stellen ”Om een goede uitvoering te geven aan het bepaalde, vermeldt in artikel 28 van de politiewet (taak politie), moet de politie intensieve relaties met de bevolking onderhouden. De politie moet ’’kennen en gekend” worden en goed geintergreerd zijn in de maat schappij waarin zij werkt. Haar werk zal zij zo dicht mogelijk bij de bur gerij dienen te verrichten, om betrok- ken te worden bij de problemen van zijn dat door de wijze van optreden de bevolking”. VERLEGENHEID ’’Hierdoor mag echter de taak van orde- en wetshandhaving niet in de ver- werkzaamheden van de politie in eerste plaats gericht dienen te zijn op het handhaven van de rechtsorde. Bij dit alles spelen de maatschappelijke om standigheden een belangrijke rol. Het uitoefenend gezag moet echter wel in overeenstemming zijn met’ de hiér aan wezige democratie; maar ook in het kader van de persoonlijke, politieke en economische vrijheid. ”Bij dit alles dient zij wel rekening te houden met Iedere politieman draagt de feitelijke de veranderde gezagsopvattingen in de verantwoordelijkheid van zijn optreden huidige maatschappij. Gezag wordt nog op grond van de hem toegekende be de politie machtsmiddelen mogelijkheid dat de bevolking meer begrip krijgt voor de werkzaamheden van de politie, waardoor een eind kan komen aan vaak onredelijke kritiek, die en WADDINXVEEN Met een receptie neemt adjudant M. A. Ruissen op vrijdagmiddag 16 februari tussen half vijf en half zes in het gemeen tehuis afscheid als groepscommandant van de rijkspolitie in Waddinx- veen en Moerkapelle. De vertrekkende, maar in Waddinxveen blijven wonende politiechef gaat per 1 maart met functioneel leeftijds ontslag. Op de dag van zijn afscheidsreceptie viert de heer Ruissen zijn 60e verjaardag. Zoals al in het weekblad voor Waddinxveen be richt zal de adjudant worden opgevolgd door opperwachtmeester M. W. Blom (33) uit Vinkeveen. meentebestuur, en i verantwoordelijk wethouder A. H. van Gent (PvdA), gezorgd. Het gaat hier om het leegstaande lokaal in de open bare Jan Ligthartschool aan de Kerk- rstraat, welke plek de leden van plaatsen zijn ingericht als vaste zit Voorwaarts hebben omgetoverd in een 1 voor persluchtdragers. Het uitstekende, doelmatige en gezellige voordeel hiervan is, dat de manschap- repetitieruimte voor zowel de brass band als de majorettes. De nieuwe ruimte staat dan ook in geen verge lijking met het lokaal aan de J. W. Adjudant M. A. Ruissen. cedes-chassis, aangekocht bij automo bielbedrijf Boonstoppel alhier en op gebouwd tot brandweervoertuig als bo venomschreven door Saval-Kronen- burg B.V. te Hedel. Hoewel een groot deel van de bepakking van de oude Daf-autospuit kan worden gebruikt voor de inrichting van het nieuwe voer tuig, is toch een deel daarvan aan vervanging toe, terwijl de huidige uit rusting ook nog enige aanvulling be hoefde. TWEE UITRUKEENHEDEN Rest nog te vermelden, dat de Wad dinxveense brandweer beschikt over 2 uitrukeenheden nl. de hiervoor om schreven gloednieuwe hoge/lagedruk brandbestrijding en de uit 1975 date rende Mercedes manschappen-mate- I i i iii-tj voor andere gevallen dan brand, te ..wv combineren met een aanhanger motor- geadviseerd, gelet op de leeftijd, het spuit te gebruiken als 2e uitrukeenheid bij brand, of een aanhanger poeder blusser te gebruiken b.v. bij autobran- den. WADDINXVEEN De Waddinx veense brassband Voorwaarts heeft de over een betere van anderen, zo mogelijk het initiatief - nemen om deze te raadplegen”, aldus rijkspolitieman verknocht is aan dit acjjudant Ruissen. dat de geldende normen nimmer uit het oog verloren mogen worden”. ”Het personeel dient er van doordron gen te zijn dat zij een dienende taak heeft, die echter op velerlei wijze uit- Uiteindelijk viel de keuze op een Mer- geoefend kan worden. Iemand een be- cedes-chassis aangekocht bii automo- keuring geven is ook een dienende taak, soms ter bescherming van de verdachte, soms ook ter bescherming van zijn medemens. He_t zal zo moeten WADDINXVEEN Met de autosleuteltjes die hij had gekregen van brandweercommandant A. M. Zwamborn reed zaterdagmorgen onder brandmeester A. van Nielen, chauffeur-pompbediende, de spiksplin ternieuwe spuit van de Waddinxveense vrijwillige brandweer uit de garage aan de Noordkade. Tientallen genodigden waren van dit fees telijke moment getuige. Het brak aan na feestelijke toespraken van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, D. de Vries van leverancier Saval-Kronenburg BV uit Hedel en brandweercommandant A. M. Zwamborn. De nieuwe brsndweerwagen kost voertuig aanschouwden. Tenslotte kon- ƒ200.000,welk bedrag de gemeente- den de Waddinxveense brandbestrij- raad al op 14 december 1977 beschik- ders nog een kijkje in en op het nu baar stelde. Aanvankelijk zag het er geheel complete voertuig nemen, toen naar uit dat de hoge- en lagedrukspuit het in de week van 22 t/m 27 januari al tijdens de in sept. gehouden feest- uiteraard nog zonder bepakking, op de week rond het vijftigjarig bestaan van Nationale Brandweertentoonstelling in de brandweer zou zijn te bewonderen, de RAI in Amsterdam tentoongesteld maar de opbouw op het bij automo- stond. bielbedrijf Boonstoppel BV aangekoch- De nieuwe brandweerwagen vervangt te Mercedes-chassis liet onverwacht de huidige DAF-autospuit hoge- en- langer op zich wachten. Maar afgelo- lagedruk uit 1962. Bij de jaarlijkse pen zaterdagmorgen was het dan zover en ven. KIJKJE GENOMEN Overigens mochten de Waddinxveense spuitgasten de nieuwe brandweerwa- gen-in-aanbouw al zien bij een bezoek aan Saval-Kronenburg BV in oktober vorig jaar, terwijl commandant A. M. Zwamborn, ondercommandant M. de Bas en onderbrandmeester A. van Nie len (chauffeur-pompbediende) in de cember de verdere afbouw van het van het personeel er gezag uitgaat, waardoor respect wordt afgedwongen. U kunt natuurlijk vragen wat is nu eigenlijk gezag? Het is niet mijn bedoe ling hierover een verhandeling te ge- drukking komen. Door dit alles bestaat ven, maar laat ik het zo stellen dat anderzijds de mogelijkheid dat belang- gezag een noodzakelijk "kwaad” is, rijke informaties kunnen worden ver- dat uiteindelijk toch "goed” is geble- kregen, die bij de uitoefening van de ken. Bij dit alles heeft het publiek politietaak van zeer groot belang kun- naar mijn menig het recht te weten nen zijn. De politie zal zich meer waar het in bepaalde gevallen om moeten richten op de bevolking en ook gaat”, aldus de heer Ruissen. moeten weten hoe zij met mensen om RECHTSORDE moet gaan. Als politieman loopt men natuurlijk wel als een getekende door rrHet is de vaste overtuiging van de de bevolking, wanneer men in uni- riaalwagen, als hulpverleningseenheid scheidende gjoepscommandant dat de form en te voet dienst verricht. Dit js najuur|jj]( njet erg, want die man moet gezien worden. Het nadeel is, dat dit wel eens bij jongere po litiemensen een gevoel van verlegen heid kan teweegbrengen”. ”Als men echter wat tedoen heeft, wordt dit euvel weggenomen”, gaat de heer Ruissen verder. ”De politieman is ver plicht er over na te denken, wat de mensen (publiek) van hem verwacht. de veranderde gezagsopvattingen in de verantwoordelijkheid van zijn optreden huidige maatschappij. Gezag wordt nog op grond van de hem toegekende be- slechts erkend, indien met de doelen, voegdheden. Door dit alles bestaat de waarvoor C - - hanteert, kan worden ingestemd en in dien de burgers kunnen zien, dat zij het werk op een deskundige en ver antwoorde wijze aanpakt. Ook zal zij het politiewerk menigmaal onnodig open moeten staan voor argumenten zinloos bemoeilijkt”. R - Onderbrandmeester A. van Nielen krijgt een hand van brandweercommandant A. M. Zwamborn. De chauffeur- pompbediende had zonder problemen de nieuwe brandweerwagen uit de garage aan de Noordkade gereden, waar iedereen de nieuwe aanwinst van de vrijwillige spuitgasten kon aanschouwen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom nog een ruimte, die o.a. kan dienen voor opslag van materialen en gereed schappen. T worden gebruikt door leerlingen van de praktijkgroepen aanleg en onderhoud. De uitbreiding van het schoolgebouw persluchttoestel kunnen omhangen, hoopt men eind november te hebben voltooid. Behalve een eigen gymzaal autospuit het geval was, gelijktijdig Frisoweg, dat in een dusdanige staat komen er ook nog 2 theorielokalen, met hoge- en lage druk worden ge- een moderne biologie prakticumlokaal blust. De inspectie voor het brand en een lokaal voor lasonderwijs bij. weerwezen kon zich met het advies Voor de leerlingen, die wensen over te van de adviescommissie verenigen, ter- blijven tijdens de middagpauze en voor wijl het voertuig geheel voldoet aan andere activiteiten komt er een aula het door voormelde inspectie uitge- van 22 bij 10 m. geven bestek en programma van eisen. De reeds in gebruik zijnde loods zal plaatsen persluchtdragers. Het pen tijdens de rit gemakkelijker hun Voorts kan, evenals bij de oude Daf- 2500 LITER PER MINUUT tuin, zodat de school voor de praktijk Het nieuwe blusvoertuig heeft, even eens ingevolge advies van voormelde commissie, aan de lagedruk zijde een vermogen van 2400 a 2500 liter/minuut hogedruk zijde een standaardtank met repetitieruimte. Daarvoor heeft het ge- een waterinhoud van 1500 liter voor zien van twee slanghaspels elk 90 m. lengte. De cabine geeft voorin naast de huidige DAF-autospuit hoge- keuring door de districts-inspectie voor dat is ook niet onopgemerkt geble- het brandweerwezen in 1976 werd reeds voertuig binnen niet al te lange tijd voor vervanging in aanmerking te doen komen. Dank zij goed onderhoud kon het voertuig tot nu toe steeds in be drijf worden gehouden. Bij de keuring in 1977 werd het voer tuig definitief afgekeurd. In verband met de op handen zijnde vervanging werd aan de adviescommissie in de brandweerregio ’’Midden-Holland” ge vraagd advies uit te brengen omtrent de keuze van het aan te schaffen voer tuig. Deze commissie adviseerde, na de werkgroep ’’materieelvoorziening” gehoord te hebben, om bij de ver vanging van het voertuig, dat evenals de huidige autospuit zal moeten dienen als eerste uitrukeenheid voor brand bestrijding, wederom over te gaan tot aanschaf van een gecombineerde ho- ge-/l^gedruk autospuit (momenteel die door de winterse weersgesteldhe- hogedruk-blussing bedwongen), den is gestagneerd, nadert de praktij- kloods van de Christelijke Lagere Tuin- WADDINXVEEN/BOSKOOP In tegenstelling tot de uitbreidingsbouw, worden vrijwel alle binnenbranden met A" J-J- -- -j_..i. l.j- den is gestagneerd, nadert de praktij- kloods van de Christelijke Lagere Tuin bouwschool in Boskoop zijn voltooiing. De loods staat op de nieuwe school- nu beschikt over 2 loodsen op 3 tuinen met een totaal opp. van 10.000 m2. (700 roe). i De laatste bouwfase is nu bereikt en bij 80 meter waterkolom en aan de beschikking gekregen het wachten is nog op de gas-en elec- 1 J r' triciteitsvoorzieningen. Boomteelt- een waterinhoud van 1500 liter voor- praktijkgroepen kunnen daar dan de zien van twee slanghaspels elk 90 m. fijnere kneepjes van het boomkwekers- lengte. De cabine geeft voorin naast vak leren. Naast dit lokaal bevindt zich de bestuurder plaats aan de bevelvoer der en daarachter een manschappen cabine voor 8 personen, waarvan 4 eens willen zien kunnen maandag- en spelen instrumenten door Voorwaarts donderdagavond na acht uur langsko- beschikbaar worden gesteld en dat de men, want dan wordt er gerepeteerd, opleiding in samenwerking met de Overigens kan deze muziekvereniging streekmuziekschool plaats vindt. Voor in het bijzonder best wat nieuwe leden gebruiken en dan nog meer inlichtingen kan men terecht v J i vooral voor de drumband. Dus wat let bij J. C. La Grand, Juliana van Stol- u, zeker als u weet dat de te be- berglaan 55, tel. 7257. ■X -

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3