’Médium* de nieuwe meubelgeneratie IIIK*illiili opent de weg tot mobiel wonen PvdA komt met werkgroep voor kinderdagverblijf Flairck (morgen op tv), straks in De Bonkelaar EO in Boskoop op donderdag 15 februari AFSCHEID VAN ”ERE- AMBTENAAR“ J. J.v. GILS Geslaagde CDA- koffie-ochtend Openbare leden vergadering PvdA Voor opvang kinderen tot 6 jaar op werkdagen De leden van Flairck Optreden op zondagmiddag 25 februari I /..-u eurohome tri] I 7^/ -.1 1 loopbaan bij diezelfde dienst. ingekomen en van wordt donderdagavond 15 februari in Boskoop gehouden en wel in de H. VAN EK (PvdA) J. van Gils vriendelijk toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen). Rijn en door Henk Binnendijk, pre sentator van EO’s tv-programma voor jongeren ’’Windkracht 16”. Daarnaast is er voor koor- en WADDINXVEEN Ze zijn morgena vond (donderdag 8 februari) te zien op de televisie (Nederland 2, 21.00-21.30 uur) en zondagmiddag 25 februari om twee uur in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar: Flairck. Voor het optreden van deze razendsnel bekend geworden groep kunnen nu al kaarten worden gekocht. Deze kosten voor vol wassenen 7,50 en voor CJP-houders f 5,-. Op de middag vart de voorstelling worden de kaarten een gulden duurder. Flairck is een tamelijk nieuw muziekfe- nomeen. De formatie bestaat namelijk pas twee jaar. Dat wil zeggen: ander half jaar werd er eindeloos gerepe teerd, terwijl men begin april vorig jaar echt aan de weg begon te timmeren. Flairck maakte pijlsnel carrière. Trad op in twee betreft het realiseren van een opvang mogelijkheid voor kinderen van wer kende moeders. In het beleidspro- WADDINXVEEN Vorige week don derdagmorgen kwam in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw ”Het Tref punt” een groep CDA-vrouwen bijeen om met elkaar te discussiëren over de nieuwe uitbreiding van Waddinx- veen in de Zuidplaspolder. De heer P. J. Detmers, chef van het bureau ruimtelijke ordening van de gemeente Waddinxveen, gaf aan de hand van kaarten een duidelijke uiteenzetting van het plan, zoals dat is gemaakt door het gemeentelijk stedebouwkun- dig adviesbureau Stad en Landschap BV te Rotterdam. De aanwezige vrouwen waren erg be nieuwd naar het soort woningen dat er zal komen, waarvan alleen nog maar vaststaat, dat het 30% woningwetbouw zal zijn, 45% premiebouw en 25% vrije sectorbouw. Aangaande de mogelijke verplaatsing van de sportvelden naar het gebied bij de St. Victorwijk, vindt men dit voor de kinderen van de basisscholen te ver weg. Het gebied ten oosten van de manege Reigersburgh aan de Piasweg wordt geschikter geacht. Wan neer de winkels uit de Sniepwijk even tueel verplaatst zouden worden naar de nieuwe Woonwijk Zuidplas, zou het aan te bevelen zijn, zo merkte men op, om voor de oudste bewoners van De Sniep nog een enkele winkel te laten staan, waar de noodzakelijke le vensmiddelen voor elke dag gekocht kunnen worden. Nu er 5000 mensen bij zullen komen in Waddinxveen, zal een extra bejaar- den-verzorgingshuis ook tot de moge lijkheden behoren. De vrouwen waren het er wel over eens, dat hieraan een grote behoefte bestaat, gezien de sterke veroudering van de zelfstandig wonen de bejaarden van het Anne Frank- centrum. Het C.D.A.-raadslid me vrouw H. J. Groenendijk-Bernard had de leiding van deze geanimeerde dis- cussie-ochtend. een dame dat vrijwel geheel een plaatzijde van de gelijknamige lp vult. Als enige van de groep heeft hij geen conservatorium-opleiding. Daar gaat hij niet onder gebukt. Erik bespeelt de twaalf- en zes- snarige gitaar, de mandola, de mandoline en de sitar. HANS VISSER (25) Een akoestische basgitaar moetje in Nederland met een lantaarntje zoeken. Hans heeft ’m. Hij be speelt dit instrument met een vaardigheid en een inzet die iets doet vermoeden van zeer inten sieve studie en liefde voor dit bij zondere instrument. Tijdens concerten bespeelt hij niet alleen de basgitaar, maar ook de klassieke gitaar. Dit instru ment neemt hij tevens geregeld mee naar het Utrechtse Conser vatorium waar hij in het vijfde jaar van zijn studie klassiek gitaar zit. PETER WEEKERS (25) Gaat fluitend door het leven. De dwarsfluit, de piccolo, de bam boefluit en de panfluit hebben voor hem nog maar nauwelijks geheimen. Niet alleen is hij tech nisch zeer begaafd, maar hij is ook in staat om tijdens concerten op spectaculaire wijze uiterst ver rassende geluiden aan zijn fluiten te ontlokken. Na zijn studie aan het Koninklijk Conservatorium ontwikkelden zich compositori sche talenten. Van zijn hand is o.m. de compositie ’’Oneven Wals”. I zijde 36, boskoop, tel. 01727-4550 WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de PvdA vergadert maandagavond 12 februari om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost over deze agenda: 1. Opening 2. Mededelingen stukken 3. Kinderdagverblijf 4. Discussie over notarishuis 5. a. Verklaring bibliotheek b. Voorstel tot instellen van een ad hoe commissie bibliotheek 6. Verslag vergadering politiek team 7. Motie voor gewestelijke vergade ring voor afvaardiging partijraad 8. Pauze 9. Discussie over de actuele landelijke politieke situatie en de koers van de PvdA met korte inleiding van de voorzitter 10. Rondvraag 11. Sluiting. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1979 WADDINXVEEN De Partij van de Arbeid in Waddinxveen wil zo spoedig mogelijk komen tót de oprichting van een kinderdagverblijf. Op de volgende week maandagavond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost te houden openbare ledenvergadering zal een werkgroep in het leven worden geroepen om dit voor elkaar te krijgen. De gedachten gaan in eerste instantie uit naar een opvangmogelijkheid voor kinderen tot zes jaar gedurende de werkdagen. Het op te richten kinderdagverblijf kan misschien een onderdak krijgen in het mogelijk te behouden notarishuis. Het PvdA-bestuur wil dat serieus bekijken. Vorig jaar al heeft het gemeentebestuur oriënterend gesprek over de bewape- tevergeefs geprobeerd voor rijkssubsi- ning in het algemeen en de kernbewa- die in aanmerking te komen voor wat pening in het bijzonder. De bedoeling i. i:- hiervan is om er achter te komen hoe op plaatselijk niveau aan dit soort zaken inhoud gegeven kan worden, gramma voor de raadsperiode 1978- Zoals bekend is het CDA in Waddinx- sionering. Meer dan 50 jaar geleden, op 12 maart 1928, begon hij zijn De namens het gemeentepersoneel sprekende heer C. Boerman vond het jammer dat de titel van ere-ambtenaar niet bestaat, want die zou de vertrek kende opzichter zeker zijn toegeko men. De opvolger van de heer Van Gils, de heer H. A. van den Broek, sprak over deze als een prettige chef, waarvan hij veel had geleerd. Namens de plantsoenendienst voerde de heer J. Benders het woord en ook oudgediende de heer J. de Jong sprak enige af scheidswoorden. Allen boden de heer Van Gils geschenken aan. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zei in zijn toespraak dat de heer Van Gils de hele ontwikkeling van Wad dinxveen heeft meegemaakt, ”en dat is niet weinig geweest”. Hij memoreer de dat bevordering maken vroeger een hele daad was en dat de scheidende op zichter beslist zijn tijd had willen uit dienen. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de heer Van Gils een set mistlampen aan. Dit omdat hij altijd een lichtend voorbeeld is gew eest. De directeur van openbare werken, de heer A. M. Zwamborn, noemde de heer Van Gils een voorbeeld voor velen. WADDINXVEEN In de raadzaal van het gemeentehuis is vorige week woensdagmorgen afscheid genomen van de heer J. J. van Gils. De heer van Gils heeft de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven per 1 februari als opzichter B verlaten vanwege zijn pen- Bloemen voor mevrouw Van Gils van de chef personeelszaken in het ge meentehuis, de heer A. Both, terwijl de afscheid genomen hebbende heer J. veel plaats ingeruimd echter de meeste composities en ver samenzang. Muzikale bleef geruime tijd in Ierland waar hij medewerking wordt verleend door het meespeelde met folk-ensembles. Gereformeerd Kerkkoor o.l.v. D. v. d. Flairck maakte een plaat ’’Variaties op Bosch, Paul Hofstede, bariton en Jan een dame” geheten, die bijzonder goed v. d. Velde, orgel. De algehele leiding werd ontvangen en waarvan in enkele van de avond is in handen van de heer maanden tijd meer dan veertigduizend A. A. Baanstra. exemplaren werden verkocht. WADDINXVEEN/BOSKOOP In het kader van de aktie ”EO-Regio” op in twee radioprogramma’s, in organiseert de Evangelische Omroep ’’Jonge mensen op weg naar het con- dit seizoen een groot aantal manifes- certpodium” en de Vuist van Duys. Nu tatiestaties in het hele land. Eén daar- ligt er een ’’special” op de plank die werd geregisseerd door Joop Stokker- mans. Flairck is samengesteld uit (de Gereformeerde Kerk, Zijde 11. De pas bijgekomen) Sylvia Houtzager avond begint om acht uur en de toe- (viool), de gebroeders Hans (basgitaar) gang is vrij. en Erik Visser (gitaar) en Peter Wee- Er worden veel bezoekers verwacht op kers (dwarsfluit, doedelzak, panfluit en deze ’’presentatieavond”, die in het piccolo). teken zal staan van het Evangelie en Aanvankelijk zat de violiste Judy de mogelijkheden die de EO heeft bij Schomper bij de groep, maar zij gaf de de verkondiging daarvan via radio en voorkeur aan de afronding van haar televisie. Gesproken zal worden door studie aan het Amsterdams Conserva- ds. H. G. Koekkoek uit Alphen a/d torium. Het viertal kan trouwens bogen op een gedegen muzikale achtergrond. Alleen Erik Visser heeft geen conservatorium-opleiding. Hij schreef Ï982, waaronder CDA, PvdA en VVD veen al gestart met een beraad over de hun handtekeningen hebben gezet, problematiek van de bewapening en staat ook dat gestreefd wordt naar de heeft ook D’66 al een oriënterend oprichting van een kinderdagverblijf gesprek met het IKV gehad. Zo’n ge- ”in eerste instantie bestemd voor op- sprek wil de PvdA ook aangaan als vang van kinderen uit gezinnen, die eerste aanzet om een discussie over door maatschappelijke omstandig- kernenergie in de eigen gelederen op heden hieraan dringende behoefte heb- gang te brengen. ben”. Hierbij wordt duidelijk gedacht aan vrouwen die om verschillende re denen alleen zijn komen te staan. NOTARISHUIS Of de PvdA in Waddinxveen zich op stelt achter de actie van de werkgroep ’’Red het notarishuis” tot behoud en restauratie van dit uit 1859 stammende pand aan de Kerkweg-Oost, dat dit voorjaar door de streekmuziekschool zal worden ontruimd, zal op de open bare ledenvergadering van komende maandagavond eveneens moeten blijken. De socialisten zijn namelijk van plan over dit punt een open dis cussie te voeren. Nieuw is dat nu ook het PvdA-bestuur zegt dat serieus moet worden overwogen of aan het notaris huis niet mede de bestemming kinder dagverblijf kan worden gegeven, welke gedachte PvdA-raadslid H. van Ek al had geopperd in een gemeenteraads vergadering eind vorig jaar. Op de openbare ledenvergadering van de PvdA zal als ingekomen stuk verder behandeld worden de brief die het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) in Waddinxveen aan de plaatselijke poli tieke partijen heeft gestuurd om een WADDINXVEEN Het mu- ziekfenomeen Flairck, zondag middag 25 februari in De Bonke laar, bestaat uit: SYLVIA HOUTZAGER (24) Om studie-redenen heeft de blonde violiste Judy Schomper de groep Flairck verlaten. Zij gaat in mei op voor het examen solospel viool bij het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Zij is eind december vervangen door de mooie donkere 24-jarige Sylvia Houtzager. Haar naam doet reeds enige muzikaliteit vermoeden. Een vermoeden dat wordt omge zet in zekerheid als zij de strijk stok ter hand en de viool onder de kin neemt. Sylvia is dol op snaren. Zij kon zich niet tevreden stellen met het geringe aantal snaren van de viool en besloot derhalve tot een grootse aanpak: zij is niet al leen violiste, maar ook harpiste. Sylvia is in de laatste fase van haar studie aan het Amsterdams Conservatorium. ERIK VISSER (26) Een musicus pur sang die zich in de loop van de jaren ontpopte als een komponist van klasse. Hij woonde een aantal jaren in Ier land waar hij voldoende inspiratie opdeed voor een aantal belang wekkende komposities. Zijn be langrijkste werk is ’’Variaties op

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9