r! I Zaalvoetbaltoumooi om NCRV-Sportshow-bokaal Fraaie Valentijn-bloemenhulde voor zes verdienstelijke Waddinxveners Zaterdag 17 februari in sporthal ”de Sniep I I I I I I Openbaar vervoer Ook bloemen Uitgereikt door mevrouw AH. Smallenbroek op bijzondere avond in Party Home •MÉ I I I Hou zein de gaten! 'T I l. ter lis- MOEILIJKE KEUZE le WADDINXVEEN In de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg i map cater rode ting; ben- neis- tar en trokken voelen tot dit Welfarewerk en er ook de tijd voor hebben om dit vrij willigerswerk te doen. De heer Toebak Kinderen zijn kinderen. Waarschuwen is niet genoeg. Het comité was tweemaal bijeen ge weest om eind vorige week uit de tien tallen kandidaten die door de bevol king mondeling en telefonisch waren opgegeven er zes te kiezen. Volgens de heer Woudenberg bevonden zich onder de opgaven zeer velen die het comité opmerkzaam maakten op gezins- en fa miliesituaties waar veel leed soms zeer moedig gedragen wordt. Maar ook ju- belbrieven van mensen over hun buren zaten er onder. Tot slot van deValentijnavond in Party steld. Dit bedrijf zal tevens ieder uur een sporttas verloten op de nummers van entreebewijzen. Het tweede team ontvangt een bedrag van 500 gulden. Mogelijk zijn ook voor het derde en vierde team prijzen beschikbaar. De voorverkoop van de toegangs bewijzen gaat donderdag van start. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Sporthuis De Bron, hoek leplaan-Eikenlaan. Volwassenen betalen voor een entree bewijs 3,50 gulden, kinderen tot en met 12 jaar 2 gulden. Bij de toegangsbe wijzen worden tevens programmaboek jes uitgereikt. PERFECTE ORGANISATIE Teun Bron, die een groot deel van de organisatie verzorgt, benadrukte dat deze organisatie perfekt moet zijn. Dit is de eerste maal dat een dergelijk dering - mede omdat de Wad- dinxveense viering van valentijndag het eerste lustrum beleefde - zes geworden. Zij ontvingen dinsdagavond in Party Home een Valentijn-bloemenhulde. Van links naar rechts: mevrouw M. Jansen-De Rooij, de heer M. C. Toebak, mevrouw A. van Hengel-Sibbes, mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek die de bloemen uitreikte, de heer J. Koelma, mevrouw I. Verheul-de Woljf en de heer A. de Wilde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Home kreeg de heer A. G. M. van Gin- kel van het reis- en passageburo Van Gin kei BV het woord ter inleiding van een ruim 20 minuten durende Belgi sche film over de Ardennen. De rol prent gaf een bijzonder veelzijdige in druk van het boeiende leven dat de toe rist op zo’n drie uur rijden van Wad dinxveen kan leiden. De heer Van Gin- kel trachtte nog een verband te vinden tussen België en Valentijndag, dat hi; vond in het feit dat de Valentijnbloe menhuldes eerst en vooral bij onze zui derburen werden gegeven. Tegen tier uur dinsdagavond sloot de heer Zeyp veld de Valentijnavond af en bedankte, iedereen voor zijn komst. volgde in 1977 en 1978 alle cursussen schuldig die nodig waren, zodat hij in de zomer van 1978 in het bezit kon worden ge steld van het ’’Welfare-pasje”. DANKWOORDEN In Party Home waren tientallen men sen getuige van de door de heer H. J. Zeypveld van Arti-Fleur in welgekozen Eerder op de avond had comitélid B. J. bewoordingen aangekondigde kandida- Woudenberg de aanwezigen verteld dat ten voor de Valentijn-bloemenhulde. het ditmaal bijzonder moeilijk was ge- Hij oogstte ieders bewondering met weest vijf Waddinxveners uit te kiezen, zijn zeer fraaie bloemstukken met stre- die voor de Valentijn-bloemenhulde in litzia’s, welke door mevrouw aanmerking zouden dienen te komen. Smallenbroek-van Eek aan de daarvoor Daarom zijn het er bij wijze van uitzon in aanmerking komende Waddinxve ners werden uitgereikt. Van de gebo den gelegenheid een woord te spreken maakten gebruik de heren M. C. Toe bak en de heer J. Koelma. De heer Toebak vertelde iets over het plaatse lijke Welfarewerk van het Rode Kruis en deed de oproep aan mannen bene den de zestig jaar zich ook - indien mo gelijk - als vrijwilliger op te geven en de heer Koelma sprak zijn dank uit voor de bloemenhulde, die hem zo bijzonder had verrast. Na deze toespraken en de door Party Home aangeboden drankjes voerde mevrouw Smallenbroek-van Eek het woord tot de zes in de bloemetjes ge zette Waddinxveners, de aanwezigen in de zaal en de comitéleden H. J. Zeyp- -r- - kei en B. J. Woudenberg. Zij sprak van een goed idee, die achter deze bloe- menhuide schuilt en zag die als een gebeuren radio-opnamen welke direct worden uitgezonden in het -programma ’’Sportshow” op Hilversum 3 van 16.00-18.00 uur. Ver slaggever hierbij is Leo Touw. Burgemeester mr. A. G. Smallen- broek verricht om 11.15 uur de opening en zal omstreeks 17.30 uur ook de prijzen uitreiken. WADD1NXVEEN/AALSMEER Dinsdag - aan de vooravond van Valen tijndag - is ook in de bloemetjes gezet NV Verenigd Streekvervoer Westne- derland in Waddinxveen. Dat gebeurde in Aalsmeer door het Bureau Voorlich ting Bloemen en Planten van de Vere niging De Nederlandse Bloemisterij. Met deze bloemenhulde wilde men de schijnwerper richten op het openbaar vervoer, onder zware winterse omstandigheden heeft moeten functioneren. Vooral de buschauffeurs, die op kundige wijze hun voertuigen op de gladde we wisten te houden, verdienen daarbij alle lof en waardering. evenement wordt gehouden, en bij hef slagen ervan, zo zei hij, is een jaar lijks terugkerende herhaling ervan nie’. uitgesloten. Gedacht wordt hierbij aar? een kersttournooi of iets van dier; aard. De tribune in de sporthal biedt plaats- aan zo’n 1000 personen en de orga nisatoren hopen dat de tribune vo - komt, dit in verband met de niet ge ringe kosten die om de hoek komen? kijken. Een bijdrage aan het tournoo leveren de volgende sponsors: Eminent orgels, Drukkerij Veldwijk/Weekblac voor Waddinxveen, Bar-discotheek restaurant ”De Peddelaar uit Leimui den, Rabobank, Rehorst Bouw en Re novatie, Grovo tankbouw Boskoop Vivo super A. v. d. Sluys, Stofkei Meubelen en Dagblad van Rijn en Gouwe. WADDINXVEEN Niet vijf, zoals in de bedoeling lag, maar zes Waddinxveners hebben dinsdaga vond in Party Home aan de Passage een bloemenhulde gehad. Dit ge beurde aan de vooravond van Va lentijndag op initiatief van bloem- sierkunst Arti-Fleur en met mede werking van Party Home’s T. Ver vers jr., reis- en passageburo Van Ginkel BV en het Weekblad voor Waddinxveen. Rond de bloemen- huldes was een zeer bijzonder pro gramma opgezet, dat natuurlijk be gon met het door mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek, de echtge note van onze burgemeester, in de bloemetjes zetten van de door de bevolking en door het organise rende comité uitgekozen Wad dinxveners. Die zes plaatsgenoten waren in willekeurige volgorde: J. Koelma (65) van de Beethovenlaan 18. Op de heer Koelma wordt nooit tever geefs een beroep gedaan voor zijn steun aan de plaatselijke opzet van na tionale collectes, zoals ’’Geven voor Leven” in 1974 en voor het Wereldna- tuurfonds in 1977. De heer Koelma is secretaris van het Comité Bejaarden reis Waddinxveen, bestuurslid van de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Hartstichting, voorzitter van de door de Rotary opgerichte sociëteit voor 50-plussers Ontmoetingskring Waddinxveen, oud-voorzitter van de Jeugdnatuurwacht Waddinxveen, oud- voorzitter van de personeelsvereniging van de gemeente Waddinxveen en oud- adjudant van de rijkspolitie groep Waddinxveen-Moerkapelle. A. de Wilde (46), Wilhelminakade 78. De heer De Wilde werkt als kantonnier-chauffeur bij de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland. Zijn rayon ligt tussen Gouda en Alphen aan den Rijn. Onder het motto ”Je bent op de wereld om elkaar te helpen” ver leent hij niet alleen beroepshalve steun langs de weg aan hen die het behoeven, maar ook in de buurt waar hij woont. Zo stond de heer De Wilde klaar met anderen om iemand te helpen bij het bouwen van een huis, haalt hij verzakte straten op bij mensen die dat zelf moei lijk kunnen, verzorgt hij de dieren bij mensen die plotseling in het ziekenhuis moesten worden opgenomen en ziet hij er zelfs niet tegen op om bij een boerin, die daarmee zit te tobben, krulspelden in te draaien. Kortom, een plezierig lid van de Waddinxveense gemeenschap. Mevrouw A. van Hengel-Sibbes (56), Henegouwerweg 108-109. Mevrouw Van Hengel runt sinds 1971 de welbekende particuliere dierenhulp dienst. Zij verzorgt pensiondieren, vangt loslopende dieren op en helpt ge wonde dieren weer op de been. Haar dierenhulpdienst draait zonder finan ciële steun van de overheid. Het beno digde geld voor de opvang van lo slopende dieren en het verzorgen van gewonde dieren krijgt ze van de eigena ren van pensiondieren of - zoals kortge leden - omdat een aantal inwoners voor haar gingen collecteren, welk? collecte het mooie bedrag van f 600,- opbracht. Mevrouw M. Jansen-de Rooij (85), Jan van Bijnenpad 73. Ondanks haar hoge leeftijd, die haar nu wel een beetje parten begint te spelen, staat mevrouw Jansen steeds klaar voor een ander. Dat blijkt ook wel uit het feit dat een aantal bewoners uit het Anne Frank-centrum de organisatoren van de Valentijn-bloemenhulde bena derden om te wijzen op het goeds dat mevrouw Jansen doet. Ze is bijvoor beeld ook druk in de weer om haar dochter in Indonesië, die als lid van de Congregatie Onder De Bogen uit Maa stricht een middelbare school in het voormalig Nederlands Indië leidt, gere geld van pakjes met levensmiddelen en kleding te voorzien om onder de bevol king te kunnen uitdelen. Voor de in houd van de pakjes kan mevrouw Jan sen rekenen op de hulp van anderen, maar ze zorgt ook voor veel dingen zelf. Mevrouw I. Verheul-de Wolff (33), Peuleyen 174. Mevrouw Verheul staat bekend als de vrouw achter de welbekende Hand- en Spandiensten, de noodhulp voor be jaarden en jonge gezinnen. Daarnaast is ze actief op velerlei terrein, zoals de Nederlandse Hartstichting, Amnesty International e.d. Ze heeft ook geruime tijd kinderen van buitenlandse ouders opgevangen, zodat deze ouders in staat waren buiten de gemeente de Neder landse taal te leren. M. C. Toebak (56), Chopinlaan 22. De heer Toebak is in Waddinxveen een WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 De NCRV stelt 4 bokalen beschikbaar voor de teams die als eerste eindigen. In poule A zijn IJsselmeervogels, Noordwijk, DOSK en Be Fair inge- deeld. Volendam, Spakenburg, DOVO EN SHO zitten in poule B. De wed strijden duren in de voorronden ze- venenhalve minuut, terwijl de halve en hele finales twee maal twaalfen- halve minuut duren. Naar verwachting zijn de halve finales tegen 16.00 uur achter de rug waarna de hele finales aan de beurt zijn. Van deze laatste twee programma-onderdelen zal Leo 'dat in 'de'a'fgeïopen m7and“e“n Touw rechtstreeks zijn bevindingen in de ether brengen. De wedstrijden zul len gespeeld worden volgens de gel dende KNVB-reglementen. Behalve de bokalen krijgt het als eerste geëndigde team 12 paar sport schoenen, door Quick beschikbaar ge- zeer bijzondere figuur. Hij is namelijk steuntje in de rug van de betrokkenen, de enige mannelijke vrijwilliger van het Mevrouw Smallenbroek-van Eek vindt Welfarewerk van het Rode Kruis. Bo- deze ’’schouderklopjes” van groot be vendien behoort hij landelijk gezien tot lang, vooral omdat we er weer door de zeer weinige mannen die zich aange- worden bepaald dat er ook in ons dorp, in onze wijk, in onze straat eenzame mensen wonen, die vaak worden verge ten. ”We maken ons daar allemaal "j aan”, wist mevrouw Smallenbroek-van Eek. Zij vond Valen tijndag van vandaag één van die goede momenten in een jaar om daar wat aan te doen. Waddinxveners, de aanwezigen veld, T. Ververs jr., A. G. M. van Gin- organiseert Be Fair-voetbal op zaterdag 17 februari opnieuw een zaalvoetbaltournooi waar de grote amateurelftallen van het Neder landse zaterdagvoetbal aan deelnemen. De NCRV maakt van dit f i M

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3