Raad weer bijeen foto sjaak TOMA Flairck brengt unieke muziek M’n gedachten gaan steeds terug naar Nederland Itch verving Rob Hoeke notebóom Opnieuw inbraak Be Fair kantine Bijbd Sticht iig C. Hegeman voor Gereformeerde Basil Paré schrijft Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking IS POLITIENIEUWS WADDINXVEEN O WADDINXVEE "V xi Zomaar een kadootje? WADDINXVEEN Basil Paré, de jonge boer uit het dorp Koin dat op een paar kilometers afstand van het door Waddinxveen ’’geadopteerde” Torna in Boven-Volta is gelegen, heeft dezer dagen de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen geschreven. De brief van Basil, die eind 1977 in Waddinxveen op bezoek was, is gericht aan Jan Aal- bers, die voor de Kerngroep de contacten met hem en de zijnen onder houdt. In het schrijven staat het volgende: verschillend förmaat in exclusief album ••W.v J Ni BASIL PARÉ WADDINXVEEN Voor de Gerefor meerde Bijbel Stichting spreekt dinsda gavond 20 februari om half acht de we leerwaarde heer C. Hegeman van Er- melo. Dat gebeurt in het kerkgebouw van de Remonstrants Gereformeerde Gemeente aan de Zuidkade 59. geraden er op in te gaan. FIETS VERWISSELD voor dienstjaar J De totstandkoming van het nieuwe ge luid heeft vele jaren geduurd. In de grondverf-fase leefden er ideeën bij Erik Visser en Peter Weekers. Het sa menvoegen van die ideën gebeurde in de zomer van ’76, toen Peter naar Ierland toog om Erik los te weken van de ruige Ierse bodem. Dat kostte enige moeite, want Erik had zich in Ierland [Comfortabel genesteld en zijn hart verpand aan Ierse Antoinette en het land. Buitendat waren er in Ierland kaasboerderij en de scholen. Onze school in Torna heeft nog geen antwoord ontvan gen op hun brief geadresseerd aan de Waddinxveense scholen om te correspon deren. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt volgende week woensdaga vond 21 februari om half acht weer in openbare vergadering bij een voor de afhandeling van deze agenda: Basil Paré leest het Weekblad voor Waddinxveen. GEEF EENS EEN BOEKFNBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL FI.DWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Dit was het dus, beste vriend, wat nieuws van mij over dit jaargetijde. Onze land- bouwgroep werkt op dezelfde manier als vorig jaar met dezelfde activiteiten. U moet de groeten hebben van al mijn vrien den uit de groep. Ook de hartelijke groe ten van mij en Karim Sanogho aan uw vrouw en kinderen en aan de leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking te Waddinxveen. Ik hoop dat u wanneer deze brief u be reikt, u allen in goede gezondheid verkeert. een aantal geïnspireerde komposities ontstaan die Peter ten zeerste aanspra ken. Samen met Peter’s composities was er een hechte basis voor een programma van hoge kwaliteit. In Nederland werd lang gezocht naar musici die in het basisconcept zouden vorig jaar voor het eerst aan het grote passeji. Vipliste Judy Schomper, (in- r tussen vervangen door Sylvia Hout zager en Eriks broer Hans maakten ’t kwartet voltallig. De huidige samen stelling weerspiegelt de vrucht van speur werk: musici die niet allen technisch op een hoog niveau staan, maar die tevens een bonk vuur in de botten herbergen, zodat het publiek met lich telijk gekromde tenen de voorstelling ondergaat.Wie eenmaal de groep heeft zien spelen, kan niet anders dan be amen dat de groep met flair speelt. De naam had dus geboren kunnen zijn. Niettemin besloot de groep om er ck achter te zetten, zodat in het snelle taalgebruik de klank van de naam het idee oproept van de vlerk (het handje dat nu eenmaal onmisbaar is bij het maken van muziek). Vorig jaar is bij Polydor de debuutelpee van Flairck verschenen. De titel ’’Va riaties op een dame” is ontleend aan het ruim 20 minuten durende nummer dat zo goed als geheel kant twee be slaat. Dit nummer werd evenals ’’Aoife” en ’’April 3rd” geschreven door Erik Visser, hiertoe geïnspireerd door zijn langdurige verblijf in Ier land. WADDINXVEEN De unieke mu- ziekformatie Flarick, vorige week don derdagavond op de AVRO-televisie en zondagmiddag 25 februari half drie in het jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar, kaartverkoop is al begon nen, presenteerde zich Koninginnedag V -2 publiek. In het sfeervolle Appeltheater te Den haag flitsten de spots aan en belichtten een groep die met verve een concert gaf. Een concert dat enige deiningverwekte onder aanwezige mu ziekrecensenten daar de muziek met geen mogelijkheid in een hokje te proppen viel, ’t Was niet puur klassiek, ’t was geen real folk, ’t was ook geen jazz. Frans Happel (Haagsche Courant, Rotterdamsch Nieuwsblad) sprak later in de kop boven een uitgebreid in terview met de groep het verlossende woord: ’’Flairck smelt uit veel oud één nieuw geluid.” Met andere woorden: Flairck-muziek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 Beste Jan Aalbers, Het is al maanden geleden dat ik iets van u gehoord heb en ik neem vandaag de pen ter hand om u op de hoogte te stellen van het nieuws hier. Uw laatste brief kreeg ik vlak voordat ik op reis zou gaan naar Bobo Dioulasso, waar ik aldaar een oplei ding in de landbouwkunde zou krijgen. Vanuit Bobo heb ik mijn laatste brief ge schreven. Ik weet niet of deze goed is aan gekomen, aangezien ik er geen antwoord op heb gekregen. Ik heb wel een ansichtkaart ontvangen met een leuke foto van een windmolen van onze vriendinnen Liesbeth de Bruin en Ju dith Blom, beide leerlingen van de Kohnstamm-MAVO te Waddinxveen. Ik bedank hen hartelijk en ik wens hun moed en veel succes toe bij hun studie. Hetzelfde wens ik ook toe aan al onze vrienden van de MA VO-school en aan hun leerkrach ten. Dit jaar (1978) is voor ons een tamelijk goed jaar geweest, want we hebben di verse malen regen gehad. Ik hoop dat de oogst overal goed zal zijn. In uw laatste brief heeft u het gehad over het bezoek van de redacteur van het Week blad voor Waddinxveen. We wachten met ongeduld om hem te kunnen ontvangen. Is het nog steeds mogelijk dat hij komt? Hoewel ik hier ben gaan mijn gedachten van tijd tot tijd terug naar Nederland, en dan vooral naar die plaatsen in Wad dinxveen waar we samen naar toe zijn ge weest: het gemeentehuis, de gezinnen, de WADDINXVEEN De Dordrechtse new-wave groep Itch kwam vrijdag avond voor de ondankbare taak te staan om. in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar Rob Hoeke te vervangen. Het aangekondigde con cert van Nederlands bekendste, en waarschijnlijk ook beste boogie- woogie pianist Rob Hoeke en zijn be geleidingsgroep Railway ging niet door. Inderhaast werd naar een alternatief gezocht en Itch bleek beschikbaar. Niettemin was nog slechts een hand jevol publiek aanwezig toen de Dortse viermansformatie tegen elf uur s’ avonds op het podium kon plaats nemen. Geheel onvoorbereid en in grote haast, zoals al gauw bleek uit een niet perfect werkende geluidsin stallatie, gepaard gaande aan andere technische manementen. Itch, bestaan de uit Otis Hoopeloos (guitar-zang), Jan van de Band (bas-zang), Jaap Dekker (leadguitar-zang), en Rob Lig- tenberg (drums) praatte ontspannen de vallende leemten vol en kweet zich goed van haar ondankbare taak. Ze ker als bedacht wordt dat Itch pas dateert van december 1977 De Dordrehtse groep Itch, die vorige week vrijdagavond plotseling de plaats in moest nemen van Rob Hoeke Railway. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Kees Bakker). 1Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 24/25/26 oktober en van 22/23 november 1978. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Behandeling van het door de heer A. J. Brouwer te Wad dinxveen ingediende beroep schrift inzake weigering bouwvergunning. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereiding- skrediet voor de reconstructie van de Brugweg. 5. Voorstel tot vaststelling van de exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1978. 6. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1979, alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een nieuw dier enverblijf in het Warnaarp- lantsoen. 8. Voorstel tot aanwending van de ’’reserve streekmuziek- school”. 9. Voorstel tot aanpassing van de kredieten voor de bouw van de sportzaal en de sporthal. 10. Voorstel tot het-beschikbaar stellen van kredieten t.b.v. het verlenen van een subsidie aan TOOS-badminton en aan TOOS-korfbal. 11. Voorstel tot aankoop van het perceel Onderweg 21 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor uit te voeren werken in Zuidkade 1 13. Begrotingswijzigingen w.o.: a. Voorstel tot het beschik baarstellen van een krediet voor het aanschaffen van ver duisteringsgordijnen en gor dijnen voor de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar mavo. i b. Wijziging gemeentebegro ting, dienstjaar 1979, in ver band met aanstelling muziek- consulent. c. Wijziging begroting Samen werkingsschool voor Ha- vo/Atheneum, 1978. 14. Rondvraag. WADDINXVEEN In de afgelopen week is de kantine van Be Fair-voetbal opnieuw het slachtoffer geworden van inbraak. Men is binnengekomen na een raam geforceerd te hebben. Vermist wordt een bedrag van 150 gulden. De rijks politie stelt een onderzoek in. De inbraak kan worden toegevoegd dergelijks beloven maar waarbij een aan een serie die geen eind schijnt vooruitbetaling vereist is. De rijkspo- te krijgen. Kantines van sportvereni- litie werd geconfronteerd met een der- gingen zijn vaak een gewild en'mak- gelijk geval, waarbij iemand 200 gul- kelijk slachtoffer van het gilde der den moest betalen maar eerst even bij lange vingers. Niettemin zijn sommige de politie informeerde. Daar werd af- kantines wel erg vaak bezocht, on danks de geringe waarde die binnen te vinden is. Behalve in de Be Fair-kantine is ook Twee vrijwel identieke rijwielen zijn een assurantiekantoor bezocht. Over bij de Christelijke Openbare Uitleen de wijze waarop toegang werd ver- bibliotheek en Leeszaal verwisseld. Dit schaft tast de politie nog in het bemerkte één der eigenaars toen het duister, maar naar alle waarschijnlijk- rechtmatige karretje verdwenen heid waren de inbrekers in het bezit van een is doorzocht en 250 gulden is ver dwenen. KOP-STAART BOTSING Drie auto’s kwamen door gladheid vo- lijke ongelukken hebben zich hierbij Van 10 op 11 februari in Waddinxveen niet voorgedaan. Het ongeluk gebeurde en omgeving gehouden werd zijn 250 op de Henegouwerweg. Ook elders in voertuigen aangehouden. Hierbij Waddinxveen deden zich aanrijdingen moesten 38 personen een blaastest af- voor, maar de narigheid beperkte zich leggen. Eén proces verbaal wegens tot materiële schade. Botsingen vonden dronken achter het stuur zitten en 4 plaats op de kruising Noordkade-Wil- rijverboden waren de oogst. lerh de Zwijgerlaan en de Beijeripck- laan en de Zuidkade. Bij een verkeers ongeval op de Vondellaan werden twee auto’s en een lichtmast beschadigd. Tenslotte botsten ook op de Juliana van Stolberglaan twee auto’s op elkaar door dat geen voorrang werd verleend. CHEQUE’S GEBRUIKT De vinder van betaalcheque’s maakte een goed gebruik hiervan, tot verdriet van de verliezer die hierdoor een flinke strop lijdt. De rijkspolitie raadt daarom aan om bij verlies van cheque’s dit onmiddelljk bij de be treffende instellingen te melden zodat misbruik voorkomen kan worden. Voorzichtigheid is ook geboden bij ad- vetenties die een bijverdienste of iets i was en een sterk er op lijkend rijwiel een- valse sleutel. De hele ruimte zaan? achterbleef. Deze ruil kan bij de bibliotheek aan de Juliana van Stol berglaan weer ongedaan gemaakt wor den. ALCOHOLCONTROLE rige week maandag in botsing. Persoon- gj een alcoholcontrole die in de nacht niet voorgedaan. Het ongeluk gebeurde •$«4. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7