Carnaval kan, ook in Waddinxveen Bedankt mannen ZING VER1 Lezers schrijven voor schone weg OLD CLASSIC De Gouweslobbers leveren bewijs INSCHRIJFFORMULIER DE GOUWESLOBBERS Wereldgebeds dag 2 maart in Kruiskerk 1 3 Komend weekeinde drie dagen pure carnavalspret Kindercarnaval in ’t Ketelhuis 2 Toestand van bibliotheek werk Zuid-Holland niet optimaal <z> I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. F1 IWS uitknippen Naam en voorletters: Geboortedatum: (handtekening) uitknippen Woonplaats: Adres: geziene gasten geworden op menig feest. Zo waren ze dezer dagen in het buurtcentrum 't Ketelhuis aan de Bus- carnavalsvereniging is gevestigd in het eind vorig jaar met een feestzaal uitge breide café-restaurant De Unie aan de WADDINXVEEN De vrijdagavond 2 maart in de (gereformeerde) Kruis kerk aan de Passage om acht uur te houden Wereldgebedsdag wordt dan Ja, ik/wij wil(len) lid* worden van de Waddinxveense carnavalsvereniging "DE GOUWESLOBBERS”. Vrijdag 23 februari 20.11 uur - Grote gecostumeerde car navalsavond in het Gereformeerd vere nigingsgebouw ”Het Trefpunt” aan de Stationsstraat. Muziek: De ’’Arrows” uit Utrecht en de ’’Rammeljetsus” uit Zoeterwoude. Toegang niet-leden: 10,-. Maandag 26 februari 20.11 uur - Grandiose gecostumeerde afsluiting van het carnavals-weekeinde in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. Toegang voor leden en niet-leden: gratis. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 WADDINXVEEN Komend weekeinde staat er in Waddinxveen iets te gebeuren dat hier nog nooit eerder heeft plaatsgevonden: drie dagen carnavalspret. Dat gebeurt op initiatief van de volgend jaar 5 jaar be staande Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers. Die drie dagen zijn: 1 tulist. Tot hofnotulist werd drie jaar geleden al uitgeroepen onze hoofdredacteur Bert J. Woudenberg. De Gouweslob bers gaan door met het weggeven van eretitels, maar dat niet alleen. De Wad- Het was op een echte winterse don derdagavond dat wij uit Den Haag kwamen rijden. Het sneeuwde en op de wegen was alle even wit, een ver- keers- of bermstreep was niet meer zichtbaar, veilig bereikten wij toch on ze woonplaats Waddinxveen. De andere morgen om half acht moest ik naar Haarlem en.... tot mijn ver bazing waren de wegen weer bestrooid en goed berijdbaar. terwijl wij nog op één oor lagen moe ten de mannen van de reinigingsdienst weer aan de slag zijn gegaan om de weggebruikers gelegenheid te geven de wegen wer te gebruiken. Misschien vinden we dat vanzelfspre kend, omdat de overheid de plicht heeft de wegen begaanbaar te hou den, maar de uitvoerders daarvan ver dienen wel onze dank. Onder uiterst moeilijke omstandigheden soms trok- WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 24 februari is er kindercarnaval in het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan. Het gratis toegankelijke feest wordt gehouden van 2 tot 4 uur. Niemand hoeft verplicht verkleed te zijn, maar als dat wel het gaval is is dat natuurlijk wel leuker, het kindercarna val in ’t Ketelhuis is bestemd voor kin deren van 4 tot 13 jaar. Op het pro gramma staat muziekinstrumenten ma ken, een immitatiewedstrijd, meezin gen en polonaise. dinxveense carnavalsvereniging heeft bewezen dat carnaval kan, ook in Wad dinxveen. Een beter compliment kan ze niet worden gegeven zo vlak aan het begin van drie dagen unieke carnavalspret. Met het lidmaatschap is 25,- per jaar gemoeid. (Dit inschrijfformulier komende vrijdagavond afgeven in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt" of maandagavond in de residentie van De Gouweslobbers, café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. U kunt het ook sturen naar het secretariaat van de carnavalsverenigingI. Brouwer. Bilder- dijklaan 8. 2741 AP Waddinxveen. Bankrelatie: Rabovbank Waddinxveen. nr. 3668 16 462). Zaterdag 24 februari 20.11 uur - Gecostumeerd kleintje car naval in café Sport aan de Kerkstraat. Toegang voor leden en niet-leden gratis. Twee ex-prinsen van de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouwe slobbers heffen het glas: links Prins Otto de Eerste (Otto Jansen) en rechts Prins John de Eerste (John Kagenaar). WADDINXVEEN De Waddinxveense dansvereniging The Old Classic gaat zaterdagavond 17 maart in het Anne Frank-centrum voor de vijfde maal in suc cessie een Miss Lente kiezen. Hierbij staan niet alleen de titel, maar ook zeer aantrekkelijke prijzen op het spel. Evenals in voorgaande jaren zal de jury van The Old Classic niet letten op uiterlijk schoon of de ’’maten”, maar gelden ori ginaliteit en eigen inbreng als criteria. Dus de deelnemers hebben alle mogelijk heden om met naald en draad, crêpe-papier en andere voorjaarsartikelen er iets van te maken. Voor een goede beoordeling staat een deskundige jury borg. De Miss Lente-verkiezing wordt over ruim drie weken gehouden tijdens het Lente- bal van de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic. De muziek op die avond is in handen van The Westplas Melodeans uit Aalsmeer. Voor inlichtin gen over de Miss Lente-verkiezing kan men terecht bij mevrouw C. Spoor- Vogelaar, Prinses Margrietstraat 18, tel. 2834. 23 september (om weer in het Gouwe- slobbersfeertje te komen en om ’’oude” vrienden de hand te drukken). Het Prinsenbal, waar de nieuwe Prins Cor nells de Eerste met ’’zijn” Prinses Ma rianne (ook uniek) werden voorgesteld, vond plaats op vrijdagavond 17 novem ber. Met een nieuwjaarszitting op za terdag 6 januari werd op veel goeds in 1979 gedronken. In dezelfde maand werd nog een Boerenkielenbal gehou den. Complete successen zijn deze maand geworden de Carnavalsmiddag voor alle Waddinxveense bejaarden (in een bomvolle De Unie) en de Carnaval smiddag voor de kleintjes (het verras- singsprogramma trok maar liefst 120 kinderen naar De Unie. Gaandeweg begint Waddinxveen door de hardwerkende bestuursleden van De Gouweslobbers écht in de ban van het Zuidnederlandse carnaval te ko men. De plaatselijke carnavalsvierders zijn dan ook in de loop der jaren graag ken zij bij ontij er op uit om de sneeuw en gladheid te bestrijden en daarom: ’’Bedakt mannen!” Eén opmerking moet mij nog van het hart: Als jullie toch rondrijden met de strooi-auto, rij dan even rond voor het Anne Frankhuis aan het Jan van Bijnenpad. zaterdags en vooral zondags worden veel bewoners van dit huis per auto opgehaald en weer thuis gebracht, het zou prettig zijn als de bewoners dan de auto veilig kunnen bereiken en zonder gevaar kunnen in stappen. De stoep etc. is wel schoon, maar aan de rand ligt een berg sneeuw, die het parkeren en instappen bemoei lijkt. En de meeste bejaarden zijn toch al niet best ter been. Even onthoudenEn alvast bedankt M. MOS, Da Costaweg 15. houden. In het Waddinxveense Gods huis zal aan deze viering medewerking worden verleend door het hervormde kinderkoor De Zangvogels onder lei ding van de heer A. Jongejan, terwijl de heer H. Oosterom het orgel bespeelt. Het plaatselijk comité Wereldgebeds dag (het vroegere Vrouwenwereldge bedsdag) nodigt iedereen uit vrijdaga vond 2 maart naar de Kruiskerk te ko men. In de loop van een halve eeuw is de viering van Wereldgebedsdag in ons land een beleven geworden, dat niet meer weg te denken is: één dag per jaar verbonden zijn met miljoenen over de gehele wereld door het vieren van de zelfde liturgie. Kerkmuren vallen daarbij weg, grenzen tellen niet. Eén dag één zijn in de verwachting dat daar door deze wereldwijde verbondenheid verder zal uitgroeien tot intensievere kontakten en praktische hulpverlening. Voor dit laatste doel worden in alle diensten gelden ingezameld voor mis sionaire projekten; dit jaar o.a. in Zambia en Tanzania. De liturgie voor 1979 rond het thema "Groei in de Geest” is samengesteld door een groep vrouwen uit verschil lende Afrikaanse landen, die in 1976 deelnamen aan een cursus in ”Min- dolo”, het oecumenisch centrum voor Afrika in Zambia. De eindredactie was tenslotte in handen van deelneemsters aan de cursus 1977, die afkomstig wa ren uit Zwaziland, Oeganda, Kenia en Liberia. WADDINXVEEN/DEN HAAG De toestand waarin het openbaar biblio theekwerk in Zuid-Holland verkeert is verre van optimaal. Er is, behalve een groot tekort aan voldoende mankracht, ook een gebrek aan goede huisvesting. In 30 Zuidhollandse gemeenten met een inwonertal beneden de 5000 (met in totaal 77.000 inwoners) is nog geen openbare bibliotheekvoorziening aan wezig. In 37 gemeenten met een in wonertal tussen de 5.000 en 30.000 I (met in totaal 355.000 inwoners) is nog geen aangesloten hoofdbibliotheek I gevestigd. Dit blijkt uit het ’Provinciaal concept- I plan bibliotheekvoorziening 1980-1982 in de provincie Zuid-Holland’, dat de I voorzitter van de Commissie van advies vaststelling provinciaal plan voor de penbare bibliotheekvoorziening,de heer Chr. J. Buijtendijk, op 5 februari aan gedeputeerde staten van Zuid-holland heeft aangeboden. In haar aanbiedingsbrief constateert de adviescommissie dat het zonder meer noodzakelijk is dat in de komende jaren de personeelsformatie in het be staande werk strek wordt uitgebreid. Volgens de commissie moeten gedepu teerde staten bij het aanbieden van dit eerste provinciale plan aan de staats- cretaris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk nogmaals de achter stand van het bibliotheekwezen in Zuid- Holland benadrukken. Het doel van het concept-plan biblio- theekvoorziening, waaraan de commis sie bijna anderhalf jaar heeft gewerkt, is het tot stand brengen van een zo ver antwoord mogelijke spreiding van open bare bibliotheekvoorzieningen in Zuid- Holland. Na de aanbieding aan gedeputeerde staten wordt het ’Provinciaal con ceptplan bibliotheekvoorziening 1980- 1982 in de provincie Zuid-Holland’ toegezonden aan alle Zuidhollandse gemeenten, bibliotheken en het minis terie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. Het is de bedoeling dat alle gemeenten hun commentaar op dit plan leveren. Na deze ’inspraak ronde’ zullen gedeputeerde staten een I definitief standpunt innemen, waarna halverwege dit jaar provinciale staten het plan ter vaststelling krijgen voor gelegd. ECHT CARNAVAL Het zal duidelijk zijn dat De Gouwe slobbers maar met moeite het komende carnavalsweekeinde kunnen afwach ten. ’’Eindelijk kunnen we dan begin nen aan het echte carnaval. Het carna val van jezelf zijn door in de huid van een ander te kruipen en dan los te bar sten in het alles ontspannende carna- valsplezier”, aldus het bestuur van de Waddinxveense carnavalsvereniging, dat wordt voorgezeten door John Ka genaar uit Leiden (prins John de Eerste in 1978) en waarvan Otto Jansen uit Waddinxveen (prins Otto de Eerste in 1977) vice-voorzitter is. De Gouweslobbers, opgericht op 1 april 1975 in café-restaurant Royal Inn aan het Koningin Wilhelminaplein, gaan het in dit vierde seizoen helemaal maken. Dat moet de huidige Prins Car naval Cornells de Eerste (Cees Nie mans) veel plezier doen, want hij was het die bijna vier jaar geleden de stoot gaf tot Waddinxveens enige en echte carnavalsvereniging. Met een advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen is het allemaal be gonnen. En het is goed gegaan alle maal, want al in het seizoen 1976-1977 kon een eigen Prins Carnaval en een ken Huëtlaan, bij de voetbalvereniging complete Raad van Elf worden verwel- WSE in de Oranjewijk en worden er komt. Hoewel De Gouweslobbers het deze week nog bezoeken gebracht aan nog niet hebben meegemaakt dat de enkele rooms-katholieke scholen. Met sleutel van Waddinxveen voor een aan- de carnavalsverenigingen in de wijde tal dagen aan hen werd overgedragen omgeving bestaan hartelijke contacten, en ze hun opwachting in het gemeente- Zo wordt zaterdag meegedaan aan de huis hebben mogen maken, zijn er wel carnavalsoptocht in Gouda, een spek- ’’gemeentelijke contacten”. Immers, takelstuk waarmee De Gouweslobbers Prins Otto de Eerste, de eerste carna- in 1980 in Waddinxveen hun eerste lus- valsprins in de geschiedenis van dit trum willen vieren. Gouwedorp, werd met zijn gevolg drie hOFTAPPERS jaar geleden in het jeugd- en vrijetijd scentrum De Bonkelaar geïnstalleerd De residentie van de Waddinxveense door CDA-wethouder Paul van Schie. voorde vijftigste maal in Nederland ge- JAARPROGRAMMA Hoewel er komend weekeinde sprake Kerkweg-Oost, waar Arie en Riet Ver is van drie dagen carnavalspret kennen sloot als hoftappers fungeren. Een offi- De Gouweslobbers een volledig jaar- ciële titel die dit welbekende echtpaar programma. Dit seizoen werd begon- trots draagt. Overigens bestaat er nog nen met een bingo-avond op zaterdag een officiële titel en wel die van hofno-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11