27 JUNI IN RAAD ZUIDPLAS gebied voor motorrijders Byouxmaakster Marijke Messie geniet internationale bekendheid WADDINXVEEN ”Wat ik zo graag zou willen”, zegt Marijke Messie-Otten, zittend op een punt je van de stoel in haar smaak vol gemeubileerde woning aan het St. Huybertsgeregt 1, is, ”dat ook mannen eens sierraden gingen ko pen voor hun vrouwen of als rela tiegeschenk. Ik denk dat drempel vrees hierbij een rol speelt.” Heel Waddinxveen oefen- N Rock-and- roU-ball in De Bonkelaar "Ik lever volwaardig en professioneelprodukt voor vluchtelingen Gemeente en politie maken nieuwe regeling onds 3 3 Wandkasten eurohome JliJl 3. de rijkspolitie test de aanvrager op tijde de kennis bezitten die tot het op de voet moeten volgen van de mode en haar kleuren brengt een gro te mate van betrokkenheid met zich en jn. er. 1 er meer dan driekwart, waren jonger dan 25 jaar. Dat staat in het rapport ”De motorfiets herontdekt”, dat het Centraal Bureau voor de zijde te zijn voorzien van een bordje Statistiek (CBS) eind vorig jaar uit- leefde voorwaarden waaraan iemand moet voldoen wil hij of zij op een 55-PK-”kanon” met een cilinderinhoud WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 De Waddinxveense sieradenmaakster MarijKe Messie-Otten in haar atelier van haar woonhuis aan het St. Huybertsgeregt 1. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Cees Bakker). Toch is Marijke de laatste tijd min der intensief in haar atelier bezig als bont. Het textiel verft ze zelf, een techniek die ze heeft overgehouden aan haar vroegere werk. Duur vindt ze haar producten niet: ”De prijzen liggen tussen de 50 en 85 gulden. Sierraden uit de zomercollectie zijn in 't algemeen iets goedkoper omdat er minder materiaal in verwerkt zit. En tenslotte koop je iets exclusiefs”. Nu Marijke internationaal minder aan de weg timmert verkoopt ze haar werk aan diverse zaken in Nederland maar ook wel thuis, wanneer ze verkoop- p.arty’s houdt. ’’Privé klanten thuis voïwaardig en professioneel product, ontvangen vind ik erg leuk, maar het en van alles”. Marijke Messie is gespecialiseerd in colliers, maar maakt, op bestelling, politie), laten een aanvrager dan ook eerst een kleine theoretische verkeers- kennistest afleggen. Verplicht is dit echter niet. Daardoor bestaat dan de mogelijkheid dat een motorrijder mèt een oefenvergunning, maar zonder die broodnodige verkeerskennis met 80,90 of meer kilometer per uur langs de wegen raast. WADDINXVEEN De voorlopige oefenvergunning voor motor rijders, die voortaan in het gemeentehuis volgens nader omschreven voorwaarden is te verkrijgen, geldt sinds kort voor geheel Waddinxveen. In het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 17 januari kon worden bericht dat de gemeente het oefengebied voor adspirant- motorrijders kortgeleden al had uitgebreid tot de Bomenwijk. Sinds jaar en dag mocht er al geoefend worden op de Onderweg, Zesde Tochtweg en Piasweg. Rij-instructeur Henk van Erk van de Waddinx veense autorijschool Lagrouw heeft echter steeds geprobeerd heel Waddnxveen tot oefengebied te krijgen en dat is nu het geval, zo blijkt uit een mededeling van het Waddinxveense gemeentebestuur. WADDINXVEEN Het bestemmingsplan Zuidplas - de nieuwe woon wijk met 5.000 mensen in 2.000 huizen tussen de Piasweg en de Beije- rincklaan - zal nog voor de zomervakantie in de gemeenteraad worden vastgesteld. Het is de bedoeling dat dat zal gebeuren in een extra gemeenteraadsvergadering, die zal worden gehouden op woensdag avond 27 juni. Voordat het zover is zal op dinsdagavond 6 maart in het Anne Frank- centrum een tweede hoorzitting voor de bevolking worden gehouden (de eerste was op 21 november 1978) en zal het ontwerp-bestemmings- plan in mei voor de eerste maal ter visie worden gelegd. Na de raads vergadering van 27 juni zal het door de gemeenteraad vastgelegde plan WADDINXVEEN De lande lijke vereniging ’’Voor vluchtelin gen”, die haar secretariaat heeft in Amsterdam, houdt voor het Noodfonds ’’Voor Vluchtelingen” in de eerste weken van februari een geidinzamelingsaktie. Van het grote aantal vluchtelin gen op de wereld (naar schatting 10 miljoen) komen er jaarlijks een paar honderd op eigen gelegen heid naar Nederland. Het zijn mensen uit allerlei landen, met verschillende politieke en reli gieuze achtergronden. Eén ding hebben al deze vluchtelingen ge meen, vervolging maakt het hun onmogelijk terug te keren naar hun land. Om hen te helpen hun weg te vinden in een voor hen vreemde samenleving is de vere niging ’’Voor Vluchtelingen” op gericht. In nauw verband wordt samengewerkt met andere vluch telingenorganisaties, zoals o.a. De Oec. Raad voor kerken en vluchtelingen en het Universitair Asylfonds. Tot nu toe ontving de vereniging een bijdrage uit de toto en lotto- gelden evenals subsidie van de overheid. Daar de subsidie af neemt, maar de stroom van vluchtelingen toeneemt (denk maar aan de Vietnamezen), is er dringend steun nodig voor het Noodfonds. Het praktische werk van ’’Voor vluchtelingen” wordt voor een deel gedaan door een twintigtal vrij willige rsgroepen in het land. Ook in Waddinxveen is sinds 2*/2 jaar een opvanggroep werkzaam. In die tijd is hulp verleend aan mensen uit Chili, Koerdistan, Li bië en Bulgarije. Dit houdt in: be geleiding bij het bezoek aan de vreemdelingendienst, het zoeken naar werk en huisvesting, het zor gen voor nederlandse taallessen. Zolang geen regelmatige inkom sten verzekerd zijn, kon soms gel delijke steun verleend worden. Behalve dat de vrijwilligers dit werk belangeloos doen, wordt ook van de groepen verwacht dat ze zelf aan fondswerving doen. In het kader van de landelijke aktie vraagt dus de Waddinxveense vluchtelingengroep steun om dit werk te kunnen voortzetten. Er is behalve aan geld ook be hoefte aan tijdelijke huisvesting- sadressen. Vrijwilligers kunnen zich eveneens melden op onder staand adres. Eind december is er op de Samenwerkingsschool aan dacht besteed aan het vluchtelin genprobleem. Een aantal leerlin gen heeft naar aanleiding daarvan affiches ontworpen die in de ko mende weken te bezichtigen zijn in De Bonkelaar en in de bibliot heek Juliana van Stolberglaan. Voor informatie kunt u zich wen den tot: Mies Koops-Wullink Lindegaarde 52, tel. 2997 Bijdragen op girono. 3838787 t.n.v. Ver. Voor Vluchtelingen Waddinxveen. mee. Marijke Messie: ”Ik ben erg modebewust en dat moet ook wel. Toch maak ik ook wel tijdloze dingen hoor”, merkt ze op. De Nederlandse vrouw vindt ze in ’t algemeen niet modebewust en minder fantasierijk dan soms in het buiten land. Vrouwen in Nederland zijn ook praktischer. Ze kopen sierraden die ze overal op kunnen dragen”, lacht Marijke Messie, die donderdag 16 no vember haar laatste verkoop-party hield en die aan het Waddinxveense gemeentebestuur een bouwvergunning heeft gevraagd voor het oprichten van een hobby-ruimte bij haar woning, hoe wel ze - zoals ze zegt - voorlopig niet tot bouwen zal komen. WADDINXVEEN Vrijdaga vond 23 februari om half negen wordt in het jeugd- en vrijetijd scentrum De Bonkelaar een Rock And Roll Ball met film ge houden. De rolprent The London Rock And Roll Show bevat prachtige beelden van Bo Didd- ley, Chuck Berry, Jerry Lee Le wis en Little Richard. Gedurende het rockand-roll-ball, waar iede reen wordt verwacht in passende kledij en vetkuiven natuurlijk, worden drankjes, snacks en kauwgum geserveerd. Speciale gasten zijn Hans en Koos. In De Bonkelaar, die vrijdagavond 23 februari tegen betaling van vier gulden per persoon toegankelijk is, zal gedanst kunnen worden, zoals swingen en foxtrotten. 2. bij de indiening dient te worden lang alleen binnen de gemeentegren- overlegd: j a. een geldig kentekenbewijs van de rijden.' In "principe kan deze vergun- motor; b. een bewijs waaruit blijkt dat de motor verzekerd is tegen wet telijke aansprakelijkheid; c. een legitimatiebewijs; d. twee pasfoto’s; door bestuurders van motoren uit de leeftijdsgroep 18-24 jaar. Maar onbe zonnen gedrag in het verkeer is zeker niet de enige oorzaak. Uit gegevens van de Dienst Verkeersongevallenre- zx rz~x n i“i_ i_ J 14,6 procent van de omgekomen mo- zen, op je pas verworven motor rond- torrijders niet eens in het bezit was ‘jvan het voor het voertuig vereiste rij- ning vijf maal achtereen verleend wor- bewijs A. Daarom dringt zich de vraag den. op of het mogelijk is dat dit hoge cijfer misschien te wijten zou zijn aan Volgens artikel 11 van het Reglement de op z’n zachtst gezegd, wat over- Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) moet iedere bestuurder te allen bracht. Sommigen zullen de schuld voor dat grote aandeel van jongeren ’’PAPIFRTIF” geven aan de overmoed van jeugdige rArir.nijL wegduivels, vooral als men weet dat Als je vandaag de dag een leuke bijna 90 procent van alle ongevallen tweedehands motorfiets op de kop hebt met motorrijders wordt veroorzaakt weten te tikken, ga je naar het po litiebureau of het gemeentehuis en haal je een zogenaamde oefenvergun- oneindig aan elkaar te bouwen UUlSlLXaalsa en variabel van ■ndeling zijde 36, boskoop tel. 01727-4550 Marijke Messie ontwerpt en vervaar digt sinds tien jaar sierraden, hierbij gebruik makend van zeer uiteenlopen de materialen tot sinds kort nerts toe. Ze heeft echter, zeer tot haar ver driet overigens, de laatste tijd niet zo intensief kunnen werken als in de periode toen haar sierraden in tal van landen goed verkocht werden en Ma rijke heeft hier internationale erken ning aan overgehouden. Na de Kunstnijverheidschool in Am sterdam doorlopen te hebben ging Ma rijke ’in de textiel’ zoals dat heet, als dessinontwerpster. Vandaar naar het ontwerpen en maken van sierraden is niet zo’n erg grote stap. Een op leiding is er echter niet voor. Crea tiviteit, ideeën en handigheid moeten het doen. Marijke heeft deze ingre diënten wat duidelijk tot uiting kwam toen haar werk door buitenlandse grootheden in de modewereld gevraagd werd wat erg veel werk met zich mee bracht. ’Ontzettend druk’, beklemtoont Ma rijke Messie. Teder halfjaar heb je een nieuwe collectie en ook sierraden zijn erg aan modekleuren gebonden. Je moet op tijd leveren en er zit zo’n tweeënhalve maand werk aan. Ik heb wat moeilijke uren achter de rug, want je collectie moet op tijd klaar zijn en dat terwijl soms erg moei lijk aan materiaal te komen is’. NAAR NEW YORK Veel van dit materiaal is in Holland niet te krijgen en Marijke moet naar Parijs om het te kunnen kopen. ”Ook in België wil ik nog wel eens slagen maar veel dingen ktin je hier niet krijgen en moet je ervoor naar het buitenland”. Ook om ideeën op te doen bezoekt de Waddinxveense sier radenmaakster regelmatig de Franse hoofdstad. Binnenkort vertrekt ze naar New York om daar een show te be zoeken, een trip waar ze zich erg op verheugt. aanvraagfoi bij de rijks- een blauw plaatje met een ”L” ach terop de motor, mag je dan een maand gistratie (VOR) blijkt namelijk ook, dat ook oorbellen. Alle mogelijke mate rialen verwerkt ze in haar sierraden voorheen. De huiselijke beslommerin- zoals metaal, textiel, kunststof en zelfs gen eisen haar op. ”Ik zou meer moe ten doen maar m’n aanpak is niet com mercieel genoeg ondanks een assisten te die part-time helpt. Je moet dan ook grote investeringen gaan doen en ook daar ontbreken de middelen voor. Drie jaar ben ik in de weer geweest voor een vergunning om een grotere werkruimte te mogen bouwen en toen bleek dat het financieel niet haal baar was. Het atelier zou twee keer zoveel gaan kosten als wat ik dacht en daarom is dat atelier niet door gegaan! Het is m’n werk, ik lever een doe het graag maar niet ten koste gebeurt weinig”, aldus Marijke. Het ten bedragen f 2,50. De oefenver- het gemeentehuis wegens functioneel dig leeftijdsontslag afscheid genomen hebbende adjudant M. A. Ruissen een aantal nieuwe bepalingen opgesteld, waaraan Waddinxveense adspirant- motorrijders moeten voldoen om in het bezit te komen van een vcr oefenvergunning. Deze bepalingen, die zijn vastgesteld naar aanleiding van een rapport van de Centrale Politie Ver- OVERMOED In 1976 kwamen 102 bestuurders van Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek ten bedragen 2,50. De oefenver- motorfietsen om het leven bij een on- heeft voorts in overleg met de vrijdag in gunning is gedurende dertig dagen gel- geval. Negenenzeventig van hen, dat -- - j j en mag alleen gebruikt worden zijn -JJ-:-'-- op de binnen Waddinxveen gelegen wegen met uitzondering van de rijks weg. De motor dient aan de achter- X- ---1-JI- met een witte hoofdletter ”L” op een 'oorlopige lichtblauwe achtergrond. zijn vastgesteld naar aanleiding r‘f. 2- Z-..—'— 7 keerscommissie (CPVC), luiden als volgt: 1. betrokkene dient een aanvraagfor mulier (verkrijgbaar op het politie- ning. Met dat papiertje op zak en met bureau) in te vullen en politie in te leveren; overlegd: ■'t voor de tweede maal ter visie worden gelegd. Het is dan zomer- vakantie. litiekorpsen die belast zijn met de af- af of de nieuwe afgiftebepalingen het gifte van oefenvergunningen (waaron- motorleed op de weg zullen kunnen Na gunstig advies kan betrokkene op het gemeentehuis een voorlopige oe- ,o fenvergunning verkrijgen. De legeskos- der nu ook de Waddinxveense rijks- beperken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13