WEEKBLAD - SPORT Driemaal goud TOOS-tumers Starlift stuit zegereeks van Be Fair-dames Administratieve kracht in bezit van MAVO- en type-diploma. personeel G. Kooij Zn. B. V. Arie Slinger voor NIVON over sociale literatuur c c i z in geval van nood service ter plekke speciale bandenservice voor laadschoppen, trakteren, industriewagens, heftrucks -zonodig ter plekke- STOOF Kamerik Lindenlaan 27 - Tel. 03481-1444 Alphen a.d. Rijn Kalkovenweg 60-Tel. 01720-21400 een veelomvattende voorraad r topmerken, waaronder de MICHELIN XZX V* ST W] TURNSTERS GS DE WEG 1 Gevraagd: A j4DEIMTe) voor kwekerij en pakloods. Tevens i i succes. Vier turners van TOOS, Peter Verheul, Geert Engelsma, Jan Nies- 49.10 pnt. 48.80 pnt. 46.95 pnt. 46.35 pnt. 50.85 pnt. 48.50 pnt. 33.20 pnt. 31.50 pnt. 30.10 pnt. 30.40 pnt. 30.30 pnt 29.15 pnt. 49.00 pnt. 37.45 pnt. <r Boomkwekerij Biezen 118 - Boskoop - Tel. 01727-2288 I STOOF turners op 17 maart in Zwijndrecht en voor de turnsters op 24 maart in Wad- dinxveen zal worden gehouden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Helaas kon zij met haar goede paard- sprong, waarvoor zij 8,50 kreeg, het eindtotaal niet meer opschroeven zodat zij met een veertiende plaats genoegen moest nemen. Haar eindtotaal was 29.15 punten. Ariënne Zwijnenburg had wat meer succes en behaalde on danks haar lage brug cijfer met 30.30 punten de achtste plaats. Dit was voor Ariënne een prachtig resultaat want ook is het voor haar de eerste keer dat zij in deze categorie aan de kampioen schappen deel nam. Ingrid Bergwerf werd zevende met 30.40 punten. wedstrijd en won de eerste set vlot met 15-3. Enigzins free-whelend dacht men ook de tweede set te kunnen pakken, maar de Goudsen, gecoacht door ex- Be Fair-speelster Marjan v.d. Pligt, profiteerde hier gretig van en nog maar fouten maakte en de Be Fair meisjes op het laatste moment bij de stand 13- 13 kon Be Fair aan het langste eind trekken: 15-13. In de derde set was het Jodan Boys dat overrompelend van start ging. Be Fair kwam met 2-6 achter. Met uitblinksters Jacomine Radstake (aanval, verdedi ging en spelverdelen) en Jeanet van de Berg (aanval+verdediging) kwamen de dames van Be Fair uitstekend terug tot sprong. Be Fair leek de goede weg op 8-8, en gingen toen erg goed, door tot 15-11 zonder een moment in gevaar te komen. In de eerste klasse staat dames 2 op een tweede plaats. Of een kampioenschap er nog in zit, is geheel afhankelijk van wat de dames van Wim van Zwol JC uit Oudewater ervan bakken. STOOF SERVICE 6-6, 8-8 en 13-10, begon een ongemeen spannende en spectaculaire slotfase. Wederom gaf de grote routine van Starlift de doorslag. Via 13-13, 14-15 en 15-15, bij welke stand de Uniekaas- meisjes wellicht door de zenuwen nog twee keer fout serveerden (hoe anders Henny Mensink, speelde een bekeken was dan de strijd wellicht verlopen!) en twee keer overigens erg bekeken ballen net uit waren, gaf Be Fair deze set als het ware toch cadeau aan Starlift. Ook hier weer het kenmerkende verschil dat Starlift op beslissende momenten géén wel. Dat Be Fair nog niet geheel verslagen was, leerde de derde set. Ondanks dat juist op dat moment het publiek, na een roerige tweede set, het even liet afwe ten, ging Be Fair weer enorm fanatiek van start. Dory v.d. Meent scoorde maar liefst 6x op rij en bracht daardoor hun ploeg op een riante 9-3 voor- te gaan, maar toen liet Starlift de beslis sende reservespeelsters aanrukken die met verse krachten aan dit karwei be gonnen. De Be Fair-dames toonden duidelijk tekenen van vermoeidheid, maar hun coach beschikte niet over fitte en inge- (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Morgen (donder dag 22 februari) om acht uur houdt PvdA-bestuurslid Arie Slinger, leraar Nederlands van de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan, voor het NIVON in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- laar een voordracht over het onder werp ’’Sociale literatuur en Marxisti sche literatuurbeschouwing”. Enige schrijvers wier werk als illustratiemate riaal zal dienen, zijn o.m. Nicolaas Be ets, Ary Prins, Herman Gorter, Her man Heyermans, Walraven, Van Aken en Boon(tje). De toegang is gratis. I weer geblesseerde Gia Kwaak en de steeds dichter bij. Via 9-3, 10-10 en 11- door ijzel verhinderde Margriet Croes, erg furieus van start en wist zelfs tot een 8-1 voorsprong te komen. Dit door zeer goed aanvallend spel en goed ser veren van'o.a. Thea Mensink en Dory v.d. Meent. Op dat punt in de strijd aan gekomen sputterde de machine en be- gon Starlift (dat veruit de sterkste ploeg met 1 ï-15 ging ook deze set verforen, is in deze klasse, met een team van 11 gelijkwaardige krachten!) aan een suc cesvolle inhaalrace. Vooral enkele ge routineerde oud-eredivisie speelsters wisten hun ploeg via 9-3, 9-6 tot zelfs een 10-12 voorsprong te brengen. Met en heeft zich met dit resultaat geplaatst door Geert Engelsma met 48,80 puten. in de voorwedstrijden van de Neder- Jan Nieswaag en Marco Kleiweg wer- landse kampioenschappen. TURNERS In de categorie turners werd TOOS de voorwedstrijden van de Nederlandse door Arno Kleiweg en Nico Stoter Kampioenschappen, vertegenwoordigd. Ook Nico Stoter nam voor het eerst aan deze kampioen schappen deel en heeft met een eindto- Op het momemt dat de TOOS-turners taal van 48,50 punten de vierde plaats behaald. Arno Kleiweg had van de ge hele groep turners de meeste ervaring en draaide met gemak zijn oefeningen en 1 voor. Toch had hij een handicap, want pen gehouden voor turnsters en jeugd- turnsters. In de categorie turnsters werd TOOS vertegenwoordigd door Sylvia Dullemeijer, Marieke van Veen en Ellen de Vogel. In totaal namen 28 turnsters van 13 verschillende gymnastiekverenigingen aan deze kam- UITSLAGEN VAN DE TOOS-LEDEN Turnsters 1. Sylvia Dullemeijer 5. Marieke van Veen 12. Ellen de Vogel Jeugdtumsters 7. Ingrid Bergwerf 8. Ariënne Zwijnenburg 14. Carola Dullemeijer Jeugdturners 3. Arco Zwijnenburg 15. Frans Winkel Turners 1. Arno Kleiweg 2. Nico Stoter Turners Junioren 1. Peter Verheul 2. Geert Engelsma 3. Jan Nieswaag 4. Marco Kleiweg gen rustig en zelfverzekerd. Vooral voor haar paardsprong kreeg zij een uitzonderlijk hoog cijfer namelijk 8,95 punten. Daartegenover stond haar brug oefening, die met 7,90 punten werd ge waardeerd, wat aan de lage kant. Toch behaalde zij met glans de eerste plaats met 33,20 punten als eindtotaal, maar moest deze plaats wel delen met Ma rian de Kok van de gymnastiekvereni ging. K.V.R. die eveneens 33.20 punten en dus de eerste plaats behaalde. Marieke van Veen werd met een eind totaal van 31.50 punten vijfde en zij kan met Sylvia Dullemeijer deelnemen aan de voorwedstrijden om het Nederlands Kampioenschap. Ellen de Vogel had ook een wat matig uitgevoerde brug oe fening en kon zodoende niet meer bij de eerste acht eindigen. Zij werd met een eindtotaal van 30.10 punten twaalfde. In de categorie jeugdtumsters waren in totaal 28 deelneemsters, verdeeld over 12 gymnastiekverenigingen. TOOS werd door Ingrid Bergwerf, Ariënne Zwijnenburg en Carola Dullemeijer vertegenwoordigd. Ingrid en Ariënne konden zich bij de eerste acht plaatsen, zodat zij beide aan de voorwedstrijden van de Nederlandse kampioenschap pen mogen deelnemen. Carola Dulle meijer had wat pech met haar brug en balk oefeningen. WADDINXVEEN Zaterdag hebben de drie leden van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS, Sylvia Dullemeijer, Arno kleiweg en Peter Ver heul, bij de Zuidhollandse turnkampioenschappen in de sectie wedstrijdsport de eerste plaatsen behaald. Met schitterende gouden medailles op zak mogen ze zich Zuidhollands turnkampioen(e) 1979 noemen. Daarmee komt het aantal Zuidhollandse kampioenen in de gelederen van TOOS op vier te staan want za terdag 10 februari, heeft de jongensploeg van TOOS de in Waddinxveen gehou den Zuidhollandse turnkampioenschappen gewonnen. WADDINXVEEN In een ondanks de 0-3 uitslag zeer spannend volleybal- duel, werden de dames van Be Fair door koploper Starlift 2 een halt toegeroe pen in hun opmars naar de top van de derde divisie. Dames 2 van Be Fair won de wedstrijd tegen Jodan Boys 2. Dames 1 ging tegen Starlift 2 zonder de speelde wisselspeelsters. Starlift kwam opkloccAorrio x— -J— t_ X71— r\ "V 1 r\ 1 i i 12 had Be Fair nog steeds de kansen in eigen hand. De zeer sterke service van Starlift stichtte toen de nodige onrust, waardoor coach Jaco Radstake besloot zijn geblesseerde Gia Kwaak in de ploeg te brengen om voor de nodige rust te zorgen. Dit mislukte echter en ti i r i_ jt w* Gezien de resultaten, zal de vereniging het zich als haalbaar doel kunnen stel len volgend seizoen naar de 2e divisie te promoveren. Voorwaarde is dan wel dat in de periode juli tot september de nodige ervaring zal worden opgedaan. Dat is het kardinale probleem van dit seizoen immers geweest, zodat in de beginfase van deze competitie onno dige wedstrijdpunten (maar liefst 10!) werden verloren. De Starlift-coach be vestigde na afloop dat de kwaliteit bij gelijkop- dit Be Fair-team volop aanwezig was, quaniveauop het hoogste plan in deze strijd er eigenlijk één op 2e divisie- niveau was geweest. Dit seizoen zal Be Fair zich moeten richten op een derde plaats en mede gezien de resultaten van de laatste we- Zaterdag werden de Zuidhollandse waag en Marco Kleiweg, beheersten de turnkampioenschappen op twee plaat- gehele wedstrijd in deze categorie want sen gehouden: Voor turners, turners ju- zij werden respectievelijk eerste, nioren en jeugdturners in de sporthal tweede, derde en vierde, zodat aan het ”de Wielewaal” te Hardinxveld Gies- eind van de wedstrijd tijdens de prijsui- sendam en voor turnsters en jeugdturn- treiking drie leden van TOOS- sters in de sporthal ”de Vliethorst” te' Waddinxveen op het erepodium ston- Voorschoten. TOOS werd in deze den. categorie jeugdturners (17 jongens) Geert Engelsma draaide een fantas- vertegenwoordigd door Arco Zwijnen- tische wedstrijd. Vooral zijn paard- burg en Frans Winkel. Frans Winkel sprong, die bestond uit een Yamashita, deed voor het eerst aan deze kreeg hij het hoogste cijfer dat de jury- kampioenschappen mee, omdat hij pas leden tijdens de kampioenschappen de vereiste leeftijd heeft bereikt. Tus- hebben gegeven namelijk 8,70 punten, sen de meer geroutineerde turners Nog een hoog cijfer en eveneens 8,70 heeft Frans een redelijk goed resultaat punten kreeg hij voor zijn paardvoltige behaald door gemiddeld 6,25 punten te oefening en samen met Marco Kleiweg scoren. Toch eindigde hij op de vijf- behaalde hij 8.05 punten voor zijn vrije tiende plaats met een eindtotaal van oefening. 37,45 punten. dat hij toch de tweede plaats behaalde Arco Zwijnenburg had wat meer er- komt door de misser tijdens zijn varing. Voor zijn paardvoltige werd rekstok-oefening waar Geert 6,50 pun- door de juryleden het hoogste cijfer op ten voor kreeg. Peter Verheul nam die dag gegeven: namelijk 7,70 punten, daardoor de leiding in het klassement Hij behaalde met een eindtotaal van en eindigde tenslotte met 49,10 punten 49,00 punten de prachtige derde plaats op een eervolle eerste plaats gevolgd WVZI XJWI U L^UgVIOIlia 111VI -TQ,W pULVli, Jan Nieswaag en Marco Kleiweg wer den resp. derde en vierde met een eind totaal van 46,95 en 46,35 punten.Alle vier de turners mogen deelnemen aan de eerste ploeg in de derde divisie maakt. Met keiharde aanvallen van Joke de Graaff, Cockie Smits en Jannie Zee man werd Starlift (in de beginfase een voorsprong) onder druk gezet. Via 3-6, gemoet zien. DAMES 2 In een vrij eenzijdige wedstrijd tegen Jodan Boys 2 heeft dames 2 laten zien, dat het weer op de goede weg is. De ploeg, die dit keer werd gecoacht door succesvolle wedstrijden draaiden be haalden de TOOS-turnsters eveneens schitterende resultaten. In de sporthal ”de Vliethorst” in Voorschoten werden behaalde daar gemiddeld 8,5 punten de Zuidhollandse turnkampioenschap- een lastige knie-blessure dwong hem er toe om risico’s tot het minimum te be perken. Met het hoge eindtotaal van 50,85 punten kreeg hij een gouden me daille en kon zich Zuidhollands kam pioen noemen. In de categorie turners junioren had- pioenschappen deel. den de TOOS-deelnemers het meeste Sylvia Dullemeijer was één van de meest ervaren turnsters van deze groep en draaide daarom ook haar oefenin- Het was die zaterdag één van de suc cesvolste dagen van TOOS-gymnastiek. Van de in totaal veertien TOOS-leden hebben daarvan zes een medaille ver overd en elf leden hebben zich geplaatst voor de voorwedstrijden om het Neder landse turnkampioenschappen die voorde deze stand begon een zeer spannende i7 -rslotfase, die voor Be Fair (met twee op- slagfouten) niet zo best eindigde. Deze set werd met 11-15 verloren. In de tweede set, waarin Astrid van Dijk de plaats van Dory v.d. Meent in nam, gaf voortdurend een t gaande strijd te zien. Deze set stond door op het feit te wijzen dat deze wed- wedstrijd. Be Fair liet zien dat het te recht zo hoog in de derde divisie staat. De Starlift-coach zei na afloop dat dit --7'“; J_ J--J- J’ A was die het zijn dames erg moeilijk had ge- ken, de duidelijk opwaartse lijn die er is moet dat een mogelijkheid zijn. Tot slot nog een oproep: De dames van het eer ste team zouden graag wat meer toe schouwers en vooral ook supporters te-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 18