Kleuren-tv ■na Nog een week en dan is ’t gewoon meneer Ruissen als geschenk K SCHAAKTOURNOOIWSV Creativiteits- instuif in Waddinxveen? Dammen met Excelsior Adjudant rijkspolitie nam afscheid J b o i IJ IH 1 j BB s o: O II WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 I U krijgt dan meer informatie en u kunt alvast een afspraak maken. Op (21-26) volgt 35-8 en 28-14. Op (21-12) volgt eveneens 35-8 en 28- 14. 5. Zwart dam op 48, wit dammen op 12, 13 en 14. Na 12-3 is spelen op de lijn 48-25 verboden wegens 13-30. Het zelfde principe volgt na 48-42 van zwart door 13-24. Na de laatste kans (48-26) volgt 14-25 (26-37) 13-31 en 25-48. gemeentelijke personeelsvereniging C. Boerman en Moerkapelle’s burgemees ter A. W. Lips. Vele woorden werden vergezeld van geschenken, zoals een dant in een soms onduidelijke functie wapentegel van onze buurgemeente. GEBORGEN WADDINXVEEN De alge hele stelregel is, dat drie dammen tegen één dam remise is. Echter op elke regel zijn uitzonderingen. Er zijn legio standen bekend, waarin 3 dammen tegen 1 dam ge wonnen is. Niet elke partijspeler is vertrouwd met de basis principes van de spelvarianten, die dan op kunnen treden. Reden om er wat aandacht aan te schen ken. Allereerst voor de beginners, waarom 3 dammen tegen 1 dam remise is. Zo wint wit in de statid: 1. Zwart dam op 12, wit dammen op 36, 37 en 46 door 36-18, maar als zwart slim is, blijft hij in dit ge val aan de rechterkant van het bord. Gaat de dam op 36 naar 47, dan gaat de zwarte dam weer naar de linkerkant. Wanneer in deze stand een witte dam op 47 wordt bijgeplaatst, dan is de stand altijd gewonnen, onafhankelijk van waar de zwarte dam staat. Dan nu enkele voorbeelden van winst in 3 om 1 standen: 2. Zwart dam op 15, wit dammen op 32, 37 en 41Wit wint door 47- 41 (15-4 verplicht) 32-38 (4-36 of?) 38-15(36-18)37-31 (18x36) 15-4. 3. Zwart dam op 17, wit dammen op 1, 18, 49. Wit wint door 49-44 (17x50) 1-6(50-45)6-1. 4. Zwart dam op 21, wit dammen op 14, 28 en 35. Na wits 14-25 is de zetkeuze vrij heid van de zwarte dam danig verkleind door de dreiging 25-43 en 28-44. Zwart mag dus niet naar 16, 27 en 38. Om andere redenen zijn ook de velden 43, 49, 3, 8 en 17 verboden, maar dat is niet zo moeilijk te zien. Blijven over de velden 12 en 26. mens het gemeentebestuur en het ge- meentepersoneel bood hij mede na mens de Moerkapelse achterban adju dant Ruissen een fiets aan. Na de woorden van mr. Smallenbroek, geen geheim van in Waddinxveen te willen streven naar gemeentepc'Z::, waarvoor echter - en hij benadrukte dat ook - 25.000 inwoners nodig zijn. Na rissen veelzeggend moeten zijn ge- 1 1 -J J 1_ nenkort eveneens met functioneel leef tijdsontslag gaande adjudant en plaats vervangend groepscommandant U. van ja aMastrigt, het hoofd van het district ’s- op. ”Dat ishet hoogste wat ik als jon- Gravenhage van de rijkspolitie kolonel tie heb kunnen°bereiken”, heeft hij de rijkspolitie in Nieuwerkerk aan den Van de gemeente en het gemeentepersoneel kreeg de li de hand drukken. Daaronder bevonden zich ook enkele heer M. A. Ruissen een fiets aangeboden. Hier wordt hij ;j leden van de Molukse gemeenschap. (Foto: Weekblad neergezet door gemeente-ambtenaar R. van Eist. Op het voor Waddinxveen/Sjaak Noteboomspreekgestoelte staat nog burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak No- teboom). WADDINXVEEN Adjudant M. A. Ruissen, groepscommandant van de rijkspolitie in Waddinxveen en Moerkapelle, heeft vorige week vrij dagmiddag met een receptie in het gemeentehuis afscheid genomen van de politiedienst. De politieman-in-hart-en-nieren hangt na ruim 40 jaar overheidsdienst op 1 maart a.s. zijn pet voorgoed aan de kapstok wegens de sterkste. Hij bleef een half puntje voor op Rob van Keulen uit Gouda. Cayaux uit Zoetermeer bleef zonder winst ver onder zijn kunnen. In groep 3 werd ’t Hart ongeslagen eerste, met van Wijgerden als goede tweede. In de 4e groep werd v.d. Hoven winnaar, ge volgd door Krol. De graag geziene ga- en anderzijds een soms in het gareel dwingende en desnoods met geweld op tredende. ”Er moet ook geconstateerd worden dat er zich in de huidige samen- WADDINXVEEN Het 25e Schaaktournooi van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV is zaterdag weer een groots succes geworden. Ondanks de slechte weersomstandigheden werd met 184 deelnemers in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” een nieuwe mijlpaal bereikt. Winnaar van het tournooi werd Hans Kuyf uit Boskoop. Onder bekwame leiding van voorzitter Versluis werden de schakers verwel komd, waarbij de 2 deelnemende da mes met een leuke attentie werden ont haalt. In het kort schetste hij de afge lopen 25 jaar. Opmerkelijk was het feit, dat men het eerste tournooi met 6 deel nemers was begonnen. Thans is het uit gegroeid tot een der grootste tour- nooien van ons land. Ook vermeldde de heer Versluis dat men het mede daar aan had te danken, dat dit jaar het Jeugdkampioenschap van Nederland in Waddinxveen zal plaats vinden. Hierna werd door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek het tournooi officieel geopend, waarbij werd opgemerkt dat er in Waddinxveen gelukkig nog veel organisatietalent aanwezig is. vervol gens werd door de voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond een schaak- klok aangeboden, ter gelegenheid van het 25e tournooi. De strijd achter de borden leverde dit maal een nieuwe tournooiwinnaar op. Karstan uit Gouda, reeds 2 maal achte reen winnaar, moest nu in Hans Kuyf uit Boskoop zijn meerdere erkennen. Hans werd met 2‘/2 uit 3 ongeslagen winnaar. Karstan werd 2e, na een be slissend vluggertje tegen Kees van D.ru- nen. Vroegindewey werd 4e. ren, breien, borduren, naaien, weven, 1 wor- Groep 34 D. J. Bak 3-v. Eysden 2. den, zou elke week plaats kunnen vin- Groep 35 Koole 3-v.d. Spek l‘/2. Groep den. 36 Brand 3-Boere 2. Wilt u hierover meer inlichtingen of Het technische gedeelte werd vakkun- wilt u graag meedoen belt u dan: 8024. dig verzorgd door de heren Smitskamp J en Fournier. I IBM Velen kwamen de scheidende adjudant M. A. Ruissen WADDINXVEEN Een moment waren ze sprakeloos, adjudant M. A. <j: Ruissen en zijn vrouw. Dat was halverwege de vrijdagmiddag in de trouw- zaal van het gemeentehuis gehouden receptie ter gelegenheid van het feit dat de Waddinxveense groepscommandant per 1 maart de politiedienst f met functioneel leeftijdsontslag zal verlaten. Het paar kreeg toen uit han- ff den van de heer B. C. van Leeuwen een kleurentelevisie aangeboden. f Het toestel kon aan de heer en mevrouw Ruissen worden gegeven dank zij t de spontane medewerking van de plaatselijke huisartsen, het postkantoor aan de Kerkweg-Oost, café-restaurant De Unie, takelsérvice Hijkoop, de f Ondernemerskring ’’Industrieel Contact Waddinxveen”, het Sportweek- if comité, alle Waddinxveense winkelcentra en enkele inwoners. De heer Van Leeuwen zei in een korte toespraak tot de scheidende poli tiechef dat hij ook in situaties, waarin de heer Ruissen uit hoofde van zijn functie streng en rechtvaardig moest optreden, tegenover de Wad dinxveense samenleving zijn vriendelijkheid bewaarde. ”Een samenle ving, die u in een reeks van jaren hebt gediend”, aldus de heer Van Leeu wen. ”U had het goede met ons voor. Zo gaf u via het Weekblad voor Wad dinxveen soms ook goede raad. Ik heb eens gelezen dat u de verkeersdeel nemers aanraadde een portemonnee, inhoudende tenminste een bedrag van honderd gulden of een cheque, bij zich te dragen. Aldus uw relaas wat dat met de verhoogde boetes en rechtstreekse betaling aan uw personeel zeer praktisch. Ik heb uw raad niet opgevolgd. Maar zo’n bericht blijft bij velen toch ergens hangen. Laten wij zeggen dat we er voor 25 procent toch rekening mee houden. Daar het merendeel van de Waddinxveense burgers zich in het verkeer netjes gedraagt, bestond er zodoende een aar dig potentieel van bankbiljetten a 25,-, die in feite al voor u waren gere serveerd, doch niet waren geind. Toen bekend werd dat u afscheid zoudt nemen, heeft zich spontaan een commissie gevormd, die meende dat met die bankbiljetten wel iets stoffelijks voor u te kunnen aanschaffen. Het is mij dan ook een groot genoegen om uit waardering voor al wat u voor de gemeenschap hebt verricht een kleurentelevisie te mogen aanbieden”. namens een lijke politiechef in de trouwzaal van het gemeentehuis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. levirig verschijnselen voordoen, die een vast besloten optreden van de politie noodzakelijk maken, maar dit neemt niet weg dat de politie toch het schild moet zijn waarachter de burger zich ge borgen moet kunnen voelen”, aldus ad judant Ruissen, die met een ’’Goed dat er politie is, maar ook blijft” iedereen bedankte. Na de receptie vierde hij samen met zijn ’’jongens” het afscheidsfeest in het naast het politiebureau gelegen café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost. Daar werd hem onder andere na mens de groep een film van de eerder op de middag gehouden bijeenkomst aangeboden. En zo kwam er een einde aan de bij het Korps Militaire Politie in 1938 begonnen loopbaan van adjudant M. A. Ruissen. Tot de officiële datum van het functioneel leeftijdsontslag heeft hij nog vrije dagen en daarna gaat hij met zijn vrouw op vakantie in Oo stenrijk en zal hij terug komen als ’’me neer Ruissen”. Voor velen zal dat even wennen zijn. Als opgave deze week een een voudig probleem, genaamd ”het Dwergje” (Zie diagram). Dit pro bleem moet door elke clubdam- mer kunnen worden opgelost. Zo niet, dan oplossing volgende ru briek. Probleem van de vorige week: zwart liep in de val na 42-37 27- 32, 38x27 17-21, 26x6 7-11, 6x17 12x41, doch nu kwam wit met 24- 19 13x24, 31-27 22x31, 33x13 8x19 36x27 24x33, 47x36 en zwart verloor. C.J. BARELDS ;.;X functioneel leeftijdsontslag. Op de dag van de receptie werd de plaatse lijke politiechef 60 jaar. Zonder de door hem begeerde konin klijke onderscheiding, maar met heel veel goede woorden en moöie geschen ken heeft de aan de Heggewinde in Waddinxveen blijven wonende heer Ruissen officieel een punt gezet achter die voor de aanwezige politiefunctiona- een lange en boeiende loopbaan, die rissen veelzeggend moeten zijn ge- hem in 1970 als opperwachtmeester weest, voerden nog het woord de bin- naar Waddinxveen bracht. In 1973 werd hij benoemd tot adjudant en volgde hij de zes jaar geleden met func tioneel leeftijdsontslag gaande J. Koelma gen met alleen lagere school bij de poli- P. Paul, adjudant G. W. Hoefakker van tie heb kunnen bereiken”, heeft hij de rijkspolitie in Nieuwerkerk aan den eens dankbaar gezegd. IJssel Ik weet dat je de afsluiting van niFNAAR je carr*ère anders had gewild”, zei hij uieima k veel betekenen namens het politiesa- A.djydant, Ruissen heeft aan het hoofd menwerkingsverband Midden- van een’politiekorps van zo’n’3'5 man Holland), de tweede voorzitter van de steeds geprobeerd een dienaar voor en afdeling Zoetermeer van de Christe- van de gemeenschap te zijn, zoals bur- lijke Bond van Christelijke Politie- gemeester mr. A. G. Smallenbroek het ambtenaren, de vice-voorzitter van de vorige week vrijdagmiddag vlak voor --- het begin van de receptie in het ge meentehuis het uitdrukte. In een toe spraak tot de ’’goede groepscomman- d -- r.- bij de rijkspolitie” repte hij van een po litiechef ”de gemeentepolitie waardig”. Onze eerste burger maakte er opnieuw In zijn dankwoord zei adjudant Ruissen y; politie-ambtenaar een verantwoorde- iolitie, lijk en mooi beroep te vinden. De taak van de politie is enerzijds een bescher- mende, beveiligende en rustbrengende ---- -■ Y T 4 C7 T/T TXZT’ XX 7TX.T1VT A A T> S. Verbazing en blijdschap op de gezichten van adjudant M. A. Ruissen en zijn echtgenote toen de heer E. J. Oskam Al\ Tv U Y T W JLlN 1N AAK namens een tijdelijk comité met de kleurentelevisie kwam ’’aandragen" tijdens de afscheidsreceptie van de plaatse- ste, mevr. Roodzant, eens kampioene van Nederland, behaalde in haar groep weer een eerste plaats, v.d. Berg uit Moordrecht werd hier tweede. Van de Waddinxveense deelnemers was Piet v.d. Hoek de beste met 272 uit 3, terwijl Philipse nog een 2e prijs in de wacht sleepte. Winkelman en v. Arn hem gingen met de eer strijken bij huis- schakers, evenals Pouwer. De reste rende prijswinnaars waren: Groep 5 Ravenek 2‘/2-Haasnoot 2 pt. Groep 6 Foekens 2V2-Slagboom l‘/2. Groep 7 Barendswaard 3-Philipse l‘/2. Groep 8 Veldhuizen 2-Moon. (Eng.) l‘/2. Groep 9 v. Deelen 3-Heemskerk l‘/2. Groep 10 Jager 2V2-Rademaker 2. Groep 12 Woudstra 2‘/2-de Roodt (W’veen) 2. Groep 13 v. Dam 2‘/2-Kraan 2V2. Groep 15 J. Kroon 2-v. Arkel 2. Groep 16 Hooftman jr. 2-V. Elburg l'/2. Groep 17 Vis 2'/2-v.d. Wel l‘/2. Groep 18 de Kon- ing 2‘/2-Troost P/2. Groep 19 v. Beek 2‘/2-v.d. Born l‘/2. Groep 20 de Wolf 2- Wijngaarden 2. Groep 21 Tauber 3-v. Rekom 2. Groep 22 v. Rhijn 3-F. Heemskerk 2. Groep 23 A. Noordhoek 3-Schuitema l‘/2. Groep 24 T. Rook 3- WADDINXVEEN Mevrouw J. de J. N. van Dijk 2. Groep 25 Rouwhorst Jong van de Genestetlaan 47 bericht 2’/2-v.d. Hoek 2‘/2. Groep 26 G. Bakker ons dat er in Waddinxveen wordt ge- 2-v. Randwijk 2. Groep 27 v. Hengel probeerd te starten met een 2-v. Maren l’/2. Groep 29 Eveleens 2‘/2- creativiteits-instuif. Deze instuif, waar Struiksma 2. Groep 32 Duine 3-Stiens 2. Groep 33 Trommel 3-v. Leyden 2. 2*/2-v.d. Hoek 2‘/2. Groep 26 G. Bakker 2-v. Randwijk 2. Groep 27 v. Hengel probeerd 1V. 11. Tl UVgniUV WVJ'WVIVITV. ‘tit 1 1 i 7 -- --- - In de 2e groep was Lems uit Rotterdam Koppelaar 172. Groep 31 Lelyveld 272- alle textiele werkvormen zoals: applice- 1 - - Ct->. I lz<-r^> n T) fViiino 7 Qtiono J.t macramé enz. gebezigd kunnen

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19