■W Nieuwe indeling Zuidplas Zuidkade, waar vroeger de notabelen woonden Gemeenteraad opent vanavond de geldbuidel ir® 3. Kerken 6. M. v. Velde s Inlichtingen formulier is is vernieuwd 5. Bedrijven 4. Sportzaal 7. Sportcomplex Alcavet BV Arie de Goede (D’66) spreekt in Bodegraven 1Winkels PW 2. Scholen rL E l :n L A [f 1 ,11 u-gg - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 3 77, rts- ia i 4- pec m. :el n l. tend :el bij Het bedrijfsterrein is wat naar het oo sten opgeschoven. Gedacht wordt aan de bouw van twee kerkzalen en de nodige nevenruimten. ech- van van een van steun- elast. enkel- okters In Zuidplas komt één sportzaal. Omdat de voetbalvelden van ”Wad- dinxveen” zullen worden bebouwd met woningen, zal er voor deze voetballers ten noorden van de Piasweg een nieuw complex worden gerealiseerd. trum Sud 77; ’77 IS. /m 3 u. al- V :c st ti. ti. er- 78, de huidige drogisterijpand de gevels van bakker C. I. de Graaff, het le- vensmiddelenbedrijf van de heer A. van Eeuwen, oud-schipper Van Rhijn en die van huizen waarvoor Verba- kel BV in de plaats is gekomen. Het huidige Brugcentrum, dat in de 16e en 17e eeuw ontstond bij het veer over de Gouwe behoorde vroeger tot de gemeente Zuid-Waddinxveen. In 1870 werd Zuid-Waddinxveen bij WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken is de volgende wijziging opgenomen. ALCAVET BV, Wad- dinxveen. Uittredende directie: Alcap- harm Beheer BV, Waddinxveen. be noemd directeur: G. Tranezzani te Ponte Tresa, Zwitserland, G. Loos te Baarn. De onderneming is verplaatst naar ’s-Gravenhage, Laan Copes van Cattenburch 62. Benoemd procuratie houder: F. H. van Gulik. Bij de verlengde Esdoornlaan komen de hervormde Rehobothschool en de openbare Jan Ligthartschool met hun kleuterscholen, terwijl wat dieper in de wijk een roomskatholieke en een protestants-christelijke school zullen worden neergezet. Voor de nog in het bestemmingsplan Zuidkade uit te voeren werkzaamhe den gaat de Waddinxveense gemeen teraad 2.040.000,- beschikbaar stel len. De miljoenen die al in het plan gestoken zijn op bijna een kwart mil joen gulden op. De in totaal beno digde f 2.750.000,zijn in Zuidkade 1 bestemd voor zandpalen, zand en riolering op het Eminent-terrein, een toegangsbrug bij de Schielandweg, het bouwrijpmaken voor de bouw van 240 woningen, het bouwrijpmaken van het gebied van het te graven zoet- waterkanaal, de reconstructie van de Alpher Wetering, de kosten van de planoloog, voorbereidingen en uit voeringen en diversen en onvoorzien. de gemeente Noord-Waddinxveen en Bloemendaal of Broek gevoegd. In het verleden woonden de notabe len langs de Zuidkade. Langs de toe gangsweg tot de brug heeft, zich zo’n vijftig jaar geleden een winkelcon- centratie gevormd. Het gebied omslo ten door de bebouwing van de Kerk- weg, de Zuidkade, de Jan Dorrekens- kade en de Julianastraat is echter tot voor kort altijd grotendeels open ge langrijke zaken, zoals de reconstructie van de Brugweg, het bij passen in het begrotingstekort van de streekmuziekschool, het aan passen van de kredieten voor de bouw van de sporthal en de sport zaal, het verstrekken van subsidies aan TOOS-badminton en TOOS- basketbal en voor het geld dat in Zuidkade 1 in de grond moet worden gestopt Er is f 8.000,nodig voor het be talen van het rapport dat de Grontmij NV in De Bilt heeft gemaakt over een alternatief tracé voor een gedeel te van de Brugweg vanaf de Hene- gouwerweg tot nabij de Winterdijk. In 1977 is de raad al over de brug gekomen met een krediet van f 31.000,wegens kosten van een voor-ontwerp voor de reconstructie van de Brugweg. Dit krediet betrof de kosten van het voorbereiden van de plannen en het opstellen van een voor-ontwerp met voorlopige kosten raming door dezelfde Grontmij NV. MUZIEKSCHOOL Om het eventueel in de rekening 1978/1979 van de Stichting Streek muziekschool voorkomende tekort van ongeveer f 29.000,— te dekken zal de gemeenteraad instemmen met het aanwenden van de reservepot voor de ze nog in het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost gehuisveste school. In dat potje zit nu ruim f 34.000, Het bestuur van de streekmuziek school heeft na overleg met het ge meentebestuur een nieuwe begroting voor vorig en dit jaar gemaakt. Op de oorspronkelijke rekening stond naast een gemeentesubsidie van f 184.884,vermeld een tekort van ruim 77.000,Dat tekort is nu teruggebracht tot f 29.000,welk bedrag de gemeente wil bijpassen. Dit geld is namelijk nodig gezien het feit dat de personeelslasten wel zijn toegenomen en de lesgelden en sub sidies niet. Nu alle rekeningen voor de bouw van de sporthal ”de Sniep” aan de Sniep- weg en de sportzaal ’’Groenswaard” aan de Wingerd binnen zijn blijkt dat de voor deze bouwerij beschikbaar ge stelde kredieten nog eenmaal moeten worden aangepast. De sporthal blijkt bijna 12 mille minder te kosten dan de gedache f 2.919.000,terwijl voor de sportzaal nog ruim 5,5 mille moet worden bijbetaald. Voor de laatste zaalaccommodatie was een kre diet aanwezig van f 1.873.906,—. TOOS De gemeenteraad is gevraagd de vo rig jaar opgerichte zelfstandige afde lingen badminton en korfbal van de multisportvereniging TOOS te sub- Het autobedrijf M. van Velde van de Dorpstraat zal zich naar verwachting op de hoek van de nieuwe ’’Sniepweg” (’’zoetwaterkanaalweg”) en de IJsser- manweg gaan vestigen. leden, 61 leden) krijgt f 601,in 1978 en vermoedelijk f 1.445,in 1979 (uitgaande van 17 jeugdleden en 70 leden). De gevraagde ’’startsubsi- de” krijgen de badmintonners niet, omdat TOOS al bij de aanvang op 21 juni 1978 een behoorlijk aantal leden telde. TOOS-korfbal kan over 1978 f 192,tegemoet zien. Deze op 6 september vorig jaar opgerichte vereniging telt 10 jeugdleden en 25 WADDINXVEEN/BODEGRAVEN Morgen (donderdag 22 februari) om kwart over acht ’s avonds spreekt in café ’t Wagenwiel aan de Kerkstraat 118 in Bodegraven Arie de Goede, lijst trekker van D’66 voor de Europese ver kiezingen, over diezelfde Europese ver kiezingen van donderdag 7 juni. Er be staat voor de aanwezigen ruime moge lijkheden tot discussie met de heer De Goede. gerept in de gemeenteraadsvergade ring van een maand geleden, heeft een foto-reconstructie gemaakt van het deel Zuidkade tussen modehuis Ver- bakel BV en drogisterij A. v. d. Heijden. Drie weken geleden lieten we in het Weekblad voor Waddinx veen al zien hoe het er bij de hef- brug rond de eeuwwisseling moet heb ben uitgezien in dit oudste deel van Waddinxveen. Op de foto staan naast WADDINXVEEN/GOUDA Het hoofd van de rooms-katholieke St. Paulusschool, de heer J. C. M. van der Zijden, heeft vorige week vrijdag middag aan de heer W. van Dongen, directeur van de schoolbegeleidings dienst Midden-Holland en Rijnstreek een nieuw inlichtingenformulier aan geboden voor lagere schoolleerlin- gen die naar een middelbare school gaan, het voorstellen van deze door lerende meisjes en jongens gebeurt in deze streek voortaan via een nieu we procedure. Het gewijzigde inlichtingenformulier, dat bij de wet is voorgeschreven, be vat de wensen van de ouders, de re sultaten van een psychologische test, de prestaties van de leerling in het afgelopen schooljaar en de beoordeling van het schoolhoofd of de klasse- leraar. het nieuwe stuk is gemaakt door de regionale werkgroep KBO- 200, die bestaat uit negen vertegen woordigers van het lager en voortge zet onderwijs met de Waddinxvener van der Zijden als voorzitter. Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe standaardformulier voor de overgagsperiode van lagere school- leerlingen door alle scholen in deze streek gebruikt gaat worden. Tot nu sidiëren TOOS-badmmton (J^ jeugd- toe ging langzamerhand elke school '*J 1 over op een eigen inlichtingenformu lier omdat het bestaande van het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen als onbruikbaar werd bestempeld. Aan het nieuwe formulier heeft de regionale werkgroep gesleuteld van september vorig jaar tot januari dit jaar. De gemaakte kosten zijn betaald door de schoolbegeleidingsdienst Mid den hólland en Rijnstreek. WADDINXVEEN Het Comité Coördinatie Belangen Brugcentrum Waddinxveen (CCBBW), waarmee het Waddinxveense gemeentebestuur bin nenkort een gesprek zal hebben, zo heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) gezegd in de vorige week dins dagmiddag gehouden raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw nadat burgemeester mr. A. G. Smallenbroek daarover al had bleven en had meer een achtererf achtige functie. In de jaren zestig is voor dit gebied een bestemmingsplan vastgesteld, waarin de aanwezige winkels sterke uitbreidingsmogelijkheden kregen. Deze mogelijkheid is echter sindsdien niet ten volle benut. Inmiddels is op het voormalige ’’achtererf’ het nieuwe gemeentehuis van Waddinxveen ge bouwd, dat via de Stationsstraat ver bonden is met het centrum. Het winkelcentrum Zuidplas (900 vier kante meter plus 300 vierkante meter reserve) heeft een nieuwe plaats gekre gen: meer westelijk en iets noordelijker. WADDINXVEEN De vanavond (woensdag 21 februari) vergade- volwassen leden. Voor 1979 wordt rende gemeenteraad gaat de geldbuidel openen voor een aantal be- voorlopig een subsidie van f 575, i x - r» -1 geraamd. De korfballers krijgen ter wel een ’’startsubsidie” f 1.000,omdat de gemeente mening is dat het hier gaat om voor Waddinxveen nieuwe tak sport. x? -p' VOETBALVER BEÜERINCKLAAN V.v/ Te bebouwen getxed wegen» truc tuur Voetganger* Zen fietsroute Groenvoorzieningen en water gtfmdswal wn 2rn hobg bq ma*. jmftpd ven 50 Gemeente Waddinxveen Zuapfcspader Struct uur scnet* r VH Doelwit ir M O Karsten Rotterdam

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5