van Splien in De Bonkelaar ff ’’Indian Tours” Moederverkeersbrigade bij Theo Thijssenschool Adverteren doet verkopen JAAP NIEWENHUIJSE VOOR NCRV-RADIO I I Tweede Kamerlid J. J. P. de Boer voor het CDA Op drukste punt in het dorp U zou zelf Griekenland k willen zien. Sll i s o lllllll lllllll L fkW1 A Dan is er veel in dat land misschien wel ’’GRIEKS” voor U. Maar Uw weg- wijzer en gids kan ons reisburo zijn. En via onze goede voorlichting bereikt U zeker een uitstekende vakantie. r - F/l a- i n, an n, Jaap Niewenhuijse achter het orgel van de Johanneskerk in Rotterdam- hij werken van Anthoni van Noordt I I I 1 r feit, dat er verkeersdeelnemers zijn, die klaarblijkelijk zich weinig gele gen laten liggen aan kinderen met Onlangs concerteerde de Waddinx- veense organist Jaap Nieuwenhuijse, den- ek. "T een intellectueel tot een vernietiger en van een leidersfiguur en/of spreek buis tot een bescheiden weldoener. Daar zullen de toeschouwers ook her- publiek hebben Bach (An Wasserflüssen Babylon en Concerto in a kl. t.). Deze opname zal op woensdag 28 maart om 14.30 uur op Hilversum 4 uitgezonden wor den. Jaap Niewenhuijse is orgeldocent op de muziekscholen in Gouda en Waddinxveen en als kerkorganist ver bonden aan de Johanneskerk te Rot- terdam-Lombardijen. Tevens kantoren te GOUDA, DEN HAAG, ZEIST en ZOETERMEER sis, mag worden opgedragen. 18 MOEDERS De oudercommissie werd ingeschakeld en hoewel een ieder op de hoogte was van het wetsartikel, waarin staat dat niet de school, maar de ouders in feite verantwoordelijk zijn voor het komen en gaan van hun kind naar de school, werd toch besloten tot actie te komen. De Theo Thijssenschool schreef een brief aan de gemeente, die snel reageerde, zodat de school haar plannen kon voortzetten n.l.: de oprichting van een moederverkeersbri- gade. Maar liefst achttien moeders ga ven zich op, er werd een sluitend dienstrooster opgesteld, na overleg en instructie door de Rijkspolitie te Wad dinxveen, zodat maandag 19 maart de moederbrigade kon gaan draaien. De veiligheid van de schoolkinderen, ook de kinderen, die over korte tijd de nieuwe wijk ten zuiden van de Jan Dorrekenskade zullen bevolken en voor een belangrijk deel de Theo Thijs senschool, gelegen in dezelfde wijk zul len bezoeken is voorlopig gewaarborgd, temeer daar de gemeente in zijn ant woord heeft gezegd oplossingen te zul len aandragen die een permanente re geling verzekeren. WADDINXVEEN De Waddinxveense toneel- en filmwerkgroep Spintol laat zaterdagavond 24 maart in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar optreden de Zoetermeerse toneelgroep Splien met ’’Indian Tours”. De voorstelling begint om half negen en is toegan- Het CDA-Tweede Kamerlid J. J. P. de Boer. De medewerkers van de Zoetermeerse toneelgroep Splien. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Pan Sok). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MAART 1979 De Kerkweg-Oost tussen de Juliana van Stolberglaan en de Hefbrug, staat bekend als de drukste weg in de kom van Waddinxveen. Iedere automobilist, die ’s morgens richting Gouda of Alphen aan de Rijn moet, weet uit ervaring, dat de hefbrug vrijwel iedere dag zorgt voor oponthoud en vaak lange files. In het middagspitsuur is de situatie niet veel beter, maar ook overdag moet men niet verwonderd zijn, lange wachttijden op de Kerkweg-Oost te moeten accepteren. Als na het sluiten van de brug het verkeer weer op gang komt, is de situatie vaak zo, dat het verkeer, met name komende van de brug, met on verantwoorde snelheid naar beneden komt ’’zetten”. En juist op die plaats, aan het eind van de afrit is een over- WADDINXVEEN Donderdagavond steekplaats geprojecteerd. Een over- steekplaats, die gebruikt wordt door een groot aantal kinderen van de open bare Theo Thijssenschool, gelegen aan de voet van diezelfde Hefbrug. Tot nu toe werd de zebra voor en na schooltijd bemand door jeugdverkeers- brigadiers. Herhaaldelijk kwam het voor, dat deze brigadiers een flinke specialist van uc cmisicii-uvinwiatvn, sprong opzij moesten maken, om niet zal in de Ontmoetingskerk zijn visie aangereden te worden door een ge geven vanuit de praktische politiek op irriteerde verkeersdeelnemer. Kin- hetgeen naar voren komt. deren, en daar zijn het overigens kin in de afgelopen maanden intensief be- zijn daarvoor gemiddeld drie avonden gevaarlijke taak, niet langer bijeen geweest om zich nader in de 1 1 materie te verdiepen. De bevindingen hebben de leden van de ARP, CHU, KVP en het CDAdezer dagen weerge geven in het door deze partijen uit gegeven CDA-bulletin. Plaatselijk CDA-voorzitter P. van der Meijden Hierover: ’’Hoewel het werk van de discussiegroepen misschien niet spectaculair is en men niet aan de weg heeft getimmerd, zijn wij toch erg blij met deze inzet van al deze mensen. Het is een goede zaak om ons nader te verdiepen in onderwerpen, welke wij nu nog ver van ons bed wanen, doch die ons allen raken. Initiatieven van het IKV (interkerkelijk vredesberaad) jui chen wij dan ook van harte toe. Ook de kerken zullen vanuit hun invalshoek hun stem moeten laten horen. Het appèl van de kerken zal een steun zijn voor de politici, die vanuit hun verant woordelijkheid (welke een andere is dan die van de kerk) beleidsbeslissingen dienen te nemen.” Het bij het Waddinxveense CDA op bezoek komende CDA-Tweede-Ka- merlid J. J. P. Boer over zichzelf: ’Ik ben in een echt katholiek milieu opgegroeid en ik voel me daar nog mee verbonden. Mijn vader kwam van boven de grote rivieren, mijn moeder uit het zuiden, allebei uit grote ge zinnen. Mijn vader stond met z’n vijf- r tiende jaar al voor de klas, als hulp- Lombardijen. WADDINXVEEN Waddinxveense muzikanten zijn weer volop te zien en te horen op de televisie en ra dio. Gisteravond (dinsdag) herhaalde de EO-televisie via Nederland 1 het programma ’’Zijn dood ons leven”, een passieprogramma uit de Grote- of Stevenskerk in Nijmegen waaraan mee werkten de hervormde gemengde zang vereniging Vox Jubilans en haar jeugd koor uit Waddinxveen onder leiding van Jan Bonefaas. de aan de Roemer ViSscherstraat 1 wo- nende muziekleraar, voor de NCRV- duidelijk de aandacht op zich, microfoon in de St. Janskerk te Gou- De problematiek van da. Op het koororgel aldaar speelde sprak de regisseur Jean Pierre Voos zelf tot doel gesteld dat de hij werken van Anthoni van Noordt sterk aan. Jean Pierre Voos - de in L-l Li... 1.. (3 variaties Psalm 22) en Joh. Seb. Engeland opgegroeide Fransman - trekt acteurs keren in de meeste scènes al vele jaren met zijn groep Kiss steeds weer in een andere gedaante door Europa. Het is zeer ongebruike- (maar nooit als Indiaan) op de voor lijk dat Jean Pierre Voos elders regis- grond, maar toch hebben ze allemaal seert. Hij nam de invitatie van Splien een centraal karakter, variërend van aan om "Indian Tours” te regisseren, e“" i --- - niet alleen vanwege zijn betrokkenheid tot de Indiaanse cultuur, doch ook om de werkwijze van Splien. Jean Pierre zelf vindt: ”Ik geloof niet kenning in vinden.” kelijk voor volwassenen tegen betaling van negen gulden en voor CJP-houders en 65-plussers tegen betaling van vijf gulden. in het onderwijzen van het vanaf de toneelplanken. Daar hebben de mensen helemaal geen boodschap aan. Ik geloof dat het publiek zich zelf wil identificeren met wat op het toneel gebeurt. Een brok herkenning die mensen aanspreekt. En dat is ook in Indian Tours mogelijk, omdat het niet alleen om de Indianen gaat, maar vooral ook om de elementaire levens opvattingen omtrent eerlijkheid, vrij heid en rechtvaardigheid. Met de In dianen productie hoop ik dat de fan tasie van de mensen wordt geprikkeld. Dat willen we bereiken door middel van spel, zang en beelden. Terwille van de authenticiteit is Splien voor oorspronkelijke bevolking van de beide dit toneelgebeuren uitgebreid met een --i-1-oorspronkelijke Indiaan”. ’’Indian Tours” is een documentatie voor toneel. Een aaneenschakeling van 1 ver rassingen. Het programma duurt onge veer anderhalf uur, maar ik heb me- mensen het in één ademtocht beleven. De je. Later werd hij rector van het eerste rooms-katholieke meisjeslyce um, in Den Haag. Hij was vice-voor- zitter van de Rooms-katholieke Bond voor grote gezinnen, die honderddui zenden leden telde en was hoofdredac teur van het bondsblad. Het ging er toen om bij de katho lieken de sociale gedachte verder te ontwikkelen. Wetgeving moest de liefdadigheid gaan vervangen. Toen hij in de oorlog een hoofdartikel in de Volkskrant schreef tegen discrimi nerende maatregelen tegen het bij zonder onderwijs van de Duitsers, de den ze een inval, maar het is goed afgelopen. Na de oorlog was hij een van de oprichters van het dagblad Het Binnenhof en de KVP in Den Haag. ïk heb zelf op het gymnasium geze ten en op de Zeevaartschool in Rot terdam, maar in 1944 moest ik onder duiken. Na de bevrijding kwam ik bij de marine en ik wilde naar Indone sië, maar dat verzoek werd afgewe zen. Het werd West-Indië. In 1957 ben ik naar Nieuw-Guinea gestuurd. We hadden zo’n modern uitgerust schip dat het nog niet allemaal werk te. Dat is een les voor me geweest. Ik heb ook nog een paar jaar op de Karei Doorman gevaren, maar vanaf 1959 kwam ik aan de wal, waar ik veel met moderne technieken te ma ken kreeg. Toen was erg in discus sie of West-Europa zijn eigen kern macht moest hebben, al was het na tuurlijk onder Amerikaans toezicht. Ik ben daar erg van geschrokken. In alle eerlijkheid: niet omdat het hier om nuclaire wapens ging, maar omdat men dacht schepen hiermee uit te rusten zonder dat de Russen ’t zouden we ten. Sindsdien ben ik lid van de KVP-defensie-commissie en vanaf 1974 van de CDA-defensiecommissie. We hadden een nota gemaakt over de defensie in de jaren zeventig en die zijn we nog steeds aan het uitvoeren. 22 maart om kwart over acht houdt het CDA-verband Waddinxveen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een algemene ledenvergadering. Deze avond zal in het teken staan van de activiteiten rond het thema ’’Vrede en Veiligheid”. Het CDATweede-Kamer- lid J. J. P. de Boer, de defensie specialist van de christen-democraten, 1- J geven vanuit de praktische politiek op hetgeen naar voren komt. - Het plaatselijk CDA-verband heeft zich deren voor, reageren over het alge- in de afgelopen maanden intensief be- meen wat trager, hebben minder ver- zig gehouden met het onderwerp Vrede keersinzicht en dat gevoegd bij het en Veiligheid. Vorig najaar startte deze f~:‘ J"‘ -J—'——- -- discussie na een inleiding van het eer der genoemde Kamerlid De Boer. In vervolg daarop zijn een viertal ge- oranje jassen aan, heeft de Theo Thijs- spreksgroepen gevormd, die aan de senschool doen besluiten, dat het ver hand van een discussienota aan het der zonder meer onverantwoord is dat werk zijn gegaan. Ongeveer 30 mensen deze verantwoordelijke, doch tevens kinderen, overigens op vrijwillige ba- ’Tndian Tours” is een programma over de Indianen in Noord- en Zuid-Ame- rika. Centraal staat aan de ene kant de cultuur van het volk, zijn legen des en overleveringen, kortom, hun bestaansrecht. Aan de andere kant hun verdrukking. De geschiedenis van uit- roeing duurt nog steeds voort en is dus géén geschiedenis, maar realiteit. Was vroeger goud en goedkope ar beidskracht doel van de veroveringen, thans zijn het uranium, rubber, olie en ook nog steeds goedkope arbeids krachten. Terwijl de media wel veel informatie verschaffen over bijv. Vietnam en Israël, blijven de berichten over de bijna 500-jarige oorlog van de Amerika’s tegen hun overheersers ui terst schaars. In 1973 vond de bezet ting van Wounded Knee plaats. Toen vestigden de N-Amerikaanse Indianen ’’images”. Een sfeertekening vol de Indianen

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3