1929 Halve eeuw Ontbreken van deel drie gaat hier nu geld kosten Studiefonds helpt misschien met meebetalen van kosten dag-mavo 1979 Bingoavond bejaarden Van Schaik Berghuis Dinsdag 27 maart informatie- en inschrijvingsavond Waddinxveense oudste (98) van Boskoop Opbrengst van kinderkleding- beurs naar De Bonkelaar Vijftig automobilisten al bekeurd Feike Asma in Oude Kerk van Zoetermeer Geboren SOS voor contactlensdragers. Een ANVC-penning voorkomt onnodig ongemak bij ongelukken. POLITIENIEUWS WADDINXVEEN p' Veilig en objectief. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 7 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHII llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Grit Optiek rwy- I ster kwamen feliciteren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MAART 1979 id. d o UD cn gemeentelijk studiefonds en uit het provinciaal studiefonds. Over het al gemeen verstrekt de provincie slechts toelagen, indien men ook een toelage uit het gemeentelijk studiefonds heeft aangevraagd. Uw ANVC-contactlensspecialist Gouda, Korte Tiendeweg 12 Gouda, Kleiweg 108 Gouda, Winkelcentr. Bloemendaal 41 Waddinxveen, Winkelcentr. de Passage 220 Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentr. Dorrestein 21 o C Q- x VOORBEELDEN Of men voor een toelage in aanmer king komt hangt af van de inkomsten en de studiekosten. Voor beide studie fondsen wordt uitgegaan van het hui dige netto gezinsinkomen (dit is wat men als loon wekelijks of maandelijks in handen krijgt en voorts de kinder- Een botsing op de Henegouwerweg tussen twee vrachtauto’s had geen persoonlijk letsel tot gevolg. Voor een die het erkende diploma bezitten en die zich voortdurend in ANVC-verband op de hoogte stellen van de laatste technische en me dische ontwikke lingen rond contactlenzen. WADD1NXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 24 maart a.s. geeft de vermaarde organist Feike Asma een concert op het orgel van de Ou de Kerk aan de Dorpsstraat te Zoe termeer. Degenen, die het optreden van deze begenadigde musicus vorig jaar bijwoonden (en dat waren er heel wat), weten, dat er dus weer een avond je verfijnd musiceren in het verschiet ligt, met een uitgelezen programma, dat deze keer in het teken staat van het naderende Paasgebeuren. Het pro gramma luidt: 1. Lijdenskoralen van Jan Zwart; 2. Fantasia und Fuge in c kl. t. van Joh. S. Bach; 3. Sonate nr. 6 in d kl. t. van F. Mendelssohn Bartholdy; 4. Fantasie-Sonate in g kl. t. van tie op van Jt Sam de Lange Sr.; 5. Varia- ”Ick wil mij gaan vertroosten” acob Bijster en tenslotte 6. Ko- raalfinale van Feike Asma zelf. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 4,- en voor hou ders van een Pas 65 of een CJP, als mede voor personen, jonger dan 16 jaar/3,-. WADDINXVEEN Van de zater dag in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar beschikbare kinderkle ding kon via de kinderkledingbeurs ongeveer 71 procent worden verkocht. Het was aan het Beukenhof dan ook erg druk. Bijna iedereen vond iets van zijn gading. De opbrengst van de beurs wordt voor een deel besteed aan het jeugdwerk van De Bonke laar, als dank voor de belangeloze medewerking. De geschonken kleding en de niet-opgehaalde kleding gaan naar een project in Equador. was gevlogen liep de 30-jarige Libiër A. A. een hersenschudding en een hoofdwond op. Het ongeluk gebeurde op de Bredeweg bij de tuinbouwvei ling. Een Waddinxveense arts behan delde het slachtoffer. WADDINXVEEN Voor alle Wad dinxveense bejaarden wordt er op don derdagavond 29 maart in het Anne Frank-centrum een bingo-avond ge houden met leuke prijzen. Deze avond begint om acht uur. De deelname kost 1,50 (inclusief koffie). Zij die ge haald en weer thuisgebracht willen worden gelieve één dag vantevoren 5555 te bellen. fSwY stoplicht stond een rij auto’s te wach ten toen A.J.K. aan kwam rijden in de richting Gouda. Hij wilde de rij aan de linkerzijde passeren omdat het licht op groen was gesprongen en de rij wachtende voertuigen nog stil stond. Bij deze manoeuvre kwam hij in bot sing met een vrachtauto uit tegenge stelde richting. Een zwaar beschadigde personenauto was het resultaat van een botsing op de noordelijke afrit van Rijksweg 12 bij Waddinxveen. De 50-jarige E. R. uit Gouda remde aan het eind van de afrit omdat een stoplicht op rood stond. Achter hem reed de 25-jarige vracht wagenchauffeur A. B. Die te laat rea geerde en de personenauto zwaar be schadigde. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. (TE) HETE KIP Nadat een bewoner van de Justus van Effenlaan een kip in de braadpan had gedaan en deze op het vuur had ge zet verliet hij de woning. Na enige tijd raakte de pan met zijn inhoud oververhit wat een flinke rookont wikkeling tot gevolg had. De uitge rukte brandweer moest zich toegang tot de woning verschaffen om in te kunnen grijpen. Er brak geen brand uit. GLITTERLAMPEN NÜ INLEVEREN Nog steeds worden op het politie bureau zgn. glitterlampen ingeleverd. Het is bekend dat deze lampen niet ongevaarlijk zijn en ingeleverd kun nen worden. De rijkspolitie brengt de lampen bij de brandweer in Alphen waar ze deskundig vernietigd worden. Daar de rijkspolitie nu al enige tijd regelmatig naar Alphen moet rijden om weer enkele lampen te laten ver nietigen verzoekt men of de mensen die deze lampen nog kwijt willen de ze nü in willen leveren om aan over bodig heen-en-weer rijden een eind te maken. WADDINXVEEN/BOSKOOP Bla kend van gezondheid vierde in Men- delhof mevrouw M. de Rooij-Binne- kade op maandag 19 maart jl. haar 98-ste verjaardag. Zij vormde het mid delpunt van de belangstelling, zittend op een versierde stoel, en ze genoot er zichtbaar van, geflankeerd door haar twee kinderen, een dochter en een zoon. Mevrouw de Rooij mag zich al enige tijd de oudste inwoonster van Boskoop noemen en woont, hoewel van geboorte een Waddinxveense, sinds 28 mei 1974 in het bejaardencentrum de Mendelhof. Van de huisgenoten ont ving mevrouw de Rooij-Binnekade een handgemaakt kussen, overgebleven van de laatste welfare verkooptentoonstel ling, waarover de jarige al eerder haar bewondering had uitgesproken. Het leek haar huisgenoten dan ook een goed idee om haar dit kussen kado te geven. Eén der hoogtepunten van dit verjaardagsfeest was het bezoek van burgemeester Reinders en zijn echt genote die Boskoops oudste inwoon- Contactlenzen zie je niet. Dat is ook de bedoeling, maar bij een ongeluk is het erg belangrijk dat de hulpverleners (de arts vooral) weten dat het slachtoffer contactlenzen draagt. Als u bij een lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten uw contactlenzen liet aanmeten dan ligt daar nu een SOS-penning voor u klaar, die u gemakkelijk aan uw horloge of aan een kettinkje kunt bevestigen. Een ANVC-contactlens specialist herkent u aan het vignet. Lid van de ANVC zijn ca. 250 contactlensspecialisten, WADDINXVEEN/GOUDA Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken blijkt dat de Waddinxvener J. C. van der Vel den is uitgetreden als verkoopleider bij Van Schaik Berghuis Interieur- bouw BV, Waddinxveen. 1 ^rteNSSf*0’' WADDINXVEEN De dag-mavo voor volwassenen, die eind augus tus in Waddinxveen van start gaat en waarvoor dinsdagavond 27 maart om acht uur in het Anne Frank-centrum een informatie- en inschrij vingsavond wordt gehouden, kost de deelnemers geld. In de eerste plaats het cursus- en inschrijvingsgeld van 90 gulden. In de tweede plaats al gauw tegen de 200 gulden boekengeld per jaar (dit is een gemiddeld bedrag en hangt af van het aantal vakken dat wordt ge volgd en in hoeverre de boekenmarkt nog wat heeft opgeleverd). In de derde plaats de crèche die moeders met kinderen moeten beta len en waarvoor zeker zo’n vijf gulden per ochtend op tafel gelegd moet worden. Deze laatste post gaat per cursusjaar vele honderden guldens bedragen. In dit verband is het goed te wij zen op het bestaan van een gemeen telijk en provinciaal studiefonds. Voor zowel het gemeentelijk studiefonds als het provinciaal studiefonds geldt dat in het algemeen slechts toelagen wor den verstrekt voor die opleidingen, waarvoor het rijk geen studietoelagen verleend. Aangezien het rijk de dag- mavo voor volwassenen beschouwt als part-time onderwijs/avondonderwijs, kan men voor deze studierichting bij het rijk geen tegemoetkoming in de studiekosten vragen. Voor het volgen van de dagmavo voor volwassenen kan men een toelage aanvragen uit het WADDINXVEEN De aangekondigde controle van de Waddinx veense rijkspolitie op deel drie van het kentekenbewijs heeft in de af gelopen week vijftig automobilisten een bekeuring opgeleverd. Allen bleken de papieren niet in orde te hebben. De gehouden con trole heeft een paar dagen geduurd en aangekondigd werd dat in de nabije toekomst nog meer controles zullen volgen. Bij een inbraak in een woning aan de Mauritslaan werd een geldbedrag van 1800 gulden alsmede enkele sierra den buitgemaakt. Men heeft zich met geweld toegang tot de woning ver schaft. De inbraak is gepleegd op de avond van 16 maart. MAN GEWOND Nadat hij met zijn Fiat uit de bocht triplexfabriek Ficar-v. Stijn WADDINXVEEN BV Triplexfabriek Ficar-Van Stijn van de Wilhelminakade 25 bestaat op donderdag 29 maart 50 jaar. Met een receptie in Huize 11 Hoeven in Reeuwijk van drie tot zes uur die dag zal stil worden gestaan bij die mijlpaal dat een halve eeuw geleden de grondslag werd gelegd voor de Waddinxveense triplexfabriek. bijslag). Voor het studiejaar 1978/1979 (dus het huidige schooljaar) gold het volgende: Indien het inkomen van een gezin bestaande uit vader, moeder en twee kinderen onder de veertien jaar oud minder dan 19.950,- bedroeg, dan kwam men in principe in aanmerking voor een toelage. Dit normbedrag van 19.950,- werd verhoogd wanneer in het gezin kinderen zijn van veertien jaar en ouder en/of meer dan twee kinderen. Bijv.: gezin bestaande uit vader, moe der en 3 kinderen van 11, 15 en 17 jaar. Het normbedrag is dan: 23.385,-. Indien het gezinsinkomen in dit geval minder dan deze 23.385,- bedroeg, dan kwam men in principe in aanmerking voor een toelage. Het genoemde normbedrag van f 19.950,- werd evenwel verlaagd, in dien het een reeds geruime tijd on volledig gezin betrof (bv. vader/moe- der overleden of gescheiden) en/of als er in het gezin slechts één kind is en dit kind jonger dan veertien jaar oud is of indien er in het gezin to taal geen kinderen aanwezig zijn. Bijv.: gezin bestaande uit moeder (vier jaar gescheiden) en één kind van 11 jaar. Het normbedrag is dan: f 14.507,-. Indien het gezinsinkomen in dit geval minder dan deze 14.507,- bedroeg, dan kwam men in principe in aanmerking voor een toe lage. De normen voor het volgend school jaar (1978/1980) zijn thans nog niet vastgesteld. Aangenomen kan worden dat de uitgangsnorm van f 19.950,- in enige mate verhoogd zal worden. Voorts kan m.b.t. de kosten van de kindercrèche behorende bij de dag- mavo worden meegedeeld, dat deze kosten in het verleden door het pro vinciaal studiefonds ook vergoed zijn. Of dit in de toekomst zo blijft kan nog niet gezegd worden. Formulieren voor het aanvragen van een toelage uit het gemeentelijk stu diefonds en het provinciaal studie fonds zijn binnenkort verkrijgbaar op het gemeentehuis, afdeling onderwijs. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, af deling onderwijs (telefoon 4433, toestel 143).

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7