Goudse Dorine Miss Lente cambi^QIQ mfoto ™film sjaak noteboom De Bintangs in De Bonkelaar f 249 ƒ319 f 369 f 499,— f 699,— PvdA-afdeling draagt fractie avond 31 maart in Bethelkerk bibliotheek Aanbesteed op te strijden voor openbare Spiegelreflex camera’s Zendingsappèl- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUli HINlAHOgOl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MAART 1979 Praktica STL3 met 2.8/50 Praktica LTL3 met 1.8/50 Praktica MTL3 met 1.8/50 Asahi Pentax ME met 1.8/50 volautomaat Miss Lente Dorine Jaspers. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen van zijn verhindering. 31 NT AM sksskss Asahi Pentax K1000 met 2/50 meting met open diafragma LP-kant. andere LP- leriode >e pu- Passage 47 Waddinxveen Tel. 01828-2477 WADD1NXVEEN/DEN HAAG— Pro vinciale Waterstaat van Zuid-Holland heeft aanbesteed de tweede fase van het inrichten van het recreatieterrein ,,’t Weegje” in Waddinxveen. Van de 1I 1 ii gemeentelijke .fwachting van Fractievoorzitter M. Boere: ”Ik ben een beetje bang voor het op stap gaan met de keiharde conclusies van de nota, wil je inderdaad op korte ter mijn verandering in de bibliotheek- situatie krijgen. De vraag is juist op welke effectieve manier we er toe kunnen komen in dit dorp met de be kende politieke verhouding met wij zigingen met betrekking tot de bi bliotheek te komen. Er zal veel ge lobbyd met de VVD moeten worden om voor ons standpunt voldoende steun in de raad te krijgen”. Zijn woorden werden niet gehono reerd, want de afdeling van de PvdA zei juist te willen dat de speel ruimte van de fractie wat dit betreft kleiner wordt omdat er daardoor een prachtige mogelijkheid bestaat een stukje rechtvaardigheid door te drij ven. Wat opviel was dat de afdelings- vergadering niet werd bijgewoond door PvdA-wethouder A. H. van Gent, WADDINXVEEN Zaterdagavond 31 maart om kwart voor acht wordt in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan een Zendingsappèl- dienst gehouden. Aan deze dienst verlenen medewerking ds. Joh. Ver- welius, ds. G. van den End uit Pa- pendrecht, de hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans onder lei ding van Jan Bonefaas, de organist Aart de Haan, declamatrice mevrouw Reiny Neven-Oskam en ds. W. Ver boom. WADDINXVEEN Tijdens de zater dagavond in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum gehouden dansavond van de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic is voor de vijfde maal een Miss Lente gekozen. Na diepgaand be raad van de jury, waarin ook onze hoofd redacteur B. J. Woudenberg vertegen woordigd was. werd de danslustigen mee gedeeld dat de Goudse Dorine Jaspers (19). leerlinge van een MEAO in Rot terdam, winnares was geworden met haar lentecreatie van linnen, band, zijde, hyacinten en narcissen, welke ze "Dan cing Flower" had genoemd. Ze vergaar de hiermee 45 punten en dat was net één meer dan nummer 2, Lia Zuidam uit Gouda. Aan de traditionele Miss Len- te-verkiezing van The Old Classic namen vijf meisjes deel, waaronder de Wad dinxveense Ingrid de Puij. Zij werd dit maal vijfde na vorig jaar al eens tweede te zijn geworden. vastge- 34.400 (met risico) en 34.680 na laagste was C. van den Bosch te Waddinxveen voor resp. Fujica AZI volautomaat 839,— met zoomobjectief 1.35-4.5/43-75 ruimte van de fractie erdoor zou wor den verkleind, volhardden de aanwe zige PvdA-leden in hun standpunt. Met het afdelingsbestuur, die instem ming met de bibliotheeknota had be tuigd, meende men dat de bestaande misstand met alle middelen bestreden dient te worden omdat er misbruik van gemeenschapsgeld in het geding is. De beker gaat van de vorige Miss Lente Annemarteke van Gurp in handen van Miss Lente 1979 Dorine Jaspers uit Gouda. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Mamiya NC1000S volautomaat met 1.7/50 f 555,— kant zou tijdens een stormachtig live concert in de beruchte PEN-Centrale in IJmuiden worden opgenomen en zodoende de LP kompleteren. Alles verliep prima en als streefdatum voor de grootse ’’release” werd 25 augustus vastgesteld. Bij terugkomst uit Wales bleek de ’’directeur” ver dwenen, echter zonder achterlating van woon- of verblijfplaats. Weken later kwam de ’’directeur” boven water. ’’Geen vuiltje aan de lucht jongens, het zaakje gaat gewoon door’, aldus Meulenbroeks. Eind juli '77. Het zaak je was nog steeds niet op gang ge bracht, want de ’’directeur” bleek wederom in het rijk der fabelen te zijn ondergedoken. De Rockfield Stu dio was nog niet betaald en daarom werden ook de banden nog niet vrij gegeven, laat staan gesproken over een distributiedeal. Waar kon de ’’di recteur” zijn? ’’Ridin’ on the L N” soms of toch ’’Travelling in the USA” misschien! Half augustus ging bij manager Henk Penseel thuis de telefoon. Een Bin- tangs-lid: ’’Hallo met Frank, hoe staat het nu toch met die LP van ons”? Henk moest het antwoord schul dig blijven en besloot wederom op zoek te gaan naar de ’’directeur”. Hij werd gevonden en bleek bankroet te zijn. De Bintangs konden hun Blues- LP wel ”on the ceiling” schrijven. Door middel van een lading ’’Dynami te” kwam er een einde aan een droom. Maar na 24 verschillende be zettingen en zo’n kleine 15 jaar hard ploeteren laat je jezelf natuurlijk niet zomaar uit het veld slaan, wel dan. Manager en groep kwamen in kontakt met Phonagram en de release van de Bintangs LP, getiteld ’’Bintangs: Bintangs””, werd gegarandeerd. Ook de toekomst van een groep die meer dan 20 suksesvolle singles en 4 even gloedvolle LP’s volspeelde was vei lig gesteld. ’’Travelling in the USA” en ’’Ridin’ on the L N” werden harde top 5 hits, zoals U nog wel weet. Middels deze nieuwe langspeler zijn de Bintangs weer terug van weg geweest en het niveau van de LP bewijst dat er aan kwaliteit niets is ingeboet. Nederland heeft er weer een prima groep bij. Laten we daar zui nig op zijn. De huidige Bintangs bezetting luidt als volgt: Frank Kraayeveld - basgi taar en zang, Gus Pleines - mondor gel en zang, Jack van Schie - solo, slidegitaar,Albert Schierbeek - gitaar en Harry Schierbeek - slagwerk WADDINXVEEN Zaterdagavond 31 maart om negen uur speelt in het jeugd- en jongerencentrum De Bonke laar Nederlands oudste en misschien wel interessantste band de Bintangs. Kaarten voor dit concert zijn vanaf maandag verkrijgbaar in de Bonkelaar tussen 20.00 en 22.00 uur. Ze kosten f 7,50 per persoon. Op de avond van de 31e maart bedraagt de toe gangsprijs f 8,50. De Bintangs hebben in al die jaren zo’n 24 bezettingen gehad en nog staat de band overeind. Allen dat is al een prestatie van de bovenste plank. Op die bovenste plank hebben trouwens ook, meer dan een jaar, de banden van de zojuist door Phonogram uitgebrachte LP gelegen. Tussen de laatste Bintangs-LP ’’Ge nuine Buil” en de vijfde langspeler zat een periode van ruim 3 jaar. La bel- en maatschappijproblemen hielden de Bintangs gedurende die pe helaas ook buiten de broodnoaigi bliciteit. Nu ruim een jaar geleden sloten de Bintangs een hoopvol kontrakt met het Amsterdamse ’’underground” la beltje Dynamite Records dat gema naged werd door ’’direkteur” Pieter Meulenbroeks. De Bintangs haalden weer opgelucht adem, want na een gedwongen rustperiode konden de he ren dus eindelijk weer eens de stu dio in. De 30-jarige ’’direkteur” had z’n toestemming gegeven voor de ver vaardiging van een LP en met een breed gebaar werd een opname bud get vastgesteld. Begin juni ’77 was het dan eindelijk zover. Onder produktio- nele leiding van Sean Tyla werd in de Rockfield Studio’s in Wales begonnen met de opnamen van één Het repertoire voor de WADDINXVEEN Met unanie me stemmen heeft de afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Ar beid de socialistische fractie in de Waddinxveense gemeenteraad opge dragen te strijden voor een werkelijk openbar^ Bibliotheek en het onmo gelijk maken van een gesubsidieerde als de Stichting Christelijke Openbare Bibliotheek ’’Waddinxveen”. De frac tie dient zich in deze strijd te laten leiden door de PvdA-Nota Bibliotheek als dè basis voor het politiek han delen in de raad. De PvdA-Nota Bibliotheek stelt dat in de drie vestigingen van de Chris telijke Openbare Bibliotheek geen re- - - presentatief boekenbezit aanwezig is, PvdA-wethouder A H. dat de statuten van deze stichting zonder dat jrjnelding werd gemaakt strijdig zijn met het beginsel van open- baarheid en dat de gemeenteraad - op grond van de Bibliotheekwet - het besluit moet nemen de gemeentelijke subsidie te schorsen in af..L.l..o de definitieve staking daarvan. Over deze nota elders in dit Weekblad voor Waddinxveen nog veel meer. Het standpunt van de afdeling Wad dinxveen van de PvdA over de plaat- selijke bibliotheeksituatie werd tij dens een gisteravond (dinsdag) in ca- fé-restaurant De Unie aan de Kerk- elf inschrijvers was laagste H. Ver- weg-Oost gehouden openbare leden- duyn te Nieuwerkerk a.d. IJssel voor vergadering in een motie _.a- f legd. Hoewel de PvdA-raadsleden M. (zonder risico). Boere en drs. D. Lont bij herhaling Eén uitlegden aan deze motie geen behoef- b.v. te te hebben, mede omdat de speel- 63.400 en 68.400. /Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9